Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #363 üzenetére

    "szerintem sokkal jobb, hogy egy karakteres konfigban turkálsz"

    Nem is azt mondtam, hogy ne legyen karakteres (vagy legalábbis hogy ne legyen jól olvasható a plain text nézete), hanem hogy szóljon ha elrontom, már szerkesztésnél. Pl. húzza alá pirossal és mondja meg miért rossz. Meg egyáltalán, adjon ott helyben leírást ha valami fölé odaviszem a kurzort, hogy az az opció vagy akármi mit csinál. Ugyan ez a parancssorra. Ezekhez viszont az kellene, hogy ezek az információk ne a konfig fájlt ill. parancssori argumentumokat értelmező programban létezzenek elásva a kódba, hanem valamilyen szabványos formában deklarálva legyenek a binárisban, és akkor a szövegszerkesztő és a tényleges értelmezést végző program is azt használná (DRY azaz Don't Repeat Yourself elv).

    "csak az lenne elfogadható váltás, ha a guis konfigurátor tényleg működne mindig, nem csak néha."

    Nem tudom ezt hogyan lehetne biztosítani technikailag, mert pl. felhasználóbarát GUI-t a fent említett infók alapján aligha lehet generálni. Ez inkább szociális kérdés, nevezetesen, a GUI-t ugyan annak a csapatnak kellene készítenie, mint a konfigurált dolgot, szigorú következetességgel. Ezt el tudom képzelni egy céges környezetben, na de bazárban... Sőt, Linuxnál nincs egységes Desktop Environment sem, innentől meg pláne necces.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák