Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Üdv itt mindenkinek. tegnap este óta tulajdonosa vagyok én is ennek a telefonnak. Elsősorban az audio képességei miatt vettem meg. Eddig egy iBasso DX 90-es DAP-ot használtam zenehallgatásra, de azzal az volt a bajom, hogy rengeteg bejövő hívásról lemaradtam, zenehallgatás közben nem vettem észre, ha kerestek. Volt egy kitérőm, de holtvágánynak bizonyult, Meizu Pro 5. A hangminősége nem hozta a várt szintet. Ennek a telefonnak a hangminősége messze jobb a Meizunál. véleményem szerint. Igaz, a DX 90 szintjét nem éri el, legalábbis így, első benyomásra, de ezt nem is vártam el. Az egy cél eszköz, csak az audio miatt fejlesztve. Kondik, jó minőségű erősítő van benne, helyszűke miatt be sem férne egy telefonba egy olyan elektronika. Ennek ellenére sem okozott csalódást a telefon hangja, hiszen itthon hangfalakról hallgatok zenét, és úton, munkahelyen, zajos környezetben, úgysem tudom maradéktalanul kiélvezni a nyújtott hangminőséget. Egyébként is, még tesztelgetnem kell, ahhoz kevés alkalmam volt hallgatózni, hogy szilárd, véleményem lehessen. Hallgatózáshoz egy Sennheiser PXC 450-es, egy Sony MDR 1000x, és egy Denon AH-D 7100-as fejhallgatót használtam, használok. Egyiket sem nevezném gagyinak. Igazából a Sonyval fogom igazán használni, a Denont nem fogom utcán használni, ahhoz túl nagy, na meg sajnálom is a sérülékeny mahagóni kagylókat. A Sony mellett szól az aktív zajszűrés, és a bluetooth képesség is. Ez a telefon és a Sony is támogatja az aptX módot, tehát esélyes, hogy jó minőségben szóljon zsinór nélkül is. Eddig ezt még nem próbáltam ki. Egyébként, igen, tudom, hogy a kábeles hangzás jobb, de kíváncsi vagyok erre is. Hátha...
    Viszont adódott egy kis problémám a PowerAmp-pal. Feltelepítettem Poweramp-alpha-build-704-et. Onnantól kezdve a Poweramp el sem indult. OK, letakarítottam, próbálkoztam a 703-al, de az meg fel sem volt hajlandó települni. Van ennek valami trükkje?
    A telefon egyéb tulajdonságai igazán jók, tetszik. Eddig amoledes kijelzővel szerelteket használtam, és tartottam a képminőségtől. Nos, nincs vele bajom. Talán annyiból lenne jobb az amoled, hogy kisebb lenne a fogyasztás. Igazi hibának csak a root lehetőségének hiányát látom, de remélhetőleg idővel ez is megoldódik.

  • norvik

    aktív tag

    Közben megoldódott a PowerAmpos problémám, a saját hülyeségem volt az oka...

  • norvik

    aktív tag

    válasz babosmiki #322 üzenetére

    Sajnos én nem találtam róla semmit. Nézelődtem az XDA-an, minden variánshoz van, kivéve az itthon kapható 990DS verziót.

  • norvik

    aktív tag

    válasz OPiiPO #324 üzenetére

    Bocs, figyelmetlen voltam, meg sem köszöntem. Most pótolom: köszi.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #327 üzenetére

    Természetesen elolvastam a V10 összefoglalóját, sőt a topicba is beástam magam valamennyire. Gondolkoztam annak a megvételén is, de nem akartam "öreg" vasat venni, ha már veszek, néhány évig legyen korszerű. Most a Sony fejesét tesztelgetem, zsinór nélkül, az aptX áldásait élvezve. Ha kicsit van kedved utána olvasni, látni fogod, hogy a Sony 1000x a létező legjobb fejes, a bluetooth és aktív zajcsökkentős cuccok között. Vezetékesként is megállja a helyét, nem volt véletlen, hogy ezüstözött a hozza adott kábel. Valószínűleg így fogom használni, mert így headsetként is tudom használni, remek vele telefonálni. És csak így működik rajta az összes hasznos, kényelmet adó fícsör, a kagylót megérintve halkít, hangosít, koppintással zene leáll, vízszintes simításra meg előre-hátra teker, számot vált. Sosem volt vezeték nélküli fejesem, hallgattam párat, de egy sem tudott meggyőzni. Ez viszont igen.
    A hifi dac valószínüleg akkor lesz kihasználva, ha hosszabb időre távol leszek az otthontól, és nem lesz hangfal, meg erősítő. Akkor jön a Denon. De utcára, munkába marad a Sony, vezeték nélkül, hacsak nem lesz túl nagy a minőség különbség a vezetékes hang javára. Nagyfelbontású zenéket hallgatok éppen, Chie Ayado dac fájlokat. Persze, tudom, hogy ez bluetooth on kizárt, hogy maradéktalanul átmenjen, de kíváncsi vagyok a különbségre.
    A Sonyval, Denonnal sajnos nem tudom aktiválni a high gaint, de a Sennheiserrel igen. Valóban nagy a különbség, és ezt nem a hangerõre értem. Vagyis ne fogom szerezni a kis kiegészítőket, amivel trükközni lehet. Power Ampom, és USB Audio playerem már van évek óta, és nem nagyon szeretnék egy harmadik lejátszót is venni. Az utóbbi szintén kezeli a nagyfelbontású zenéket, azt is próbálgatni fogom.
    Igaz, nem hallottam még az említett Astell& Kern-t, de azért ebben a kérdésben azért szkeptikus vagyok. Azt aláírom, hogy egy túlárazott cucc, de azért talán nem ennyire. Ha meglesznek a kiegészítőm, majd hasonlítgatom ősze az V20-at az iBasso-val. Pártatlan leszek, ígérem.

  • norvik

    aktív tag

    Lg V20 & Sennheiser PXC 450. Röviden, nem alkotnak jó párost.
    A Sennheiser két impedanciával rendelkezik. Ha normál fejhallgatóként használjuk, 150 ohm. Ha bekapcsoljuk az aktív zajszűrést, 750 ohm. Komolyabb erősítőért könyörög a füles. Az aktív zajszűrős móddal nem is kísérleteztem, a magas impedancia miatt, no meg azért mert ez a mód színezi a zenét, kicsit olyan, mintha bekapcsolnám a loudnesst. Az automata high gain azonnal bekapcsolt, ahogy bedugtam a jack dugót. Nem mondom, hogy rosszul szól. Tiszta, szépek a magasak, közepek, és a mélyek is itt-ott. Sokak szerint mélyhiányos ez a füles. Egy picit talán az, de ha jó erősítést kap, ennél azért többet produkál. Dinamikában szegényes. Nem illenek össze. Mindent összevetve, azért nem rossz. A Meizu pro 5 ezzel a fejessel közel ilyet nem produkált. Kellemetlenül szolt vele, amolyan hülye doboz hangja volt, élvezhetetlen. Itt azért már bele lehet feledkezni a zene hallgatásba. A Denon sokkal jobban illik hozzá. Annak ellenére, hogy azzal nem tudom még aktiválni a high gaint, nincs bajom a dinamikával.

  • norvik

    aktív tag

    válasz babosmiki #330 üzenetére

    Köszi. Ezt láttam már én is, de nem vagyok róla meg gyõzõdve, hogy működik is. Az xda-n még mindig ki van tűzve a jutalom, annak aki megoldja a rootolást. Ha ez a mód valóban működne, már az xda-n is lenne nyoma, híre. És bevallom, azonnal rootolnám, ha biztosabb módszert látnék, de ennek így nem merek nekifogni, téglának drága lenne a v20.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #332 üzenetére

    A Denon fejeshez két kábelt kaptam.Az egyik mobilos, gombokkal. Kipróbáltam ezt, és működik ezzel is a trükk, amiről írtatok. A telefon azt írja ki, hogy egy külső audio eszköz van csatlakoztatva, vagyis, ha jól sejtem, ez az AUX mód. A poweramp build 704-et letakarítottam, feltettem a normált, jelentkeztem tesztelőnek, és megkaptam a frissítést. Kérdésem az, hogy hol tudom beállítani, hogy nagyfelbontásban játsszon le? A build 704-ben nem volt gond beállítani, de itt nem találom. Egyébként még így, normál flac-et lejátszva is nagyon szépen szól a Denonnal van dinamika, minden, ami kell. Ha majd be lesz lőve, és időm engedi, össze fogom hasonlítani az iBasso hangjával, a Denont használva, mert ezt szereti a telefon is, az iBasso is. Igaz, nem azzal fogom használni a későbbiekben, de a telefon kontra iBasso kérdést ezzel könnyebb lesz eldönteni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #332 üzenetére

    Van egy hatalmas előnye az iBasso-val szemben. Nem audio képességre gondolok, hanem kényelemre. Mindig bajom volt a fájlok felmásolásával. Usb2.0 keresztül, mire átment 120 giga a kártyára, iszonyatos hosszú időbe telt. Külső kártya olcsóval, Usb 3-al már valamivel jobb volt a helyzet, de utáltam a kártyát kipiszkálni a lejátszóból, majd vissza tenni. Féltettem a foglalatot, hogy előbb utóbb tönkre megy. Itt meg wifin keresztül, anélkül, hogy a kártyát ki kéne vegyem, az előbbiekhez képest viszonylag gyors a másolás. Na, idő azért itt is kell megtölteni 128 gigát, de este felteszem a töltőre, indítom a másolást, és ébredésig mindenképpen végez, még akkor is, ha egy üres kártyát pakolok tele.

  • norvik

    aktív tag

    Természetesen a hangminőség is fontos szempont volt a telefon kiválasztásánál. Ha csak a BT fülessel akarnám használni, bőven elég lett volna egy olcsóbb aptX képes telefon is. Van belőlük bőven. Sokat utazom, és ilyen alkalmakkor esténként, ha mással nem foglalkozom, jó zenét hallgatni igazán jó minőségében, és nem kell magammal cipeljek egy plusz eszközt. A kivehető akksi egy nagy piros pont nálam, a bővíthető memóriával egyetemben. Nem vagyok márka függő, korábban többnyire Motorola telefonjaim voltak, és legutóbb szemezgettem a Sony Z5 prémiummal is. Az jobban együtt működött volna a fejessel, mert mindkettő ismeri az ldac kodeket, ami fejlettebb, mint az aptX, 24/96 átvitelre képes. De bármilyen szépen szóljon is vele, valószínűleg nem tudnám kihasználni, mért úton, zajos környezetben, munka melyet amúgy sem tudnék a zenére koncentrálni. Ellene szólt a melegedés, és a cserélhetetlen (szerelés nélkül) akksi. Már alig várom, hogy legyen választék az extra méretű akksikból, akkor majd kap egy puttonyt a határa, 10000mah-el. Nem érdekel, hogy csúnyább lesz, bírja ki az utazásokat.
    Root. Nagyon jó lenne, de szerencsére eléggé jól testre szabható így is a telefon. Rosszabbra számítottam.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #336 üzenetére

    igen, néztem ezt én is az Amazonon, csak az ára túlzott. Biztos, hogy lesz hozzá Mybuynow, vagy egyéb gyártmányú cucc is egy tízes körüli összegért. Már így is eleget költöttem rá, tokok, üvegfólia, memória kártya.

  • norvik

    aktív tag

    Minden dolgom le van rendezve, nőnemű személyek biztonságos távolságra eltávolítva, szóval ma megejtem az iBasso DX90 kontra LG V20 hangzásbeli "tesztet". Nem vagyok pártatlan, az Lg-nek drukkolok. Ugyanis szeretném magamnak is igazolni, hogy volt-e értelme 180-at kiadni egy telóért. Ugyanakkor, ha gyengének fogom találni a hangját, biztos, hogy nem próbálom meg becsapni saját magam. Ha így alakulna, el kell könyveljem a veszteséget, bár ebben az esetben sem adom el, csak megtartom az iBasso-t, amit el szeretnék adni, ha minden ok.
    Teszt körülmények. Csak olyan zenéket fogok választani, amiket jól ismerek, részletekbe menően. Lesz benne egy kevés mp3, csak a korrektség kedvéért. Lesz flac, ape, dsf. Lesz normál felbontású, és hi-res. Stílusban akusztikus, jazz, pop, rock, metál, komoly, és progresszív rock, vagyis amiket szeretek. Össze fogok állítani egy, mondjuk 10 zeneszámból ákkó listát, felmásolom mindkét helyre őket. Egy zeneszámot négyszer-ötször is meghallgatok, készülékenként. Figyelek, és közben jegyzetelek is. Vakteszt nem lesz. Tudom, az lenne az igazi, de nincs aki dugdosson. Ismerem a hölgyeket, csak zavarnának és beleszólnának. Ennél komolyabb, erősítőről szóló dologba sem tudtam őket rendesen bevonni. Kissé fáradt vagyok. Ezért lehet, hogy ma nem fejezem be. De holnap délelőtt pihent füllel, fejjel folytatom, ha kell. Elkapkodni nem fogom, annál jobban érdekel a valós eredmény.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #341 üzenetére

    Nem tudom az okát, de nálam a mappa vizsgálat pillanatok alatt lezajlott, és ez igaz a korábbi telefonjaimra is. Igaz, hogy a kártyán zenén kívül semmi nincs. A belső tárhely bőven elég az egyebekre. Ami kicsit meglepett, hogy amikor belső tárhelyre másolok fel valamit, a másolás sebessége pont fele akkora, mint amikor kártyára küldöm az adatot. Elvben a belső tárhely kéne a gyorsabb legyen. Vagy ez alapból titkosítva van, és a kódolódás miatt lassúbb? Nem tudom, de végül is nincs nagy jelentősége.

  • norvik

    aktív tag

    válasz norvik #342 üzenetére

    Az akksi időről még nem tudok semmit sem mondani, még túl korai lenne. Mint minden új játékszer, szinte folyamatosan piszkálgatva van. Még be sem laktam teljesen, az általam használt alkalmazásoknak még a fele sincs belőve. Ha rootolva lenne, a Titaniummal fél óra alatt minden testre volna szabva, jelszavakkal, mindennel együtt...

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #345 üzenetére

    Sajnos, én sem igazán bízok a root eljövetelében. Azokat az alkalmazásokat, melyeket engedett az alkalmazás kezelő, kiiktattam. Valamivel több a szabad memória, de keveslem, nehogy már a négy giga 25-30%-a legyen csak szabad, amikor minden ki van lőve. Ezért is hiányzik a root. A nyelv nem hiányzik, teljesen mindegy, hogy milyen nyelvű menü. Viszont a lokalizáció nem ártana. Főzött rom sem érdekel, korábban épp eleget próbálkoztam velük, a legtöbbnek volt valami hibája, a hardverek kezelésével.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #353 üzenetére

    Nem, elmaradt. Ma estére várható. Minden elő van készítve zenék felmásolva mindkét szerkezetre. Ma megejtem este, vagyis próbálom. Szeretnék túl lenni rajta, és ha olyan az eredmény, mint amit várok, szeretnék, akkor az iBasso megy az apróra.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #359 üzenetére

    Nekem még nem jelzett. Február másodikai c jelű van fenn. Rámentem a frissítésekre, de ott azt írta ki, hogy up to date vagyok.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #362 üzenetére

    Elnézést, hogy eddig nem írtam, de közben volt egy temetés is a családban. Meglepő számomra, hogy nem egyforma szoftver verziónk van. Az enyémen TW, vagyis taiwani, gondolom. És nem SEA. Te nem a Partnero-nál vetted? Az update nem izgat annyira, hiszen nem vagyok elégedetlen, minden szépen, gördülékenyen működik. Még bugot nem tálaltam. Még mindig nem kaptam meg a tokot, és az edzett üveg fóliát, amit rendeltem, csak egy sima átlátszó szilikon tok van rajta. Tegnap megvolt az első repülése a telefonnak, az asztalról sikerült leverjem. Túlélte, sérülés nélkül. A sarkára esett, a tok koppant. Miközben nyúltam érte, azt gondoltam, hogy most biztos jön a típus hiba, a kamera védő üveg törése. Elmaradt, szerencsére.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #368 üzenetére

    A SEA melyik piacra készült? Lehet, hogy ahhoz van root? Ezt a tokot rendeltem, 15.-én érkezik elvben. http://m.ebay.co.uk/itm/For-LG-V20-Belt-Clip-Shell-Swivel-Holster-Hybrid-Cover-Case-Screen-Protector-/142222415486?hash=item211d1dd67e:g:dT8AAOSw241YXibH&_trkparms=pageci%253A93929778-eec3-11e6-afb9-74dbd18018f8%257Cparentrq%253A22daba4d15a0a357195c4bbcfffdaa34%257Ciid%253A1
    Az edzett üveg fólia is itt lesz addigra, gondolom.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #370 üzenetére

    A telefonról irkálok, és a mobilos weboldalon nem jelennek meg a linkelési lehetőségek.

  • norvik

    aktív tag

    A valós tesztig még mindig nem jutottam el, de azért hallgatgatom itthon is a telefont a Denon fülessel. És annyit már most nyugodtan kijelenthetek, hogy ez a telefon messze a legjobb hangú telefon, amit valaha hallottam. Igaz, a V10-hez nem volt szerencsém. Ezelőtt egy Meizu Pro 5-öt használtam. A sok pozitív vélemény ellenére nekem nem volt túl jó véleményem róla. Eléggé jellegzetes hangja van, és nem igazán tud meghajtani egy jobb fülest. Egy átlag telefonnál ugyan jobb a hangja, de ez közel sem elég ahhoz, hogy audiofilnek nevezzék, pedig így hirdette magát. Nekem csalódás volt. Ezt hallgatva nincs hiányérzetem az iBasso iránt. Azt nem mondom, hogy jobban szól nála, még nem hasonlítottam össze őket. De az biztos, hogy nem akarom letenni a V20-at, hogy az iBassot akarjam hallgatni. Nem egy olcsó készülék, de kicsit sem bánom, hogy megvettem. Biztos vagyok benne, hogy ha nem döglik be, sokáig lesz a társam, hosszú ideig nem fogom lecserélni..A Pro 5 egy fél évig volt használatban nálam, és már az első napokban azt mondtam, hogy csak pénz kidobás volt a csere. A meggyőző hangja mellett egy szép és izmos hardverrel elásott készülék. Kevés hibája van. Nekem csak a root és az amoled hiánya fájó. Na és végezetül: Naxos, Jazz at the pawnshop. SACD. Telt, kérek, szép puha mélyek, a szaxis a fülembe "húzza", a szomszéd asztaloknál ülők dumcsizását, hallom, az üveg, a pohár csörgésével együtt. Gyors, nem sziszegős magasak. Nem fedett, de túlzásba sem esik. Jó hallgatni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #373 üzenetére

    "( de ahogy már mondtam is High Gain-ban ha megismétled , még jobban fog tetszeni )"
    Úgy hallgattam.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #375 üzenetére

    Változó. Függ a felvételtől is, hiszen vannak halkabb és hangosabb felvételek. De dsf , Jazz at the pawnshop, csendes környezetben 55, de ekkor már a legkissebb részletet is jól ki lehet venni. A Sony-nál ugyanez 40. Itt már nem csak az impedancia számít.

  • norvik

    aktív tag

    Olvastam egy angol nyelvű tesztet a v20 ról. A Sony 1000x-el hallgatták. Csupa szép és jó. Először kábelen keresztül hallgatott meg vele különböző telefonokat. Természetesen a miénk jött ki a legjobbnak. Aztán BT-n keresztül, aptX képes telefonokkal. És BT-vel is a v20 szólt a legszebben. Ezt már hülyeségnek tartom. Ilyenkor csak digitális jel megy át a fülesre, és a Sony dac-ja végzi a munkát. Az eredménynek teljesen egyformának kellett volna legyen, kivéve egy esetet. Sony z5 premium is szerepelt a telefonok között, és az már támogatja a fülesben is meglévő LDAC-ot, ami jobb, kb 25 százalékkal nagyobb adatátvitelt tud, mint az aptX. Vagyis 24/96-ot át tud adni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #378 üzenetére

    Nem vehettem volna iPhone-t. Nem volt, és nem is lesz ilyenem. Nem azért, mert rossznak tartom. Nagyon jó készülékek. Egyszerűen nem kell, azért, amit képvisel. És a környezetemben levő iPhone tulajdonosok mentalitása sem túl szimpatikus számomra. Leszámítva talán az egyik unokatestvéremet, aki butácska, és nagyon sznob, de borzasztóan jó szívű, és segítőkész.
    Nem mintha a Google sokkal szimpatikusabb lenne. Nem az. És Microsoft sem az. De manapság szükségem van egy okostelefon előnyeire, kéznél levő internet elérésre, és úgy gondolom, hogy a Google rendszere a legkissebb rossz a ma elterjedt rendszerek közt. Elég rugalmas, és ha van root, akkor a mezei user, egy kis tapasztalattal, utána olvasással már olyanná tudja tenni a rendszerét, amiben nem árasztják el a kéretlen reklámok, melyekért még nekem kell fizetni, az adatforgalom mennyisége okán.
    A füles, mármint a Sony 1000x tudásának, minőségének tükrében meglepően olcsón került forgalomba.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #380 üzenetére

    Meghallgathatod, úgyis találkozunk. Nem szól rosszul, de azért nem is annyira jó, mint ahogyan a tesztekben szerepel. Féláron, hatvanért vettem, gari nélkül. Nem, nem kamionról esett le egy raklap. Csak ez egy promo példány, amit nem lehetne eladni, a vásárlók kéne tapizzák. Ennyit mindenképpen megért, ősszel lesz egy éves, és nem hinném, hogy bedöglene, vagyis a gari nem túl érdekes. Szervizbe biztosan kell vigyem, a beépített akksit előbb-utóbb cserélni kell, de ez nem jelent gondot, vásárlás előtt megérdeklődtem. Ha ha megjön a tavasz, én is kipróbálom sisak alatt, szintén -motoros vagyok :)

  • norvik

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #381 üzenetére

    Nem tudom, hogy neked jelenleg mid van. Ha nem sürgős, érdemes várni vele, hogy essen az ára. Egy bő hét után azt tudom mondani, hogy remek telefon, szép hanggal. Nekem, sajnos sürgős volt a vásárlás mert az előző telefonom Meizu Pro 5, feladta. És nem, nem én tettem tönkre. Napi használatban volt, beállítva automata esti ki, reggeli bekapcsolással. És egyik reggel úgy döntött hogy inkább nem indul el bootloopba kezdett. Folyamatos újra indulás, anélkül, hogy felébredne. És gyári rom volt rajta, semmi mókolás. Csak rootolva volt, de az is gyári, alapból engedve. Könnyen helyre lehetne hozni, ha itthon volna szervíz. De nincs. Amit lehetett, én megpróbáltam.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #384 üzenetére

    én is novát használok, már évek óta. Korábban apexet. Az LG gyári launcher meg az első órában nyugdíjba lett küldve. Feleslegesnek tálaltam beleásni magam a beállításokba, csináltam egy mentést egy régi telefonon, és erre áttettem, így nem kellett vacakoljak a beállításokkal. A Sony nem olyan hatalmas. Szűkösen, de befér a sisak alá, némi átalakítással, már nézegettem.

  • norvik

    aktív tag

    Nos, ráérek, lustálkodom, zenét hallgatok, szóval megejtek egy teszt félét. A Sennheiser PXC 450 kiesik, mert telefon nem kedveli. A Sony MDR 1000X szintén kiesik, mert vezetékkel hallgatva is dolgozik a saját belső erősítője, tehát nem lehet mérvadó, amit így hallok. Marad a Denon 7100, ami szerintem egy kitűnő fejhallgató. Annak ellenére, hogy zárt, nagyon jó térleképezéssel rendelkezik. Korábban, hangfal csere előtt, hangfalon is hasonló kiegyenlítettségre vágytam. A Sonus Faber Toy Tower nem tudta azt produkálni, amit ez a füles. Pedig nem egy rossz hangfal. A Jacques Loussier Trio felvételeit korábban mindig fedett, magas hiányosnak tartottam, amíg nem ezzel a fejessel hallgattam meg. Most a Dire Straits Brothers in Arms felvételét választottam. Dsf, nagyon jó minőségű felvétel, szerintem. iBasso-val kezdek. Nagyon szép, puha mélyek, tényleg a pincébe menőek. De nem tolakodóak, nem túlzottak. Mark Knopfler hangja, az elején, ahol szinte suttog, természetes. A cinnek nem sziszegnek, csak ott vannak határozottan. Mondhatom, hogy jobbra nincs szükségem. Később valami akusztikusat is választok. Az orgona a háttérben szintén szép, nyugodt. A szintiről nincs mit mondjak, mesterséges hangkeltés, nem lehet az élethez hasonlítani, hisz nem létezik. A gitár hangja. Hát erre se nagyon tudok mit mondani. Tetszik, tipikus Mark Knopfler játék. De más, akusztikus zenét kell válasszak, ha az élethez akarom hasonlítani a hangokat. Így most csak egymáshoz tudom őket hasonlítani, és ez így túl szubjektív lesz. Na, jöjjön a V20.
    Furcsa, nem számítottam ekkora különbségre. Hiába, a fül emlékezete nagyon rossz. Nagyon jó, mégis más. Az iBasso melegebb, ez részletezőbb. Jobban szét választja a hangszereket. A mélyek nagyon hasonlóak. Magasban nagyobb a különbség, itt több van. Ha használnék hangszín szabályzót, itt bizony vissza vennék a magasból. Határozottan részletesebb. Hogy mondjam. Több hangot hallok, a gitár több részletből válik eggyé. Az orgona hasonló. Nem, inkább egyforma. Összeségében a telefon adja a részletesebb hangképet. Az iBasso melegebb, ez semlegesebben szól. Át kell térjek valami akusztikusra. Egy biztos, most már határozottan ki lehet jelenteni, hogy igencsak partiban vannak. Más a karakter, de mindkettő nagyon jó. És mindkettőben Sabre chip van, igaz az iBasso-ban csak duál mono. Amiben biztosan többet tud az iBasso, az a hangerő. Low gain-re állítva is kifújja a fejemet a füleim közül, ha meg magasra állítom, elviselhetetlenül hangos, érzékelhető torzítás nélkül. Ez olyan plusz, amire nincs szükség, hacsak nem valami extrém magad impedanciájú fejhallgatót kell hajtani. Keresek valami más zenét, és folytatom.

  • norvik

    aktív tag

    Na, ha már emlegettem, Jacques Loussier Trio. The best of play Bach. Ebben nincs semmi elektromos, és ez is SACD. Most a telefonnal kezdek. Még csak válogatok a lemezen levő számok között, de ez a bevezetés is fantasztikus. Nem Dire Straits-el kellett volna kezdjek. Ez sokkal jobb erre a célra. Atyaég, telefonról ilyen mélyek. Hihetetlen. A szám végén, miután a zongora elhallgat, meg hallatszik a morajlása. Na, meg is van a kiválasztott. Bach d moll toccata jazz feldolgozása. Igaz, itt orgona helyett zongora van, de ebben is hatalmas energia van. Na és van dob, cintányér, dobseprű, ami szintén nem árt. Nagyon tetszik, ezerszer hallgattam, jól ismerem. A zongora játék kifejezetten virtuóz. És van bőgő is, ami az alsó régiókban játszik. Fantasztikus. Hát, biztosan nem mondanám. meg, hogy ez csak egy telefon. Ahogy a dob pörög, gyors, pontos. És igazi dob hangja van. Csak az tudja, hogy miről -beszélek, aki már hallott próbán, erősítés nélkül dobot. Nagyon, nagyon jó, de csak az eleje alkalmad tesztre, legalábbis nekem, mert amikor már bele lendülnek, és minden egyszerre kezd szólni, már nem tudok a részletekre figyelni. Olyan dinamikája van, hogy kedvem támad az asztali cuccommal is össze hasonlítani! Egyszerűen mesés, csak legekben tudok róla nyilatkozni. És mindezt most, zenehallgatás közben írom, ennél frissebb élmény nincs. Térben talán érzek hiányosságot, de halljuk az iBasso-t. Hát, úgy tűnik az iBasso jobb. Több energia, nagyobb a dinamika jobb térleképezés. Hiába, a fül emlékezete nem jó. Nagyon jónak hallottam ezt a zenét a telefonon. És jó is. De itt jobb. A dinamikához komolyabb erősítő kell. Nem kell a hatalmas hangerő, de ha egy dobnak oda csapnak ahhoz bizony kell az energia, ha jól akarjuk reprodukálni. Kicsit elment a kedvem, nem folytatom a tesztelést, nincs miért. Le tudom vonni ennyiből is a következtetést. A V20 egy remek hangú telefon, jobbat nem hallottam még, és nincs is, valószínűleg. Ha valaki egy nagyon alacsony impedanciájú fülessel hallgatja, nem fog benne csalódni. Magasabbakal kár próbálkozni. Egy hifistának is tud örömet szerezni. Ha nem itthon, néma csendben hallgattam volna őket, észre sem veszem a különbséget. Ha nem ez a fülesem lenne, csak a Sonyval hallgattam volna, akkor sem tudnám, hogy van különbség. Hordozható, valóban otthontól távol, munkahelyen, úton tökéletes társ. Nincs ennél többre szükség. De itthon inkább mást választok. És az a hangfal. Ha valami oknál fogva kénytelen lennék másokat nem zavarni, akkor az asztali erősítőre dugnám rá a fejhallgató kábelét. Aki leírta, hogy az A&K és Sennheiser HD 800-as kombó egy ligában játszott ezzel a telefonnal, nagyot hazudott, vagy süket, vagy bértollnok. Amit leírtam, azt meg is tapasztaltam, igaz, ha valaki akarja, tudom demonstrálni számára. És szigorúan csak ezekre a készülékekre igaz, de ezekre biztosan. A Denon egy könnyen hajtható füles. Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy van olyan fejhallgató, aminél ezek a különbségek nem jönnének elő. Pl egy Shure 1540-es. Nem tudom. És persze más is szóba jöhet. Nem drasztikusak a különbségek. A DX 50-et szerintem biztos veri a telefon. És néhány FIO-T is. És ez már önmagában is szép eredmény, hiszen azok dedikált lejátszók, mást nem is tudnak. Kicsit sem vagyok igénytelen a hangminőségre. A V20 bőven elég arra, ahol, ahogy hallgatni akarom. Az a plusz, amit az iBasso tud, sohasem volt, sohasem lesz kihasználva. Vagyis eladóvá vált. A szokásaim miatt. Itthon, csendben a hangfal a nyerő. A forrásom, a DAC-om, az erősítőm igencsak jók. Tehát nem fogok hordozható dolgot használni. Zajban, munkában, vezetés közben, ha csak a zenére koncentrálnék, hamar egy fára csavarodnék, vagy kirúgnának. Egyiket sem szeretném. Ja, és a Sony fülesével, nem is hallani különbséget, bár ez a Sony-ban levő erősítő műve. A Denon-nal meg biztosan nem indulok el itthonról. Hatalmas, nem lehet elpakolni, ha leveszem. És a telefon csörgését sem veszem észre vele.
    A végére érve kap még egy sanszot a V20. Igazából nincs is szüksége rá, hiszen nagyon jól szerepelt, és nem mondanám vesztesnek. Míg ezeket a sorokat írtam, folyamatosan hallgattam az iBasso-n a soron következő számot, a hatodikat, ami egy Bach Pastorale feldolgozás. A középen valahol van egy bőgő szóló. Nagyon mélyre megy, pontosan hallani a húrok rezdūlését. Pár helyen az is hallatszik, ahogy a hangszer berezonál. Na erre a részre kíváncsi vagyok a telefonon.

  • norvik

    aktív tag

    Ez a rész, vagyis amit erről a számról írok, rövid lesz. Egyenértéküek. Egyik sem jobb a másiknál. Pont ugyanazt hozzák. Talán azért, mert itt csak részletek vannak, de nincs nagy dinamikai eltérés. Akkor még egy utolsó.Legyen komolyzene, Négy évszak. Szintén SACD. Telefonon kezdek.
    Meseszép. Jó a tér. A zenészek nincsenek összezsúfolva. Pontosan "látni" a szólisták helyét. Nem tudom, hogy mikrofonozták, de igazi 3d-s élmény. Keresem azt a részt, ami alkalmas lesz a többszöri meghallgatásra. Meg is van, 12-es szám, ősz, harmadik tétel. Nagyon jó. Átölel a zene, itt vagyok a koncerten. Van dinamika is. Öröm hallgatni. A végen hallatszik, ahogy leteszik a vonókat. Fennséges, nagyszabású. Nézzük az iBasso-t.
    Van különbség, de minimális. Mélyebbre megy, és az a fránya dinamika. Ebben mindenképp erősebb. Ha anno egy telefon csak fele ennyire jó lett volna, soha nem veszem meg az iBasso-t. Maximálisan elégedett vagyok vele. Kicsit sem csalódás, már csak azért is, mert nem vártam el tőle A&K 240 minőséget. Ha megkapná az iBasso erősítőjét, világbajnok lenne. Ha az iBasso kapna meg a DAC részét, hát az is sokkal többet tudna nyújtani. A V20 tudja azt, amiért létrehozták. Fizikai képtelenség lenne ennél komolyabb erősítőt bele préselni. Ha mégis meg történne valahogy, hát nem tudnánk megfizetni. És ha kicsit számolunk, így is olcsó. Egyezer egy felső kategóriás telefont kaptunk, nagy belső tárhellyel, rammal. Jó duál kamerával, kivehető akkuval, sd kártya foglalattal, fémházban, egész jó kijelzővel. Mellé pedig egy iBasso DX 50-et biztosan verő audio lejátszót. Ha előre tudtam volna azt, hogy milyen lesz a véleményem a hangjáról, akkor is megveszem. Mert nagyon jó. De hát könyörgöm, mi a fenének várnánk el high end hangot, egy zsebre vágható készüléktől?

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #391 üzenetére

    Amióta kicsit jobb cuccaim vannak, nem használok se hangszín szabályzót, sem loudness-t, sem ekvalízert. Felborítja a hangképet, legalábbis jó felvétel esetén. Rosszabbnál segíthet. De dinamikát nem tud az sem adni. A fejhallgatómat sokan mondják basszusban túlsúlyosnak, és ez igaz is, gyengébb láncban. Ha még erre adnék egy kis mély kiemelést, csak brummogás lenne. Nincs itt semmi baj, jó hangú a teló. Soha nem hallottam jobbat. Szerintem az is hatalmas eredmény, hogy simán ver dedikált lejátszókat. Egyszerűen a létjogosultságukat is megkérdőjelezi. Ha ez a minőség elterjed, sok gyártó leállhat a gyártással. Amúgy meg Sonyval fogom hallgatni többnyire, az meg olyan erősen bele szól a hangképbe, a saját erősítője okán, hogy ott valószínüleg nincs is dinamika hiány. Nem teszteltem, csak feltételezem. A Sonyt valószínüleg azért tartják jó fejesnek, mert hazudós a lelkem. Össze építették egy dac-kal, egy erősítővel, és ezek szépen illesztve is vannak, egymásra hangolva. Elárulom, hogy amikor ki van kapcsolva, nem megy az erősítője, olyankor borzalmasan rossz a hangja. Rissz-rossz dobozhang. Egy olcsó, 10 ezer forintos cucc is veri. Ami azért meglepő. Gőzöm sincs róla, hogy mit trükköztek, de bármit is, mert jól csinálták. Árkategóriájában szerintem nagyon jól szól, féláron meg pláne hogy best buy. Még úgy is, ha nem lenne benne BT, meg a sok szolgáltatás, csak simán vezetékes lenne, aktív zajszűrés nélkül. A Sennheiser PXC 450-ért, jó tíz évvel ezelőtt, 350 fontot adtam. Szerettem a Sennheiser-t, de a Sonynak jobb a hangja. Kivéve talán akusztikus zenén, ahol a Sennheiser levegősebb. Viszont messze kényelmesebb, és az akkuja is cserélhető.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #394 üzenetére

    Nem a gyárit használtam, hanem a PowerAmpot. Nem is próbáltam ki még a gyárit. Az első okostelefonom óta ezt használom, ismerem jól, pillanatok alatt testre szabom, szeretem, hogy könyvtárak szerint is lehet használni. A legtöbb meg előadók, stílus, és albumok alapján játssza le a zenéket. Ezzel csak az a baj, hogy ha nincs id3 tag, akkor nem kezeli egy albumként az egy albumot, hanem teljesen szétszórja. A hangja is a legjobb, azok közül, amiket ismerek. Így nem is kísérletezek mással.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #394 üzenetére

    Ha még nálam lesz az iBasso, amikor találkozunk, kipróbálhatod.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Z.É.T. #393 üzenetére

    Nem haragszom. Én is leírtam, hogy a többség véleménye szerint erősen mély orientált ez a füles. Igaz is, elismerem, gyengébb cuccokkal. De ha megfelelő -hajtást kap, jó a forrás, már nem ezt érzed. Akkor nagyon szépen lejátssza az ének hangot, és a magasakat is, úgy, hogy egyik sincs túlsúlyban

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #400 üzenetére

    A telefonok egy jó darabig nem fognak érdekelni. Ha sok olyan ember lenne, mint én, a gyártók biztosan nem lennének túl boldogok. Sok válogatás után ebben a telefonban megtaláltam azt, melyben a legkevesebb a kompromisszumok száma, és még jól is szól. Évekig maradni fog. Az első okostelefonok egy Motorola Milestone 2 volt. A mags idejében remek telefon volt, a régi androidok jól futottak rajta, nem éreztem lassúnak. És volt kihúzható fizikai billentyűzete. A kisebb és nem a legjobb érzékenységű kijelzők korában gyorssá tette a gépelést. Akkor még Swype sem volt, amit ma használok. Évekig használtam, teljes elégedettséggel. Soha nem volt rossz, ma oda is jól működik. Főzött romokkal még lehetett frissíteni, de azokkal már túl lassúvá vált. Eljárt felette az idő. Remélem, hogy ez legalább addig kitart. Mivel nem játszom, a naprakész hardver nem túl érdekes. Böngészésre, a szokásos appjaim futtatására, ez több, mint elég. A jó zenélésre alkalmas vas, megint csak amellett szól, hogy ne akarjam cserélni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Aryon87 #402 üzenetére

    Reálisan? Idő kérdése. Biztos, hogy megy majd lejjebb is. Nem irreális a 130-as ár. De ha nem érdekelnek az audio képességek, találnál hasonlóan erős vasat, olcsóbban, amoled kijelzővel, olcsóbban. Igaz, valószínűleg nem lehetne kivenni az akksiját. Ha az nem túl fontos, elég sok készülékből válogathatsz, barátibb áron. Engem, ha az audio nem döntött volna, biztosan nem ezt veszem. Lett volna mondjuk egy Oneplus 3t, vagy egy Letv pro3. Mind olcsóbb, legalábbis kintről rendelve. Unión belülről szállítva, vám nélkül. A gari azokra sem lehet sokkal rosszabb, mint ami erre a telefonra van. És a vas erősebb, nagyobb rammal. Nem lebeszélni akarlak természetesen, azt veszed, amit szeretnél.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #408 üzenetére

    Az az audio minőség is tökéletes számomra. A kivehető akksi hiánya még egy nagy minusz. Még csak egy enyhe késztetést sem érzek arra, hogy milyen jó lenne... Nem lenne jó, egy kicsit sem.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #410 üzenetére

    Arra azért kíváncsi volnék, hogy melyik PowerAmp verzióval mért. A 704 azt hiszem, hogy már tud hirest is. Egyébként csak emiatt nem térek át a gyárira. A PowerAmp a legjobb hangú zene lejátszó, az általam ismertek közül. És nem utolsó sorban kedvelem a kezelő felületét, megszoktam.

  • norvik

    aktív tag

    válasz babosmiki #411 üzenetére

    :) nem az. Ez egy hobby. Sok türelem, nem kevés pénz kell hozzá. Cserében a zenészek a lakásodba látogatnak, amikor "kinyitsz" egy zene konzervet. És messze értelmesebb, mint a kocsmában gyűjteni a feles poharak tartalmát. Én is fertőzött vagyok, nagyjából 12 éves korom óta. És annak már több, mint negyven éve.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #415 üzenetére

    Természetesen megvan :) ha adsz privátban egy mail címet, elküldöm. ingyenes, és hasznos. Pont a tegnap este használtam, mert az utóbb letöltött anyagokat most tettem rendbe. És már két tera felett járok, zenékben.

    [ Szerkesztve ]

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #415 üzenetére

    Ja, és semmi bajom nincs a 704-gyel. Mondjuk, jó sokat eltököltem a beállításokkal, legalábbis, ami a hi-res beállításokat illeti, de most jónak tűnik. A korábbiakhoz képest, egy 24/192 esetén, kimenti részen is 24/192-ír ki. Persze, hogy mi a valóság, ahhoz mérni kéne, vagy megint tesztelgetni. És nem vagyok benne, hogy meghallanám a különbséget. Otthon, a saját jól ismert asztali DAC-ommal, láncommal biztosan. De telefonról, és a Sony-val biztosan nem.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #417 üzenetére

    Próbálkoztam másokkal is, de az a legjobb. Korábban az iRiver-t próbáltam használni, de nem az igazi, erre. Asztali lejátszó programnak viszont a legjobb. Meg is vettem, pedig nem túl jellemző rám a nagy szoftver vásárlás. Képminőségben is nagyot alkot vörös október módban. A filmek engem annyira nem érdekelnek. Megnézek egyet, aztán törlöm is, ritka kivétellel. Filmben a tartalma, története jobban érdekel, mint a minősége. De azt hiszem, ezekről nem igazán itt kéne beszélgetni, teljesen szét offoljuk a topicot. Mégiscsak a telefonról, a V20-ról kéne szólnia. Ha valaki mondjuk félév múlva venne egy ilyen telót, és infókra lenne szüksége, hülyét kapna a sok hifis párbeszédünkön. És ha már infó. Vagy inkább fél infó. Naponta nézem az XDA-t. Root ugyan még most sincs, de azért kezd lenni egy halovány reménysugár

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #420 üzenetére

    Ha akarod, elmentem a beállításaimat, és a mentést elküldöm neked. Te meg szépen be importálod, és a hi-res rész kivételével beállítod a saját ízlésed szerint. Többet nem tudok segíteni, mert nagyon hosszú időbe telne, míg pontról pontra mindent elmondanék. Ráadásul kísérletezgettem is, így nem biztos, hogy a tutit mondanám. Részletekben tévedhetek. Viszont ez egy működő megoldás. Ha elállítasz valamit, vissza tudsz térni a gyökerekhez.

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #420 üzenetére

    Ja, és azt sem mondom, hogy ez tökéletes. Több tököléssel talán lehetne jobb eredményt is elérni. Hiába beszélek jól angolul, a szakkifejezéseket nem mindig értem.

  • norvik

    aktív tag

    válasz babosmiki #424 üzenetére

    Azért te is biztosan kihasználod, ha nem is a zenei képességeit... Csak úgy biztosan nem veszed meg :)

  • norvik

    aktív tag

    válasz babosmiki #427 üzenetére

    Na, azokat meg én nem. Jó ha tíz képet csináltam vele, azok egy része is véletlen volt.

  • norvik

    aktív tag

    Az itteniek közül próbált már valaki streamelni a mindig tv alkalmazással wifin keresztül? Nem tudom, hogy a telefon, vagy az app hibája x de nekem nem megy. Elindítok valamit, elindul a videó és a hang, de még egy másodpercig sem tart, aztán leáll, és aztán semmi. Egy sokéves telefonon meg simán megy ugyanez. Szerencsére nem nézek tévét alapból. Csak ki akartam próbálni az akksi időt stream közben. Igazából nem gáz, csak bosszantó.

Új hozzászólás Aktív témák