Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz b. #31 üzenetére

    az is, zen 2600, intel 10400, sőt, tavaly lazán lehetett venni 8 magot 50e felett kicsivel a 2700 személyében
    de az 5xxx széria jobb ipc-ben, jobb fogyasztásban, jobb teljesítményt ad játékban, nyilván még hatékonyabb lesz az smt - játékban a 2xxx smt inkább ne is lett volna sokszor -, szóval röviden mindenben jobb, én sem adnám apróért, akinek viszonylag olcsón kell 6 mag talál megoldást, ez a 6 magos majd tesztek után kiderül mit tud, első blikkre melóban 3700-3800x szint, játékra meg beérte az intel 5ghz körüli 6-8 magot, mindezt jóval kedvezőbb fogyasztással

    szerk:
    most legalább látszik, hogy az amd sem jótékonysági intézmény, a tudáshoz képest árazott előző geneknél, most is úgy áraz
    viszont ők legalább tisztességesen tudtak játszani, vagy legalábbis nem csináltak ordas nagy disznóságokat mint az ellenfelük, szóval részemről tőlük nem sajnálom, le a kalappal hogy ezt összehozták
    a szorítóban az amd éééééééééééés az amd... ( :

    szerk:
    ShiTmano
    simán lehet, 3xxx-nél is van/lett, de jóval később mint a 6-16 magos variánsok, bő fél évvel azok megjelenése után

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #52 üzenetére

    3600 és 3800 között játékban nem nagy difi van, mindkettő két db ccx-es, órajelben is kb egálban vannak, esetleg nagyon hc multinál lehet érdemi előnye a 3800-nak, tehát játékra jobb teljesítmény lesz, melóra 3700-3800, és még a fogyasztás is jobb, ez ennyibe kerül
    én erre számítottam, ha megoldják a kérdőjeles ccx kérdést, megoldották, nem is terveztem most a 3100-nál nagyobb cpu-t, akkor sem ha már mától lehetne kapni az 5xxx szériát
    ár/értéket jó megnézni, de van néhány apróság amit szintén jó:
    volt nálam 2700, 1600af, még 2600 is pár napig, végül 3600
    kisker árak amennyiért hókuszpókusz nélkül vettem őket:
    1600af 31-2e ft
    2600 41-2e ft
    2700 51-2e ft
    3600 64e ft
    ár/értékben az 1600af mindegyiket veri, de a 2700 is nagyon jó ár/értékben
    viszont, akármennyire jók, kaphattam volna őket ajándékba is az amd-től, voltak játékok amiknél shutter, tearing, minden hülyeség volt, ami már a 3600-nál megszűnt, és csak 60fps volt a cél stabilan, ez %-osan azt jelentette, hogy dupla annyi pénzt ki kellett adnom az 1600af ellenében, ami a esetek többségében elég volt, de nem mindig ( :
    sajnáltam kiadni azt a zsetont, de onnantól azt mondtam megérte, és fogyasztásban is léptem egyet előre
    ha valakinek a 144hz az ideálja, az megveszi majd az új szériát is drágán, eleve drága hozzá a vga, drága hozzá a monitor, na bummmm, a cpu is drágább lesz, de még mindig eltörpül a vga ára mellett valószínűleg, ha csak fhd a cél, akkor sem lesz drágább a cpu mint a vga
    lisa asszony jól csinálja a dolgát, akinek drága vesz 3xxx-et agy 2xxx-et vagy intelt, aztán majd később csökkentenek árat, de ha most ez 3xxx áron jött volna, menyire vigyék le a 3xxx árát? ami pedig már bőven élhető széria
    valahogy nem hiszem, hogy 40-50e-ért fogják dobálni a 3600-ot, mint tették 2600-tal, ott marad szépen a 2600

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #78 üzenetére

    tavaly évvégi a 2700 és idén február-március környéki árak az 1600af/3600
    most meg 35e a 3100, ami közel hozza az 1600af/2600 tudását, miközben a 3600 drágább lett - biztos túl nagy lett itthon a kereslet :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pergabb #81 üzenetére

    photoshopot használtam alatta, egyik fenevaddal sem fagyott ki és egyéb anomália sem volt
    érdekes mód, gamek alatt sem volt anomália, pedig két rettegett navit is használtam :) - 5500xt majd 5600 xt, előtte pedig 570/590 -

    szerk:
    Man0gatya
    ahogy mondták b550 nem kezel 1/2xxx-et, de igazából felesleges is rugózni rajta, ha valaki olcsón jót akar akkor 3100, azt mindkét chipset kezeli, 4 mag de hozza a 2xxx 6 mag szintet, lehet játékban jpbb is, értelmes helyeken újan 35-7e ft

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz - = Zk = - #101 üzenetére

    "tehát akik nem azt nézik, mit mennyiért vesznek és adnak el, azoknak bőven jó az intel is..."
    ezen de jót rehegtem ( : még egy körrel megfejelei az aláírásodban levő szösszenetet is :d
    bár nézőpont kérdése, akik szeretik a spectre-meltdown és egyéb ajándékokat, a taknyolást a mag és ihs közt, a tuningolható cpu-k és hozzájuk tartozó z-s chipsetek felárát, a kiegészítő fűtést a lakásban, na és persze a túlrazott dolgokat azoknak ott az intel, a többieknek pedig az amd...( : ;]
    tehát röviden, a sz@rt meg kell fizetni, minden másra ott az amd...( :
    - ebből a taknyolás talán már a k-s cpu-ra nem vonatkozik -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz - = Zk = - #121 üzenetére

    félre ne értsd, jó a cpu-d, de az intel hozzáállása úgy mindenhez szánalmas, legfőképpen a vevőkhöz való hozzáállása
    ha nagyon unatkozol feltehetsz magadnak egy kérdést, ha te és a többi vevő azt mondta volna a k cpu-ra és z alaplapra a kedves intelnek, hogy elmentek ti a k. anyátokba, akkor egy vagy két gen után állították volna vissza ezt a baromságot defaultra? és még így is hátulra kerültek a sorban, szóval óvatosan azért azzal az aláírással, ami régen negatív volt amd-nél azt már intel hordja, és megfejelte ordas disznóságokkal, ha jól tudom végre globálisan perelik is már őket, épp ideje volt
    remélem ráugranak a tsmc-re ahogy páran rebesgették, na azzal a maradék presztizsük is repül
    de! most már lassan amd is átveszi az árazásukat ((( : hiába no, még mindig jobb ha ezt veszik át mint a spectre-meltdown és egyéb disznóságokat nem várt ajándékként tálalva ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Predatorr #134 üzenetére

    nézz meg egy ac odüsszeát', de már az originst is visszafogta a 2600 - nálam 1600af -, 5600 xt mellett
    fps számokban ugyan nem, de microlag és társai minden volt ami nálam megöli a játék élményét - speciel ezekkel nem én játszottam, de akkor is zavart -
    persze, hitványul optimalizált játékok, de akik ezekkel játszottak és 2xxx cpuval hajtották tudják, anno többeknek javasoltam is, és mindenhonnan az jött hogy megérte váltani, teljesen kisimult a játék
    2xxx-nél a ccx-ek közt nagyon lassú volt a kommunikáció, ezért vérzik el játékban 3xxx mellett és aktuális intelek mellett is
    és az smt-vel is csináltak valamit amd-nél, ezek a játékok speciel még dadogósabbak voltak smt-vel 2xxx alatt, 3xxx alatt már semmi probléma nem volt velük
    és lazán megette a 3600-ot 80-90%-ban az odüsszea ( :
    és "csak" 1440p/60hz volt a cél
    persze ha nincs ilyen játékod és nem vagy érzékeny microlagra, shutterre, egyébre, akkor bőven jó 2xxx is - én speciel nagyon érzékeny vagyok, jó a 60fps, de ha tényleg atom stabil -
    aki 144hz-et tol, és fontosak nekik a fentebbiek és a min. fps-ek, azoknak nem alternatíva a 2xxx sajnos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz flexxx2 #139 üzenetére

    tesztekből majd kiderül, turbónál az lenne a lényeg hány magon tudja, illetve hogy alakul 1/2/x mag függvényében
    annyi teszt lesz mint a szemét, csak győzzük kivárni :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz - = Zk = - #144 üzenetére

    talán a 2080ti sem fogyott eléggé, ezért lett most kicsit másabb az nv árazása ( :
    jó, az nem érinti a cpu-d, de fogja más, csak még nem tudunk róla ;]
    már egy ideje nem követem, h mért nem léptek 14nm-ről tovább, és tényleg szívesen venném a 10400-et, aszem' pár évig elég lenne, de ilyen mocsok bandának nem adok pénzt, elég a notebookba az intel oszt' anti-fanság is letudva :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ShiTmano #148 üzenetére

    azért megvárnám a hivatalos bejelentést, meg utána a valós teszteket, ha ez valós az már túl szép hogy igaz legyen
    lassan be is zárhatják a cpu és vga részleget és nyithatnak egy gazdasági akadémiát ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz muxi-muxi #157 üzenetére

    két g.skill kit volt nálam, pontosabban az egyik még itt is van, másikat csak eladás előtt vev kérésére pattintottama gépbe, hogy nem gyári hibás-e
    az enyém 2x16gb 3000-es, a másik ue. 2x8 verzióban
    akkoriban kemény 20e ft-os gb b450m lapban pöccre ment az xmp, de nem az hogy ment, hanem az 1,35v helyett le tudtam venni 1,2v-ra a ramokat, kívncsiságból megnéztem a 2x8 kitet is, ott is ment a történet 1,2-n
    amivel használtam a 2x16-os kitet:
    1600af
    2600
    2700
    3600
    minddel probléma nélkül ment pöccre az xmp is
    tuningban a 2xxx visszafogta kicsit, 3200-nél volt a végük, 1mhz-cel sem több, 3600 mellett 3333-ig néztem, cl16-os modulok, ott már 1,35v-on hibázott, többet meg nem adtam neki
    1,2v@3000-en a fém matrica is max dísznek volt rajta, mert langyosnál soha nem voltak melegebbek a modulok ( : de 1,35v-on sem voltak forróak mikor tesztelgettem
    mas design miatt cserélem le őket, nem hiszem hogy ordas mázlim volt, sok olvasás után vettem meg őket, mert a gép az jóval később jött, de jó áron voltak, és nem lehetett tudni előre maradnak-e, vagy éppen megduplázódnak
    szóval sztem csak belenyúltál vagy az alaplappal, vagy a 2700 imc-jével
    ha pedig az időzítést szűkebbre akarod, az nem ez az árkategória, egy jó barátom vett vmelyik crucial 3200-esből, az megy 3600-ot gyárinál kisebb időzítésen, na de az aegis mikor vette volt 45e ft, a micron meg 62-3e - azóta meg már 40-ért is lehetett lőni a 2x16 3000/3200-es aegis kitet -

    szerk:
    Dr. Akula
    a kedvünkért feltalálták a b550-et ( :
    nekem személy szerint nem kell csillió' pcie sáv, egy szem nvme ssd és max egy vga, nálam már a b550 is pénzkidobás, de összességében amit kinéztem lapot megéri
    persze ha vkinek sok pcie sáv kell és amiatt x570 az kellemetlen, nem adnék pénzt nb ventis lapért, talán p3 időkben volt divat

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ShiTmano #172 üzenetére

    akkor sok 10-15e-s far cry lesz itthon eladó ( : monnyuk' az pofátlanság, ha 5600 mellé nem adják

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    mindeközben alzán lehet kapni a zen 3500x-et - 3600 smt nélkül -
    ez mióta lehet? úgy tudtam csak oem-ek kapják
    a mostani 72-5e ft körüli 3600-hoz képst nem is olyan rossz az 57e ft-os ára
    árukereső máshol nem dobja ki, lehet csak ők forgalmazzák itthon

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Raymond #180 üzenetére

    ufóéknál nem meglepő akkor, nagy eséllyel az 5xxx széria és ott lesz náluk debütáláskor

    Dragon3000
    oké, úgy pontos, gyakorlatban viszont lényegtelen
    mostani 3600/x árhoz képest jó, ha azt nézem hogy viszonylag drágán, 64e ft-ért vettem a 3600-ost valamikor március körül, akkor viszont drága ( : máshol lett volna 61-2e ft-ért is
    ahogy nézem 4-5e ft még van azért a 3600 és x között

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz XuChi #199 üzenetére

    ha ugyanazt csinálnák feláras lenne a tuningolható cpu, extra chipsetes lap kellene hozzá, taknyolnának az ihs és mag között, és még váratlan ajándék csomagok is jönnének pár éven belül, no meg nem 20-30%teljesítmény ugrás lenne, hanem 5-10
    jah, és persze rögtön vehetnél új lapot is alá, de akinek van b450 még simán mehet benne 5xxx, és nevetni fogsz, de akit nem érdekel a csicsa', csak értelmes tuningot akar kihozni belőle, és nem kap sztróóóókot' ha csak 4500-öt megy a cpu 4600-4700 helyett, akkor 20e ft-os alaplap is elég
    amikor a sz@rt adták drágán intelnél az nem volt baj - mert a k verziókról csilliós lappal és hűtéssel el lehetett mondani h 10 fps-sel több van 50-60% össz felárért mint amd-nél -, most hogy amd a tényleg jót -ami ráadásul nem is kazán - adja drágán az baj, érdekes a világ
    és ezek nyitó árak

    szerk:
    Fred23
    feldobod az ac két utolsó részét, aztán gyorsan rájössz mire elég a sandy ha csak 60hz röcc mentes játék is a cél ((( : 3600 is épp elég alájuk, 2xxx már elvérzik, de nyilván van még rá csillió' példa, max nem futottál/nem futottam bele

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Saccco #276 üzenetére

    pontosan, van mire elkérni, én is elkérném, és bárki aki nem jótékonysági intézményt játszik
    a riválisnál sokszor nem volt mire elkérni az adott árat, mégis sokan kipengették, h el lehessen mondani sz@razamd' mert 10fps-sel több van ( : és lehessen delid kiteket venni, és delidelni, meg rizikózni, de az nem baj, az sem hogy platformot nézve 50-60% felárért és 50% plusz fogyastással, de +10 fps!!!!4!!!!!!
    ez a nem tudom hogy röhögjek vagy sírjak helyzet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fred23 #286 üzenetére

    ahhoz el is hiszem, odüsszához' már nem
    akkor már nem volt meg a 2700-em, 1600af volt all core 4g-n, tehát 2600
    de microlag, shutter, röccenés, szaggatás, minden volt, csak sima játékmenet az nem, de az fps számok rendben voltak papíron
    először smt nélkül néztem, cpu lazán 90% fölött ment, na jó, akkor smt, még jobban röcögött a game ( : volt hogy a gpu nem érte el a 90% leterheltséget
    aztán 3600, 4g-n már nagyon jó volt, 4,2-n vajsima', igaz h dupla annyiba került mint az 1600 af, de többi játéknak meg ahol kellett a 4g-s 1600af/2600, ennek elég lazán 3600, ott meg termeli az áramot :) korábban linkeltem be fogymérős adatokat

    Predatorr
    az 12nm, a 3xxx 7nm, az új gen 7nm+++? ( :
    sokkal többet eszik a 2xxx terhelve, ezért is nem bántam a dupla árat, és ezért sem vennék már 2xxx-et, ugyanakkor hűteni mégis nehezebb a kis hőleadó felület miatt
    4,2 all core-nál a teljes gép konnektorból volt talán 120w cb20 alatt, ha érdekel vissza tudod keresni, nagyon max 130w, de ez teljes gép táp veszteségével, a 2700-em smt nélkül 3,6-on kért így 150w-ot, 1600 af-re már pontosan nem emlékszem, de az is bőven többet evett mint a 3600
    3600-os mérést meg is találtam:
    4,3@1,35v
    497_65-70w 1 mag
    2703_100-110w 6 mag, smt off
    3844_120-130w 6 mag +smt
    első érték cb20 pontok
    cb20 alatt ennyit kért a teljes gép 450-es gold ses táppal

    szerk:
    közben találtam 1600af 4g és 3600 4g mérés is prime blend alatt:
    1600af@4ghz 150-155w - és ez valszeg' smt nélkül -
    3600@4ghz 110w

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz yagami01 #302 üzenetére

    öoljára talán az athlon64/x2 érában voltak drágák, a csodás pénégy' közbeni/utáni korszakban, ahogy kijöttek a c2d-k már nem bírták a lépést tartani, aztán a core i-nél végleg lemaradtak, hiába szerettem az amd-t, sok intel cpu-m volt akkoriban a budget verziókból
    azóta nagyot fordult a világ, tényleg letettek egy minden téren ütős dolgot az asztalra, és az is látszik h nem egy átmeneti kiugrás mint anno az a64-ekkel volt, ezt szépen tudatosan megtervezték, levezényelték és megkérik az árát
    hovatovább ha nem kaparták volna össze magukat az első zennel, nagy eséllyel még mindig 4c/8t intelek futnának kórájhét' nven százezeré', nem pedig 6c/12t-s kóriötök' 60e-ért és nem 4c/8t i3-ak 35-40e-ért, amik pár éve még kórájhetek' voltak :)
    ezeket nézve igen baráti az új gen árazása, ha a korábbi genjeiket nézzük akkor drágább, de abszolút csúcs, valós munka, nem pH@rasztvakítás mint a másik oldalon, teljesen reális árak
    persze én is örülnék ha 5600x-et 50-60e-ért dobálnák, de azt is tudom hogy én sem adnám olcsóbban mint ők ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #326 üzenetére

    egészen addig lehet nem érdekli, amíg nem lesz marginális különbség fogyasztásban is, de már van
    egy szerver üzemeltető cégnek nagyon nem mindegy mennyi a rezsije a parknak - és nem feltétlen azért mert tudatos felhasználó ( : -, ha komolyan betörnek a szerver piacra el kezdik felakasztani intelnél a vezetőket egyesével jól látható helyre
    és bárkinek aki 10-ig el tud számolni nem mindegy, ha sikerült a matekot kijárnia anno elemi szinten
    továbbá:
    "A rendszerchip (SOC) által biztosított 12 teraflopos feldolgozási teljesítmény az AMD Zen 2 és RDNA 2 architektúrával közösen olyan világokat alkot, amelyet közelebbről is szemügyre kell venni."
    ez a microsoft hivatalos series x oldaláról van
    elég jó reklám sztem, korábbi geneknél nem vállalta fel hivatalosan az ms őket, mára ez is változott
    csillió' yt csatorna van, amatőrökkel és "profikkal", és bizony kemény nézettségekkel esetenként, más már a világ mint 10-15-20 éve, az amd kuva' jó, annyi pénze nincs az intelnek, h mindenkit lefizessen ( :

    rx480 nálam kimaradt, de tavaly év végén alzán lehetett venni ezeket:
    rx 570 4gb pulse 43e ft - ez legalább egy évig élő ajánlat volt, de inkább 1,5 -
    rx 590 nitro 60e
    xfx 580 8gb 50e
    és strixek is voltak jó áron
    sokszor játék promóval, amiket elég szépen el lehetett adni, meg ezeket az árakat eleve még lekuponozni ( : nem tudom h érte meg az alzának, nem is érdekelt, ezek bitang jó vételek voltak és nem 1-2 darabok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #328 üzenetére

    de a nagy pénz ott van, nem abban a nagy maroknyi cpu-ban amit a gamerek vesznek, és ott bizony nem hülyék vannak, ott tartottunk már 3xxx-nél is hogy az amd gyorsabb, kevesebbet eszik és olcsóbb, de a szerverek világa keményebb mint akonzum, oda neheéz betörni, komoly support kell, ezért csak szépen lassan tud oda betörni az amd, de be fog, az egyértelmű
    ha csak a gamer világot és hobbi, vagy akár profi melósokat nézzük, yt-ot tudom mondani megint, elég meggyőző a zen, 3xxx az ára miatt, 5xxx pedig az egyértelmű új cpu király miatt lesz az
    mondtm én tavaly év végén lőttem ezeket a kártyákat, valami rémlik h az 580 1060 árában volt, amik 80e-től indultak kb 110-ig, nagy fogyasztás miatt egyiket sem tarottam meg, az ilyet nem tudja beevenni a gyomrom, ha amd ha nv, de az új navikkal korrigálták, legalábbis 5600xt/sima 5700 az durván jó teljesítmény/fogyasztás mutatójú, 5700xt-n már látszik hogy megerőszakolták a chipet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ragnar_ #330 üzenetére

    még drágább is lesz nála ;]
    de jobb lesz, kevesebb fogyasztással
    nem kell alá 80-100e ft-os lap, bőven elég a 20-40e ft-os kategória
    valószínűleg defaulton hoz kb annyit mint a 10600k 4,8-5ghz-en, amihez már drága z-s lap kell
    aki árérzékeny az meg nem a 10600k-t nézegeti, nem is a 3600-ot, 5600x-et meg végképp nem, hanem vesz egy 2600 vagy 2700-et maximum, vagy egy intel 10400-et, az ár/értékben korrekt és még a fogyasztása sincs elszállva

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz repvez #334 üzenetére

    amikkel játszottam szinte mind kihasználta a 6/12-t ( : és volt 1-2 aminél épp elég volt
    ha meg egy magot használna még valami egy csoda folytán, abban is jobb lett az amd, már 3xxx-nél is jobb volt, de az alacsonyabb órajel miatt mondjuk úgy bruttó teljesítményben nem látszott, most növelték a max órajelet, még nagyobb lett az ipc, ennek is vége
    hc multinál pedig egyértelműen előny a 6/12, de 8/16 is kellhet, és a gammmerek' nagy része nem szinglizik, hanem multiban tolja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ragnar_ #338 üzenetére

    egy év múlva sztem abból már nem kapsz újan, használtan biztos, ezekből több raktárnyi készlet biztos nincs, gondolom gyártani se tudnak végtelent és viszik mint a cukrot, és talán ugyanazon a gyártósoron készül már az 5xxx is
    mikor bejött a covid viszonylag gyorsan hiány is lett a gyártás leállások miatt egy időre 1-2 3xxx cpu-ból

    GeryFlash
    50$-t rakott rá a 3600x-re, 5600x kerül többe annyival, nem a sima 5600, az még nincs
    egy minden téren jó cpu-ért nem nagy pofátlanság annyi felár sztem
    a pofátlanság az, hogy ahhoz nem adnak játékot, csak a többihez ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz repvez #345 üzenetére

    szóval belinkelsz egy 10c/20t cpu-val tesztet, amit 4k-ban futtattak? ( :
    ennek baromi sok köze van a 6/12-es cpu-khoz, pláne a "legnépszerűbb" 1080p és 1440p felbontáson, és akkor multiról még szó se volt
    ha már teljesen kihasznál minden magot egy játék akkor régen rossz, tele lesz az egész röcögéssel, döcögéssel és sok egyébbel, amit az fps értékek nem feltétlen tudnak kimutatni
    tessék, ugyanattól az emberkétől 3600 vs 2700 gaming test 1080p-ben
    többiben igazad van, de ez a régi intelekre volt igaz, ez a termék most valóban kiemelkedő minden téren, és ha nem lenne zen még a 4c/8t kórájhét' inteleket kapnád százezeré', nem 8 magos zen2-t

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz repvez #355 üzenetére

    kiindulásként arról beszéltél, h alig van game ami több magot használ
    erre mondtam, amikkel én játszottam használták szépen a 6/12-t
    erre belinkelsz egy 4k gaming tesztet 10/20 cpu-val :F ma már kb közismert, hogy 4k-n a cpu kihasználtság a legalacsonyabb, vga a szűk keresztmetszet
    és akkor nem volt multi, nem volt az, hogy az ember játék mellett kismillió cpu igényes dolgot i csinálhat kár
    mai ram árak mellett már nem gond a 32gb sokaknak, kevesbbeknek a 64 sem, szóval bőven van ami kihasználja a sok magot akár játék szinten, de ha játékon túllépünk akkor csillió'
    "Ezt a piaci erőfölényt látjuk azóta, hogy az aMD elkezdte a többmagu CPU-kat bevezetni.
    Abban az időben az volt a hir , hogy vége a GHz hajhászásnak és a többmagositás lesz a nyerő, minden mag külön fog számolni a különbozö dolgokat (AI, Hang, Fizika stb..)
    Látjuk mi történt azóta, semmi, mert az intel képtelen volt követni a dolgokat és meggyözte a cégeket, hogy az egy mag magas freki a jobb.
    Manapság se nagyon találni egy olyan játékot ami teljes mértékben kihasználná a többmagok max 2-4 magot, és most ott tartunk, hogy 16/32 száas procik, aminek a 1/10ed része van kihasználva."
    szóval ez nagyon nem igaz, 16/32-es cpu-k pedig kb annyi embert érintenek gaming terén mint anno a 2080ti vásárlókat :) kb elhanyagolható szám
    ellenben a 6/12-es és 8/16-os cpu-k már más tészta, és igenis sok game profitál ezekből, akár single player módban is - nyilván köszönhető ez az optimalizáció hiányának konzol portokkal, viszont már ott is 8/16 a cpu és zen2, órajel sem béke hátsója alatti, ami azt jelenti, hogy nyugodtan tervezhet ma már 12 maggal is aki "komolyan" játszik pc-n a jövőben -
    és hidd el, első linkelt tesztednél 1080p-nél már nem 25% lenne a 10/20 cpu kihasználtsága sem ( : de nyilván azt a vga-t nem 1080p-re tervezték, tudtommal nincs is ami kihajcsa' rendesen, talán majd az új zenek szénné hajtva

    Dragon3000
    tudom mit mondott, de nagy pénz az szerver szinten van az biztos, és igen, külön történet, ezért nem tarolta még le az amd
    de az nekem sántít, h mindenki nv-t és intelt támogat, mikor már előző genes konzolban is amd belső volt, mostaniban szintén, és a ps5-ben is az van
    only pc játék pedig igen kevés van tudtommal, legtöbb az vmelyik konzol port

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sakal83 #381 üzenetére

    ez valami magyar hülyeség lehet, talán túl kapós lett, kint nem láttam áremelést
    viszont ott kb vége is lesz intel vonalon, 8 magosok már drágák, és nem valószínű h lemegy az áruk, persze ha elég a 6 mag akkor jó vétel volt, de a sima igp-s 10400 jobb ajánlat sztem, 4-5e-rel drágább, és bármikor jól jöhet az igp
    persze ezeknél taknyolás van mag és ihs közt, forrasztás csak k verziónál, azért ezt is tegyük hozzá, és lap is drágább valamennyivel
    én ezt használtam 3600, 2700, 1600af alá, amit tud a cpu azt kihajcsa', 20-21e ft, intel alá ami lapok vannak 25e altt olyan a vrm hogy nagyon ergya ( : és még ilyen lepkefing borda sincs rajtuk

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz phoenix64 #420 üzenetére

    akinek drága ott a zen2, nem kötelező ezt venni, nyitóár, mindenben jobb mint az intel, ha neked lenne ilyened nyilván apróért adnád, jah nem, na, ők sem, apróért ott van a 2xxx széria, köztesnek meg 3xxx
    inteles árcsökkentés tudtommal már megvolt
    csak ha beleveszed, h azonos árért intelnél sokkal hitványabb lapot kapsz, k cpu-kat kivéve t@kony van a mag és ihs közt, ha tuningolni akarsz k cpu+ z lap, ki tudja még milyen disznóságok derülnek ki sebezhetőség terén, még olcsóbban sem túl fényes ezeket nézve a történet
    én sem adok érte ennyit, majd ha finomodik, addig bőven jó lesz egy 35e ft-os zen 3100

    SyMbioTe
    ezeket hiába magyarázod, vannak csőlátók, és pk nyilván szeretetszolgálatnál dolgoznak ingyé' ( :
    párszor mondtam, de most is:
    ha nem jött volna a zen pár éve, még mindig lehetne venni a 4c/8t kórájheteket' százezeré', na az qrva jó lenne
    az a csodás kórájhét' azóta ledegradálódott i3-má, és leesett 35e ft-ra, 100e ft-ért pedig lehet kapni 8c/16t 3700x-et, ami játékot kivéve szintén kb mindenben jobb intelnél, és játékban sem ég és föld különbséggel marad el, ahol valami érdemi előnyt mutat játéknál intel az csak k cpu drágán, z lap kuva' drágán, 30e-s hűtő, meg 50% + fogyasztással jön elő, na akkor már gyorsabb v 10-20%-kal zen2-nél....pfffffffff

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fücsök007 #425 üzenetére

    aki kihasználja annak most is érdemes, aki nem, annak 50k-ért is felesleges ( : ha nagyon jáccanék' biztos megvenném hamar, ahogy a beta teszterek végeztek :d
    egy év múlva már elvileg jön az új gen, sztem majd tavasszal/utána finomodik az 5xxx ára

    szerk:
    Fred23
    én is gondolkoztam rajta, de:
    amit fentebb is mondtam:
    oké, spóroltál cpu-n, na a lapon majd nem fogsz, ha van 25e ft-od lapra, sokkal hitványabbat kapsz intelből, ha 40-ed van, akkor 40-ért kapsz hitványabbat
    t@kony az ihs és mag közt, épp elegen panaszkodnak hogy szárad szét pár év alatt
    onnan upgrade? hát apróért biztos nem mint amd-nél, de nyilván ha lehet is s1200-nek itt a vége ha jól tudom, és nem marad más
    ha megint kiderül valami disznóság akkor ijb
    + egy ilyen mocsok bandát támogatni, aki 99% h tudatosan tojt a biztonsági dolgokra, h anno be tudják jelentősen előzni az amd-t, hát részemről kösz nem, akkor sem ha sokkal kényelmesebb lenne egy igp-s cpu
    most egy b550 lapba, amiből értelmes belépőt 25-6-ért kapsz, mehet 3xxx, 5xxx, talán majd a következő gen is, legolcsóbb 3xxx pedig 35e ft a 3100 személyében
    de nyilván mindenki maga tudja

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #433 üzenetére

    Inteles topikban ennek ellenkezojet mondtak ( : csak a k forrasztott, a tobbi t@knyolt
    Vagy ott tevednek, vagy te ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz lemusz #442 üzenetére

    az a felpumpálódás 8-10e ft, nyilván a magar nagykerek/kiskerek kapzsiságának felára, usd-huf nem indokolja, pcx nagyon nyomta h mennyire viszik, meKlett' az eredménye ( : egyébként még így is korrekt
    2600-ot én se vennék, csak nagyon olcsón, nem is az egyszálas teljesítménye a gond, nagyon lassú még a kommunikácó a ccx-ek közt, ezért vérzik el játékban, ipc-ben kb 12% előnye van a 3xxx-nek, és az smt is sokkal hatékonyabb
    3300x az nagyon nem érné meg 50e körül - itthon annyi volt míg volt -, viszont a 3100 35-ért korrekt, olyan hatalmas lemaradása nincs a 2 ccx miatt
    50-60-ért a 3600-ot sem vehetted meg jó ideig, talán 80-85 körül nyitott anno tavaly nyáron, elég sok idő volt míg lement az ára 60 környékére
    és ahogy mondod, ha az ember mindig tököl valaminek úgyis felmegy az ára, én a tavaly ősz végén összerakott géphez tavasszal vettem meg a ramokat, most egy pillanatig nem gondolkoznék h vegyek-e ramot polcra esetleges későbbi géphez, padlón van az ára, utóbbi pár hétben már inkább el is indult felfelé

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Robitrix #443 üzenetére

    előtte meg ugyanúgy kaptak 3xxx számozást mint az asztali verziók ( : szóval de, kimaradt asztali fronton a 4xxx, mert arról beszélünk
    de igazából nem is baj, ez a teljesítmény ugrás felért volna intelnél legalább két gennel :d de inkább 3-mal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ragnar_ #451 üzenetére

    rossz a matek :)
    olyan termékről beszélsz, amire nem volt óriási kereslet, 3xxx-re an, és a 3xxx már adott egy olyan teljesítményt ami versenyzett intellel azonos magszámmal és játékra is teljesen oké volt , ráadásul terhelve jóval kedvezőbba fogyasztása is
    és az 12nm, ez pedig 7, amin elviekben az 5xxx-eket is gyártják, szóval nem tudnak végtelen mennyiséget előállítani, és nyilván nincsenek is hatalmas beragadt raktárkészletek

    Scorp2011
    apu-k? max az oem-eknek, cpu biztos nem jött 4xxx elnevezéssel desktopba, mivel az amd olyat nem adott ki ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #454 üzenetére

    de az nem cpu, cpu-ból nincs desktopon 4xxx, van 3xxx és 5xxx

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fred23 #456 üzenetére

    lehet, de sztem csak utat tévesztett egy adag

    Scorp2011
    cpu-ról volt szó igen, nem apu-ról
    cpu az nincs 4xxx elnevezéssel desktopban, és már biztos h nem is lesz, átugrották, 5xxx lett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #465 üzenetére

    szezon és fazon
    mióta kijöttek a zenek, az only cpu-kat cpu-nak hívjuk, az igp-s cpu-kat apunak

    jött cpu:
    1xxx
    2xxx
    3xxx
    5xxx

    jött apu:
    2xxx
    3xxx
    4xxx

    nincs 4xxx cpu oszt' ennyi, ahogy 1xxx apu sincs
    a mostani cpu gen lett volna 4xxx de átugrották
    3200g van alzán 35e-ért, hát nem 30, de nem is 40 ( :

    Ragnar_
    nyilván tippelek, de az hogy kilőtték az 5700 radeon szériát is azt jelenti, hogy nyilván kevés gyártósor van 7nm-re
    semmi olyanra nem számítanék ami eddig volt, hogy az új gen után a régebbit apróért kiszórják és évekig lehet kapni, mert mindkettő már 7nm, és mindkettő már jó, bőven van rájuk kereslt, a kihozatal pedig véges
    jahm, és már az új gen konzolok bele is 7nm amd, az is biztos viszi szépen a gyártókapacitást
    sztem majd ahogy ürül a 3xxx készlet, utána lesz 5xxx árcsökkentés

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #471 üzenetére

    azért nem értelmetlen, mert 3xxx után az új _cpu_ gen 5xxx névvel jött :P 4xxx még a "régi" 3xxx alapú cpu-t kapta - nyilván ezt is tudod - , pár napja arra tippeltem innentől páratlannal kezdődik a cpu, és párossal az apu, de lehet csak simán átugrották a 4-est vmiért, passz
    alza és amd jó barátok - illetve nyilván kiemelt partner az alza - sztem náluk lesz 5xxx is amint elérhető

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #478 üzenetére

    jah a 4-es "babona" ugrást láttam, de tényleg passz, xiaomi is elég nagy gyártó, mégis note 4-em van tőlük már 3 éve ( :
    egyébként laikus simán beleszaladt abba, h "benézte", elején én is, ez nagyon félrevezető ha valaki nem nézi meg az amd spec táblát, én nyilván megnéztem, ák-n és kinti reviewk-ban látom h azért nem mindenki ( :
    nemrég vicceltem vele, de egyébként valóban igaz, h intel tendenciát nézve a 3xxx-5xxx megfelel két gennek legalább, de akár háromnak is, lisa helyében ezt biztos elsütöttem volna burkoltan ;]

    szerk:
    sb
    sajnos egyet kell értsek a további árakkal, én is így látom
    covidos történet is betehetett az árazásnak, a kevés gyártósor, flagship státusz is, ennyi az ár, akinek sok nem vesz, egyelőre én sem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Mumee #498 üzenetére

    ez bizony így van, 2080ti-t ha nem vette volna senki 4-450e-ért, hamar lerepült volna jóval kedvezőbb szintre, de vették, mert fasza gyerekek, kell a 4k, kell a 300fps, fogyasztás nem számít, van pénz lóvéra, de az elvekkel hibádzik valami ( : ami meg a 3080-nál megy az is hatalmas
    nem mondom hogy nem drága az 5xxx, mert az, de adnak is cserébe érdemit, viszont mocskosul túlárazottnak sem mondanám, tudásának függvényében reális, az eddigi ajándék áron szórt 2xxx, és nagyon kedvező árú 3xxx mellett első blikkre drága
    intelnél mi volt?
    genenként 5-10% gyorsulás, vagy a végén már annyi sem
    itt 20-30% gyorsulás van, lehet számolgatni hány intel gen ez

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #512 üzenetére

    én is örülnék neki ha olcsóbb lenne, de én sem adnám olcsóbban :)
    3xxx áresést tippeled, vagy van valami hivatalos info?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bteebi #516 üzenetére

    akarod mondani a legolcsóbb is több lesz mint százeze' ( :
    de nem az történt, hogy azt mondták, innentől a még kinn levő 2xxx/3xxx cpu-kat bezúzzuk, és csak 5xxx-et lehet venni, hanem azt, hogy itt az 5xxx, mindenben jobb mint az intel, ennyi az ára, akinek sok ott a 2xxx/3xxx

    sheratan
    desktop apu-ból is jött 4xxx, de cpu-ból nincs 4xxx, nem is lesz, kár ezt ragozni, kimaradt valamiért

    nubreed
    ddr5 előtt lesz még egy gen zenből, nem?
    egyébként a ddr5 kezdetben nyilván arany áron lesz, majd akkor egyből elfelejtik sokan az 5xxx árazást ( : tippre amennyiért most 32gb-ot lehet venni, ddr5-ből 16-ot sem, és nyilván ha az amd tartja ezt a brutál teljesítmény növelést amit kisebb fogyasztással fejel meg, a ddr5 mellé passzoló cpu-k sem apróért lesznek
    ddr5 mire "beérik" az meg évek lesz, minden dram generációnál ez van, először béka hátsója alatti órajelek és durva árak, majd több év elteltével már értékelhető órajelek és árak, szóval nagyon kár azt várni, ennyi erővel az életben nem veszel gépet

    szerk:
    Gyuri27
    egyébként már tud, de drágábban
    és a szomorú helyzet az, h intelnek ott és szerver fronton nagy befolyása van, ha lassan be is tör konzumer vonalra az amd, business szinten intelt tolják, és ott 1-10e gép gyorsan repül egy rendelésnél
    ez az 5xxx lesz az áttörés sztem, bebizonyították h nem csak egy véletlen jól sikerült kiugró volt a 3xxx, hanem profi tervezés eredménye, ami megalapozta az 5xxx-et, és notebookban/szerverben kiemelt a fogyasztás is, nem csak a nyers erő, ez már olyan fölény amit nem tudnak némi apróval elintézni intelnél

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz VirsLee #524 üzenetére

    144hz monitornál 1080p/1440p-nél mindenképp eőnyös lesz min fps-eknél is, maxnál és átlagnál is
    aki 60hz-en tolja annak már nyilván nem fontos
    de aki 144hz-en tolja annak van pénze drága vga-ra, monitorra, szóval nyilván erre is lesz, és valahogy feldolgozza h nem apróért kapja már ezt sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz nubreed #526 üzenetére

    így van, úh. lehet éppen rá várni, csak épp felesleges
    + bármikor jöhet egy ram árrobbanás, aztán lehet tolni az ilyenkor szokásosat ph-n, h jajjj de mocskok a gyártók, de amikor itt van apróért a lehetőség akkor nem kell, emberi hülyeség :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SyMbioTe #529 üzenetére

    igen, igp-s processzor
    már itt v valahol kitárgyaltuk ezt, és tényleg lehet ragozni, de nem jött 4xxx desktop cpu, csak apu jött, ami zen2 alapú, nem zen3 mint az 5xxx
    a 4xxx igp nélküli cpu-k azok kimaradtak, 5xxx lett a nevük, hogy mért azt az amd tudja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz solfilo #533 üzenetére

    nekem is tetszik az 5xxx elnevezés, csak kicsit most egybeesnek a vga vonallal is, kíváncsi vagyok az új navi vajon 6xxx-et kap-e vagy mást

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sundesz #538 üzenetére

    biztos nem láttam

    ftc
    pontosan így van
    szervereknél is már gyorsabb, olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, de oda külön történet "beágyazódni"
    de 5xxx szépet dobbantott, ennél már nem hiszem h tud annyi zsetont tolni azintel' a business vonalra, hogy fedezze a nyereség kiesését ha nem vonják be az amd-ket
    notebookba éppen pro ssem kellene, legtöbb abból fogy amiben van egy mezei cpu igp-vel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Gyuri27 #542 üzenetére

    ha a céged azt mondja h azt kapsz pl azért, és megmondja azt is h miből lehet választani, amd-s gépből nem igen sajnos, de sokszor választani sem lehet, lerendelnek x száz vagy ezer hp/dellt/fujit, bármit, oszt' azt kapod

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Gyuri27 #544 üzenetére

    ahogy mondod, a melósnak mindegy - vagy épp nem -, de az amd-nek és intelnek nagyon nem mindegy ( : de ez ilyen elcseszettül megy a nagyoknál, és ahogy mondták, egy ilyen beszerzés 3 évre szól legalább

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Gyuri27 #553 üzenetére

    be is ruháznak, csak sokszor drágább keverőre, ami lassabban dolgozik és többet is fogyaszt mint egy másik gyártóé ( :
    eleve sajnos alig van business notebook amd-vel, szóval venni se nagyon tudnának még cégek, ott meg nem fognak konzumer acert és egyéb ilyen kategóriát venni a support - hiánya - miatt
    de majd, új konzolok beléért már értelmes pénzt kapott az amd, és abból fogy rendesen, be fog törni business class gépekbe is, és majd lassan szerverekbe is, az egy nagyon jó reklám nekik, hogy ms-nél a hivatalos xbox oldalon már megnevezik az amd-t soc gyártóként, többször is ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Jack@l #557 üzenetére

    nagyon nem az számít hány magos, sokan - köztük én is -, szaladnának a b oltba ha 3900x teljesíményt hozná a 4 magos és százezeré' adnák, most melóra a 6 magos 5xxx hozza kb a 8 magos 3xxx teljesítményt, játékban pedig jobb lesz, mindezt kevesebb fogyasztással
    a magok száma, az órajel, csak egy tényző ami meghatározza a végső teljesítményt

    kolopele
    3e ft-os arttic passzív bordával hűtötttem a 3600-ot, ráraktam az amd gyári ventijét, ami max 1000rpm-re volt állítva, ez játék alatt teljesen működőképes volt, fix 4,2-n ment a cpu, max 70-75 fokon
    ez 7nm, ha nem passzol tökéletesen a talp a kupakkal, tehetsz rá 50e ft-os hűtőt is, ha passzol, akkor apróból is le lehet hűteni
    na jó, komoly terhelésnél már rá kell rakni egy 20e ft-os ninját ( :
    játékra pedig pont kelleni fog aki 144-165-240hz-ezik
    valszeg' 3080-ból is többet fog kipréselni még 4k-ban is, mint az intelek, 1080/1440p-ben pedig egyértelmű
    10400f pedig addig olcsóbb, amíg rá nem jössz, hogy amit spóroltál a cpu-n, azt költheted lapra, mert azonos áron intelből sokkal hitványabbat kapsz, oszt' ott az esélyt is ellőtted, hogy upgrade majd később valamire, max genen belül, drágán, csak a 10400-ak érik meg, többi az nagyon nem

    S_x96x_S
    olcsó(bb) alternatívának ott a 3xxx, filléresnek a 2xxx
    a 3xxx annak már elég aki nem törekszik a maxra, 5xxx meg annak kell aki a maxra törekszik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kolopele #570 üzenetére

    tisztában vagyok vele, de 4k alá sem mindegy mit raksz, és továbbra is léteznek min. fps-ek, 0,1/1% low értékek, amik minél magasabbak annál "folyékonyabb" a játék
    neked a 4k fontos, másnak a csillió' fps, de nem csak csé' és társai vannak
    "Amikor egy 9900k kiprésel egy 3080 - al teszem fel 1440p mellett 80 fps-t, akkor mit számít az, ha egy másikkal eléri a 85-90 - et? Semmit."
    sztem se, de az intel fanok eddig emiatt adtak nagy felárat intelért ((( :
    b460m-mel viszont semmi tuning lehetőség nincs, amd-nél elárulom, 20e-ért kapsz olyan b450-et, amivel hat magosból a sz@rt is kihajtod ha akarod játék alatt, 30-40e közöttt rengeteg brutál x470 lapot, 25e-től már belépő b550 lapot, 40e-től pedig pro b550 lapot, és akkor tekintsünk el attól, hogy a sz@r amd az 5xx chipsetekkel már pcie4-et ad, azért gyanítom 3080-nál meg fogja dobni a min. fps-t, ha mást nem is, de lehet már 3070-nél is

    Jack@l
    nem kellett hozzá gömb, összteljesítmény 20-30%-kal nőtt
    előző genes 3600 melóban majdnem hozza a 2700-et, játékban pedig jobb, ezt most megismételték, nem véletlen annyi az ára amennyi

    koko52
    én is akörül húztam meg a határt, aztán ha elgurul a gyóccer' lehet megveszem majd drágábban is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák