Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #19482368 #311 üzenetére

    "c, viszont időnként jövök, megyek az országban, és mivel mindenki Win, ezért Win vissza, "
    Hát, biztos. Attól, hogy sokan windózt használnak, én elvagyok nélküle laptoppal is :)

    "Az hogy nem érdekli, ilyet nem lehet ismeretlenül kijelenteni, az hogy ritkán lát Linux-ot, az pont elég érv"
    Hát, én amit tapasztaltam, az az, hogy aki az informatika szakot azzal töltötte, hogy játszott, torrentezett (DC++, Napster, stb.), folyamat részeg volt, abból lettek a közepes szakemberek, akik néha meredek dolgokat csinálnak. Aki meg saját szervert épített, programozott, stb., az meg általában eléggé érdelődő, hogy mindenféle újat akarjon tanulni, és pont ettől több, hogy képes eddig ismeretlen problémákat megoldani. Melóhelyemen is pontosan látszik, ki az, akit érdekel az informatika, és ki az, aki csak elvégzett valami szakot (vagy azt sem), felvették, mert nincs elég szakember, és látott már számítógépet, de különben fingja nincs az egészről.

    A másik, amivel bajom van : egyszerűen kijelenti, hogy ehhez nem ért, és ennyi, nem foglalkozik vele; az informatikában 5 percenként futsz bele olyasmibe, amivel addig nem találkoztál, tehát ha valamit nem tudsz, utánanézel. Nincs olyan, hogy nem éri meg, mert akkor előbb-utóbb lemaradsz :D
    (Meg se említem, hogy a terület iránt érdeklődő bölcsészek is sokszor jobban az ilyen tessék-lássék lett infósoknál, csak nincs róla papírjuk. Bár az is lehet, hogy van.)

    Másrészt, ha nem is találkozik Linux-szal, az ember azzal foglalkozik, ami érdekli, szóval általában akinek van szakmai érdeklődése, az nem csak a kommersz problémákkal szeret foglalkozni. Illetve az igazi programozó azzal játszik, amivel dolgozik - amúgy is, ha az ember foglalkozik Linuxszal, előbb-utóbb fog tdni vele pénzt is keresni, mert amúgy kis céges környezetben sem olyan ritka, szakember viszont kevés van rá. és akkor máris megérheti. (Jut eszembe, tavaly olyasmire kaptam fizetésemelést, amire némelyek közölték, hogy hülyeség, mert nem a szorosan vett munkám :D Aztán megérte :) Érdekes is volt valami értelmeset programozni, hasznos is. )
    Nagyvállalati környezetben sem annyira ritka ám, némi UNIX, Linux, vagy storage tudással elég jó pénzeket lehet kapni a T-nél, HP-nál... meg mé párattudnék sorolni. Itthon. Mert ugye nem csak olyan informatikusok vannak, akik kis cégekhez szaladgálnak ki. (Amúgy is, minden méretű cég ezen szeret spórolni, userek lesz@rva, majd megoldják... a szerveroldalban viszont nagy pénz van.)

    "és nem otthoni hobbi szórakozásra" -> a home userekkel mi van? Merthogy otthonra, ha nem gamer az ember, elég jó tud ám lenni egy Windows helyett bármi más.

    "Mondjuk nem irigylem őket, de a service-desk sose volt leányálom"
    Ez hogy jött ide? Amúgy dolgoztam olyan cégnél, ahol SD volt, na oda konkrétan képzetlen munkaerőt vetek fel, és betanították (a nyelv ugye fontosabb volt). Ez egy win only infrastruktúrájú cég, és általában az ügyfelek is windózt használnak - aztán mesélte a volt főnököm, hogy lett egy olyan ügyfél, ami nem Windows, most gőzerővel keresnek embereket más platformokra :D .

    "Mert az ilyen szakemberekkel tele van az újság, de legfőképpen a ... És sajna ők vannak többségben lakossági szinten." -> Nyugi, windózra is. Erre mondtam, hogy sokan hiszik azt, hogy értenek hozzá.

    "nem MS módi, hanem probléma megoldási módi. Főleg nagyvállalati környezetben, mert ott készítenek egy sysprep-es imaget"
    Nekem meséled? :D Évek óta ilyennel dolgozom, csak most szerveroldalon, meg nem windows, de előre gyártott image :)
    Viszont.
    Múltkor egy kernel upgrade-nél a 64 bites rendszerre feltettem egy 32 bitest Persze csak akkor derült ki, amikor nem bootolt a gép, valahol egy messzi datacenterben.
    A management modulon át simán behúztam neki egy telepítő CD-t, azon parancssorból átmásoltam a megfelelő kernelt, feltettem, és rendejött.
    Na most hasonlóan hazavágott kernelnél a win menthetetlen szerintem.
    Nem lehet mindig csak újrahúzni, ha valami baja van.
    User gép esetén sem, mert mondjuk ha az adott csapatban kellene az erőforrás, és a user nem tud dolgozni a cuccai nélkül, akkor nem mindig lehet csak felültelepítéssel megoldani a problémákat.

    " És kb max 30 perc kiesés a dolgozónak a munkából."
    Elméletben :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák