Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhoenixK

    őstag

    válasz RyanGiggs #71 üzenetére

    Akkor megsúgom, hogy a játék és egy közép/felsőkategóriás PC ("természetesen" Win 7 Ultimate-el) nem egy falat kenyér, ami létszükséglet.

    szerk.: Egy kis kiegészítés. Sok helyen látom, hogy nem is azok vannak a warez mellett, akiknek a szóban forgó összegek az alsó kategóriás gépük mellett hatalmasnak számítanak, hanem azok, akiknek a vidkarija annyit ér, mint az én konfigom jelenleg! Ezek b...ák fel az agyam! Az előbbi kategória szépen hallgat legtöbbször...

    [ Szerkesztve ]

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

  • Quent1n

    senior tag

    válasz RyanGiggs #71 üzenetére

    Nem én teszem választás elé hanem az élet, sajnos ez már csak ilyen. De ha valakinek futja sok másra akkor, elég gagyi szöveg, hogy nincs pénzem, mert van csak nem arra költi, tehát nem lenne rákényszerítve warezra.

    "Ezt hívják pénztelenségnek!!!!" Nem, amit a magyar általában pénztelenségnek hív az a tudatos vásárlás hiánya. Nagyon sokan megtehetnék, hogy a 300k-s gép mellé hozzácsapnak egy Win7-et a boltba, de úgy vannak vele, hogy ha ingyen le lehet nyulni akkor minek fizessenek érte?

    A fizetésekkel gond van ez igaz, de a legnagyobb gond az, hogy az átlag magyar felelőtlenül ostobán költ, aztán meg irigykedve néz mindenkire aki jobb színvonalon él. Ez a baj. Mindenkire rámondja, hogy tolvaj meg biztos "vállalkozó", hogy neki több van. Betört ide a nagy kapitalizmus csak sajnos nem tudunk mit kezdeni vele a mai napig. Fújunk a gonosz bankokra mikor felvesszük a kocsihitelt 2x évesen csak, hogy legyen egy verdánk ami nem is feltétlen kell. Vagy a rengeteg áruhitel.

    Az élet kompromisszumok kötéséről szól az átlagnak. Viszont okos költekezéssel mindenre juthat pici. Egy 2k-s játékot meg lehet venni simán még minimálbérből is. És nem is ilyen gagyi Mesterlövész szintűt.

    Lényeg a lényeg senki lelkivilágába nem gázolva, hogy a warezt nem lehet és nem is kell mentegetni. Aki akarja csinálja de idejönni és védeni, pláne büszkének is lenni rá hát.... Warez volt, warez lesz is mindig. De ha valakit aztán fenékbe vág a rendőrség (mert igen megtehetik és nem kell hozzá sok) akkor ne csodálkozzon.

    Egyébként meg csak egy kicsit máshogy kéne nevelni a felnövekvő ifjúságot. Nagyon nem jó az, hogy egy 18évesnek fingja nincs a környezetvédelemről, a közlekedésbiztonságról, a jogokról, vagy épp a közgazdaságtanról. De egy rétegnek ez nagyon nem érdeke, ezért fontos otthon a jó példa, hogy pl. a fater megveszi a Win-t a családnak és felügyeli a gyerek szgépes tevékenységét.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • julius666

    addikt

    válasz RyanGiggs #71 üzenetére

    Te itt választás elé teszed az embert!!!!!
    Vagy elmegy néha a barátaival meginni egy-két sört,
    vagy azért nem megy el, mert gyűjt a Win7-re, ami 20ezerbe kerül.

    Ugye vágod hogy (nagyon) sokaknak ez egy péntek este (se)? De mondhatnám azt is, 2 hónapig feleannyit telózik, és máris meg van a 20 rugó. Akiknek meg tényleg olyan szar az anyagi helyzetük, vannak alternatívák.

    Mert hidd el, ha megtehetné,hogy a dolgai közben, megvegye a Win7-et,
    és még a játékokat is, 2k-ért, 5k-ért vagy 10k-ért, akkor meg is venné!!!

    Nem kell Win7, ha drága ott az ubi ingyér', kicsivel több szívás de ez van, valamit valamiért. Ha meg játszani akar konzol (mellé jó akkor már a filléres gép tehát nem jön ki sokkal rosszabbul), ha a használt meg az akciós játékokat is belevesszük az általad felvázolt 2-5-10k-s intervallumot tökéletesen lefedi a piac. Ha kajára alig van pénz akkor meg jó napot, miért a legújabb krájzisszel kell egész nap a gyereknek nyomulnia? Érje be ingyenes flashjátékokkal vagy bánom is én mivel és akkor még jó fej voltam mert nem azt mondtam hogy esetleg elmehetne diákmelózni hogy, anyuéknak besegítsen vagy esetleg tanulhatna, hogy ne úgy végezze mint a szülei.

    Szóval az hogy meg az ember inkább az "életét" veszi meg, és nem a szoftvert...

    Szóval az hogy meg az ember inkább bármilyen legutolsó fasságra elveri a pénzét, csak a szoftverért nem fizet...

    És ez teljesen független az anyagi helyzettől, az a baj. Tapasztalataim szerint visszatartó erő egyedül a mély erkölcsösség (nem használom jogtalanul más munkájának gyümölcsét) illetve a tudatlanság (nem warezolok mert nem tudom hogy kell és amúgy is, vírusok!!44!).

  • Quent1n

    senior tag

    válasz RyanGiggs #107 üzenetére

    Azzal védeni a warezt, hogy van aki nagyobb disznóságot csinál megint csak érdekes.. :)
    Ennyi erővel aki ellop a boltból két túró rudit az is ugyanilyen pitiáner. :)
    Amúgy meg én nem vetem meg aki warezol, sose állítottam ilyet. Egyszerűen azt nem szeretem mikor minden ilyen hírnél megjelenik pár megélhetési warezos és előadja, hogy hát muszáj, mert nincs pénz rá.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák