Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #312 üzenetére

    Én annak idején zen-re csináltam pár image-et, ami tftp keresztül ment rá a meghibásodott eszközre. Akkor tudod címtárban megkeresed az eszközt, hozzárendeled a HW specifikus image-t. kliens reboot, és automatán lefut, aztán Consol-one --> kliens eszköz --> remote-control, előtte törlöd a címtárból, mint AD mint C.O és amire van jogosultsága telepítés nal-ból. user login/policy alapján beregisztrálja a megfelelő konténerbe. Max ha nem megy a helyére akkor manual átrakod. Ez max 30 perc. Nem több. Persze értem én mit akarsz mondani, hogy minden attól függ hogy van kiépítve az infrastruktúra. Nekem ebből a szempontból szerencsém volt. Nem kellet sose CD-nem. Meg is feküdtünk volna ha 1500 munkaállomást CD-ről kellet volna. :D
    Nem érdekel ki hogy csinálja, és milyen szakemberek, vannak most piacon, volt nekem is olyan kollégám aki nem ismerte az ipconfig-ot, a net-use-ról már nem álmodtunk hogy ismerje. Linux? Ne vicelj már, az meg mi? Melyik hentesnél lehet kapni? És, akkor mi van, nagy cucc, megmutattuk neki, hogy legalább ebbe tudjon segíteni ha szükséges. :D Persze akkor bosszantott, mert akkor mi a faxnak van ott, de később úgy voltunk vele, ő a feláldozható, addig meg melegedni bejön. De ez már rég volt. Egyébként teljesen felesleges emiatt bosszantani magad. Hidd el nekem. Ha sokat hőbörögsz, emiatt te leszel a köcsög.

    Ja hogy közben témát váltottál szerver oldalra. Ja ott picit gáz a telepítsd újra taktika :D Persze ha nincs más megoldás. De jobb helyeken ezért nem 1 szerver van 1 feladatra. na meg backup, na meg ...
    Én eddig mindig win környezetben mozogtam, úgy látszik nincs szerencsém. Pedig anno érdekelt más platform is, komolyabb szinten is, de mára már túl sok leszarom tablettát vettem be, és beleszarok az egészbe. Éppen azért már jó pár éve nem is foglalkozok vele. ( Tehát nem kenyerem ) Csak ha nagyon, nagyon muszáj. Ott is hagytam a pályát a picsába. Tudod elmúlt a varázs. Meg ahogy elnézem napjaink IT híreit, hát elbírom képzelni mit kap valaki ha benyel a zsaroló vírust, ami ugye napjainkban már rendszerfüggetlen. És ha IT-ra kell költeni akkor hohóóó nincs pénz. Old meg, keress más megoldást, kérj olcsóbb árajánlatot, keress más beszerzőt stb.... Nekem már ehhez nincs türelmem.

    Vissza térve a Linux mizériára, soha nem fog eljönni olyan mértékben a Linux éve, mint ahogy pár ember álmodozik róla. Megvan már régóta, kik vannak javarészt a porondon. Gyakorlatilag, örülhet a Linux annyi piaci részesedésnek is, ami jelenleg van neki. Régen is ezen ment a sírás, meg az értetlenkedés. Most sincs másképp. Úgy látszik vannak dolgok amik nem változnak. Ez is oda sorolandó. Lakossági szinten meg azon vitázni melyik a jobb, meg faxább ááá hát ki nem szarja le? Tegye a dolgát, ha nem akkor mehet a kukába. Ennyi. És hidd el, sok átlag felhasználó ezért nem akar vele foglalkozni, mert se normális szakember, se semmi. Ő meg nem fog vele foglalkozni. A házhoz jön a PC szervizes, áá inkább nem minősítem, ő dolguk problémájuk. Én pár ilyen embert ki hívtam már, így mondjuk kissé érintett a Magyar service-desk. mert nem akartam a saját szarommal foglalkozni, de amit elmondtak, meg próbáltak megoldást találni. ááá a vége az lett, hogy csak nekem kellet megoldani. Szóval szard le, ki mit hogy. Felesleges ezen bosszankodni, arra vigyázz ne égessenek ki. Mert akkor te is mész inkább tanyára. Persze nem szó szerint értendő. De remélem érted mit akarok mondani ezzel. Más, tudod milyen vicces sokadik x év elteltével is azt olvasni hogy szar a Linux, szar a Win, szar az Apple stb... Látod ez semmit nem változott az elmúlt években, Úgy látszik örökzöld téma lesz mindig. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák