Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz muxi-muxi #157 üzenetére

    két g.skill kit volt nálam, pontosabban az egyik még itt is van, másikat csak eladás előtt vev kérésére pattintottama gépbe, hogy nem gyári hibás-e
    az enyém 2x16gb 3000-es, a másik ue. 2x8 verzióban
    akkoriban kemény 20e ft-os gb b450m lapban pöccre ment az xmp, de nem az hogy ment, hanem az 1,35v helyett le tudtam venni 1,2v-ra a ramokat, kívncsiságból megnéztem a 2x8 kitet is, ott is ment a történet 1,2-n
    amivel használtam a 2x16-os kitet:
    1600af
    2600
    2700
    3600
    minddel probléma nélkül ment pöccre az xmp is
    tuningban a 2xxx visszafogta kicsit, 3200-nél volt a végük, 1mhz-cel sem több, 3600 mellett 3333-ig néztem, cl16-os modulok, ott már 1,35v-on hibázott, többet meg nem adtam neki
    1,2v@3000-en a fém matrica is max dísznek volt rajta, mert langyosnál soha nem voltak melegebbek a modulok ( : de 1,35v-on sem voltak forróak mikor tesztelgettem
    mas design miatt cserélem le őket, nem hiszem hogy ordas mázlim volt, sok olvasás után vettem meg őket, mert a gép az jóval később jött, de jó áron voltak, és nem lehetett tudni előre maradnak-e, vagy éppen megduplázódnak
    szóval sztem csak belenyúltál vagy az alaplappal, vagy a 2700 imc-jével
    ha pedig az időzítést szűkebbre akarod, az nem ez az árkategória, egy jó barátom vett vmelyik crucial 3200-esből, az megy 3600-ot gyárinál kisebb időzítésen, na de az aegis mikor vette volt 45e ft, a micron meg 62-3e - azóta meg már 40-ért is lehetett lőni a 2x16 3000/3200-es aegis kitet -

    szerk:
    Dr. Akula
    a kedvünkért feltalálták a b550-et ( :
    nekem személy szerint nem kell csillió' pcie sáv, egy szem nvme ssd és max egy vga, nálam már a b550 is pénzkidobás, de összességében amit kinéztem lapot megéri
    persze ha vkinek sok pcie sáv kell és amiatt x570 az kellemetlen, nem adnék pénzt nb ventis lapért, talán p3 időkben volt divat

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák