Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz #95561216 #245 üzenetére

    Privát célra elektronikus másolat legyen benne a beszedett jogdjakban,
    Na ez mar eletkepesebb otlet. A kerdes, hogy mennyire mukodhetne anyagi oldalrol?
    Zenek eseteben annyibol sokkal jobb a helyzet, hogy a zenekar jellemzoen nem a CD-eladasokbol tartja el magat, hanem pl. koncertekbol jon a bevetel. Filmeknel amikor uj, akkor a moziban van bevetel.
    De mi van a konyvekkel? Ha ingyen letoltheti es elolvashatja barki, akkor hogy jut penzehez az iro/kiado/stb?
    Lehetne esetleg megoldas hogy eloszor kiadjuk papiron, majd X hettel/honappal kesobb mar ingyen elerheto elektronikusan - viszont itt megint eloall a lejjebb mar reszletezett helyzet, hogy igy a kiadonak nem erdeke eloallitani azt, amiert nem kap penzt, akkor meg miert csinalna? Aztan megint olvashatnank az amatorok altal elkeszitett hol ilyen, hol olyan minosegu e-bookokat...
    Raadasul en pl, aki nem olvasok papiron, nem szeretnek varni mikozben a papirkonyv mar elerheto (legutobb is ez volt, par hetes kesessel tudtam csak megvenni az e-bookot a papirkonyvhoz kepest).

    MaCS_70:
    Az otlet kimondottan erdekes, nekem tetszik :) Azt mondjuk nem tudom mennyire lenne eletkepes, tartok tole hogy Magyarorszagon legjobb esetben is alig-alig, de civilizalt orszagokban azert lattunk mar hasonlot mukodni (pl. legutobb a Martian c. regeny, ami eloszor ingyen volt elerheto a szerzo honlapjan, es az olvasok lenyegeben koveteltek hogy fizethessenek erte :D)
    En amugy jellemzoen azt szoktam csinalni, hogy megveszem es elolvasom az e-bookot, majd ha tenyleg nagyon tetszett, akkor megveszem a papirkonyvet is mondjuk antikvariumban. Igy a vegosszeg kb. annyi lesz mintha a papirkonyvet vettem volna meg ujkoraban :) Csak ez eleg maceras...

Új hozzászólás Aktív témák