Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz #82729984 #44 üzenetére

    "Nézd, ha lenne égetnivaló pénzem, akkor azt biztos nem a tőzsdén égetném el, hanem nők, pia, tengerpart, hajókázás stb ki minek a szimpatikus."

    Haha. Na nem vagy nagy jövő tervező az tuti. :DDD Te nem arra játszol hogy 50 évesen már visszavonulhass milliomosként. (Félreértések elkerülése végett: Ez nem gúnyolódás volt!)

    "Lehet hogy most kicsi a kamat de kicsi az infláció is"

    Hát erre azt mondom hogy a megállapított kihirdetett inflációs ráta tapasztalatom szerint köszönő viszonyban sincs a valóssal.

    "és az elmúlt 10 évben azért voltak itt 9-10%-os kamatok is, aki akkor vett hosszú távra az brutál jól járt nulla kockázattal"

    Jól mondod... Járt! De most a jelenről beszéltem. A kockázat terén nem osztom as véleményed mert bennem még élesen él a 2009-es válság történései. Nem sokon múlott hogy bedőljön a magyar bankrendszer/állam csak szerencsére megúsztuk az IMF-nek köszönhetően.

    "- Magyarországon egészség és önsegélyező pénztárak (szintén szinte zéró kockázat, minimális ügyeskedés) 750 ezer ft befektetéssel 150 ezer forint adójóváírás (=20% elvi kamat 16% gyakorlati)"

    Ezzel csak az a baj hogy ez nem igazán befektetés. Értem hogy mit akarsz vele mondani de például ha most lenne egy 20 milliód akkor nem tudnád ezt így befektetni mert a fizetési mód havi befizetéses. Valamint az a nagyobb baj vele hogy a havi befizetendő összegek a futamidő alatt folyamatosan emelkednek és ha nagyságrendekkel jobban emelkedik mint a fizetésed akkor pápá.

    "-lakástakarék 4 évre max befizetésse"

    Ha van égetni való pénzed akkor a lakás vásárlás előrébb való mint befektetgetni nem?

    "az főleg ne gondolkozzon tőzsdében, mert az olyan mintha valaki nem tudna biciklizni sem de azt hinné hogy majd elvezeti a 747-es Boeingot amit most lát életében előszőr."

    Ez nyilvánvaló. A tőzsde egy ugyanolyan szakma mint minden más. Kell hozzá: Tudás, érzék, szerencse. Ha ebből a háromból bármelyik hiányzik akkor nagy bajba kerülhetsz.

    "Persze hogy nem lehetetlen. Mint ahogy a piramisjátékon is van aki jól jár.
    De a helyzet az hogy az emberek 99%-a bukik rajta és csak 1% nyer, ellenben az emberek 99%-a meg van győződve arról hogy ő lesz az az 1% :) "

    Tudod a remény hal meg utoljára. Én eddigi életem alatt azt tanultam meg hogy az ember toporoghat mindig a biztonságos úton és érhet révbe boldogan a végén. De csak azokra igaz akik el tudják fogadni a lelkükben hogy talán soha nem lesznek többek, gazdagabbak. Megélnek úgy ahogy vannak és ezt el tudják fogadni egészen a sírig boldogan. Akik meg ezt nem tudják elfogadni azok lesznek vagy a nagy nyertesek vagy a nagy vesztesek. De szerintem a többségük ezt érzi is belül.
    De a 99% -al azért vitatkoznék már csak a matematika miatt is! A rendszer fenntarthatatlan lenne ha 99% bukna nagy általánosságban. Ha feltétlen ragaszkodsz az egy százalékhoz akkor inkább úgy mondanám, hogy az 1% az aki nagyon megsokszorozza a pénzét.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #82729984 #44 üzenetére

    "de aki ezeket az ügyeskedéseket nem tudja megoldani az főleg ne gondolkozzon tőzsdében, mert az olyan mintha valaki nem tudna biciklizni sem de azt hinné hogy majd elvezeti a 747-es Boeingot amit most lát életében előszőr."

    Szerintem te pont ilyen vagy. Ezert osztassz szet mindenkit itt hogy mindenki hulye csak te vagy helikopter. Evek ota ebbol elek (mint nagyon nagyon sokan masok) es erre itt egy ph forumban latom az elet megfejteset, hogy amugy ez nem is mukodik. Megegyszer mondom : TE nem vagy kepes ezen a palyan profitot termelni, mas kepes ra. Mi akik ezt komolyan gondoljuk-komoly csinaljuk, evente X ezer orakat olunk ebbe bele, ugy epitjuk fel az eletunkent hogy e kore. En az egyetemi eloadasaimat es laborjaimat es annak fugvenyeben vettem es veszem fel, hogy bizonyos napszakokban nem vagyok hajlando felallni a gep elol. 10 naponta olvasok el egy ilyen vonatkozasu konyvet (az evi 52 konyv csak ebben a temaban) , hetkoznapi napi masfel - hetvegen tobb orat toltok tesztelessel, tobb szaz oranyi tanfolyamon - eloadason ultem es nagyjabol 10ezer oldalnyi technikai elemzessel, strategiaepitessel kapcsolatos dokut olvastam el eddig. De igen, te elmentel vettel 50 otp papirt mert lattad egy tv reklambam es ezert mindenki mas hulye.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • BiP

    nagyúr

    válasz #82729984 #44 üzenetére

    Az a baj, hogy kb. semmilyen befektetési forma nem kompromisszummentes.

    Állampapírnak kb. semmi hozama, de legalább tényleg nem fogy.

    Mo-on a különböző pénztárakkal az a baj, hogy korlátozott a felhasználásuk. Tehát hiába van adójóváírás, nem tiszta pénzt kapsz, hanem pénztárban használható pénzt. (gyógyszer, gyógykezelés) azaz kb. utalványt. Ráadásul a max. adójóváírás eléréséhez jó sok pénzt kell beletolni, azaz félretenni erre a célra.
    Persze aki ezt fel tudja használni, neki nagyon jól jöhet, mert 20% hozam.

    Nyugdíjpénztárak meg no comment. Amikor 5 évre előre nem lehet tervezni, akkor nehéz ~30 évre előre lekötni a pénzed, mert addig nem nyúlhatsz hozzá. Ha mégis, akkor meg többet buksz rajta, mint amennyit nyerhettél volna. Ebbe tényleg a "felesleges" pénzt lehet csak eltenni, ami ha megéred, baromi jól fog jönni.

    Lakástakarék hasonló a pénztárakhoz, témaspecifikus. A felhasználáshoz meg jogkövetőnek kell lenni. (ami jó). Az ügyeskedők országában, amikor nem találsz normális szakit, aki számlával dolgozik, korlátozottabb a felhasználása :)

    Szóval nincs ingyen pénz :)

    A tőzsdén (pedig nem vagyok benne) lehet nyerni, csak ahogy mondjátok, érteni kell hozzá. Aki megtanulja, beletolja az idejét, és van némi kezdőtőkéje, az meg tud belőle élni. Ugyanaz, mint a póker. Sok időt kell áldozni rá, jól kiképezni magad, és akkor lehet vele keresni.

    (#78) Nilnarunion: Gondolom úgy van vele a tőzsdés, pókeres, hogy megél belőle, nem szarul, ezért az idejét áldozza rá. De mindig ott motoszkál a lehetőség, hogy egy szerencsés esetben bankot robbant. És akkor onnantól nem kell 24/7 ott ülni :)

    Ill. Ó, ha nekem anno egyetemen lett volna 10milliós induló tőkém....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák