Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Végre, itt több értelmes ember van akik a helyén kezelik ezt a "drága szoftverek" rinyálást. Mert ez az. A játékok ára az elmúlt 10 évben csak csökkent, ha úgy változott volna az áruk mint a tejé vagy a kenyéré akkor rossz világ lenne. Szar a mentalitás ez van. Amíg ott van az ingyen mint alternatíva addig tökmindegy, hogy egy játék 15ezer vagy 5. Mindig lesz jobb helye annak a pénzek. Mi pedig élen járunk az ostoba felelőtlen költekezésben köszönhetően annak, hogy a gimnáziumból kilépő emberek nagy része azt se tudja mi az a THM.

    Játékokat is lehet ésszel venni, csak türelem kell hozzá. Senki nem tart pisztolyt a fejünkhöz, hogy 0. napon meg kell venni valamit. Szelektálni kell. A játékok többsége pedig NEM drága, mert akár 3-400 órát is bele lehet ölni 1-1 jobb darabba. A zenei CD na az drága. De amúgy meg ez egy hobbi ha nem futja rá nem futja, a könyvek olcsóbbak lehet azt venni. Az nem mentség a letöltésre, hogy nincs pénzem rá, mert akkor ez sok mindenre is lehetne mentség...

    Vico87: Hülyeség, mert nincs mindenre olyan ingyenes alternatíva ami ugyanazt a színvonalat nyújtaná ugyanolyan supportal.

    Ez pedig vicces, hogy az iskolások nem fizetnek érte mert miből. Hagyjuk már. Tele van diákmelóssal Bp., egyre több az okostelefon és a bulitermek se konganak az ürességtől. Tehát még sok esetben egy gimnazista is bezony meg tudna venni egy 20ezer forintos Win7 OEM-et csak spórolni kell rá.

    Sanya: Hidd el, hogy sokuknak futná rá.

    RyanGiggs: Kérdem akkor. Az ismerőseid közül hánynak van pénze rendszeresen szórakozni járni, alkoholt és/vagy dohányterméket fogyasztani? Mennyit ér átlagba a számítógépük, hogy nem fért bele egy Win7 oem a költségvetésbe? A Dirt2-őt 2ezer forintért sokallod?

    vidékiürge: Milyen film kerül 10kba ami nem gyűjtői? 990Ftért olyan jó filmek vannak, hogy el se hiszed csak keresni kell.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz anulu #37 üzenetére

    Abszolút egyet értek veled, én is hasonlóan járok el. Az biztos, hogy én EU-ba kötelezővé tenném a játékokhoz a DEMO kiadását.

    Zene + film meg ugye magáncélra nem illegális nálunk, bármennyire is próbálják azt a látszatot kelteni. Amíg a matricáért fizetünk addig ez van, törődjenek bele. Így is ők járnak jobban.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Sanya #44 üzenetére

    Játékokról beszéltem, az üzleti szoftverek más világ egészen. A játékok ára meg mindegy mi miatt csökkent, a lényeg, hogy csökkent. Mondjuk ezzel párhuzamosan a játékok színvonala is, sajna. Legalábbis ha a PC-t nézzük.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Vico87 #48 üzenetére

    Adobe Master Collection termékeire ingyenes ugyanolyan színvonalú programokat tudsz mondani? :)

    Tény, hogy van ami csak a használhatóságban különbözik, de vannak olyan professzionális szoftverek amiket nem lehet igazán helyettesíteni. AutoCad is ilyen, vagy a Maya, 3D Studio pl.
    De mondjuk az Office-ot lehet :)

    vidékiürge: Az árakkal sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni. A fizetésekkel kéne inkább. De pl. az Ubi játékok már olcsóbbak, és az EA termékek ára is szépen szokott esni. És az a baj, hogy nincs garancia arra, hogy ha egy új játék 6ezer lenne akkor sokkal jobban fogyna. Mert ugye a warez az nem csak nálunk probléma hanem a gazdag nyugati országokban is.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz RyanGiggs #71 üzenetére

    Nem én teszem választás elé hanem az élet, sajnos ez már csak ilyen. De ha valakinek futja sok másra akkor, elég gagyi szöveg, hogy nincs pénzem, mert van csak nem arra költi, tehát nem lenne rákényszerítve warezra.

    "Ezt hívják pénztelenségnek!!!!" Nem, amit a magyar általában pénztelenségnek hív az a tudatos vásárlás hiánya. Nagyon sokan megtehetnék, hogy a 300k-s gép mellé hozzácsapnak egy Win7-et a boltba, de úgy vannak vele, hogy ha ingyen le lehet nyulni akkor minek fizessenek érte?

    A fizetésekkel gond van ez igaz, de a legnagyobb gond az, hogy az átlag magyar felelőtlenül ostobán költ, aztán meg irigykedve néz mindenkire aki jobb színvonalon él. Ez a baj. Mindenkire rámondja, hogy tolvaj meg biztos "vállalkozó", hogy neki több van. Betört ide a nagy kapitalizmus csak sajnos nem tudunk mit kezdeni vele a mai napig. Fújunk a gonosz bankokra mikor felvesszük a kocsihitelt 2x évesen csak, hogy legyen egy verdánk ami nem is feltétlen kell. Vagy a rengeteg áruhitel.

    Az élet kompromisszumok kötéséről szól az átlagnak. Viszont okos költekezéssel mindenre juthat pici. Egy 2k-s játékot meg lehet venni simán még minimálbérből is. És nem is ilyen gagyi Mesterlövész szintűt.

    Lényeg a lényeg senki lelkivilágába nem gázolva, hogy a warezt nem lehet és nem is kell mentegetni. Aki akarja csinálja de idejönni és védeni, pláne büszkének is lenni rá hát.... Warez volt, warez lesz is mindig. De ha valakit aztán fenékbe vág a rendőrség (mert igen megtehetik és nem kell hozzá sok) akkor ne csodálkozzon.

    Egyébként meg csak egy kicsit máshogy kéne nevelni a felnövekvő ifjúságot. Nagyon nem jó az, hogy egy 18évesnek fingja nincs a környezetvédelemről, a közlekedésbiztonságról, a jogokról, vagy épp a közgazdaságtanról. De egy rétegnek ez nagyon nem érdeke, ezért fontos otthon a jó példa, hogy pl. a fater megveszi a Win-t a családnak és felügyeli a gyerek szgépes tevékenységét.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Egyébként ide kapcsolódik pl. tudja e közületek valaki, hogy az Adobe szoftvereket ha diák vagy (és a jövőben ezzel szeretnél dolgozni) bő 50%-al olcsóbban meg lehet szerezni? Sőt pl. egy Master Collection-ön 600ezer forintot lehet spórolni?

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz PhoenixK #76 üzenetére

    "Mindenkinek a szuper-ultimate-full-gamer-extra kiadás kell" Holott ha megkérdeznél 10 warezolt Ultimate használót, szerintem jó ha 1 meg tudná mondani mivel tud többet pontosan mint egy Home Premium... :U

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Namelesske #78 üzenetére

    Zene és a film letöltés Mo.-n amíg nem osztod vissza legális. Ezért csengetjük a matricák után a zsét. Tehát a zeneletöltés törvényesen nem vitatható amíg fizetjük a sarcot. Amint eltűnnek a matricák máris lehet pattogni a szerveknek. :) Csak a nagy helyzet az, hogy nem merik meglépni, mert így biztos pénzhez jutnak, ha viszont eltörlik a matricázást attól még nem fognak az emberek a boltba rohanni a legális zene/film után. Persze ennek meg az a hátulütője, hogy sok kutyaütő banda is kap a közös pénzből.

    Úgyhogy nyugodtan lehet töltögetni lefele a filmet és a zenét. A lényeg annyi, hogy ha törvényes keretek közt akarod csinálni, ne oszd meg, ezt meg be lehet tartani.

    Szerintem ez a szisztéma amúgy jól van így, mert amennyi adathordozót én veszek, abszolút nem érint meg a téma. Ha ez az ára, hogy megnézhessek és meghallgathassak bármit, ám legyen. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz RyanGiggs #107 üzenetére

    Azzal védeni a warezt, hogy van aki nagyobb disznóságot csinál megint csak érdekes.. :)
    Ennyi erővel aki ellop a boltból két túró rudit az is ugyanilyen pitiáner. :)
    Amúgy meg én nem vetem meg aki warezol, sose állítottam ilyet. Egyszerűen azt nem szeretem mikor minden ilyen hírnél megjelenik pár megélhetési warezos és előadja, hogy hát muszáj, mert nincs pénz rá.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz azbest #105 üzenetére

    Az a baj, hogy csak ezért tudunk erről beszélgetni, mert létezik a warez. Ha nem létezne akkor mi lenne azokkal akiknek ily nagy létszükség a szoftver? Megmondom én, semmi. :)

    A költekezésünkkel pedig az a baj, hogy nem tudjuk, hogy kell okosan csinálni, mert sehol nem tanítanak meg rá, nem véletlenül. Bemegyek egy Saturnba ott is azt látom, hogy viszik az LCD tv-ket mint a cukrot, persze áruhitelre. Aztán másnap meg arról beszélgetünk, hogy jajj de rosszul élünk? Vagy amikor látom, hogy a melós az építkezésen Iphone-al telefonál? Az autóknál is megfigyelhető sokszor, hogy sokan igyekeznek 1 kategóriával nagyobbat venni mint amit reálisan megengedhetnének maguknak.

    (B)Mindenkinek kell valami szórakozás(/B) de rengeteg lehetőség van. Minimálbérből is lehet kölcsönözni könyveket a könyvtárból pl...

    A kiadók meg egy másik dolog. Tudjuk mit csinálnak meg hogyan de ez akkor sem menti a warezt. Hisz ha ennyire utáljuk őket nem kell megvenni, de letölteni se a termékeket. A sok letöltés miatt gondolják úgy (többnyire hibásan), hogy ha nem lenne warez akkor mindenki rohanna a boltokba. Szelekció nélkül töltenek le az emberek minden vackot. És pl. a warezből valamennyire visszavezethető, hogy a PCs játékipar miért tart ott ahol.

    Az indexes cikk pedig egész jó olvastam én is, és így van. Sajnos. Minden nap járok Bp.-n és ezt látni. Sok savanyújóskát. Még én érzem kellemetlenül magam ha jó kedvem van és mondjuk dobolok a lábammal vagy valami. Egyből úgy néznek rám, hogy "ez hülye?". Külföldieket is látok sokat, nekik is jó kedvük van de némelyik embertársunk olyan szúrósan néz rájuk, hogy ők is elhallgatnak. Persze igaz, szarul élünk stb. de azért sokszor a sok negatív híradás stb. hatására sokkal borúsabban látjuk az életet mint amilyen valójában, és nem is élvezzük annyira. Szerintem de ez csak az én véleményem, tudatosan kreálták ezt a helyzetet.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz BandiHUN #111 üzenetére

    Az a baj, hogy nem igen tudják azt megvizsgálni, hogy ki mennyi időre szed le valamit és milyen céllal. Max kérdőívvel de ott meg nem biztos, hogy mindenki szívesen vall ilyesmiről őszintén, még névtelenül se. Hogy a warez mekkora anyagi kárt okoz az jó kérdés, de azt látjuk, hogy ma már PC-re lassan csak a CoD-ot meg a BF-et éri meg kiadni.

    Az meg, hogy mennyien vesznek eredetit a warezolt után jó kérdés. Az én ismeretségi körömből szinte senki. Azt mondják nem éri meg, de letöltik végigtolják azért. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz stevve #94 üzenetére

    Ahogy korábban leírták film + zene magáncélra legális. Ezért matricázunk. Megosztani már nem legális. Warez FTP-t üzemeltetni nem legális, használni filmre zenére az. És azért nem kapják el a töküket, mert elég nagy zsé van benne és mindig csúsztatnak a jó helyre. Nem véletlen, hogy a legnagyobb warez ftp site mióta megy már... Megoldják a dolgot.

    Igazából az EU már szeretné ha nekünk is rendes szerzői jogi törvényeink lennének de eleddig nem jutottak sokra velünk ilyen téren.

    Egyébként örvendetes tény, hogy itt erről milyen kulturáltan lehet értekezni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz stevve #115 üzenetére

    Pedig sajnos előbb-utóbb itt is ez lesz szerintem. Mi úgyis elég kiszolgáltatottak vagyunk.. :S

    A legális nem legális témakörben ez az általánosan elfogadott álláspont kb. :

    ""Függetlenül a forrás legalitásától a lefeleirányú, magáncélú másolás keretében végzett letöltés legális" - mondta dr. Ormós Zoltán szerzői jogi ügyvéd a Magyar Televízió keddi Kultúrház Extra című műsorában. Ezzel nem ért egyet Kálmán András, az ASVA igazgatója, szerinte az internetre engedély nélkül felkerült jogvédett tartalmak letöltését nem lenne szabad a magánfelhasználással egyenlően elbírálni.

    Dr. Ormós Zoltán, aki korábban a BSA jogi képviselője volt, állítását egy Madonna szám kamerák előtt való letöltésével erősítette meg. Annak ellenére, hogy a szerzői jogi törvény rendelkezése egyértelmű e tekintetben, a kérdést a köztudatban mégis sok bizonytalanság övezi - annak is köszönhetően, hogy a jogvédő szervezetek nyilatkozataikban következetesen "illegális letöltésekről", illetve az azok által okozott anyagi károkról beszélnek. Dr. Ormós Zoltán azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy az állam ezt a lehetőséget nem ingyen engedte át, hanem, ahogy régen a magnószalagok, most az írható cd-k és dvd-k árába beépített jogdíjjal kompenzálja. Mindez azonban a szoftverekre nem vonatkozik, csupán a filmekre és zenékre. Ezzel nem értett egyet Kálmán András, az ASVA igazgatója, a műsor másik vendége. Az ASVA álláspontja szerint ezt a lehetőséget szűkíteni kellene, s az volna helyes, hogy azon jogvédett tartalmak letöltését, amelyek engedély nélkül kerültek fel az internetre, ne lehessen magáncélúnak nevezni. (forrás: MATISZ hírlevél)"

    A lényeg annyi, hogy a szerzői jogi törvényben nincs benne a film és a zene, ergo az régebben is legális volt. Ezért kitalálták az Artisjus matricát kompenzáció gyanánt, hogy ne kelljen átírni a törvénykönyvet és jól járjanak. Jól jártak.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz stevve #122 üzenetére

    " Érdekes módon lopott autót vásárolni nem lehet itthon, de lopott filmet letölthetsz." De ne feledd, hogy nem is szednek kompenzációs adót ami minden autó árába be van építve! :) Mert mondhatnák, hogy jó minden autó 500 ezer forintal drágább és akkor cserébe nem üldözzük a lopott autókat. :) Az így befolyt pénzt meg szétosztjuk a károsultak között. Na kb. ilyesmi rendszer van most. Szerintem ha nem is a legtisztább de amíg nem cseszegethetnek a filmek és zenék miatt senkit szinte, addig szerintem elfogadható.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz stevve #124 üzenetére

    Hát ezt azzal szokták magyarázni, hogy pl. nem tudod és nem is feltétlen kell tudnod letöltéskor, hogy az anyag milyen forrásból származik. :)

    Tehát nagyapánk fölmászik a netre, leszedi a Hit The Road Jack című számot, de fogalma sincs, hogy aki feltette az hogyan tette fel, volt e rá joga stb. ő meg csak letölti nem ért hozzá, nem tudja, hogy most ehhez volt joga vagy sem. Ezt használja ki az ASVA arra, hogy próbálja sulykolni a "minden illegális" mantrát, míg az "azt töltök amit akarok" réteg meg védekezik vele.

    Egyértelmű szabályozás kéne, mert a törvényeink elavultak, de addig jó nekünk amíg ez a katyvasz van. Mert én pl. kinézem a vízfejekből, hogy szigorítanak a törvényeken de a matricát meghagyják..

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz LK #126 üzenetére

    Felesleges ezeket idekeverni szerintem, mert túl sok példát lehetne fölhozni. :S

    Azért ha belegondoltok fontos dolog a szerzői jog. Én se szeretném ha csak azért mert itt a net meg a torrent, a munkám ingyen használná mindenki. Szóval azért az se megoldás, hogy azt mondjuk hülyeség ez a szerzői jogos dolog.

    stevve : Ki is van írva sokszor Youtube-on, hogy a szerzői jogi szabályozásunk miatt nem elérhetőek a videok.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ceia #150 üzenetére

    "Persze vannak régebbi játékok olcsóbban, de sajnos pont nem azok, amiket az ember keres." Ezt most, hogy érted? Igen jó játékokat lehet kapni 2-3 kért is már, és van választék bőven. Nem hiszem, hogy senki nem talál olyan játékot ennyiért ami tetszene neki.

    "A filmek pedig.. olcsón csak a tényleg senkinek sem kellő sz@rokat árulják, de már a közértekben is" Ez meg butaság. DVDn az uj Star Trek kemény 3k volt, a Sin city meg 990ft. Fogalmad sincs mennyi klasszikus és jó filmet lehet szerezni 2k alatt is. Keresni kell és időt szánni rá, ennyi.

    A warez témakörében pedig tökmindegy mennyibe kerül a játék amíg ingyen szedhető. Ha most egy Dirt3 nem 8k lenne hanem 5 akkor sem növekedne eget rengetően a PCs eladás, mert a nyugatiaknak a mostani ár sem olyan drága, nekünk meg az 5k is sok lehet. És 5k alatt meg ne várj új játékot mert az nem reális ár érte. Én sose értettem mi a baja az embereknek a játékok áraival. Nekem is sok a 10k de akkor nem veszem meg ennyi, majd egyszer ha olcsóbb lesz, ráérek van időm és a játékok a közhiedelemmel ellentétben nem évülnek el. Egy Heroes 3 ma is jó játék. Valahogy fura azt hallani, hogy egy CoD amivel Prestige15-ig játszol vagy 300 órát nem érné meg az árát. Akkor kell megvenni valamit ha kihasználjuk. Csak a single miatt nem is éri meg megvenni egy CoD-ot.

    Soha nem fogják a magyar fizetésekhez árazni a játékokat, mert nem vagyunk komoly piac nekik ez az igazság. Örüljünk, hogy egyáltalán van pár feliratos vagy szinkronos játék, ez is nagy szó már.

    Ha pedig valamire nem futja, hát nem futja. Ez nem mentség arra, hogy letöltöm. Nem kenyérről meg vízről beszélünk hanem egy hobbiról aminek megvannak a maga költségei.

    A zenék azok valóban irreálisan drágák és ott nincs értékvesztés sem nagyon, a filmek meg so-so ma már inkább a Blu-Ray darabok vannak sokba. 30 perc nem mai zenéért 5kt elkérni az meredek nagyon. A digitális meg szinte nem is olcsóbb mint a rendes CD szóval itt lenne mit dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz matyi012345 #155 üzenetére

    - Win7 Professional OEM 30k körül van, és csak a sok nyelv meg a BiTLocker nincs benne.

    - Photoshop CS5 Extended diák verzió (ülj le mielőtt megnézed) 63 ezer forint.

    - Office-ból meg mindennapi használatra ott az Open vagy LibreOffice ingyen és bőven elég.

    Most akkor mi a röhej? Hogy nem tudsz tájékozódni, vagy hogy egy professzionális, munkára való üzleti szoftvernek megkérik az árát (ld PS)?

    És különben sem minden esetben a diákoknak kéne ezeket a szoftvereket megvenni hanem a szülőnek. Tehát felesleges ez a sírás, hogy a diákoknak nincs pénze (ami sokszor nem is igaz). Nem a diák felelőssége, hogy origi Win legyen a gépén, mert adott esetben nem őt vonják érte felelősségre hanem a szülőt. Csak sajnos nálunk igen gyér a számítástechnikai tudás a teljes lakosságot nézve, így sok szülő azt se tudja mi az a CPU sajnos...

    A kenyér, a tej meg a cukor na azok drágák. A munkára való szoftverek azok nem. Amikor egy közepes weblapot is el lehet adni 100k ért akkor hol sok egy PS-ért a 200k-s teljes ár??

    Egy Win7ért ami 5 évig is oprendszer lehet azért sok a 20-25k??

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz fricz19 #168 üzenetére

    Mit ne vicceljek már? Olyan gagyi HTML oldalakat lehet elsózni sokszor 80-100 ezerért, hogy csak na, láttam épp eleget már. Ha pedig már komolyabb a dolog akkor még több a pénz is. Egy kisvállalkozásnak egy kis alap weblap is már 40-50+ÁFA. Persze feketén lehet alá menni. A PS esetén egy kőkemény munkaeszközről beszélünk, van olyan aki kb. ebből él.

    Az meg, hogy a MS kijelentette, hogy 2 évente ad ki egy oprendszert, téged miben érint? :) A Win7 támogatása nem fog 2 év alatt leállni, és szarabb oprendszer sem lesz 2-3 év alatt. Attól mert kijön a Win8 a Win7 nem lesz gagyibb, simán jó az még. Elárulom nekem egy origi XP-m van az asztali gépen idestova 8 éve. Notin meg origi Vista amivel nekem semmi bajom sincsen, igaz nem játékra van használva. Vista 4 év után most lett újratéve, XP meg 3 éve megy minden baj nélkül. Csak azért váltok Win7 64-re, mert több ramot szeretnék és ha már oprendszert veszek akkor a legújabbat. Ahogy elnézem sok helyen, a Win7-et bőven jó lesz az nekem 4-5 évig ha frissítik.

    És igen a szülő vegye meg, vagy szerinted kinek kéne ránevelni a fiatalokat arra, hogy a legális dolgok fele is lehet nyitni? Hogy ne az legyen a standard, hogy ha kell valami a gyerek ész nélkül letölti? Alap lenne, hogy a szülő megtanítja a gyerekének, hogy szelektáljon a sok hulladék netes tartalom közül és ne töltsön le minden vackot. Egy origi Win új gép vásárlásakor nem visz csődbe egy családot se, de ha igen még részletre is meg lehet venni a T-Home-nál ha jól tudom.

    boba6: Simán írj egy emailt valami illetékes személynek/szervnek aztán megmondják.

    kazie: "Te meg ne oktatással azért ki, hogy " tudod lopás" , gondolom te egy szent ember vagy akinek egy illegális szoftver, film, zene stb. nincs a gépén. hahaha" Miért hiszed azt, hogy ehhez szent embernek kell lenni? Tényleg itt tart ez az ország? A film meg a zene már ki lett tárgyalva olvass vissza, szoftverek tekintetében meg miért ne lehetne neki minden origi?

    Tényleg a végén még annak kell magát kellemetlenül érezni aki esetleg megveszi a dolgokat, mert rohadtul nem menő és úgyis csak álszent ember lehet. Nice.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Na ezt sasoljátok meg! :Y
    [link]

    Ilyen ne legyen nálunk sosem. Ez azért durva, hogy elkezdik perelni a torrentezőket. Ilyen szinten kriminalizálni a letöltőket és ilyen pénzekre perelni... Meg nem is értem milyen károkról beszélnek egyáltalán, hogy a túróba lehet megmondani, hogy valaki egy film letöltésével mekkora kárt okoz?

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz fricz19 #174 üzenetére

    Akiknek otthon futja egy legalább 100 ezer forint értékű gépre azok tudnak hozzá szerezni tiszta Wint, ha akarnak, ettől nem halnak éhen. :) És a szülőnek nagy szerepe lenne a gyerekek internetes szokásainak kialakításában, csak sajnos legtöbbször nincsenek eléggé képben. Egy alap géphez ami játékra van használva egy origi szoftver kell az meg a Win, igazából semmi másra nem kell költeni.

    A webezésről meg annyit, hogy tovább kell lépni az egyszerű weblap készítésen és extra dolgokat kínálni, hogy eladhatóbb legyen a cucc. Kőkemény marketing kell a talpon maradáshoz, és muszáj több lábon állni. Nagyon nehéz ez tény. Az apros dolgok kora már lejárt. Az árakról meg annyit, hogy a CMS rendszerek és a neten olcsón megvehető grafikai stb. elemek megjelenése alaposan átrendezte a dolgokat. Ma már egyáltalán nem olyan kiváltságos szakma ez mint rég. :)

    Az MS-t meg az Adobe-t én aztán nem sajnálom, magammal törődök amikor a legális szoftverek beszerzésére törekszem. Az én érdekem. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Snowy_owl #177 üzenetére

    Ezzel egyet tudunk érteni szerintem mindannyian. :)

    Zenéknél fontos lenne, hogy ne MP3-akat áruljanak hanem WAW fájlokat, mert azért egy MP3 nagyon nem egyenlő a CD minőséggel sok esetben. Ha azt akarják, hogy az emberek többsége fizessen akkor a lehető legjobb minőséget kell prezentálni.

    Áraknál szerintem a szoftverek árai javarészt rendben vannak, zene irreálisan drága, film meg so-so, a kölcsönzési rendszert kéne megoldani nálunk profi színvonalon emberi árakkal.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz bigga #179 üzenetére

    "még ha többen is vennének az adott termékből" Amíg a warez kéznél van addig ez egyáltalán nem biztos. Bizonytalanra meg nem fognak vetődni. :)

    A cuccok színvonala meg sokszor érdekes viszonyban van a letöltésekkel. Mert lehet, hogy a Karib Tenger Kalózai egy tucatfilm és sokan csalódtak benne, mégis a számok azt mutatják, hogy a tömeg gyártott cukormázas cuccokat lehet eladni. Ld. Call of Duty sorozat PC fronton. Egyszerűen sokan már nem mernek egyedi/kreatív dolgot csinálni, mert anyagilag nem éri meg. A játékok esetében nem véletlen, hogy mindenki megy konzolra meg Facebookra, mobilra stb. Lehet, hogy Xboxon is van warez de még így is nagyon jó eladásokat produkál.

    Akinek meg 100k-ja van egy gépre ha mást nem részletre a T-nél ki tud gazdálkodni egy Windowst. Itt alapvetően a felfogással van a baj. Nem is szabadna azon gondolkodni, hogy egy operációs rendszert ne legális forrásból szerezzünk be, hisz mégis csak az mindennek az alapja. Plusz az így-úgy feltört win-ek sokszor olyanok is. Pont egy gyereknek való gépvételnél lehetne a legjobban elmagyarázni, hogy miért vesz hozzá anyu meg apu eredeti windowst. Plusz ne feledjük, hogy ott vannak az "egybe gépek" ahol sokszor alapból jár a Win, és bizony sok családnak bőven jó az.

    Életszínvonal: "Az a jóléti szint, amely a különböző szükségletek kielégítésének lehetőségét jelzi. Számtani mérése nehéz, mert az életszínvonalat számos tényező befolyásolja (a lakáskörülmények, az étkezés színvonala, az egészségügyi, kulturális, szociális szolgáltatás színvonala stb.). Hozzávetőleges - megállapítására a nemzetközi összehasonlításban - igen gyakran használják az egy főre jutó nemzeti jövedelem mutatóját."

    Ez alapján ha azt vesszük, milyen színvonalon éltem 10 éve akkor azt mondom ma jobban élek, pedig a szüleim nem lettek gazdagabbak és én se lettem milliomos. Viszont lett a TV mellé 2 kisebb TV, videomagno, mini hifi, pc, konzol, mobil, mikrosütő, internet, dvd lejátszó stb. Viszont tény és való, hogy nincs stabilitás, sokkal stresszesebb mindenki, és az élelmiszerek nagyon megdrágultak. Amennyivel drágább lett a mindennapi élet (kaja,pia,szórakozás) annyival olcsóbbak lettek a műszaki cikkek. Nálunk helyileg jobb lett az egészségügyi ellátás is. Úgyhogy ez az életszínvonal kérdés ez valahol relatív és ahány ember annyi válasz ugye. :)

    Tikakukac: 50k-s gépet egybe érdemes venni, pláne aki nem ért hozzá. Ott meg sokszor bele is tesznek egy Wint a pakkba. Plusz továbbra is tartom, hogy a részletfizetés a T-nél azért egy elég barátságos ajánlat bárkinek. Egyébként valóban netezős gépre felesleges a Win de egy gyereknél nincs olyan, hogy netezős gép szerintem, pláne ha fiúról beszélünk. :)

    Geller_1972: Egyetértek mindkét hsz-eddel. Szerintem a mentalitáson kell változtatni elsősorban, és úgy nevelni a következő generációt, hogy elsősorban a legális piacon nézelődjön, tájékozódjon és szelektáljon. Addig tökmindegy, hogy a Bad Company 2, 2500 forint e vagy sem, amíg torrentről lehúzható ingyen 1óra alatt.

    ErosenZold: Sajnos attól mert valami nem elérhető számodra, nem menti a dolgot. :) De filmet meg zenét tölthetsz amennyi jólesik. A kit, hogy, mennyivel károsítasz kérdés meg elég bonyolult dolog szerintem, még az okosak számára is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Tikakukac #187 üzenetére

    Én előbb a Ready PC-t néztem, csak beírtam a googleba, hogy komplett konfigurációk és őket dobta. :) A magyar sztech kiskerekről pedig szerintem minimum egy könyvet lehetne írni, hogy mi folyik ott. De ez igaz a konzolboltokra is. :P Jó lenne már a körmükre nézni.

    Részletre a Win asszem havi 2k azért ez nem egy kocsi ára és olyan 25 körül jön ki tehát nem terhelik rommá mindenféle hülyeséggel. Mivel az átlag magyar úgyis úszik már az adósságban ezért egy Win már inkább a kocsi meg az LCD tv után jön :).

    Linuxról annyit, hogy az MS elég durván nyomja magát az oktatásban, aminek a Linux issza meg a levét meg hát a diákok akik nem ismerik meg sokszor semennyire sem. De ugye cserébe az iskolák meg az MS is jól jár.

    Office-ról annyit, hogy én a szakdogám OpenOffice-ba írtam és hát azért átraktam egy Office 2003-ba és ott formáztam meg véglegesre, valahogy simábban ment. Ennek ellenére itthonra nem vettem meg még. :) Ahol én tanultam anno ott lehetett volna Linuxozni csak senkit sem érdekelt...

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák