Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz Magnat #99 üzenetére

    Ennyike.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Digitalis

    senior tag

    válasz Magnat #99 üzenetére

    Rendszerhű_lojális_sosemhazudós_olvtársak felfele buknak. Valamikor régen is így volt, eztán is így van...

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Timer #90 üzenetére

    "Hívtak már fel úgy, hogy a cirka harmincas kolléganő nem tudja bekapcsolni a gépet. Mondom, mi a gond? Hát Ő nem találja! Mondom mit? A gépet,"
    Akkor ez nem OS error :D:D:D:D
    Hasonló egy gyárban volt, ahol dolgoztam - volt melós, aki azt nem vette észre, hogy a munkaeszköz fele hiányzik, másik meg a gombokat kereste, s akkor találta meg, amikor valaki odébb tette az A/4-es köteget, ami a gépre volt lerakva. Egyik sem 2 napja dolgozott az adott cuccokon :D

    Amúgy ezeknek szerinted mit ér egy Win7->bármi későbbi oktatás?

    "Azt írtam, hogy sokkal hamarabb kerül a tanulmányai / munkahelye kapcsán szembe Windows-zal, mint Ubuntuval,"
    Tény, de ez így nagyon nincs jól. A fél világ IT infrastruktúrája egy cégtől függ... Illetve semmilyen piacon nem jó a monopóium (a windózon eléggé látszik is, hogy nem kellett versenyeznie a MS-nek kb. senkivel).

    "Ahol érdekel ez valakit, ott mérlegelnek, és többnyire rájönnek, hogy az olcsóbb alternítva néha drágább a mindennapos üzemeltetés során. Lásd német példa. "
    Meg lásd másik pár, ahol egyrészt normálisan valósították meg, másrészt nekem bűzlik is kicsit, hogy miért kellett annyira hirtelen visszaváltani.

    Amúgy voltam nemrég egy Suse rendezvényen, felsoroltak néhány nagyobb kormányzati projektet, amit ők lenyomtak, és Suse infrastruktúrán fut az egész...
    (Nem mellesleg, ahol dolgozok, ott a 200+ ezer alkalmazott minimum egyharmada Linuxot használ, ha nem a fele. Supportált, hivatalosan választható OS több disztró is. A support trágya, de windózra is. Szóval az OS szerintem nem tényező abban, hogy a szervezeten belül milyen supportja van, az csak azon múlik, hogy csak papíron van IT support a usereknek, vagy ténylegesen. Ahol én korábban local IT-s voltam, ott nem fordultak elő ilyen tehénségek, mint amilyen a hozzáállása az ittenieknek.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #98 üzenetére

    "User szempontjából 1000x kényelmesebb egy Windows. "
    ?????
    Mert állandóan nyaggatja a user üzenetekkel, ha kalóz (márpedig nem vette meg) akkor azzal is, néha egy kikapcsolás (vagy be) hosszúra nyúlik, mert frissít...

    Alap netezés, torrent, ilyesmi, az átlag user ennyit csinál. Erre tök jó, ingyen.
    S ami egyszer meg lett rá csinálva, az jól is működik. (Wines ismerősök hetente hívogatnak, hogy megint behalt valami...)
    Hogy hogy néz ki egy program, az engem hót' nem zavar (s az átlagusert se nagyon, csak találja meg a böngésző ikont). Bár azért némelyik DE-nek a WinPista óta mindegyik MS OS csak jelenthet.

    "Szerinted ott nem loptak volna minimum 10x ennyit? Szoftverfejlesztés címen annyit számláznak ki, amennyit akarnak."
    Na ez az, akkor legalább valami értelmes végeredmény is lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • mike1334

    veterán

    Többször említettetek kormány rendelet(ek)et. Melyik kormány rendelet(ek)re gondoltok? Mert én csak kormány határozatot találtam, amiből ráadásul van egy újabb, a 1604/2016. (XI. 8.) Korm. határozat, ami értelmében A Kormány
    1.
    a) felhívja a belügyminisztert, hogy gondoskodjon a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (a továbbiakban: NISZ Zrt.) által nyújtott, kötelezően biztosítandó központosított informatikai ellátásban részesülő közigazgatási szervek (a továbbiakban: NISZ Zrt. ellátotti körébe tartozó szervek) vonatkozásában arról, hogy a felhasznált zárt forráskódú irodai szoftverlicencek aránya 2017. év végéig legalább 20%-kal, 2018. év végéig legalább 30%-kal, 2019. év végéig legalább 45%-kal, 2020. év végéig legalább 60%-kal csökkenjen a 2016. december 31-i arányokhoz képest;

    Szó nincs róla (a korábbiban van, de a kormány határozat kicsit máshogy működik, mint a "rendes" jogszabály, feladatokat ad határidővel, ami nem minden esetben valósul meg, ilyenkor kiadnak egy másikat...), hogy már nem lehet csak nyílt forráskódú irodai szoftverlicenct használni, csak arról van szó, hogy az illetékes miniszter gondoskodjon a fentiek szerinti csökkentésről. Kvázi feladatot kapott a határozatban, ez rajta kívül nem kötelez senkit, pláne nem a szoftvereket használó szerveket...

    De lehet van rendelet is, csak telóról nem találtam, azért kérdezem.

    [ Szerkesztve ]

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • King Unique

    titán

    válasz mike1334 #105 üzenetére

    Ha visszaolvasol, akkor ez és ez volt linkelve, mint nagy rendelet... A válaszokban pedig linkelve volt az / az is, amiből most idéztél. Tehát a tervek szerint valóban nem kizárólagos használatról, nem azonnali és nem teljes (platform)váltásról lenne szó, jogszabályt sem szegnek, ahol még nem sikerült megvalósítani stb. Amúgy meg igen, korántsem tart ez olyan fázisban és más dolog valamit tervezni, határozatot hozni és esetleges jogalapot teremteni, meg aztán megvalósítani és konkrét eredményeket elérni.

    [ Szerkesztve ]

  • mike1334

    veterán

    válasz King Unique #106 üzenetére

    Köszi!
    Ezt láttam, de ez nem rendelet, hanem határozat, arra meg az vonatkozik, amit írtam is. Akkor jó, megint sok hűhó (jogi) alap nélkül...az mno meg egy kalap ***, hogy meg se nézi, miből idéz, elején rendeletet ír, aztán határozat, majd megint rendelet..igényes volt a t. cikkíró...
    A másik rendelet, csak az meg nem erről szól, hanem - többek között arról -, hogy hogy lehet korm. határozatot hozni és mit kell csinálni...gyakorlatilag a jogalapot teremti meg a határozat meghozatalához és végrehajtásához.

    [ Szerkesztve ]

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • bambano

    titán

    válasz mike1334 #105 üzenetére

    most ha eltekintek attól, hogy szándékosan félreolvassátok, amit írtam, magyarázzátok már meg, hogy ha megvesznek 2017-ben egy rakás licenszet, ami várhatóan több évre szól, akkor hogy lesz 2017-ben 20%, 18 végéig meg 30% csökkenés?

    másrészt meg különbséget látok aközött, hogy valamit próbálnak, de nem sikerül, meg valamit szándékosan nem csinálnak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mike1334

    veterán

    válasz bambano #108 üzenetére

    Egyrészt a teljes állami gépezetben pár tízezer licensz p*csafüst, másrészt meg ahogy olvastam a kommenteket a "jogszabálysértésen" ment a hőzöngés, az meg nem történt. Ja és persze működni azért kellene a közigazgatásnak, ha nem teremtették meg a feltételeit egy NORMÁLIS nyílt forráskódú dokumentumkezelő szoftvernek, akkor álljon le a világ addig is? De az utolsó csak tipp, gondolom pont annyi infóm van nekem is erről, mint bárki másnak itt...0. Minden más találgatás, a jogszabálysértés meg egyszerűen nem igaz. A feladatot nem az állami szervek kapták, hanem a miniszter. Nem az állami szervnek kell akarni, nekik működni kell, mert jogszabályi kötelezettségük, hogy működjenek...na látod arra van jogszabály, még törvény is, nem csak kormány rendelet...

    Ja és ha veszed a fáradtságot, hogy elolvasod a cikket, akkor láthatod, hogy benne van a szerződésben, hogy mit vettek...szoftvereket 3 évre...és mikor írták alá a szerződést? 2014ben...

    [ Szerkesztve ]

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • bambano

    titán

    válasz mike1334 #109 üzenetére

    "olvastam a kommenteket a "jogszabálysértésen" ment a hőzöngés": hőzöngés azon ment, hogy egyesek szándékosan olyan állításokat akartak volna a klavimba adni, amit nem mondtam, és amikor szóltam, akkor érvek híján hazudoztak jobbra-balra. de ez mindegy.

    a jogszabályokról meg annyit, hogy pár évenként születik egy ilyen jogszabály, ami előír valamit nyílt formátumok és szabad szoftver terén, majd nem történik semmi. tehát az, hogy 2014-ben aláírtak egy közbe-szerzést, valóban nem sért 2016-os kormányhatározatot, de sérti azokat, amiket előtte aláírtak.

    azt, hogy tegyen meg mindent az illetékes miniszter, csak akkor lehet nem szándékosan megsértettnek tekinteni, ha valamit legalább tesz. de az, hogy tojnak rá magasról és nullát tesznek, az sérti a határozatokat. ezt lehet hőzöngésnek nevezni (nem az), lehet trollkodásnak nevezni (csak akkor, ha az ellenkező vélemény trollkodás), ettől ez még tény marad. ha neked azt adja parancsba a főnököd, hogy mássz ki a gödörből, minimum annyit meg kell tenned, hogy nem ásol tovább. ezzel szemben ezek még nagyobb lendülettel folytatják az ásást.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #110 üzenetére

    Ja, hogy érvek híján, amikor elég világosan le volt írva minden, még idézve is volt a határozatból. Meg, hogy nem volt egyáltalán semmi olyan állítva, amikor azért dehogynem és arra is ment válasz. A jogszabálysértést pedig végig te mantráztad, sőt egy rakás topik tele lett vele spammelve más hasonló témáknál is... Plusz, ha jelen esetben már más is kifogásolja itt azokat a bizonyos állításokat és világosan levezeti, idéz a hivatalos szövegből és érvekkel is alátámasztja, akkor az azért bizony megint jelent valamit... Megcáfolni pedig nem nagyon sikerült a fórumtárs állításait, hanem csak a szokásos magyarázkodás megy.

    [ Szerkesztve ]

  • Adamyno

    tag

    válasz MrCsiT #33 üzenetére

    Úgy látszik elfelejtetted az MS atom buta cmd-jét és a powershellt. Ezeket kellene összehasonlítani a Linux bash-el. Ég és föld különbség, én mindegyiket használom. Átlag user szempontból kérdezd meg anyámékat. Megy a net, van Chrome, van Firefox, van Skype, Messenger, Viber, nem kell semmiféle kodekek után vadászni a neten, mert mindent lejátszik out of box, nem zabálja az erőforrásokat, nem kell hetente 1x fél órát várni míg karikázik a frissítés, mert upgrade közben is lehet használni, nem telepít semmit kérdés nélkül, van normális app store ahol szinte minden van ami kell. Van Steam, egy csomó natív játék ami ráadásul ingyenes is, elpusztíthatatlan szervert faragsz belőle percek alatt, stb. Van amit szeretek a Windowsban, de a desktop linuxot sem tudom ott hagyni. A telepítésről még egy szót. Az a user aki számára egy szoftver installása egyenlő a next next finish-el, az meg is érdemli a sok bloatwaret, ransomwaret és társait. Linux alatt van néhány program amit forrásból kell leforgatni (abszolút nem bonyolult) viszont cserébe sokkal hatékonyabb a működés mintha csomagból telepítenénk. Ehhez 2 szót be is kell írni a konzolba. Aki erre nem képes, ne használjon számítógépet, menjen tetriszezni. Mégpedig azért, mert veszélyt jelent saját magára és a környezetére. Nézd meg a social engineering tesztek eredményeit. A mi cégünknél is csináltak itt és az előzőnél is. Jellemzően 80%-os success aránnyal. A hülye user ellen nagyon nehéz védekezni és a legtöbb admin ezt teszi nap mint nap. Próbálnak harcolni a rendszer gyengeségei ellen, éspedig az emberi hülyeség ellen leginkább. Az ellen pedig alapból egy Linux rendszer sokkal védettebb, mint egy win. Lehet, hogy sokaknak nem tetszik az összetettebb jogosultságkezelés Linux alatt, de éppen ez véd meg sok illetéktelen app futtatásától. Az ntfs óta ez Windows alatt is egész jól működne, ha használná valaki. De sokkal kényelmesebb mindent admin jogokkal futtatni ugye mert akkor nem kérdez semmit a gép. Csak akkor ne is csodálkozzunk. Számomra a win a lusták és kényelmesek rendszere. Mert 2-vel kevesebbet kell kattintani. Sokszor én is lusta és kényelmes vagyok, nekem is van eredeti win-es laptopom viszont éppen emiatt látom a durva különbségeket is. Egyébként a játékból úgy érzem leginkább kinőttem, de ha játszom is akkor inkább konzolon. Gépen max a steamen bohóckodok CS vagy valami hasonlóval.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz hcl #104 üzenetére

    Ha tényleg így lenne, már rég elterjedt volna.
    Ha az átlag user meg tényleg csak ennyit csinálna, már rég nem lennének win-re "kényszerítve".
    Majd ha kap egy Windows, MacOS szintű támogatást szoftverek terén, akkor ESETLEG lehet vele számolni komolyabban.
    Addig meg ott fog maradni, ahol van...
    Ahogy írták is már, ott van elterjedve, ahol valóban versenyképes alternatíva. Hát a desktop területen nagyon nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    "Panamáznak?"

    Miért nem inkább az a cím, hogy
    "Rendetlenkednek a rendfenntartók!"?

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #113 üzenetére

    Továbbra is : az emberek nagy része azt sem tudja, hogy windózon kívül van más. Így semmi nem terjed. Az Apple is csak a telefon hype miatt ismert, ha azt mondod valakinek, hogy Mac, azt se tudja, mi az.

    Egyszer megvetette a lábát a MS, azóta megy a pénz az oktatásba, hogy lehetőleg mindenhol Windows legyen tanítva, illetve nem véletlen az sem, hogy nincs igazán kemény fellépés a warez ellen - nagyobb előn az, ha páran illegálisan használják, mint ha teret hagynak egy versenytársnak.

    Egyszerű monopólium, semmilyen normális országban, normális piacon nem hagyják, csak itt.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Magnat

    veterán

    válasz #60061184 #116 üzenetére

    Lehet, h sosem tudjuk meg, de ismerve kormányunk elsődleges vezérelvét (lopás mindenek felett), szerintem inkább nekik jó, hogy nem derül ki pontosan.

    Egyébként simán el tudom képzelni, h a viszonteladók árrése maximálva van az MS által és ezt kerülték meg vmi trükközéssel (mondjuk más, nem MS termékeket v szolgáltatást is számláztak) vagy vhogy a visszacsorgatás ténye lett nyilvánvaló az MS számára.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • cog777

    senior tag

    válasz hcl #103 üzenetére

    "A support trágya, de windózra is."

    Hahaha... arra fele is? Marmint a Win10-es kollegak panaszkodtak h a legutolso frissites utan akad es lassu a gepuk. Supporthoz nem mennek mert ok csak ujrahuznak a gepuket... ami azert erdekes mert csak es kizarolag engedelyezett szoftverek futnak :D

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz hcl #115 üzenetére

    Nem tudom, hogy melyik univerzumban élsz, mert én olyan (informatikai eszközöket is használó) embert nem ismerek, aki ne hallott volna a linux-ról.
    Max nem kell nekik, amit a jelen állás szerint meg is tudok érteni.

  • D1Rect

    félisten

    válasz #60061184 #116 üzenetére

    Te a "fizetett" kommentelő hadsereghez tartozol?

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #113 üzenetére

    Idézem a hangot miközben olvastam: höhöhöhööööööö :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • zoltanz

    nagyúr

    Rendőrségen belül vannak a legbrutálisabb maffiózók sajnos.
    Amúgy milliárdok csak röpködnek náluk szoftverekre, gondoljunk a fix, mozgó trafi beszerzésekre, autópálya kapuk, cyber bűnözés elleni "harcra", (Tor, dark web "terroristák" felkutatása stb...) vagy csak sima munkaállomás szoftver parkra. (közbiztonság mégsem lehet dicsekedni) Véletlen dolgoztam szoftvercégnél ami az államnak is szállít, alig van korrupció. :DDD
    "Fehérítsük ki a gazdaságot harc" Először a saját küszöbük mögött rakjanak rendet mert kurva nagy a kupi.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Tikakukac #121 üzenetére

    Idézheted nyugodtan. Ettől a linux helyzete sajnos nem fog megváltozni.

    Én majd akkor adok ki ilyen hangokat, ha az alkalmazások 90%-a nem windowsra, meg mac-re fog íródni, és valóban kompromisszummentes lesz a linux használat. Szóval egy jó pár évig még tuti, hogy csendben maradok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #123 üzenetére

    Figyuzz, az alkalmazások nem is fognak winen kívül másra kijönni, amíg a MS monopolhelyzetben vannak.
    Ennek ellenére egyre többen jönnek rá, hogy nem kell mindenhova winfos, mert pl. a routereden el se megy, a NAS-odra nincs, a médialejátszóra meg ugye meg kéne venni, és 30 ezer... khm.

    "Nem tudom, hogy melyik univerzumban élsz, mert én olyan (informatikai eszközöket is használó) embert nem ismerek, aki ne hallott volna a linux-ról."
    Inkább az a kérdés, hol élsz te? Én inkább olyan userekkel találkozok, akik nem tudják, mi az az oprendszer, vagy ha igen, akkor csak a windózról tudnak. Azt sem tudják, hogy az okostelefonjukon opreációs rendszer fut. Esetleg tudják, hogy valami windóz van a gépen, de azt nem, hogy az mi. Két laptop közötti külömbség fel sem tűnik nekik, de két OS közötti sem, amíg nem kell hozzányúlnia.
    Melóhelyen elvileg informatikai végzettségű emberek közül 0db ismerte az USB3 A és B csatikat (egyáltalán hogy van USB B csati). Miről beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Timer

    veterán

    válasz hcl #103 üzenetére

    "Tény, de ez így nagyon nincs jól. A fél világ IT infrastruktúrája egy cégtől függ... "

    Ez így van, de ettől még tény, amin nem fog tudni változtatni jó darabig senki sem. Egy időben én is minden gyengébb gépre Ubuntut raktam meg Mint-et, mondván, jó lesz az, fiatalság bolondság, csak a net meg a képek nézegetése, mi baj lehet? Egészen addig csináltam, amíg idővel, de mindegyikre vissza kellett tenni egy XP-t, mert a user nem boldogult vele. vagy nem ment a szkenner, nem szinkronizált az iPhone, nem ment a flash játék a weboldalon, stb... Ezek egyrésze áthidalható volt, mások meg nem. Meg van szokva a Windows ökoszisztéma, pont. Egy fájlmásolás is feldobja helyenként a leckét. Ezen nem fog változtatni párezer nörd. A szerver oldal az más tészta.

    A support meg össze sem hasonlíthatatlan. Hány találatot kapsz egy szimpla Google keresésre, ha arra keresel, hogy Windows, vagy arra, hogy Linux? Szűkítsük a kört, és nézzük meg konkrétabban, mondjuk W10, és Ubuntu 16? Még mindig toronymagasan a Winfows fog nyerni, és most még nem terminál mágiáról, kernelről, meg egyéb mély dolgokról beszéltünk, csak egy tetszőleges user probléma megoldásáról.

    Az ilyen szintű "támogatás" ráadásul ingyen van minden rendszerre, és a kicsit tapasztaltabb user él is vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #123 üzenetére

    Kifejtem, akkor jobban átmegy:

    Ha tényleg így lenne, már rég elterjedt volna.

    Elterjedt volna. Csak hát azt a gonosz piacot lehet ám kicsit segíteni. Erről szól a cikk is. Szerinted miért van gyakorlatilag nulla AMD-s noti? Addig amíg a Win eladás minden szempontból érdek lesz, legyen szó tiszta vagy mutyi szempontból, mégis miért lenne Linux alapon bárki? Tisztelet a kivételnek.

    Ha az átlag user meg tényleg csak ennyit csinálna, már rég nem lennének win-re "kényszerítve".

    Ha kollégák vagyunk, akkor nem tudom melyik országban dolgozol. Az biztos, hogy itthon az átlag usernek már legalább 5 éve bőven sok egy Ubuntu is, 2-3 letöltött progival. Bőven sok.

    Majd ha kap egy Windows, MacOS szintű támogatást szoftverek terén, akkor ESETLEG lehet vele számolni komolyabban.

    Az idézett hangot itt adtam ki :B Az albim árát pont ki tudom fizetni a win és mac userek által kapott support totális széthullása miatt. Az cseszne be ez az őskáosz áttérne oda is. Utána meg miről diagnosztizálunk :P

    Addig meg ott fog maradni, ahol van...

    Addig amíg az értékesítési láncban is kőkemény pénz van a legutolsó bolti eladónak is, addig ott is marad. Miért ne maradna ott?

    Ahogy írták is már, ott van elterjedve, ahol valóban versenyképes alternatíva. Hát a desktop területen nagyon nem az.

    Te tudod főni. Muteréknál szenvednek a régi fos gépek a winnel és költik a baromi nehezen kiharcolt pénzeket office kulcsokra, havi szinten legalább 2 kiszállása van a rendszergazdinak, mert mindig összeomlik valami és a hajukat tépik. 2 dolgot használ az iroda: Word összesen 6 használt igazítással és internet max 2 ablakban. De ide egy Ubuntu nem lenne jobb openoffice kísérettel, dehogy. :DDD

    Szumma: én is csendben maradok, mert az MS dupla hasznot hajt. 1 hete a HP-k és Asusok egy része kapott olyan frissítést amitől elszállt a wifi, 2 napja a gémer lenovókat frissítette be a win úgy, hogy elszállt a vidkari, de mint a győzelmi zászló. Ez mind-mind nekem pénz, meg sok más embernek is. Pár évig míg nem térek ki az iparban maradjon is így minden, lesz fedél a fejem felett :R

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #60061184 #116 üzenetére

    Ez komoly kérdés? :F :Y

    Ha egy világméretű céged van aki szeretné a cuccát elterjeszteni mindenhova, akkor nem engedheted meg magadnak, hogy korrupció gyanúba keveredj és ezzel a saját híredet rontsd.

    Vannak ellenőrző szervezetek állami szinten, vannak uniós szinten is. Te sem várnád meg, hogy ezen szervezetek egyike derítse fel a korrupciót, jelentős méretű sajtó visszhangot okozva... A Microsoftnál sem hülyék ülnek, 26000 fű alatt jóárasítva eladott szoftver sokkal kevesebbet ér, mint amekkora hírnév romlást okozna egy ilyen korrupciós ügy utólag.

    EclipseGT: Mit kellene használnunk? A tegnapi frissítésig az elmúlt napokban nem működött a "start menü" keresője W10 alatt, csak egy üres fekete lapot hozott fel, mindegy volt mit keresel. Az azt megelőző pár napban meg rendszeresen nem lehetett leállítani a gépet a menüből, mert a bal alsó 3 szimbólum egy idő után már nem volt kattintható... Tiszta megbízhatóság. A megbízhatóság az fontos. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz <Lacy85> #113 üzenetére

    Mondj már egy szoftvert, ami macos-re van, linuxra nincs, és átlagember nap mint nap használná...

    Én szeretném, ha soha nem lenne olyan a linux szoftvertámogatása, mint akár a windowsé, akár a macos-é.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Tikakukac #126 üzenetére

    De miért kellene a piacot "segíteni?".
    Ingyenes a linux, bárki letöltheti. Akiket ismerek, kivétel nélkül mindenki tudja, hogy van. Mégse használja senki.
    Itt most nem arról van szó, hogy rábeszél az eladó, hogy ezt vedd, ne a másikat. Az egyik ingyenes, mégse használják. Na vajon miért?

    Miért lenne elég átlag usernek az Ubuntu?
    Már ott meg vagy lőve, ha csak játszani akarsz. Az átlag user meg azért szokott "néha".

    A szoftveres támogatást úgy értettem, hogy egyáltalán hajlandóak kiadni valamit Linux-ra.

    A többi anomáliának meg nem tudom, miért lenne itt relevanciája. Sokan írogatják, milyen hibákba futottak. Mintha linux alatt kevesebb lenne asztali környezetben.
    Ha kábelen megosztottam telóról a netet, utána lecsatlakoztattam, akkor nem látott egyetlen wifit sem. Mindig újra kellett indítani. Fedél lecsukásnál vígan ment tovább. Random hibaüzenetek napi átlag tízszer. Gyári nvidia driverrel még a böngésző is szaggatott, letöltött nvidia driver után meg úgy szétbarmolta a felbontást, a kép 20%-a mind a 4 oldalon kijelzőn kívülre került ( :D ), és sehogy nem lehetett visszaállítani, csak a driver törlés oldotta meg.
    Szóval nyugodj meg, itt sincs kevesebb gond. Sőt.
    És ez kb. 3 napi használat eredménye volt legutóbb.
    A terminálosdi meg...
    Mikor egy szaros téma miatt is vagy 5 parancsot kell begépelni...na az kimondottan felhasználóbarát.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz <Lacy85> #123 üzenetére

    Ha megfigyelted, akkor minden ilyen és ehhez hasonló topikban ez megy, ráadásul már évek óta... Illetve tipikusan a mindenhol, mindenhova, mindenkinek, mindenre leáltalánosított állítások. Viszont itt most nem a kenyérpirító, router, NAS stb. példákról van szó, hanem desktop OS-ekről. Valamint a saját példák, hogy mi volt a munkahelyen, otthon, a laptopszervizben, meg a nagymamánál - amire más is tudna akár ellenpéldákat felhozni - , nem mérvadóak széles körben, pláne nem globális, de még hazai viszonylatban sem. Na meg, ha megnézzük a desktop OS statisztikát, akkor az megint önmagáért beszél hosszú ideje. Tehát jogos lenne a kérdés, hogy akkor mégis mi alapján kritizálják egyesek a te, vagy mások állítását, ha az ellenkezőjét és a mindenxy dolgot gyakorlatilag nem tudják desktopon széles körben semmivel sem alátámasztani? Nem nagyon találni ugye az előbb linkelt használati adatoknak az inverz változatát... De persze ilyenkor jön a megmagyarázunk mindent a széllel szemben is és azért sem neked lesz igazad, mert csak. Érted ugye, hogy miről van szó? :)

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz <Lacy85> #129 üzenetére

    A Windowst otthonra sacc / kb úgy 10-ből 7 ember biztosan lopja, meg rárakja a tört office-t. Az meg benne van a magyar társadalomba, hogy amit el lehet lopni, az jobb mint az ingyenes. Az ismerősi körömben nem tudok olyan személyt mondani, aki vett volna magának MS terméket azon kívül, amit a bolti géppel együtt kapott...
    Ha valóban megkövetelné az MS a termékeinek legális otthoni használatát (amit meg tudnának tenni, játékoknak is sikerült), máris sokkal több embert érdekelne a Linux.

    Az egyéb dolgokra meg azt tudom mondani, hogy lehet balszerencséd van, vagy elkövetted azt a hibát amit a kezdők is szoktak, hogy egyből az Uborkának ugrottál neki, mert a Linux szóra azt dobja ki a google elsőre. Kevésbé ismert, de az Ubuntu egy masszív pénzügyi vállalkozás (Cannonical áll mögötte), ami olyan amilyen. Nem véletlen van az sem, hogy érdemi használatra csak a 2 évente megjelenő LTS kiadásait javasoljuk.
    Más disztróknak érdekes módon nem okoz gondot a rolling release modell sem, ahol havonta jönnek teljes rendszert érintő frissítések több GB méretben...

    A terminál meg nem egy rossz dolog, sőt. Windows alatt se ússza meg az ember, csak pl. az ipconfig /all meg az sfc /scannow parancsok már teljesen természetesek és evidensek, fel sem tűnik mikor hozzájuk kell nyúlni. Sőt, a Win10 végre beépítve tartalmazza a terminált és a Linuxos eszközök nagy részét, mert nem volt alternatívájuk a fejlesztők számára...

    Mondjuk mikor neked egy témát terminálból kellett baszkurálnod, ott visszajutunk az eredeti problémához, hogy sikerült valami gagyi disztrót kifognod. Egy KDE-s disztrón pl. megnyomod a telepítés gombot, és lejön a téma.
    Egy rendes KDE-s disztró pl. ilyen: https://logout.hu/cikk/manjaro_kde/eloszo.html
    A KDE mint olyan meg egy rettentően produktív környezet, ami különösen jól jön a munkában.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Timer

    veterán

    válasz CPT.Pirk #131 üzenetére

    "Ha valóban megkövetelné az MS a termékeinek legális otthoni használatát (amit meg tudnának tenni, játékoknak is sikerült), máris sokkal több embert érdekelne a Linux."

    Ez így van. Nem is véletlenül nem teszi, és a stratégia működik. Pontosan ezért nem is fog elterjedni a Linux sohasem, mert ellopni mindent egyszerűbb, mint valami újat megtanulni. Az újabb oprendszer bevezetése még MS vonalon belül is nehézkes a userek tanulni képtelensége és kriminális IT képzettsége miatt.

    A másik a játék kérdése, ami szintén elég korlátozott Linux alatt, még az elmúlt évek pozitív változásainak tükrében is.

    Az egyetlen megoldás az lenne, ha a közösség kitermelne magából végre egy, azaz 1 darab linux disztrót, A LINUXOT, amit desktopra telepíteni lehet (mit lehet, szokásjog alapján KELL), és pont. A Valve-féle SteamOS ugye hasonló koncepció, de ott meg minden alá van rendelve a gamingnek, tehát általános feladatra nem alkalmas, ahogyan az XBMC is ugyanez a cipő a multimédia iránnyal.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz <Lacy85> #129 üzenetére

    "De miért kellene a piacot "segíteni?".": az milyen piac már, ahol ilyen piactorzító dolgokat folytatólagosan megengednek, mint amiről itt is szó van? és egy másodpercig se hidd, hogy ebben a kérdésben különlegesek vagyunk, a piactorzító praktikákat az ms folyamatosan világszinten mindig is alkalmazta és alkalmazza.

    csak annyit kellene csinálni, hogy visszaállítani az egyenlő esélyek, egyenlő pályák elvét. akkor a linux úgy elverné az ms-t a desktop fronton is, hogy porzana.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Timer

    veterán

    válasz bambano #133 üzenetére

    "csak annyit kellene csinálni, hogy visszaállítani az egyenlő esélyek, egyenlő pályák elvét. akkor a linux úgy elverné az ms-t a desktop fronton is, hogy porzana."

    Aha. Majd úgy 20 év múlva, amikor bekerülnének az első olyan emberek a munkaerőpiacra, akiknek nulladik naptól kezdve linuxot oktattak az iskolában, és kisgyermek koruk óta linuxot használtak az otthoni gépen is. Ó várj, de ehhez először az iskolákban is le kellene cserélni mindent, ehhez meg az iskolai rendszergazdákat is sok helyen meneszteni kellene. Persze nem jönne helyettük senki, mert kvázi éhbérért dolgoznak.

    Oké, akkor legyen 35 év.

    (...és akkor még nem beszéltem a munkahelyekről sem, ahol szintén sokan válnának egyik napról a másikra alkalmatlanná a feladataik ellátásra, ha linuxot vezetnének be a desktopokon. A harmadik hőzöngő ember után az IT osztályt anyáznák a kisfőnökök a nagyoknak, mondván, miattuk nem megy a termelés. Naná, hogy ezt mondanák, és nem a beosztottaikat csesznék le, hiszen ők maguk is idióták lennének az új rendszerhez...)

    @Tikakukac: "Az egyszeri user hülye. Teljesen. "

    Masszív +1, ez mindennek az alapja.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #131 üzenetére

    Ha már szóba került az otthoni használat, akkor azért ne feledkezzünk meg a Windowszal előtelepített gépekről sem. Ezeket szintén veszik és az olcsóbb árkategóriában is találni ilyen vasakat. Aztán akik a munkahelytől, oktatási intézménytől stb. kapnak jogtiszta Windows, vagy akár még Office licencet is. Szóval manapság már korántsem kell home userként mindenkinek trükköznie. Aztán ugye az megint más dolog, hogy mit akar használni a user és egy részük akár más módon is hajlandó megoldani, holott van ingyenes alternatíva. Ez a szokás szerint feltétles mód, hogy mi lenne ha, pedig megint kb. marad is olyan szinten, ha megnézzük a használati adatokat és valójában nincs miről beszélni. Majd, ha mutat valaki desktopon az ellenkezőjére példát, akkor esetleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #129 üzenetére

    De miért kellene a piacot "segíteni?"

    Höhöhöhö, már megint kitört. Itt a cikk, bakker. Ezért kell segíteni. Egyfelől lehet talicskázni belőle, fehéren és feketén is. Másfelől ha kellően monopol helyzetben vagy azt tolsz le az ügyfél torkán, amit akarsz. Működik? Hogy a viharba ne.

    Ingyenes a linux, bárki letöltheti. Akiket ismerek, kivétel nélkül mindenki tudja, hogy van. Mégse használja senki.

    Papír elő, kérdezd meg meg miért. Én meg szoktam kérdezni az ügyfelektől, barátoktól, Kíváncsi vagyok feléd mi a fő indok.

    Itt most nem arról van szó, hogy rábeszél az eladó, hogy ezt vedd, ne a másikat. Az egyik ingyenes, mégse használják. Na vajon miért?

    Hú, na ez kicsit erős lesz, de mondtam már sarkosabbat is, meg erősebbet is.
    Az egyszeri user hülye. Teljesen. Ha neki bemondasz egy olyan szót, hogy Linux, hívhatod a mentőt, mert agyvérzést kap. Ha nem ott van a kikapcsoló gomb, ahol eddig: meghal. Tudod te mekkora irgalmatlan káosz volt, mikor az MS kihozta a 8-at? A telefonok felrobbantak, a gépek eladásához 35 percet kellett szintidőben hozzáadni, mert az ügyfél teljes pánikban volt, hogy atyaisten, ez most micsoda és ő ezt nem érti. Standard eljárás lett egy idő után a moddolt telepítő és extra szoftverek felrakása, legalább nagyjából találja meg mi merre van ebben a káoszban.
    Ennyire egyszerű. Ha meg kollégák vagyunk és neked is ezres mennyiségű a merítésed amiből mondod a tutit, akkor tudhatnád, hogy a win eladás, legyen az tiszta vagy nem tiszta, főleg ha jár a bónusz igen egyszerű :B

    Miért lenne elég átlag usernek az Ubuntu?

    Nyilván definiálni kéne az átlagot. A 150k-s notis eladásokig merek mondani egy bő 70%-ot nagyon lazán, ahol szerintem még egy stock Ubuntu is elég. Dell jellemzően adja őket alapból, nem egy ügyfél volt, aki kérte, hogy mutassam meg ez micsoda és úgy távozott, hogy akkor mi a francnak adna ki 35k-t? Széttártam a kezemet és hümmögtem, hogy na ez az, amit én sem értek.

    Már ott meg vagy lőve, ha csak játszani akarsz. Az átlag user meg azért szokott "néha".

    Ezért írtam, hogy definiáljuk. Nálam az már nem átlag user. Legalábbis akiben ez felmerül, ott már kacsintunk kifelé a keretből.

    A szoftveres támogatást úgy értettem, hogy egyáltalán hajlandóak kiadni valamit Linux-ra.
    A szoftverek hány százalékát portolják mondjuk ubuntu-ra?

    Milyen szoftverekről van szó? Amiket használ Margó néni vagy amiket húgom egyetemen, esetleg amit Sanyika haverom vagy amiket én? Ez így most 4 totál eltérő csoport, Ebből a 4 csoportból 2-nek totál nem kéne Win. Abszolút.

    A többi anomáliának meg nem tudom, miért lenne itt relevanciája. Sokan írogatják, milyen hibákba futottak. Mintha linux alatt kevesebb lenne asztali környezetben.

    Nem a mennyiség a gond. A minőség. Ma lesz egy HP teljes takker. 3 mérnök lakik együtt, 2 infós, 1 villany. Ebből 2 mester. Egy kicsit értenek a témához. Mikor ők írnak rám, hogy bazzeg, nem bírjuk a wifit kipofozni update után, van valami trükk amire nem gondoltunk? Már reflexből írtam is: felejtsd el a cmd-t meg a túrást, adatok ki, format és reinstall. 10 éve működik a dolog. Annyira fos az egész, hogy egy belakott rendszerben bármi bedönt bármit visszavonhatatlanul és hacsak nincs kedved kapni 50k-s számlát a beleölt 7 óra munkadíj miatt, mindenkinek jobb így. A köcsög Linux bezzeg ha a csúnya gonosz parancssort is kell töltögetni csak megmondja a kínját fél óra után.

    Ha kábelen megosztottam telóról a netet, utána lecsatlakoztattam, akkor nem látott egyetlen wifit sem. Mindig újra kellett indítani. Fedél lecsukásnál vígan ment tovább. Random hibaüzenetek napi átlag tízszer. Gyári nvidia driverrel még a böngésző is szaggatott, letöltött nvidia driver után meg úgy szétbarmolta a felbontást, a kép 20%-a mind a 4 oldalon kijelzőn kívülre került ( :D ), és sehogy nem lehetett visszaállítani, csak a driver törlés oldotta meg.
    Szóval nyugodj meg, itt sincs kevesebb gond. Sőt.

    Mikor ezt prezentálja neked az előre rakott wines gép úgy, hogy 1,5 év után lett rá driver és a sok panasz miatt inkább elkezdte a cég csereigazolásokkal betömni a userek száját :DDD :DDD :DDD
    Lett rá megoldás amúgy hamarabb, unatkozó kolléga elkezdett más drivereket poénból feltolni és egy idő után házon belül egy megoldott a dolgot. Pénzért kellett volna adni a titkot, na mindegy.
    Egy Y700-as is most szaggat mint atom win update után. Itt annyi a különbség, hogy a driver törlése driver sweeperrel sem oldotta meg a dolgot, újrahúzás lesz. Just win things. Ez ám a support :B
    Az ablakok kirepülése alap dolog. Méretezz egy 4K-s kijelzőt. Használd pár napig. Egyik srác csúcs MSI-t vett. Csak átnézte és 5 perccel a log után már kérdezte, hogy ilyenkor mi van. Mondom semmi, szokj hozzá, ha nem 50 vagy 100% lesz a méret akkor ez standard.

    És ez kb. 3 napi használat eredménye volt legutóbb.

    Volt olyan, amikor ez 6 órás esemény volt, a csúcs 1 óra. Gép kész. 230 frissítés otthon felrak. Soha többet nem töltött be a win. És akkor magyarázd meg, hogy nem mi vagyunk a hülyék, mi mindent előírás szerint csináltunk.

    A terminálosdi meg...

    Cmd mellett a Terminal köbö szakóca vs hadronütköztető.

    Mikor egy szaros téma miatt is vagy 5 parancsot kell begépelni...na az kimondottan felhasználóbarát.

    Van ez így. A registry is kifejezetten ezért van. Ámulnak, hogy jééé, csak ezt kellett átírni? Mondom ja. Csak mire ezt az első ilyen esetben kinyomoztam ráment 4 órám :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz bambano #133 üzenetére

    Az milyen piac? Nem tudom, de az egész világ így működik sajnos, nem csak kicsiny országunk, és nem csak a microsoft.

  • mike1334

    veterán

    válasz bambano #133 üzenetére

    csak annyit kellene csinálni, hogy visszaállítani az egyenlő esélyek, egyenlő pályák elvét. akkor a linux úgy elverné az ms-t a desktop fronton is, hogy porzana.

    ""azzal, hogy egyenlő feltételeket szabsz minden játékosnak, azzal nem leszel kommunista": ez az állítás önmagában igaz, de én nem ezt emelném ki. az egyenlősítés módszere a választó vonal: azaz a jobbat húzod le a rosszabb szintjére vagy a rosszabbat fel a jobb szintjére. a jobbat lehúzni a rosszabb szintjére ahelyett, hogy a rosszabbat optimalizálnád, az az én magánvéleményem szerint ócska komcsi szokás."

    Önerőből nyerjen a linux, ha tud. Miért kellene elveszítenie az MS-nek a versenyelőnyét, amin évekig dolgozott? Vagy Amazon vs kisker adóztatása kommunista szokás, de az MS versenyelőnyének elvétele nem? Vagy az, hogy az ingyenes termék nem tudja legyőzni a fizetős terméket, és ezét nyúljon bele az állam/eu/bárki a versenybe, az nem kommunista szokás?
    Ne is válaszolj, akármit írtam, mindig az volt, hogy kiforgattam a szavaidat...

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #135 üzenetére

    Nem tudom, ilyen munkahelyi MS licenc otthonra dologgal még nem találkoztam. Ezek nem csak kötött ideig érvényesek? Pl. munkahelyváltásig.

    Timer: A SteamOS-ben ki tudsz lépni a desktopra, amit ugyanúgy tudsz használni, mint egy sima Debian-t.
    A "disztró" viszont nem hiszem, hogy lesz azon túl ami most is van, hogy van néhány nagyon népszerű meg rengeteg kevésbé ismert. Utoljára valami 400 körül volt az összes disztrók száma, ha jól emlékszem. Mondjuk abban a számban minden benne volt, nem csak a desktop.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Timer

    veterán

    válasz CPT.Pirk #139 üzenetére

    Éppen ez a nagyszámúság az, amit sokan előnyként élnek meg, de hosszútávon masszív öngyilkosság az egész. A dolog ott kezdődik, hogy már alapból is sok az ismert brand, akár csak szerver fronton is, ezért az amúgy sem jelentős felhasználóbázis tovább fragmentálódik. Mert ugye, jó szokás szerint a Suse-os köpköd a Debian-ra meg a Red Hat-re, és fordítva, az Ubuntut meg lenézik mindannyian. És akkor még jönnek a rokon disztrók (Zentyal, Mint), ezeken belül a bigott terminálosok, a Gnome-ra esküszök, a KDE-re répát polírozók, és helló káosz! Ebbe az idilli helyzetbe érkezik meg Pista bátyám, aki 98-ban volt agrármérnök és akkor nagyon értett a számítógéphez, meg felesége, Julcsa néni, aki akkortájt az ász volt az irodán, mert tudott tízujjal gépelni, hogy akkor ajánljanak nekik valamit. Ahány szaki, annyit mond majd, de végül úgyis bemennek az első teszkóba, megveszik a túlárazott konzumer notebookot, amire a kisunoka heggeszt valami Windowst, amit éppen talál a fiók sarkába dobva. Ingyen volt? Ingyen. Tudják használni? Nem, de a kisunoka majd segít, amit linuxban nem tenne, mert nem tud ő sem a fészbúkozáson meg a neksztneksztfinissen kívül szart sem.

    End of story.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz mike1334 #138 üzenetére

    ha ezt megkérdezed, akkor piszkosul nem érted, hogy miről van itt szó.

    az ms-nek nincs olyan versenyelőnye, amit tisztességes módszerekkel, fejlesztésbe ölt milliárdokkal, normális kapitalista szabályok szerint játszva szerzett.

    az ms jelenlegi versenyelőnyét maffiamódszerekkel, törvénytelen módon hozta össze. erről szól ez a cikk is, aminek a topicjában megint úgy szólaltál meg, hogy láthatólag nem nézted meg, miről szól a cikk, a topic, a kérdés, vagy megnézted, de nem publikus okokból ignoráltad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mike1334

    veterán

    válasz bambano #141 üzenetére

    Az amazon adóelkerülése tisztességes? És én szóltam hozzá úgy, hogy nem olvastam el? Meg se nézted milyen szerződésről megy a vita, mikor ott van a cikkben...nem tudtad mit vettek és mikor, de szerinted ellentétes volt egy nem létező kormányrendelettel... :C

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • bambano

    titán

    válasz mike1334 #142 üzenetére

    az amazon adóoptimalizálása jogszerű? az.
    az, hogy az ms lefizet embereket, hogy ne használjanak mást, jogszerű? nem.
    az, hogy rendeletnek neveztem a határozatot, az akkora tévedés, hogy ezen kell lovagolni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Tikakukac #136 üzenetére

    Igen, itt a cikk. De én még mindig átlagfelhasználókról beszélek, nem állami szervekről.

    Igen, tudom, hogy az átlagos felhasználó totál hülye. De az most miért a MS hibája, hogy teljesen fogalmatlanok, lusták, nem néznek utána semminek, stb.
    A lehetőség mindenki előtt ott van. Tök ingyen.

    Ha azt nézzük, hogy mekkora felhasználóbázisa van a PC-s játékoknak (csak a steam-nek 100+millió, és akkor hol van még a többi), az átlag felhasználásba nyugodtan bele lehet venni a játékokat is. Főleg, hogy ez az ipar egyre csak nő, nem pedig csökken.
    Mi abban a nem átlagos, hogy mondjuk netezgetsz, megnézel pár filmet, néha skype-olsz, meg ha van kedved, játszol egyet.
    Most google-ben az első három találatban egy 2016-os statisztikát találtam, miszerint 1,2 milliárd ember játszik pc-n. Szóval nekem elég átlagosnak tűnik.
    Na kb. ennyi gépen alapból kiesett a linux.

    A hibákat nem értem, miért kezdted el megint sorolni. A fenti esetekkel nem azt akartam bizonygatni, hogy "de szar a linux", mindössze arra akartam rávilágítani, hogy semmivel nem jobb ilyen téren, mint egy Windows. Mindegyiknek megvan a maga nyűgje.

    A cmd vs. terminál vs. registry hasonlat meg egyetlen sebből vérzik csak.
    Ha az átlagos felhasználást vesszük alapul, akkor nagyjából soha az életben nem kell registry-t bújnod, meg cmd-ben parancsokat gépelned.
    Letöltöd, feltelepíted, használod.
    Én azért "kicsit" több mindenre használom a PC-t, mint az említett átlag, de (kapaszkodj meg), az életben nem kellett még registry-t túrnom semmiért.
    Cmd, powershell detto. Ezekről kb. azt sem tudják, hogy létezik, mert nem kell használni semmire.
    A terminálban való regényírás viszont nagyjából megkerülhetetlen. Ami nekem nem baj, de az átlag szerinted hogy boldogulna vele?

    Nos jelenleg ezek miatt felhasználóbarátabb a windows, és amíg a linux ezekben nem változik, addig minden maradni is fog így.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz <Lacy85> #144 üzenetére

    "Én azért "kicsit" több mindenre használom a PC-t, mint az említett átlag, de (kapaszkodj meg), az életben nem kellett még registry-t túrnom semmiért.
    Cmd, powershell detto. Ezekről kb. azt sem tudják, hogy létezik, mert nem kell használni semmire."

    Ne haragudj, de ez nem általános Windowson. Ha hálózati gond van, megyünk ipconfighoz nyúlni. Már szimplán csak kiolvasni a gép IP címét is sokkal gyorsabb egy ipconfig /all paranccsal, mint kitúrni az ipv4 beállításokból a hálózati és megosztási központban...
    Egyéb dolgokra meg ott a regedit, egy csomó MS support oldal is regedites megoldást kínál xy problémára.

    szerk:

    Jah és mondjuk próbáld meg letörölni egy W10 gépről a Candy Crush Saga-t vagy valamelyik előtelepített társát Powershell nélkül. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • mike1334

    veterán

    válasz bambano #143 üzenetére

    Mert nyilván tudod, hogy lefizettek mindenkit, hogy használjon MS-t. Pont azért jelezték, hogy szerintük korrupció történt a cikkben lévő esetben.
    Amúgy pont annyira tudod mennyire működik jogszerűen az amazon, mint azt, hogy mennyire korrupt az MS...semennyire...ahogy én se, meg senki sem itt.
    Amúgy nem az a baj, hogy rendeletnek nevezted...az már igen, hogy azt írtad, hogy jogszabályt sértettek úgy, hogy közel sem..na az már igen, gáz. Most megint azt mondod, hogy jogszabályt sért folyamatosan az MS...közben bizonyíték az 0...szeretem az ilyen "fotel ügyészkedést", nagyon szórakoztató :)

    Amúgy nem mondtam, hogy nem jogszerű az amazon adóoptimalizálása..erre mondtam, hogy most még jogszerű, de jogszabályt módosítanak, hogy bezárják a kiskaput. Erre írtad, higy belenyúlni a piaci működésbe kommunista dolog. De az MS versenyelőnyét elvenni nem az, mert pusztán korrupcióval érték el a helyzetüket, 0 munka van mögötte. Ha ezt komolyan gondolod az elég szomorú...

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz bambano #141 üzenetére

    "erről szól ez a cikk is, aminek a topicjában megint úgy szólaltál meg, hogy láthatólag nem nézted meg, miről szól a cikk,"

    Még jó, hogy a jelenlegi esethez épp semmi köze nem volt a microsoft-nak. :D
    Ja de. Az ő terméküket adta drágábban egy másik fél egy harmadiknak. Szemét MS. :D

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #144 üzenetére

    Igen, itt a cikk. De én még mindig átlagfelhasználókról beszélek, nem állami szervekről.

    Ja, én sem állami szerveknél vagyok. Átlagfelhasználás és kisker. Ott ugyanez megy, csak nem milliárdokról van szó, hanem ezres tételekről.

    Igen, tudom, hogy az átlagos felhasználó totál hülye. De az most miért a MS hibája, hogy teljesen fogalmatlanok, lusták, nem néznek utána semminek, stb.
    A lehetőség mindenki előtt ott van. Tök ingyen.

    A választás mindenki előtt ott van. Választhatod a szabadságot vagy a kőtörést. De ha már 4 kutya és 10 őr vigyáz rád, akkor a kőtörést választod. Remélem így már átmegy, hogy mit jelent a piacmanipulálás és az erős hátszél.

    Ha azt nézzük, hogy mekkora felhasználóbázisa van a PC-s játékoknak (csak a steam-nek 100+millió, és akkor hol van még a többi), az átlag felhasználásba nyugodtan bele lehet venni a játékokat is. Főleg, hogy ez az ipar egyre csak nő, nem pedig csökken.

    Ha azt nézzük, hogy ebben én is benne vagyok meg laktárs, aztán én 3 éve nem vettem vidkarit a gépbe az integrált mellé ő meg PS-t használ és Linux alatt játszik (fájöööööör!!!!44!!), akkor ér is annyit.

    Mi abban a nem átlagos, hogy mondjuk netezgetsz, megnézel pár filmet, néha skype-olsz, meg ha van kedved, játszol egyet.

    Az utolsó. De mint mondtam, ha kollégák vagyunk pontosan ismerjük az ügyfelek igényeit, így te is tudod :K

    Most google-ben az első három találatban egy 2016-os statisztikát találtam, miszerint 1,2 milliárd ember játszik pc-n. Szóval nekem elég átlagosnak tűnik.

    Mit, mivel, mennyit, hogyan, mikor. Böngészős játék ebből mennyi?

    Na kb. ennyi gépen alapból kiesett a linux.

    Maradjunk a casual és fölötte gémereknél. Na ott fog kiesni biztosan.

    A hibákat nem értem, miért kezdted el megint sorolni. A fenti esetekkel nem azt akartam bizonygatni, hogy "de szar a linux", mindössze arra akartam rávilágítani, hogy semmivel nem jobb ilyen téren, mint egy Windows. Mindegyiknek megvan a maga nyűgje.

    Én sem értem miért vitázunk ezen. Azon hibák amiket kidob az egyik rendszer gyalulással javíthatók, másik esetben ésszel és józan gondolatmenettel. Tényleg nincs min vitázni :N

    A cmd vs. terminál vs. registry hasonlat meg egyetlen sebből vérzik csak.
    Ha az átlagos felhasználást vesszük alapul, akkor nagyjából soha az életben nem kell registry-t bújnod, meg cmd-ben parancsokat gépelned.

    Mikor MAC reg van egyetemen huhuhuuu. Hallottam csajt sikoltani, hogy ez micsoda és miért van a gépemen :DDD

    Letöltöd, feltelepíted, használod.

    Majd mikor ez megtörtént 30-40 esetben jöhet az OS reinstall.

    Én azért "kicsit" több mindenre használom a PC-t, mint az említett átlag, de (kapaszkodj meg), az életben nem kellett még registry-t túrnom semmiért.

    Olyan lehet, mint az ép GX-es MSI zsanéros srác. Nem értette miért állok és keresem az állkapcsomat a földön. Ahogy elviszik a lottót, úgy ilyen is lehet. Szerencsés ember :K

    Cmd, powershell detto. Ezekről kb. azt sem tudják, hogy létezik, mert nem kell használni semmire.
    A terminálban való regényírás viszont nagyjából megkerülhetetlen. Ami nekem nem baj, de az átlag szerinted hogy boldogulna vele?

    Nem rosszabbul, mint a progifelrakásokkal. Az sem megy sehogy.

    Nos jelenleg ezek miatt felhasználóbarátabb a windows, és amíg a linux ezekben nem változik, addig minden maradni is fog így.

    Mivel mindegyiket pontra szedtem, így ezt már nem is kell :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • bambano

    titán

    válasz <Lacy85> #147 üzenetére

    "Még jó, hogy a jelenlegi esethez épp semmi köze nem volt a microsoft-nak.": ha azt írtad volna, hogy az amcsi microsoftnak, még el is fogadnám a véleményed. de a microsoftnak van magyar leányvállalata, ami ugyanúgy microsoft, mint a többi, és ők tudtak mindenről.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz mike1334 #146 üzenetére

    "Mert nyilván tudod, hogy lefizettek mindenkit, hogy használjon MS-t.": lassan két évtizede tele van a net az ms disznóságaival, nem sorolom fel őket ismét.

    persze értem én, hogy nagy disszonanciát okoz nektek, hogy eddig csak általatok véresszájúnak tartott linuxfanok mondták az ms-ről, hogy mocsok, amit lehetett ignorálni. most, hogy független, mértékadó források is azt mondják, bajban vagytok. mi van, ha az elmúlt 15-20 évben ms-ről linux fanok által állított disznóságok mind igazak? persze hogy az amcsi bírósági dolgokat hogy lehetett eddig ignorálni, azt nem tudom...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák