Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Másik topicban ment a fika, hogy a 3000-es sorozat SEM drágult a 2000-eshez képest és röpködtek a nyitóárak. Pedig érdemes lett volna megnézni, hogy kb.1 év után hova süllyedtek.
    Szvsz ez a lényegesebb és ott már megvolt a nyitóárakban nem látott gap is a 2000-3000 között.

    Ez pedig annak volt köszönhető, hogy a 2000-es ára beesett a 3000-es sorozat megjelenése után. Sokan most is ezt várták de eléggé érezhető volt, hogy nem ez lesz az irány.

    Úgyhogy marad a felállás. A 3000-es is drágult: nem esett annyit mint a 2000-es nagyon gyorsan. És most sem fog.

    Amúgy jó cuccok, de arányaiban a 2000->3000 váltás sem nagyon éri már meg perf/price-ban.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #45 üzenetére

    Az a helyzet, hogy nincs nagy ugrás most előre, hiába tűnik annak. Te sem igazán tudod megmagyarázni. A 2000->3000 jóval nagyobb ugrás volt játékban. De az is csak játék. Minden másban a 2000 is ütőképes.

    Multicore, fogyasztás már Zen+ óta nagyon jók, és ami a lényeg: magasan viszik a lécet.
    A Zen2 játékban is átvitte. Marad pár % lemaradása Inteltől ami a józanokat már amúgy sem hatotta meg.
    Most a Zen3-al átlépték itt is az Intelt... de ez csak az a "pár" % single core boost amit látunk.
    Ez valahol egy óriási mérföldkő...nek tűnhet és így is adják elő. De ez max presztízs. Minden paraméter átbillent az AMD felé.

    A valóságban viszont ez egy kis előrelépés. Átlagfelhasználásban ennek a nagy részét kielégítette a Zen2 is. Még játékban is, hiába röpködnek itt +10-20%-ok.

    Ezt a kettősséget nehéz itt feloldani és sokaknak ezért tűnik drágának az új széria.
    Egyszerűen ez szvsz nem hozott annyit - átlagigényre vagy nem csúcsgamingre vonatkoztatva.

    De hát ezt akarta a "nép". Eddig emiatt a pár % mínusz miatt ment a fika.
    Láthatóan erre épül a marketing is. 8-16 magos szörnyek és best gaming virít minden második dián. Sokszor +5-6%-ok társaságában. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Man0gatya #94 üzenetére

    Szerintem félreérted amit írtam.
    Épp azt mondom, hogy itt nincs arányban az előrelépés érzékelhető nagysága és az árazás ahhoz képest, hogy:
    1. Az előrelépés most sem kicsi a számokat tekintve, de igazán olyan platformon tették ami csak részlegesen látható (single core, játék).
    2. És ahhoz képest kicsi ez a hatás amit eddig letettek az asztalra. Multicore, fogyasztás. És igazából single core-ban is óriásit hoztak az összes Zennel.

    Szóval nem az Intelt éltetem.
    Én már a Zen1-nél is azt mondtam, hogy félig eldőlt a verseny az AMD felé. Pedig akkor nem sokan érezték még, hogy áttörték a falat, akkor még látszólag nagyobb volt az SC lemaradás de valójában már ott is lőtávolon belül voltak. Ott is épp csak a max oc-s gémingpiac számára nem volt megfelelő alternatíva ami eltorzította a képet. Azóta is ebben élünk.

    Az a "fura" dolog, hogy igazából A Zen1-Zen+Zen2-vel eddig is hozták a házi feladat 90-95%-át, sőt több dologban le is lépték őket, mégis óriási perf/price előrelépést is hoztak.
    Most, amikor megtették az utolsó 5%-ot akkor pedig felléptek az Intel perf/price-ra.

    Érdemes megnézni a saját maguk által mutatott perf/price slide-okat. Meglepően realisták a marketingesek, hogy a max, 10-20, de inkább átlagban 5-10% felé tartó előnyöket így kitették.
    Vannak sokkal jobb grafikonok is. :D

    A "fura" azért van idézőjelben, mert érhető a lépés. Nem abban az értelemben fura, hogy nem látszik a ráció benne. Ezzel a single core átvétellel lett meg a szent grál. Más fokozatba léptek.
    Arányaiban vicces, hogy ez kellett és a 90%-os teljesítmény nem volt elég hozzá eddig. De ez a piac és a gémingmarketing irracionalitása. Eddig is tudtuk, eddig is sokan a -5%-ra fikázták őket habzó szájjal.

  • sb

    veterán

    válasz ShiTmano #104 üzenetére

    Valószínűleg nem látták a Computerbase tesztet ahol 2666 vs 4133 ramok mellett 20-30%-ot gyorsul játékokban a 9900K. :D

  • sb

    veterán

    válasz Gyuri27 #153 üzenetére

    Igen.
    Az említett perf/price és még 1-2 slide is meglepően őszinte volt.
    Nem volt jellemző az óriási számdobálás... vagy kis számok melletti hatalmas grafikonkülönbségek.

    Viszont ha már bemutató: rosszul emlékszem, nem volt róla szó, hogy megemlítik a Cezanne-t is?

  • sb

    veterán

    válasz kenwood #135 üzenetére

    Nyilván nem általános, de van különbség. És nem csak szintetikus ramtesztekben.
    Itt érdemes nézelődni.

  • sb

    veterán

    válasz ShiTmano #133 üzenetére

    IPC-ben az is inkább +20% körül van elvileg tehát egál körül lehet. 600 pont ott is megvan 4.8-on.
    Viszont órajelben kérdéses, mobilból 4.8 jött ki de anno 3.8-ról indultak és elég szenvedős volt idáig elérni.
    Ha felmegy desktopon 5GHz fölé akkor megint órajel előnyük lehet.

    Fogyasztásban marad ugyanaz. A Renoirhoz képest a mobil Tiger kb. 2x annyit ehet.

  • sb

    veterán

    válasz carl18 #252 üzenetére

    Szerintem továbbra sem várható, hogy nagyon beessen az áruk erről a szintről és így akár a 3000-eseket is lenyomják.

    Szerintem érdemes ránézni egy árgrafikonra hogy esett be a 1-2-3-as széria ára. Egyre kevésbé szvsz.
    Ha nem a nyitási árakból indulok ki hanem ebből, hogy jön a "jóárasított" modell akkor nehéz belőni az 50k-s 2700-asok szintjét mi közelítheti meg a jövőben.

    Ha az EURHUF-ot kiveszem a képletből akkor is rohadt messze van a 3700X innen nézve.
    Nemhogy az 5800X (vagy esetleges 5700/X) ami eleve magasabb árról indult.
    Ha jól számolom akkor generációnként van kb. 30-35% előny.

    Ami jó, hogy szinte bármire elég akár a Zen+ is. :)
    Az meg így a régi Inteles árakhoz képest szinte ingyen volt. Ez volt az igazi előrelépés az utóbbi 10-15 év cpu piacán. Most kicsit visszaérkeztünk a szomorú múltba. (ami még mindig jobb mint volt, mert a 8-16 magosakban még rengeteg potenciál van a jövőre nézve is. Így újabb vásárlás nélkül is javulhatnak még) :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Predatorr #301 üzenetére

    Ezen régóta rugózol, de az AMD is tartja, csak TDP mellett van "más" amit tart.
    Intelnél sincs másképp, a "pöccre" tartás is hülyeség. Egy évtizede több a Turbo fogyasztás mint a TDP. Le van írva a gyártó által.

    AMD idle gyengébb, ha ez számít akkor az APU-k monolitikus chipként sokkal jobbak ebben. De az érdekelne, hogy a fenti számokat hogy mérted. Cpu core, package, konnektornál? Igp, dvga?

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #450 üzenetére

    Szerintem úgy gondolták jobb lesz az árat is magyarázni vele, ha 2000-et ugrunk felfelé. :D
    De amúgy tényleg jobb így. Én próbálom követni mi történik de néha még így is nehéz volt, hogy most melyik melyik sorozatból való.

    Az árazásra visszatérve sok vita ment, de szerintem tök egyszerű a képlet.
    Áremelés volt. A hatmagosnál arányaiban nagy. Ráadásul ezek kezdőárak. Nekem meggyőződésem, hogy a későbbi 1-2000-eseknél látott áresés itt nem fog folytatódni a 3000-esekkel hasonló mértékben.
    Így a jóval nagyobb perf/price gap megmarad 2-3-5000 között.
    Ennek jó része viszont nyilván magyarázható a teljesítménynővekedéssel és a kompromisszummentességgel. A flagship jelleggel. Eddig is 5-10% SC-ért ment a rinya, most, hogy megvan ugyanúgy érjen sokat. :)

    Ezzel szemben viszont ott az eddigi árazáspolitika, drasztikus árvágások, egyre több mag olcsón. És már így is használható, vészesen nem elmaradt szériák.
    Plusz a hw fejlődés "természetes" jellege, hogy egyre olcsóbban kapsz nagyobb teljesítményt - ez normális (attól még az, hogy Intelék se ezt csinálták :D), nem az, hogy többet arányosan drágábban kapsz.
    Ehhez képest léptünk vissza.

    Szóval tök egyszerű a kétféle koordináta rendszerben elhelyezni az egészet. Nincs ellentmondás. Adtak valamit, elkérték az árát. De eddig nem ez volt és nem is ez lenne a normális fejlődés/verseny közben.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #488 üzenetére

    Szerencsére van választék.
    Én pl. elvagyok a 2700-al is, nincs szükségem többre.
    De akinek van (játékban) annak ott a 3600 ami kb. egál multicore-ban, single-ben pedig +20%.
    Akinek mc-ban kell több oda meg a 3700X.
    (Nekem kicsit olcsóbban egy 4650-4750G jó lenne :D)

    Már ezeknek is megvan a felára jelenleg, de van hova továbblépni így is.
    És akkor még 12-16 magosakról nem beszéltünk ha ennél is több kell, esetleg behozza az árát. Akkor már az 5xxx széria is játszik. Azért egy 5800X már majdnem 2x jobb a 2700-nál. Pedig még utóbbi is elég erős cucc ma is.
    Lehet válogatni árban, teljesítményben is széles spektrumon.

    Az ingyenebédnek van vége amit az 1-2000-es sorozat hozott. Ott gyk. ráfizetés nélkül lehetett 4 magról 6-8-ra ugrani egy két akcióval. :)
    Ill. a relatíve olcsó - az már nem volt ingyen :) - továbblépésnek amit a 3000-es széria jelentett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák