Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #450 üzenetére

    Szerintem úgy gondolták jobb lesz az árat is magyarázni vele, ha 2000-et ugrunk felfelé. :D
    De amúgy tényleg jobb így. Én próbálom követni mi történik de néha még így is nehéz volt, hogy most melyik melyik sorozatból való.

    Az árazásra visszatérve sok vita ment, de szerintem tök egyszerű a képlet.
    Áremelés volt. A hatmagosnál arányaiban nagy. Ráadásul ezek kezdőárak. Nekem meggyőződésem, hogy a későbbi 1-2000-eseknél látott áresés itt nem fog folytatódni a 3000-esekkel hasonló mértékben.
    Így a jóval nagyobb perf/price gap megmarad 2-3-5000 között.
    Ennek jó része viszont nyilván magyarázható a teljesítménynővekedéssel és a kompromisszummentességgel. A flagship jelleggel. Eddig is 5-10% SC-ért ment a rinya, most, hogy megvan ugyanúgy érjen sokat. :)

    Ezzel szemben viszont ott az eddigi árazáspolitika, drasztikus árvágások, egyre több mag olcsón. És már így is használható, vészesen nem elmaradt szériák.
    Plusz a hw fejlődés "természetes" jellege, hogy egyre olcsóbban kapsz nagyobb teljesítményt - ez normális (attól még az, hogy Intelék se ezt csinálták :D), nem az, hogy többet arányosan drágábban kapsz.
    Ehhez képest léptünk vissza.

    Szóval tök egyszerű a kétféle koordináta rendszerben elhelyezni az egészet. Nincs ellentmondás. Adtak valamit, elkérték az árát. De eddig nem ez volt és nem is ez lenne a normális fejlődés/verseny közben.

Új hozzászólás Aktív témák