Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz mrhitoshi #8 üzenetére

    Nyilván az, hogy krétára sem telik, az a másik véglet, én nem is ez ellen írtam azt, amit írtam :U Egyébként az, hogy van-e interaktív tábla, illetve kréta, az két teljesen különböző dolog, mivel a legtöbb helyen TÁMOP-os, illetve EU-s pályázatokból lettek ezek a tábkák beszerezve, ettől az nyertes iskolák nem lesznek jobban ellátva krétával. :)

    Huma (#23): Általános iskolában, ahová jártam, több tanár is használt írásvetítőt, és ilyen írásvetítőkből szerintem 1 db volt 20 évnél fiatalabb, az is hibás volt. A gépekről annyit, hogy 10 éves gépek voltak WinXP-vel, réges-régen elavultak. Csak tudod, hogy mi a gond? Hogy csak olyan tankönyv volt forgalomban akkoriban (most nem tudom, hogy milyen tankönyveket forgalmaznak jan. 1 óta), amiben WinXP-nél újabb dolgok nem is nagyon voltak.

    Szóval maga a kerettanterv is le van maradva öt-tíz évvel, amint azt az előző hozzászólásomban is említettem. Így az, hogy milyen régiek az eszközök, bizonyos szintig még lényegtelen. Nyilván, 18 éves Win95-ös gépekkel azért már kevés helyen találkozni.

    És igen, részben az a bajom, hogy túl modern az egész. Én ugyanis Narxis (#2) hozzászólására reagáltam, amiben azt írja, hogy így kéne kinéznie egy XXI. századi iskolának. És szerintem meg teljesen felesleges, hogy informatika órán kívül ilyen felszereléssel dolgozzanak a gyerekek. Mert több dolog van ami elvonhatja a figyelmüket (Némá' Pistike, leszedtem gyors a GTA-t, nézzed azt az autót!), mert kevésbé fognak a tanárra koncentrálni, és mert az, hogy napi 5-6 órában egy monitor előtt üljenek ilyen fiatalon, annak abszolút nincs értelme.

Új hozzászólás Aktív témák