Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz csibe1 #13 üzenetére

    Atmeneti krizist okozna, ha az ujgur rabszolgak munkajat is europai berert dolgozo emberek vegeznek,de rovid ido alatt atalakulnanak a dolgok,es a haromszoros ar a vegen mar csak 1.5x lenne, ami meg akar kezelheto is. Vannak vallhato kompromisszumok. Az egyik ilyen ha nem 12 havonta jon ki az uj iphone es galaxy s,hanem mondjuk 18-24. Ha a kinai forrasok kiesnek, az azert problemas,mert egy uj gyar mire felupl nyugaton,vagy koreaban,addigra mar ki is egyeznek. Ha kemenyebben odabasznanak nekik, es tudnak a befektetok,hogy megeri belekezdeni, akkor mindeni kinai szemet potolhatova valik par even belul.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • válasz csibe1 #13 üzenetére

    Hát, én szeretek tizenéves távlatban gondolkodni.
    Egy-két évig lehet, hogy anyáznának akik alap szinten sem látják át azt ami zajlik, de amikor egyszer csak hopp, elkezdené a saját bőrén is érezni, hogy "mégsem volt az akkora baromság", akkor rájönnének, hogy az egész addigi rendszer alapjaiban volt hibás.
    És hidd el, hogy leszarnám, ha anno az új tv-m nem 250-be, hanem 700ba került volna, ha mondjuk az EU-s gyárból én viszem el 1500km-errel arrébb a kamionommal az elosztóközpontba, és nem mondjuk 1600-1650 eurót kapok a fuvarért (mint szokás ekkora távra), hanem mondjuk 2800-3000-et. Mert mondjuk a lóvé megmarad itt, helyben, nem pedig felül elakad, és elerodálódik a sok szállítással, stb.
    Mert ha nekem nagyobb a keresetem (mármint a cégemé, de ebből jobb fizut osztok magamnak), akkor mondjuk nem az udvaron fogok kereket cserélni a kocsijaimon, hanem leviszem a gumishoz. Azért fizetek, akkor a gumis nem napi 1 fagyit fog venni, hanem kettőt, mert jobban megy a bolt, a fagyi árus meg mivel jobban keres, vesz a 15 éves tv-je helyett egy újat.
    Érted a logikát? Nem bonyi, Japán is (nagyon dióhéjban) ettől lett a két atom, és a teljes társadalmi átszerveződés után 30 év alatt az ami.

    És akkor ne beszéljünk arról, hogy (jelen példához) az elektronikai hulladékra is ki lehetne találni valami normálisabb újrafelhasználhatósági módot.
    Mindeközben kevesebb károsanyag kerül a környezetbe.
    Nekem ez eléggé win-win.
    Ott írják a #14-ben. Megveszi 10forinttal olcsóbban. Én amióta magamnak dolgozok és jobban keresek (magamnak), azóta például átszoktam a kerrygold vajra. Leszarom, hogy 900 egy tégla, de azt is, hogy ha németeknél kell megvennem, és 3 euró. Olyannyira, hogy azzal sütök, főzök, és 3-5 nap alatt elfogy a 250 grammos.
    Érzékeled amit mondani akarok?

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák