Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #248 üzenetére

    Koszi!
    Megneztem a linkelt jogszabalyt, es ugyan nem vagyok jogasz, de nekem nagyon nem az jon le ebbol amit irtal, nevezetesen hogy nyugodtan letolthetek e-bookot warezolva, legalisan...
    Egyreszt nem latom be hogy a 'teljes konyv' az miert is ne vonatkozhatna e-bookra. Attol hogy nem papiron van, az meg konyv. Pl. ha letoltom a Tizennegy karatos autot a MEK-bol majd elolvasom, akkor utana nyilvan jogosan mondhatom hogy 'igen, olvastam a Tizennegy karatos auto c. konyvet'. Nem kell a teljesen megegyezo papirvaltozatot is elolvasnom csak azert hogy elmondhassam hogy igen, elolvastam.
    Illetve van meg egy erdekes pont: Nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra. - ez nem passzol arra az esetre, mikor az e-bookot elkesziti (tehat lenyegeben a konyvet lemasolja) valaki mas, majd en azt harmadik szemelykent letoltom?

    leslieke, sad_Vamp:
    Azzal en sem ertek egyet hogy a papirkonyv halalra lenne itelve, azzal viszont igen hogy a kiadoknak minel elobb ra kene fekudni az e-bookra. Bar a folyamat mar szepen alakulni latszik, tobb kiado is parhuzamosan adja ki az e-bookokat a papirkonyvvel egyutt :C

Új hozzászólás Aktív témák