Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz julius666 #278 üzenetére

    tegyük hozzá csendben, hogy a poweshell már több éve rtm, és hogy ha nem lett volna bash, akkor attól még ps ugyanúgy.

    vagy nem.

    upd: pfff lásd #280, hogy még nem is rtm, ha igaz hogy a 8-ban lesz csak 100%.

    én hülye vagyok bashhoz is meg minden máshoz is, szóval a 300.000-szer több gugliból kopipésztelhetős snipplet miatt nálam a bash nyert. megtanulni egyiket se fogom csak azért, hogy azt a 30-50 féle specifikus feladatot egyszer összehekkeljem.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #278 üzenetére

    "megkockáztatom köröket ver a bashre ha azt is belevesszük hogy be lehet húzni .Net objektumokat is és velük is ügyködni": ez valóban kockázatos kijelentés, de csak azt mutatja, hogy nem érted a lényeget. a lényeg az, hogy nem azt kellene figyelni, hogy melyik shell mit tud, hanem azt, hogy melyik feladatra milyen eszközöket kell használnod.

    ha a shellt nézed, az tényleg jó dolog (nem), hogy a powershell .net cuccokat is be tud húzni, az meg pláne, hogy objektumokat kezel. a probléma az, hogy neked objektumokat KELL kezelned meg .net cuccokat KELL magad alá húzni, hogy ugyanazokat a feladatokat meg tudd oldani, amiket egy unixban greppel meg seddel simán elintézhetsz. Ha én be akarok verni egy szöget az ajtófélfába, veszek egy kalapácsot és beverem. Neked nincs kalapácsod, mert az ajtófélfád nem olyan, ezért neked lézervezérlésű atommeghajtású lánctalpas szögberobbantó ketyerét kell használnod, amit két szupermen kezel. Mire te felkonfiguráltad a .net objektumaidat, én már a büfében fűzöm a pultoscsajt.

    az objektumorientált stringműveletektől mentsen meg engem Backus és Naur.

    másik hsz-ben: "Linux alatt éppen hogy gyakori az hogy nincsen választás, mert nincs GUI valamihez": és ez jó. nem csak azért, mert nem lehet minden feladatra gui-t csinálni, még a gyártónál felmerülőkre se, hátmég azokra, amik kint a felhasználóknál felmerülnek, hanem azért is, mert a gui például üzemeltetésre nem jó. Nem lehet elvárni, hogy mindig ott üljön egy ember a gui előtt és klikkeljen folyamatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák