Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz #82729984 #27 üzenetére

    Értem hogy a tőzsdén megégetted magad. De azért azt megkérdezném, hogy te szerinted mi minősülne jó befektetésnek ha lenne égetni való pénzed amit nem elinni kocsira nőre akarnál elszórni? Mert mostanság a banki kamatok a béka segge alatt vannak sőt, még az alatt. Ha állampapírt veszel akkor elérsz max 2,5 százalékot ha két évre lekötöd. Ezért nem olyan lehetetlen elképzelés az hogy valaki jobban járhat a tőzsdén.... vagy igen?

  • quarros

    tag

    válasz #82729984 #44 üzenetére

    "Nézd, ha lenne égetnivaló pénzem, akkor azt biztos nem a tőzsdén égetném el, hanem nők, pia, tengerpart, hajókázás stb ki minek a szimpatikus."

    Haha. Na nem vagy nagy jövő tervező az tuti. :DDD Te nem arra játszol hogy 50 évesen már visszavonulhass milliomosként. (Félreértések elkerülése végett: Ez nem gúnyolódás volt!)

    "Lehet hogy most kicsi a kamat de kicsi az infláció is"

    Hát erre azt mondom hogy a megállapított kihirdetett inflációs ráta tapasztalatom szerint köszönő viszonyban sincs a valóssal.

    "és az elmúlt 10 évben azért voltak itt 9-10%-os kamatok is, aki akkor vett hosszú távra az brutál jól járt nulla kockázattal"

    Jól mondod... Járt! De most a jelenről beszéltem. A kockázat terén nem osztom as véleményed mert bennem még élesen él a 2009-es válság történései. Nem sokon múlott hogy bedőljön a magyar bankrendszer/állam csak szerencsére megúsztuk az IMF-nek köszönhetően.

    "- Magyarországon egészség és önsegélyező pénztárak (szintén szinte zéró kockázat, minimális ügyeskedés) 750 ezer ft befektetéssel 150 ezer forint adójóváírás (=20% elvi kamat 16% gyakorlati)"

    Ezzel csak az a baj hogy ez nem igazán befektetés. Értem hogy mit akarsz vele mondani de például ha most lenne egy 20 milliód akkor nem tudnád ezt így befektetni mert a fizetési mód havi befizetéses. Valamint az a nagyobb baj vele hogy a havi befizetendő összegek a futamidő alatt folyamatosan emelkednek és ha nagyságrendekkel jobban emelkedik mint a fizetésed akkor pápá.

    "-lakástakarék 4 évre max befizetésse"

    Ha van égetni való pénzed akkor a lakás vásárlás előrébb való mint befektetgetni nem?

    "az főleg ne gondolkozzon tőzsdében, mert az olyan mintha valaki nem tudna biciklizni sem de azt hinné hogy majd elvezeti a 747-es Boeingot amit most lát életében előszőr."

    Ez nyilvánvaló. A tőzsde egy ugyanolyan szakma mint minden más. Kell hozzá: Tudás, érzék, szerencse. Ha ebből a háromból bármelyik hiányzik akkor nagy bajba kerülhetsz.

    "Persze hogy nem lehetetlen. Mint ahogy a piramisjátékon is van aki jól jár.
    De a helyzet az hogy az emberek 99%-a bukik rajta és csak 1% nyer, ellenben az emberek 99%-a meg van győződve arról hogy ő lesz az az 1% :) "

    Tudod a remény hal meg utoljára. Én eddigi életem alatt azt tanultam meg hogy az ember toporoghat mindig a biztonságos úton és érhet révbe boldogan a végén. De csak azokra igaz akik el tudják fogadni a lelkükben hogy talán soha nem lesznek többek, gazdagabbak. Megélnek úgy ahogy vannak és ezt el tudják fogadni egészen a sírig boldogan. Akik meg ezt nem tudják elfogadni azok lesznek vagy a nagy nyertesek vagy a nagy vesztesek. De szerintem a többségük ezt érzi is belül.
    De a 99% -al azért vitatkoznék már csak a matematika miatt is! A rendszer fenntarthatatlan lenne ha 99% bukna nagy általánosságban. Ha feltétlen ragaszkodsz az egy százalékhoz akkor inkább úgy mondanám, hogy az 1% az aki nagyon megsokszorozza a pénzét.

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz Myers #47 üzenetére

    Ugyan az mint az arannyal. Félrerakják, fizetnek vele, küldözgetik egymás közt. Ez egy pénznem aminek az értéke mindig attól függ hogy mekkora az emberek szemében az értéke. Az egyedüli ami változhat az az hogy mennyire aprózzák szét. pl: lesz-e 0.00000000000000000000000000000000000000000000001 BTC

  • quarros

    tag

    válasz -Skylake- #49 üzenetére

    Nézd részben igaza van. Inkább csak elbeszéltek egymás mellet. Ahogy te is mondtad ezt nem lehet hobbiként űzni! Ez konstans odafigyelést igényel. Te e köré építetted az életed, és sikerre tudtad vinni magad. Ez tisztelendő dolog mert biztos vagyok benne hogy rengeteg munkával járt. De ez egy kiváltságos helyzet mert nem mindenki engedheti meg magának hogy ennyi időt belefektessen mert ugyan van tartaléka amit be akarna fektetni de nincs annyi hogy az állását életét karrierjét félrerakja. És az is feltehetőleg igaz hogy nem éltél még meg annyi tőzsdekrachot mint az idősebb korosztály (következtetve abból amit írtál) én megéltem a kistigrisek bedőlését 97-ben, a 2001-es beomlást szeptember 11 után, stb... Ezek a tapasztalatok nekem azt mutatják hogy lehetsz bármilyen okos, szerencsés de akkor is lesz olyan amikor bebuksz. A jó trader ezeket általában tudja minimalizálni de nem minden esetben. Ezért azt mondom, hogy amikor szembetalálkozol az első ilyen lesújtóan durva bukással ami téged személyesen érint akkor meg fogod érteni hogy ő miért néz erre úgy ahogy. De ha jó trader vagy akkor te utána felállsz, lerázod magadról és újra sikerre viszed magad.

    (Egyébként ahogy nézem, nem kell sokáig várnunk a következő tőzsdekrachra mert a részvény árak amiban erősen kezdenek elszállni a cégek valós teljesítményétől/értékétől)

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz seolwon #62 üzenetére

    Banki átutalás/számla fenntartás külön díjai és megszorításai nélküli pénzküldés. Bizonyos szintig anonim módon.

    (Az átutalás azonnal megvalósul nem kell banki ügyintéző engedélyezésére várni ami egyszerre teszi kényelmesebbé és kevésbé biztonságossá ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák