Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #261 üzenetére

    a bash szabályai morbidok? akkor a perl-é meg a pythoné milyen?

    Habár Perl nekem kimaradt és bash-t meg pythont sem csiholok napi szinten, de nagyjából ugyanannyi ismerettel egy python kód nagyságrendekkel átláthatóbb és jobban debugolható, kevésbé könnyű hibázni benne.

    Illetve ha hatékonyságról van szó, akkor mondjuk érdemes összevetni egy PowerShellel (ha futásbeli hatékonyságról beszéltél ott nem tudom hogy áll, de őszintén szólva ez pl. engem egy ilyenfajta scriptnyelvnél nem igazán tud izgatni, ha annyira sebesség/kis memóriaigény kell, írok neki valami rendes programot és nem ilyesmivel szarakodom).

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #269 üzenetére

    Nyilván, bár nem értem ettől miért ne lehetne összehasonlítani a kettőt. Ez tulajdonképpen bármire igaz amit mondasz.

    A pythonban meg a tabulálás nem bug, hanem feature (de tényleg :) ). Pont azért hogy olvashatóbbak legyenek a kódok a (közel) egyféle formázás miatt. Őszintén szólva szerintem sem volt helyes tervezési döntés, szvsz több a hátránya mint az előnye, de attól még nem lehet eltagadni az előnyeit.

    Nem mintha persze olyan sokat számítana, normális szerkesztő esetén nem jelent lényegi pluszmunkát, az automatikusan tör neked. Semmi sem gátolja meg hogy a terminálban is legyen valami ilyesmi (lehet van is, most hirtelen nem tudom, őszintén szólva nem sokat használtam, csak normális futtatható állományokat írtam a nyelven és IDE-ben teszteltem őket :B ).

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #271 üzenetére

    a bash nem attól jó, hogy olyan, amilyen, hanem attól, hogy mögötte a teljes unix filozófia olyan, amilyen és az ehhez szükséges, végtelenül egyszerű és hatékony toolokat is megcsinálták hozzá.

    Ebben az állításban remélem te is érzed a bullshit faktort ha nyelveket hasonlítunk össze. Ha nekem időre meg kell írnom, debuggolnom, valamit vagy más által megírt kódot értelmezni én a magam részéről tojok a unix filozófiára és csak az izgat mennyire szopat a nyelv meg miket szállít készen csomagolva a környezet. A készen csomagolt dolgok szempontjából pedig baromira nem kell elbújnia a PowerShellnek, sőt, megkockáztatom köröket ver a bashre ha azt is belevesszük hogy be lehet húzni .Net objektumokat is és velük is ügyködni.

    Powershell pl. tud objektumorientált lenni (ha nem csal a memóriám), ami önmagában egy jó dolog, de arra objektumokat meg iterátort meg hasonló dolgokat használni, amit a jó öreg grep elintézett egy ascii fájlon, az elég gáz szerintem.

    Igen, ez a lényeg, hogy objektum-orientált és nem kézzel kell stringekben turkálni. Őszintén szólva nem is értem hogyan lehet a grepezést preferálni ezzel szemben.

    visszakanyarodunk megint oda, hogy azért lett okosabb a powershell, mert a fejlesztőknek fejleszteniük kell, nem pedig azért, mert úgy jobb.

    Igazából mennyit használtál te PowerShellt?

  • julius666

    addikt

    válasz zoli62 #279 üzenetére

    A legnagyobb előnye egy Windowssal szemben, hogy sok mindent meg lehet oldani desktopon, de ha nem, akkor ott a választás szabadsága, hogy konzolon meg lehet csinálni.

    Nem mintha ez más oprendszereken ne lenne jellemzően ugyanígy. :U
    Mondjuk winen csak "mostanság" kezdett a parancssori megoldások lefedettsége igazán elterjedni, de a Win8 szerver verziójában úgy tudom ez már 100%-os, tehát abszolút mindenre amit GUI-n meg tudsz csinálni, arra van mód PowerShellben is. Konkrétan az újabb GUI-kat PowerShell fölé húzták alapból, a háttérben PowerShell fut. Gondolom ez a lefedettség elég jól érvényes a desktop verzióra is.

    Linux alatt éppen hogy gyakori az hogy nincsen választás, mert nincs GUI valamihez. Kicsit közhely már de meg kell jegyezni, az utóbbi években ezen a téren is előrelépések voltak.

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #285 üzenetére

    hanem azt, hogy melyik feladatra milyen eszközöket kell használnod.

    Remélem itt nem arra gondolsz hogy a unixos feladatokra a bash való, winesre meg a powershell, mert a kardomba dőlök.
    Na melyik feladatra milyen eszközöket kell használnom?

    neked objektumokat KELL kezelned meg .net cuccokat KELL magad alá húzni

    Na bumm, bashban meg ehelyett stringeket kell trutymózni. Az objektumok kezelése jóval egyszerűbb és ami a lényeg, DEBUGGOLHATÓBB. Egyébként plusz kódot ha attól parázol nem igazán jelent, megvannak a kényelmes cmdletek az objektumok kényelmes manipulálására. Eléggé be van téve a segged alá minden.

    .net cuccokat meg nem KELL magad alá húzni, az plusz. Anélkül is megvan az a funkcionalitásod lényegében mint egy bashnél, az csak tovább egyszerűsíti a dolgokat (mondjuk speckó dátumkezelésnél, vagy ha képeket kell manipulálni, stb.).

    az objektumorientált stringműveletektől mentsen meg engem Backus és Naur.

    Van rá cmdlet ami kb. ugyan az mint a grep. Nem igazán vagy rászorulva azokra az ördögtől való objektumorientált stringműveletekre (brrr még az említésétől is kiráz a hideg ;] ). Annyit talán nem tud mint a sed na de ha van "lézervezérlésű atommeghajtású lánctalpas szögberobbantó ketyere" akkor az a sed, csak gombnyomogatás helyett neked kell benne a vezetékekre manuálisan a feszt kapcsolnod. :)

    De még egyszer megkérdezem, igazából mennyit használtál te PowerShellt?
    Csak mert az eddigi érveid vagy olyanok amik valami konkrétumra vonatkozó kérdések és amik alapján eléggé úgy tűnik nem sokat, vagy ilyen általános jellegű, megfoghatatlan bullshit maszatolások.

  • julius666

    addikt

    válasz scyllarus #346 üzenetére

    Nekem meg éppen fordítottak a tapasztalataim. Utolsó próbálkozásra pl. egy fedora 15 teljesen magától murdelt meg, nem piszkáltam semmit, egyszer csak nyekk és grafikus módban soha többé nem indult el onnantól fogva. Valószínűleg a videokártya-driver volt a ludas, de hiába próbáltam kipucolni konzol módban (úgy nagy nehezen sikerült beizzítani) amit csak lehetett, már annyi volt.

    Miután előtte 3 napon át fórumokat bújtam a wifi miatt (naná hogy szar volt az is), betelt a pohár és már nem raktam újra, ment a gépre Win7 vissza. Ez volt a 4. "na most majd áttérek linuxra" próbálkozásom. Az előző próbálkozások vége azért nem volt ennyire drámai, ott simán csak "meguntam" hogy rendre szopni kell a nem működő hanggal/wifivel/egyéb driverekkel, illetve hogy nélkülöznöm kell általam addig használt programokat meg alább kell adnom bizonyos területeken ahol a desktop linux jellemzően gyenge (pl. multimédia).

    Igazából roppantmód tudom azokat irigyelni akiknek még nem volt "komolyabb" hardveres gondjuk. :(((

    Nem desktop linuxot/virtuális gépben használok gyakran, szóval nem ott van a gond hogy szarul állok hozzá.

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #363 üzenetére

    Ez jobb, mint valaki más tévedései miatt szívni, akivel nem tudsz mit kezdeni. az ismert hiba vagy hiányosság jobb, mint a bizonytalan működés. csak az lenne elfogadható váltás, ha a guis konfigurátor tényleg működne mindig, nem csak néha.

    Ne próbáld már bemesélni hogy a kézzel gépelésnek jobb a hibaaránya mint a GUI mögé rejtett config editoroknak, mert hanyatt vágom magam. :U

    De mondjuk az sem lenne rossz ha egy olyan config fájl esetében amit arra találtak ki hogy a user belepiszkálhasson lenne valami előzetes vizsgálat a betöltésénél és ha nem stimmel fallbackel a rendszer a default beállításokra majd jelzi a user felé hogy mi a gond, nem pedig ész nélkül agyonvágja magát (ez pl. szar GUI-ra is gyógyír lenne). Vagy mondjuk valamiféle szöveges config editor ami már szerkesztés közben metaadatok alapján sasolja az elgépeléseket.

    Egyik sem lenne annyira feketemágia és mégis mennyivel jobb lenne.

  • julius666

    addikt

    válasz rybank #382 üzenetére

    Hol eszik ma egy zenelejátszó ~15 megát

    A foobar2000 annyit eszik nálam, most néztem, pedig olyan sok mindent tud hogy kb. maga alá kakkant az ember tőle. Jó mondjuk a GUI-ja éppen hogy annak is fapados alapjáratban. :)

Új hozzászólás Aktív témák