Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #12 üzenetére

    Egy-egy disztrib kifejlesztése nem annyira nagy durranás és energia, főleg, ha azonos csomagkezelőre alapoznak. A hardver detektálást és a telepítő felületet szokta feltalálni minden disztrib kiadó, mint a spanyolviaszt, ez egy relatíve kicsi része a cuccnak, a benne levő szoftvereket csak lefordítani és becsomagolni szokás, ami megy automatikusan. Úgyhogy egy redhat után suse-t fejleszteni két-három ember pár havi munkája, nem egy nagy tétel.

    A cikkről annyit, hogyha szétnézel a neten, az alapjául szolgáló cikk szerzőjének elég sok írása előkerül. Az a fajta figura, aki mindig feltalálja a meleg vizet és jó nagy marketing zajjal reklámozza saját magát :) Node néha el kell férjen egy kis linux reklám is a nagy ms marketing gőzhenger mellett...

    Szerk: #17: a hatékonyság az relatív. Pl. a Ferrarinál sokáig volt, hogy volt az első autó, akinek nyerni kellett, meg volt a második, amelyikben folyamatos versenytesztek futottak. (Ez okozta azt az időnként vicces helyzetet, hogyha valami új fejlesztéssel nagyon betaláltak, akkor Irwine rommá verte MS-t (ez egy másik ms:) ) a pályán, egyébként meg rendszerint külön kategóriában mentek.) Emellett még volt a Ferrarinál házi tesztelő pilóta és házi gumitesztelő (!) pilóta is, mindkettő versenyszintű. Ők pl. papíron csak veszteséget termeltek, de ez kellett ahhoz, hogy a nyertes megoldást megtalálják. Kell pár elbukott linuxos projekt ahhoz, hogy kiderüljön, mi a jó. De gondolom ez megvan az ms-nél is, mert ha nem lenne, nem létezne service pack.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák