Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Khan13 #134 üzenetére

    Attól tartok, a világ nagyjából minden megfogalmazott állításodat ellenkezőleg gondolja.

    A windowsban az a nagy kockázat, hogy kizárólag te (úgy értem, az user) az, (mint egyetlen), aki nem tud róla semmit. A kormányok tudnak, a nemzetbiztonsági hivatalok tudnak, a gonosz crackerek is mindent tudnak a windowsról, csak az user nem. Vagyis aki támadná a gépet, az mindent tud, akinek védekeznie kellene, az meg semmit. Elég egyenlőtlen küzdelem.

    Nem a windows a legelterjedtebb rendszer. Vannak olyan piaci szegmensek (nem becsülöm le, innen van a lé), ahol az, van, ahol nem. Pl. az internet szolgáltatói szerverrendszereken a windows kifejezetten kisebbségben van, a linux és egyes bsd variánsok terjedtek el. Sokkal egyszerűbb szerintem egy adminisztrációs szervert felnyomni és egy kupacban ellopni pár százezer user adatait, mint mindenkinek egyesével legyakni a desktopját. Tehát a linuxok védelme minimum olyan fontos, ha nem fontosabb, mint a windowsé internetes körökben. Hogy a beágyazott linuxokat futtató routerek tömegéről ne is beszéljünk. Mégis a windowsokat törik, nem a linuxokat.

    Mivel az isp-knél és az ügyfeleknél is sok a linux, közvetlenül vagy közvetve az internet userek több, mint 80%-a használ valamilyen formában linuxot. Itt mégis az van, hogy bárkinek lehetősége van hibát keresni és találni, akár crackelni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák