Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz idegen lény #1054 üzenetére

    ha műszeres mérések kellenének akkor te mire alapozod az állításodat?Gondolom akkor rendelkezel ezzel, hogy így leírtad tényként.Mutathatnád.
    Egyébként azért, mert nem képtelenek, hanem több év vagy akár évtized hétköznapi megszokott egér használat után kellene átállniuk és véghezvinniük egy egérrel megszokott és berögzült mozdulatsort egy számukra kevésbé ismert vagy idegen, teljesen más mozgáskultúrát kívánó eszközön. Ehhez nem kell semmiféle áll tudományos magyarázat, ( és előző élet hit.. atyavilág-)egyszerűen vannak emberek akik elég kitartóak hogy ezt véghezvigyék és megcsinálják,és bevállalják azt is hogy pár hónapig hétig szenvednek ez miatt,meg vannak olyanok, akik leszarják mert nem akarnak rászokni vagy heteket hónapokat erre áldozni, vagy elötte éppen egérrel sem voltak zsenik. És itt vagyok én , aki szeretek imádok egérrel játszani FPS-t.
    Egyébként meg megnézem majd hogy tudod valaha is olyan precízen vezérelni az célkeresztet kontrollerrel bármilyen játékban, amiben nincs aimassist ( nem sok olyat fogsz találni konzolon, mert az összes FPS játék, a COD tól elkezdve az OW án a BF ig alapból használja kódba programozva egy kis Timenudgeval megtámogatva a wireless kapcsolat miatt és így elhitetik pár millió játékossal, hogy milyen jók , pedig kb ezen segítségek nélkül, natív mozgáskövetéssel, kb néznél te is , mennyire lennél pontos és akkor egy Quake pro playerhez már ne is nézzük a dolgot.[link]

    szcientológia :[link]A szcientológia az L. Ron Hubbard sci-fi-író által kidolgozott elképzelések és hitek rendszere.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz idegen lény #1054 üzenetére

    "És akkor miért van az, hogy egeresek sokszor képtelenek átszokni kontrollerre"

    Ennek van egy nagyon prózai oka. Nem akarnak. Akár évtizedes egérhasználatot hasonlítanak össze 1-2 óra kontroller használattal és természetes, hogy nem megy nekik ugyanazon a szinten. Amikor elkezdték használni az egeret, pont ugyanilyen suták voltak, de ki emlékszik már arra. (Nézz meg egy olyan felnőttet vagy gyereket, hogyan használja az egeret elsőre.)
    Egeret azért tud "mindenki" használni, mert napi rutin része annak, aki asztali számítógépet használ.

    "Ez már önmagában elég nyilvánvaló bizonyíték."

    Ez csak azt bizonyítja, hogy kellő gyakorlás mellett az egérhasználatot bárki meg tudja tanulni.

    Én is azt gondolom, hogy bonyolultság terén nincs különbség egy egér és egy kontroller között. Más a koncepció, de hasonlóan gyorsan tanulható. Az egérnek annyi előnye van, hogy több helyen találkozol vele, bár a mai kisgyerekeknél azt látom, hogy touchscreen meg touchpad sokkal előbb megy, mint az egér...

    Felnőttekből is sok olyan ismerősöm van, aki csak konzolon játszik és bár tudja használni az egeret, egy fps játékban esélyük sem lenne. Az asztalon kattintgatni meg mozgó célt követni egérrel is teljesen más.

    b.
    Én mindig is nagy fps fan voltam pc-n, sok gyakorlással meg is tanultam jól célozni és az a tapasztalatom, hogy kontroller ezt ugyanúgy el lehet érni. Hasonló elvet kell követni, mint az egérnél. Hasonló érzékenység mindenhol és sok gyakorlás. És persze a stílusodnak nem megfelelő szituációkat kerülni kell...
    Pl. tegnap a division-t pc-n kontrollerrel játszottam, mert fetrengeni akartam közben. Semmi hátrányom sem származott belőle, mert a gépi ellenfelek ugyanolyan voltak, mint előtte és van már annyi rutinom, hogy assist nélkül tudok célozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák