Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Aprósólyom #27 üzenetére

    Pythonnal kezdj, majd ha idővel érdekel, hogy ténylegesen mi történik a gépben és miért, akkor c++.
    Minden másnak akkor érdemes nekiállni, ha már konkrét elképzelésed van, hogy mire akarsz specializálódni és utánanéztél, hogy azon a területen mit használnak. Ezen a szinten már amúgy is több időt fogsz eltölteni az API-k megismerésével, mint magával a nyelvvel. (Értsd: ha mondjuk Unityvel akarsz játékot fejleszteni, de addig csak pythonoztál, akkor sokkal kevesebb fejfájást fog okozni az átállás C#-ra, mint magának a Unity-nek a kiismerése.)

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Qtya123 #57 üzenetére

    Erre a nagyobb cégeknél ma már figyelnek, alkalmaznak mental health asszisztenseket és külön tanítják, hogyan engedd el a melót amint lejár a munkaidőd.
    Valójában a cégnek sem jó, ha fizetetlen túlórában önként szopatod magad, mert úgy a számokban nem látszik, hogy egy adott feladatra valójában mennyi időt és pénz megy el és rossz adatokkal terveznek.

    Ahol meg elvárják, hogy belerokkanj a melóba, onnan pénztől függetlenül el kell jönni akkor is, ha amúgy bírnád az iramot, mert maga a cég rendszer szinten van elcseszve és nincs igazán jövője.
    Jellemzően ugyanis nem a top menedzsment találja ki, hogy dolgozzon mindenki 12 órában 8 órányi pénzért, csak irreális elvárásokat kérnek számon a középvezetőktől, akik az alattuk lévők szipolyozásával próbálnak ennek megfelelni, a top menedzsment meg ebből annyit lát, hogy hát minden oké, hiszen elkészült a projekt határidőre és költségkereten belül. Így viszont a valós információ áramlás helyett össznépi hazudozás zajlik, és az egész vállalatirányítás elszakad a valóságtól. Ez a nagy szervezeteknél valamennyire természetes folyamat, csak a jobb helyeken van rá apparátus, ami monitorozza a folyamatokat és időben meghúzza a vészféket, ha hasonló anomáliákat tapasztal.

    Azaz lehet fasza az a pénz, csak az embernek meg kell tanulnia moderálnia magát, hogy ne adjon bele többet, mint amennyiért megfizetik. Ettől még lehet és kell is lelkesen, becsülettel és keményen dolgozni, csak fel kell fogni, hogy senkinek sem érdeke (a cégnek sem), ha a mentális egészségétől teszi függővé (értsd: kiszámíthatatlanná) a projekt sikerét.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz totron #61 üzenetére

    "Ezt számos céggel közölhetnéd."

    Arra van a piaci verseny, hogy kihulljon a férgese. Ha a cég nem ismeri fel a saját érdekeit, az legyen a tulajdonosok baja. Egyéni szinten annyit tudsz tenni, hogy ha felismered a mintát, akkor időben lelépsz.

    "Megint elméleti futamokat írsz."

    Mert még mikor? Amúgy amit írtam, az valós életből vett tapasztalaton alapul.

    "A munkakultúra alapvetően nem azt jelenti, hogy a dolgozó minden rezdülését leköveti a munkáltató és óvja az egyént"

    Nyilván, mivel első sorban az egyén felelőssége a saját egészsége, a cégnek annyi benne a szerepe, hogy ne kényszerítsen a munkavállalókra lehetetlen elvárásokat és a kommunikáció nem menjen át hazudozásba. Értsd: ha valaki a munkaidő végeztével befejezi a munkát, akkor abból se hivatalosan, se informálisan ne legyen hátránya, ne kerüljön pszichológiai nyomás alá.

    "Ilyen vagy olyan okból kiemelt szektorok kulcsfiguráinál esetleg, de de ne állítsuk már be mindennaposnak a jelenséget."

    Szalmabábozol, mert nem állítottam be mindennaposnak a jelenséget, csak leírtam, hogy van, ahol figyelnek a dolgozók mentális egészségére és hogy miért veszélyes a cégre nézve is, ha fű alatt túlhajtják az embereket.

    "Egy fiatalember vagy, nem igaz?"

    Az életkoromnak (meg úgy általában a személyemnek) mégis mi a rák köze van az általam leírtak igazságtartalmához?
    VFX területen dolgozom, ahol nagyon durva határidőkkel néha teljesen lehetetlen feladatokat kell megoldani. Gyakran már az álláshirdetéseket is úgy adják fel, hogy 3 hónapos projekt, napi 10 óra munka, hétvégén 1 szabadnap. Ez a projektek természetéből adódik, aki ezen a területen dolgozik, az megszokta.
    De még a VFX cégeknél is ügyelnek rá, hogy ne dolgozzál "off the record", mert a következő projektet is annak fényében vállalják, hogy mennyi hivatalos munkaórával ment le az előző, ezért nagyon fontos, hogy a valóságot fedjék a számok.
    Persze nem jár a nyomodban a vállalati pszichiáter, hogy minden rendben van-e (bár van nálunk konzultáns, ha szükséged lenne rá), viszont tényleg lerakhatod az egeret a munkaidő végeztével akkor is, ha még bőven lenne mit csinálni a jeleneten, mert nem akarják, hogy a már a vége hajrá előtt random kidőljenek az emberek.

Új hozzászólás Aktív témák