Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    "az Internet a szabadság és függetlenség jegyében született"
    vagy katonai célokra...

    "az internetre utat nyitó "kapu" sem lehet egy korrupt multicég kezében"
    igen, szerintem is gusztustalan, ahogy erőltetik a Chrome-ot.

    "A Google-t melyik iskolában oktatják, kötelezve arra, hogy a diákoknak otthoni gépükön is Google keresőt kell használni"
    oké, mostantól nem használhatsz Google keresőt.

    "A Google milyen formában irányítja a hardverpiacot"
    hálistennek egyelőre minimális mértékben. az Androiddal már ebbe a buliba is beszálltak.

    "A Google milyen formában irányítja a szoftverpiacot? Hány nagyobb cég (játékipar, egyéb multik (Adobe...stb)) okozza közvetetten azt, hogy egy célszoftver miatt magához láncol?"
    mostantól nem használhatsz Google keresőt, Google Chrome-ot, Gmailt, Google Analytics-ot, és egyáltalán semmilyen Google szolgáltatást.

    "Miért nem használsz helyette Yahoo-t? Mert nem olyan jók a keresési találatok? Erről már csak a Yahoo tehet."
    miért nem használsz ingyenes OS-t? ja, hogy nem olyan jók? erről csak ők tehetnek.

    "Linuxra nincs PhotoShop, vagy APEH-os adóbevallás program"
    az elsőt talán az Adobe-tól kérdezd, abev pedig van.

    "FÜGGETLEN cég tehet, amelyet a szabadpiac irányít, és aszerint portol, vagy nem portol Linuxra, hogy megéri-e neki pénzügyileg."
    lehet, hogy még nem esett le, de minden cég pénzből él. tudom, szemét multik.

    "MS Office (ami zárt szabványt használ, mert még csak 2003-as vagy MSO XP)"
    kb. másfél éve nyílt a specifikáció.

    [ Szerkesztve ]

  • Scalpel

    senior tag

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Nyugodj le szépen, ülj le a sarokba és gondolkodj...

    Hol irányítja a MS a hardverpiacot?
    Virtualizáció: Benne van a procikban, miért ne lehetne kihasználni, nem az MS találmánya. De sok embernek sem lesz rá szüksége. Se7ent használok régóta, és csak a nokia pcsuite-ot nem sikerült még beüzemelnem, de ez is inkább saját faszság miatt...
    Vista hardverigény: amikor elkezdték tervezni, akkor még másképp nézett ki a hardverpiac, nagyobb volt a fejlődés üteme, és ők azzal számoltak. Pont, hogy intel itt rendesen bebaszott a MS-nak a többszálasítással, és az állandó szabványváltoztatással, na meg MHz háború feladásával, valamint a rendszermemória mennyiségének növekedése sem úgy alakult, ahogy várták...

    A Google meg szerintem a világ digitálisinformáció-kereskedelmét uralja... de valahogy Google-től senki sem ódzkodik, mindenki csak az MS-t szapulja... Iskolában meg szerintem ha kereső, akkor azonnal Google. Közösségi feladatmegoldás, GoogleGroups. Képzeld, tanítják a Google-t, egyetemen is, nem is akármelyiken.

  • Neil Watts

    veterán

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    "Ellenben arról, hogy Linuxra nincs PhotoShop, vagy APEH-os adóbevallás program"

    PhotoShop == GIMP
    ABEV == az is van! :) 3 féle is!

Új hozzászólás Aktív témák