Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #359 üzenetére

    Sajnos arrafelé nem szokás a fejlődés, ennek történelmi okai is vannak. Nem volt erre igény soha. Nem sikerült felvenni a fonalat. Én évi kb 1500 eurót költök a saját fizetésből, na az átlag mérnök otthon pl 350 - 450 000-es Ft-os fizetésből sem képes, nem akar és semmi ambíciója fejlődni, én is ezt tapasztaltam. Az is nagy baj, hogy a magyar cégek, főleg a kkv-k nem tartják egyáltalán fontosnak a képzéseket. Mert pont ugyanúgy állnak hozzá az informatikusokhoz, mint a balatoni vendéglős a szakácshoz. Rövid időre terveznek ez meg senkinek nem jó.
    A cégnél ahol dolgozom, évi kettő tanfolyam kötelező, és a vizsga is. Ha elég képzett vagy, vizsga letétele után következő fél év elteltével 3 %-os fizetés emelés per vizsga. Minden szintem motiválnak, Magyarországon ez egy vicc. Komolytalan az egész, és nem csak Magyarország, hanem a régió is. Ha nem egy komoly multinál dolgozik az ember (IBM? ITSH, DXC, Getronics, Unisys stb) akkor nem érdemes Magyarországon maradni. Mert csak ráfizetés. Vagy azért mert bepunnyadsz és 40 éves korára az ember kikerül a munkaerő piacról, vagy azért mert magának fizetheti a vizsgákat mint én. (csak az LPIC 5 vizsga). Szóval ez egész koncepció hibás, az emberek is de a cégek is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák