Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #20 üzenetére

    "Eldobtam az agyam kis ésszel használva a scriptet a generált managelt kód megközelíti a natív sebességét."

    [FLAME] Ez azoknak újdonság, akik eddig nem ismerték az Operát. :P [/FLAME]

    (#43) floatr: "Kicsit micces már ez a kritika, amikor a chrome előkerül, hogy jó-jó, de szar, mer nekem fapados. Akkor ne használjad."

    Nézz már be más böngészők topicjába, ahol kritikával illetik a böngészőt, érdekes módon ott helyén tudják kezelni ezeket a megjegyzéseket, a Chrome tábor pedig ilyenkor személyes sértésnek veszi és a legenyhébb beszólásuk a "Há' ne használjad vazze!"

    A ITCafés fórumok azért vannak, hogy elmondjuk a véleményünket az adott valamiről. A böngészők hivatalos topicjába senki nem fog beletrollkodni, hogy miért nem használja, vagy ha igen, az le lesz oltva, de itt hadd fejtse már mindenki ki a véleményét.

    "de akkor azon se lepődj meg, hogy mindenki elkezdte majmolni az utóbbi 1-2 évben."

    Igen, azon userek legnagyobb örömére, akik a Chrome topicban fapadosnak nevezik a Chrome-ot.

    Amúgy ha erre te büszke vagy, hogy a Chrome előnyeit már kb. lemásolta mindenki, ellenben a Chrome megmaradt funkciók terén fapadosnak...

    De ne fussuk már le újra és újra ugyanazt a kört. Megmondtam már, hogy a Chrome motorja kiváló. Vetekszik a Prestoval. Már csak az kéne, hogy írjanak a motor köré egy böngészőt és én is azt használnám.

    (#45) hackeeeee: Már akinek... Pörgősebb RSS csatornáknál az 1 órás frissítési periódus nem éppen megfelelő. Ha ezen javítanának én is azt használnám. Már csak azért is, mert végezze a Google szervere a nehéz munkát, Operával elég lenne egy feedet lerántanom és annak tartalmát szűrőkkel szétdobálni 37 nézetbe.

    [ Szerkesztve ]

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    Kinek mire van szüksége.. :) Mondjuk Google Reader-ben van frissítési idő beállítás, vagy nem? Régen néztem. :B

    (#50) L7wy: Elkerülte a figyelmem, köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Penge_4

    veterán

    válasz hackeeeee #52 üzenetére

    Nincs. Amúgy trükkös, mert például ami több ezer Google Reader usernél fel van véve (pl lifehacker) ott gyorsan frissül, ami pedig (szinte) senkinél ott esetenként 1-2 órát is késik.

    Tehát valójában nagyon lassú továbbra is, csak priorizálnak.

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    A sebesség "flame"-hez: talán megnézted a linket egy korábbi fórumra, ahol éppen a nyers js erőt tárgyaltuk ki, és az opera kicsit le volt maradva. A v8 megjelenéséig valóban elég jó volt, de utána csak kapaszkodni tudtak, és még most is kellemetlen problémái vannak, mint pl az igencsak hullámzó teljesítmény. Flamenek sem elég ez...

    Ami viszont a fapadosságot illeti, egyrészt talán rájöttél, hogy én senkit nem akartam rábeszélni, hogy neki mennyire durvajó lenne, ha chromiumot használna. Ennek valószínűleg az az oka, hogy baromira nem érdekel, hogy éppen mit nem talál meg benne, pláne ha még ki is jelenti h márpedig ő mást használ majd jól (jó keményen odamondta nekem tyűűűű) akkor csak bátorítani tudom: használja. Tudom, kicsit szokatlan, hogy nem akarom meggyőzni, mint ahogy te szoktad az operás szánsz keretében.
    Ha segítségre vágyna, akkor nem így kezdene hozzá, nekem inkább csak befikkantásnak tűnt az a pár hozzászólás, amiből sütött az, hogy még csak végig sem olvasta a cikket, nemhogy a linkeket megnézte volna.

    Másrészt meg "büszke"...?! :F Mire, mitől? Használom, oszt annyi. No meg kapkodom a fejem, hogy mit képesek kihozni egy annyit szidott gumiplatfomból, hogy az összes hagyományosan erős fordító és interpreter gurut leiskolázzák. Integrálták a node.js-be, és a végén még egy életképes enterprise platfommá válik. De hagyjuk má ezt télleg, mert már állati unalmas a semmi körül pörögni

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    Vicces dolog egy kiegészítőkön alapuló böngészőnél azon pörögni, hogy mi nincs benne, ezt már Firefox-nál se értettem, de úgy látszik Operánál is belátták, hogy jobb a "hülye" felhasználóra bízni, hogy milyen funkciókat szeretne a választott böngészőjébe. Persze ehhez meg kell adni a lehetőséget, hogy egyszerűen(1-2 kattintással) telepíthesse azt az addont ami neki kell, mert a korábbi, js izékkel bohóckodás csak az elvakult fanoknak volt megfelelő.

    Thanos was right.

  • julius666

    addikt

    válasz Narxis #57 üzenetére

    Vicces dolog egy kiegészítőkön alapuló böngészőnél azon pörögni, hogy mi nincs benne, ezt már Firefox-nál se értettem, de úgy látszik Operánál is belátták, hogy jobb a "hülye" felhasználóra bízni, hogy milyen funkciókat szeretne a választott böngészőjébe.

    Ne etesd, simán felsorolja féloldalas hszben a tengernyi "alapfeaturet" ami az FF-ben megvan, de a Chromeban nincs. Ezek közül 1-2 tényleg jó lenne de a többség ilyen ROFLMAO szint.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #57 üzenetére

    "Vicces dolog egy kiegészítőkön alapuló böngészőnél azon pörögni, hogy mi nincs benne"

    Vicces dolog, hogy ebbe az irányba ment el minden. De nem tudom mit szólnál, ha például holnaptól már nem tudnál autót venni kerekekkel, kormánnyal, sebváltóval, szélvédővel, mert ezeket mindet áthelyeznék extra kategóriába.

    Tudod vannak dolgok, amik szükségesek a böngészési élményhez (elismerem, vannak marketing által irányított tömegek, akiknek semmi szükségük a többség leginkább nem is tudja, mert örül, ha a címsort megtalálja).

    A JS alapú kiegészítők sosem lesznek annyira erőteljes részei a böngészőnek, mint a beépített funkciók. Ez olyan, mintha úgy húznál fel egy házat, hogy a falakat fogpiszkálóból építed fel.

    Az Opera azt látta be, amit már mi is említettünk párszor (attól függetlenül, hogy ideológiailag nem értek egyet azzal, hogy lassan már az emberek külön embert fognak tartani mappanyitási és tallózási feladatokra is), hogy lehetne egyszerűbb. Most egyszerűbbé tették ami már eddig is volt. Született is kb. 10-20 kiegészítő, ami tényleg ötletes.

    Persze hozhatnék még ebből a kis mennyiségből is példákat, hogy az, hogy valaki ért a JavaScripthez még nem hordozza magában, hogy az adott böngésző beépített funkcióival is tisztában van.

    "a korábbi, js izékkel bohóckodás csak az elvakult fanoknak volt megfelelő."

    A fan fogalmával még tisztában vagy, ugye? Nem azokat hívjuk így, akik értenek az adott szoftverhez és egyéni preferencia alapján választották (értsd: ha szükségük van valamire, akkor nem fognak kiakadni azon, hogy egy szöveges fájlt kell szerkeszteni hozzá, számukra a lényeg, hogy megoldható legyen egy elfogadható formában az adott fícsör).
    Azokat hívjuk így, akiknek a marketing mondja meg, hogy mit használjanak és onnantól képesek 180°-os fordulatot véve olyasmit előnyként felhozni, ami az előző kedvencükben hátránynak számított, illetve a konkrét objektív meghatározás szerint is inkább hátrány, mint előny. Tudod, olyan, mint az antennagate, ami szintén fícsör is egyben.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Penge_4 #59 üzenetére

    De nem tudom mit szólnál, ha például holnaptól már nem tudnál autót venni kerekekkel, kormánnyal, sebváltóval, szélvédővel, mert ezeket mindet áthelyeznék extra kategóriába.

    Nagyon jó párhuzam, egy addon egy böngészőnél felér egy autókerékkel. :U Nekem nem az a gondom, hogy nem mondhatod, hogy ez vagy az hiányzik a Chrome-ból, hanem, hogy úgy teszel mintha emiatt tömegek fordulnának el tőle. Nem tudom most is beszúrtad-e azt az összehasonlító táblázatot amit korábban, de amik azon fel voltak sorolva átlag user szemszögből(aminek magamat is tartom) tényleg LOL kategória. Most attól nekem miért lesz jobb ha a Chrome a Program Files mappába települ? Ja meg volt valami a cache méretéről is... asszem, hogy nem lehet szabályozni? Talán ezt tényleg megoldhatnák ha még nem tették, de nekem ez se hiányzik.

    A kiegészítők azért jók mert akinek egy fapados böngésző kell az nem fog "elveszni" a használatában, a power user pedig telerakja azzal ami kell neki. Engem Operában nem a +2 funkció zavart amit nem használtam hanem az a 3-4 amit még a JS alapú kiegészítőkkel(amiket adtál) se lehetett pótolni. A Firefox addonjaihoz képest olyan volt(ha már autós példánál maradunk) mint a Trabant(userJS) a Ferrarihoz(Firefox addon) viszonyítva. Szerintem az Opera jó útra lépett azzal, hogy hivatalosan el kezdték támogatni a kiegészítők használatát.

    Thanos was right.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #60 üzenetére

    Az a baj, hogy az átlaguser nézetét akarod mindenkire ráerőltetni. Tudod autónál maradva, van akinek például hátsó ülésre nincs szüksége. Akkor az se kell bele? Van, akinek hátsó oldalsó ablakokra sincs szüksége. Az is? Gondolkozz már el és kapjál már a fejedhez, hogy nem mindenkinek ugyanaz az igénye és nem lehet mindenre azt mondani, hogy használj hozzá addont.

    Ha neked speciális feladatra kell, akkor használj hozzá addont, de minden apró szarra ne már...

    "A Firefox addonjaihoz képest olyan volt(ha már autós példánál maradunk) mint a Trabant(userJS) a Ferrarihoz(Firefox addon) viszonyítva. Szerintem az Opera jó útra lépett azzal, hogy hivatalosan el kezdték támogatni a kiegészítők használatát."

    Javaslom olvasgasd át az addonok specifikációit, mert csak leégeted magad. Az Opera nem lépett semmilyen útra, ugyanis az addonok 100%-ban ugyanazok (igen, 100%-ban), mint amik voltak UserJS, UserCSS, sajátgombok és szerkeszthető menük formájában, bár utóbbi kettő azért még mindig erősebb, mert máshol több helyen működik.

    Az Opera és a Chrome megoldása ugyanaz annyi különbséggel, hogy Operában nincs tele korlátozásokkal a technikai korlátokat leszámítva.

    De például ha nem tudnám bezárni mozdulatparanccsal a belső lapokat mert nem lenne benne ilyen belső funkció (amit nem lehet kiegészítővel pótolni) kivágnám.
    Ha nem működne mindenhol az egész böngésző területén a smooth scroll akkor is.
    Ha nem tudnám meghatározni a cache méretét és az általad felsorolt példák, amihez szintén kevés a JS alapú kiegészítő API, akkor is.

    A proxy lehet, hogy nem érint, de ha érintene, akkor kb. csak annyira lenne "LOL" kategória, hogy egyetlen egy weboldalt nem tudnál betölteni egy hordozható böngészőn, mert éppen nincs rendszergazdai jogosultságod az adott OS-en, így a globális beállításokat nem tudod módosítani.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Erasmus #9 üzenetére

    néztél már index.hu-t mobilnetről? 3mb a főoldal reklámokkal. ha már reklámokból éltek, akkor meg kéne oldalni, hogy a reklámok ne fogjanak annyi sávszélt, mert az mindenkinek rossz.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • hohoo

    senior tag

    válasz Narxis #60 üzenetére

    Az opera kiegészítők nagy része sima userjs kiegészítővé alakítva.. ennyit a hasonlatodról.

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • floatr

    veterán

    válasz hohoo #63 üzenetére

    Nem az API/platform a lényeg, hanem ahogy a felhasználó számára elérhetővé teszed. A hasonlatnál maradva nem mindegy, hogy a rudazatot cibálod, vagy szervokormányt pörgetsz az ujjaid közt ;)

  • ddekany

    veterán

    válasz lorenzen #24 üzenetére

    "Nincs ilyen összefüggés. A megjelenések és átkattintások aránya nagyjából állandó, az adott felhasználói körben."

    Milyen mért csoportokat véve állandó? Azt azért ne mondja senki, hogy az aki hajlamos feltenni AdBlock-ot, az ugyan olyan hajlamos rákattintani egy reklámra, mint mások. (Én konkrétan életemben 0x kattintottam szándékosan reklámra... és el sem olvasom őket, de annyira, hogy ha reklámra hasonlít egy gomb az oldalon, akkor nem találom meg. Neurális AdBlock-om van... Jah, szerintem akkor tiltsanak is el a nettről, mert így csak lopom a biteket. ;])

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák