Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #391 üzenetére

    Amióta kicsit jobb cuccaim vannak, nem használok se hangszín szabályzót, sem loudness-t, sem ekvalízert. Felborítja a hangképet, legalábbis jó felvétel esetén. Rosszabbnál segíthet. De dinamikát nem tud az sem adni. A fejhallgatómat sokan mondják basszusban túlsúlyosnak, és ez igaz is, gyengébb láncban. Ha még erre adnék egy kis mély kiemelést, csak brummogás lenne. Nincs itt semmi baj, jó hangú a teló. Soha nem hallottam jobbat. Szerintem az is hatalmas eredmény, hogy simán ver dedikált lejátszókat. Egyszerűen a létjogosultságukat is megkérdőjelezi. Ha ez a minőség elterjed, sok gyártó leállhat a gyártással. Amúgy meg Sonyval fogom hallgatni többnyire, az meg olyan erősen bele szól a hangképbe, a saját erősítője okán, hogy ott valószínüleg nincs is dinamika hiány. Nem teszteltem, csak feltételezem. A Sonyt valószínüleg azért tartják jó fejesnek, mert hazudós a lelkem. Össze építették egy dac-kal, egy erősítővel, és ezek szépen illesztve is vannak, egymásra hangolva. Elárulom, hogy amikor ki van kapcsolva, nem megy az erősítője, olyankor borzalmasan rossz a hangja. Rissz-rossz dobozhang. Egy olcsó, 10 ezer forintos cucc is veri. Ami azért meglepő. Gőzöm sincs róla, hogy mit trükköztek, de bármit is, mert jól csinálták. Árkategóriájában szerintem nagyon jól szól, féláron meg pláne hogy best buy. Még úgy is, ha nem lenne benne BT, meg a sok szolgáltatás, csak simán vezetékes lenne, aktív zajszűrés nélkül. A Sennheiser PXC 450-ért, jó tíz évvel ezelőtt, 350 fontot adtam. Szerettem a Sennheiser-t, de a Sonynak jobb a hangja. Kivéve talán akusztikus zenén, ahol a Sennheiser levegősebb. Viszont messze kényelmesebb, és az akkuja is cserélhető.

Új hozzászólás Aktív témák