Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz joysefke #718 üzenetére

    "Példával: A DOS kevesebb memóriát fogyasztott mint a Win98 mégsem gondolja senki (komolyan), hogy jobb volt a memóriakezelése, ugyanez igaz a 98 és az XP viszonyára, ugyanez igaz az XP és a W8 viszonyára"

    Direkt sarkítasz. Te szoftveres evolúcióról beszélsz, mi pedig kortárs alternatívákat vetünk össze egymással. Szoftveres evolúciónál más a helyzet, mivel ott okkal nőtt az erőforrásigény.

    De sorolj nekem olyan dolgokat, amiket elméletben* Linux alatt nem lehetne megcsinálni, annak átlagos erőforrásigénye mellett, míg Windows alatt (szintén annak átlagos, jóval magasabb erőforrásigénye mellett) igen.

    * Mondom elméletben. Tehát nem ér olyan dolgokat hozni, amiknek nem technikai akadálya van, hanem egyéb (pl. nem fejlesztenek rá és még forráskódot/API-t/dokumentációt sem tesznek elérhetővé vagy nagyon korlátozott mértékben).

    Mert ha így viszonyítod a kettőt egymáshoz, akkor lejön, hogy a Linux még többet is ad attól, amit normál esetben elképzelhetne róla az ember a nyílt forráskód ereje által.

    És igen, most jöhet az ultimate ellenérv, miszerint: "Az átlagusert nem érdekli, hogy miért szar/hiányos/korlátozott/nem működik, őt csak az érdekli, hogy A-ban működik, B-ben nem, tehát A jó, B pedig szar." Ez való igaz, hogy a mai világban így működik a piac. Ahogy az is, hogy ez egy meglehetősen beteg és torz értékrend, mert mindig a miért és a hogyan a lényeg, nem pedig a készen kapott cukormáz. A kátyúkat is befedhetem aszfaltszínűre fújt kartonlapokkal, amiket pillanatragasztóval ragasztok oda, hogy el ne fújja a szél, de attól még nem lesz megfelelő megoldás. Ahogy tankokat is ajánlgathatok, amik jól tűrik a kátyúkat, de attól még nem javítottam meg őket.

    Sem a struccpolitika, sem a szőnyeg alá söprés, sem pedig a workaround nem vitte soha előre az emberiséget és hosszútávon mindig megbosszulta magát az élet minden területén.

Új hozzászólás Aktív témák