Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #74018560

    törölt tag

    válasz Cathfaern #184 üzenetére

    Ez alapján garanciát vállalsz arra, hogy ha adok most neked 2 millió Ft-ot, akkor 4 év múlva visszaadsz nekem 5 milliót?
    Garanciát még Soros sem vállal ;) Ha mindenképp garanciát szeretnél, akkor arra ott vannak az abszolút hozamú befektetési alapok, amik garantálják, hogy visszakapod a kezdeti tőkéd (természetesen a hozamra max a csalók vállalnak "garanciát"). Az ilyen alap úgy működik, hogy: betolják a pénzed nagy részét állampapírba, ami hoz pár %-ot, majd ezt a hozamot kockáztatják vissza tőkeáttételes, derivatív termékekkel.

    Ez neked nagyon nagy buli kéne hogy legyen, mert 50%-al számolva 4 év alatt kb. 10 milliót lehet összehozni, kb. 5 millió a hasznod rajta.
    100k havonta annyira nem nagy buli :U

    induljunk 20 millióról, és akkor már 50 millió haszon 4 év alatt
    Ebben mit tartasz elképzelhetetlennek? Bármelyik okosabb vállalkozó megcsinálja.

    seolwon
    miért nem lehet rátolni az 1 százalékot 15 pontos elmozdulásra?
    Most ugye arról beszélünk, hogy nagyobb tőkénél, amiben van mondjuk 10 év munka, ami átszámolva kb 1.200.000 perc, annak az 1%-a 12.000 perc (avagy 200 munkaóra, tehát több mint 1 hónap), ezt tennéd fel egy 2 perces elmozdulásra? :F Nem tudom érzed-e hol a gond :DDD

    Nagy tőkén is kockáztatnak 1%-okat per trade, csak annak az időhorizontja egészen más. Vegyük megint Sorost példaként. Van 10 milliárdja, 1% az 100 millio. Bekockáztat ennyit annak reményében, hogy nyer 500-at. De vár rá fél évet, hogy a trend neki kedvezően menjen. Ha meg gond van, ki tud szállni fél úton vagy még hamarabb.

    Hivatalos adatokat nem egyszerű találni a hedgefundok teljesítményét illetően, mert nem szabályozott pénzügyi szervezetek, mint pl a bankok. Meg amúgy se az én házifeladatom kéne hogy legyen, hogy kikeressem ezt neked ha ennyire érdekel. Szakirodalomban számos példát lehet találni, de itt egy link példának: [link]

    bambano rövid távon zérus összegű, éves szinten már nem az, mert nő a gazdaság és a mögöttes érték is.

Új hozzászólás Aktív témák