Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz totron #61 üzenetére

    "Ezt számos céggel közölhetnéd."

    Arra van a piaci verseny, hogy kihulljon a férgese. Ha a cég nem ismeri fel a saját érdekeit, az legyen a tulajdonosok baja. Egyéni szinten annyit tudsz tenni, hogy ha felismered a mintát, akkor időben lelépsz.

    "Megint elméleti futamokat írsz."

    Mert még mikor? Amúgy amit írtam, az valós életből vett tapasztalaton alapul.

    "A munkakultúra alapvetően nem azt jelenti, hogy a dolgozó minden rezdülését leköveti a munkáltató és óvja az egyént"

    Nyilván, mivel első sorban az egyén felelőssége a saját egészsége, a cégnek annyi benne a szerepe, hogy ne kényszerítsen a munkavállalókra lehetetlen elvárásokat és a kommunikáció nem menjen át hazudozásba. Értsd: ha valaki a munkaidő végeztével befejezi a munkát, akkor abból se hivatalosan, se informálisan ne legyen hátránya, ne kerüljön pszichológiai nyomás alá.

    "Ilyen vagy olyan okból kiemelt szektorok kulcsfiguráinál esetleg, de de ne állítsuk már be mindennaposnak a jelenséget."

    Szalmabábozol, mert nem állítottam be mindennaposnak a jelenséget, csak leírtam, hogy van, ahol figyelnek a dolgozók mentális egészségére és hogy miért veszélyes a cégre nézve is, ha fű alatt túlhajtják az embereket.

    "Egy fiatalember vagy, nem igaz?"

    Az életkoromnak (meg úgy általában a személyemnek) mégis mi a rák köze van az általam leírtak igazságtartalmához?
    VFX területen dolgozom, ahol nagyon durva határidőkkel néha teljesen lehetetlen feladatokat kell megoldani. Gyakran már az álláshirdetéseket is úgy adják fel, hogy 3 hónapos projekt, napi 10 óra munka, hétvégén 1 szabadnap. Ez a projektek természetéből adódik, aki ezen a területen dolgozik, az megszokta.
    De még a VFX cégeknél is ügyelnek rá, hogy ne dolgozzál "off the record", mert a következő projektet is annak fényében vállalják, hogy mennyi hivatalos munkaórával ment le az előző, ezért nagyon fontos, hogy a valóságot fedjék a számok.
    Persze nem jár a nyomodban a vállalati pszichiáter, hogy minden rendben van-e (bár van nálunk konzultáns, ha szükséged lenne rá), viszont tényleg lerakhatod az egeret a munkaidő végeztével akkor is, ha még bőven lenne mit csinálni a jeleneten, mert nem akarják, hogy a már a vége hajrá előtt random kidőljenek az emberek.

Új hozzászólás Aktív témák