Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferrari1

    őstag

    válasz PeteePeti #1637 üzenetére

    Telekommal használom mióta megvan. Soha egyetlen egy problémám nem volt a hívással!

  • xhege

    addikt

    válasz PeteePeti #1637 üzenetére

    Azért szeretik, mert ha nincs gondod a telefonálással, akkor egy kimondottan szerethető telefon. A kamera parádés, a rendszer stock droid és vannak Pixel exkluzív cuccok benne. Ez mind baromi jó. Negatívum az ujjlenyomatolvasó működése sokaknál (bár nekem az szinte tökéletesen működött), és akit érint a telefonálás (nekem ez utóbbi fontos, mert munkaeszköz is a telefon).

  • K82

    őstag

    válasz PeteePeti #1637 üzenetére

    Szerintem az a jó telefon, amivel nem kell foglalkoznod. Használod és kész, nincs semmi idegesítő tulajdonsága. Aztán hogy az utóbbiba mi tartozik bele, már egyénfüggő vagy hogy egyáltalán hiba-e és nem csak megszokás kérdése. Motorolákkal kezdtem az androidos korszakot (nagyjából tiszta android), volt jó pár OnePlus (már kicsit messzebb a tiszta androidtól, de számomra tűrhető eltérésekkel), Pixelek és néha egy-egy totál módosított androidra épülő teló (Xiaomi, Meizu, Samsung) amik nem húzták sokáig. Leginkább Pixelek és OnePlus-ok váltották egymást, de az OxygenOS is elkezdett "elkínairomosodni" így számomra egyre inkább nem pálya.
    Ha Pixelem volt, valamilyen szinten mindig kompromisszumos volt az adott évben kapható csúcs(közeli) telókhoz képest: kevesebb RAM, gyengébb CPU, lassabb töltés/kisebb akku. Ami viszont kárpótolt és a hátrányok ellenére is a Pixelek felé billentette a mérleg nyelvét, az a user experience (köszönjük marketingesek). Kiváló haptic feedback, nincs fagyás, alkalmazás inkompatibilitás, lassulás, a rendszer pörgős, havi frissítések és a legfontosabb: a point'n'shoot képminőség, nem nagyon lehet vele rossz fényképet csinálni (aztán az már más tészta h az általa kreált kép nekem tetszik, megszoktam a gcam képi világát).
    Magyarán megveszed, használod és ennyi. Nem lesz baj a közelségérzékelővel (hello Xiaomi), nem lesz GPS-probléma (megint csak hello Xiaomi), nem lesz "varázslás" az appok altatásával/automatikus bezárásával (háttérfolyamatostul), normálisan működő fényerő szabályozás...
    A P7/Pro is kompromisszumos, de jó az üzemideje, a kamerás teljesítmény nem kérdés, ujjlenyomat-olvasó véleményes (van akinél hibátlan, de az nem én vagyok; face unlock-kal kombinálva élhető, NFC-s fizetés is működik vele bizonyos tranzakció számig és összegig), a Pixel-féle android pedig nekem közel optimális. Vannak érthetetlen hülyeségei, de ezek nagy része root-tal (esetleg adb-s beállítással) orvosolhatóak.
    A hálózatkezelés sajnos olyan amilyen, Telekomosként nem lesz vele problémád, más szolgáltatónál meg jelen pillanatban csak a root/custom kernel játszik. Havi frissítésnél kell vele nagyjából 20 percet foglalkozni, de az OTA sem települ gyorsabban, szóval megint csak nekem nem probléma.

    Pixel / OnePlus Pad

Új hozzászólás Aktív témák