Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabber01

    addikt

    Azt értsék már meg a linux fanok, hogy a túl nagy testreszabhatóság igenis probléma...nagy. Az emberek 98%-a ugyanis nem ért és nem is akar érteni a gépéhez/számítástechnikához, használni akarja! Kész. Így aztán hiába a nagy testreszabhatóság meg akármilyen előny. Amíg a linux fejlesztői ezt nem értik meg, addig soha nem lesz sikeres.
    És teljesen mindegy, hogy milyen és mennyi előnye van, illetve lehetne win-nel szemben, a rengeteg disztribúció, különböző verziók okán egyik sem lehet sikeres. Gondoljunk csak bele, az emberek többsége még a Windowsok közötti váltást sem bírja elviselni sokszor, mert más színű ez meg az, stb.
    Az a vicc, hogy ti is leírjátok, hogy miért nem sikeres a linux, pedig milyen jó. Hát ha olyan jó (mert egyébként tényleg lehetne az), akkor miért nem tesznek érte? Hm?
    És nem kell itt kifogásokat sem keresni, hogy az MS így meg úgy. Annak idején a linuxnak is meg lehettek volna a lehetőségei, pláne, hogy korábban jelent meg, és két évtizedben is lehetett volna érte tenni.
    A linux helyzete amúgy szerintem nagyon hasonló a magyar mezőgazdasághoz, ahol a sok elaprózott földön gazdálkodó sosem lehet olyan sikeres, mint ha csoportosulnának és nagy gazdaságokban tevékenykednének, mint mondjuk amerikában.

    [ Szerkesztve ]

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz #40553216 #36 üzenetére

    Speciel, ha jól emlékszem a Win 3.11 1993-ban jelent meg, míg a linux 91-ben látott napvilágot. Ha ez nem előny a számítástechnikában, akkor nem tudom mi.

    És még mindig nem az a lényeg, hoyg a testreszabhatóság kötelező-e vagy lehetőség, hanem hogy a legtöbb ember NEM AKAR semmit sem tenni a készülékével, csak használni, úgy ahogy kapta, a legegyszerűbben. Sem tájékozódni nem, sem vesződni nem akarnak semmivel, ráadásul a legtöbben olyan sötétek, hogy egy kábelt nem tudnak kb. maguktól bedugni. Innentől kezdve felesleges akármilyen lehetőségekről beszélni. Szerintem.

    Másrészről, ha már PC vásárlásnál tartunk, nem kötelező windowsal venni semmit. Sőt, ha már itt tartunk, hogy ha linux, akkor tájékozódjon kicsit az ember, ugyanígy ugyanezek az emberek megtehetnék windows platformon is, hisz nem kötelező kész gépet venni, így előretelepített win-t sem. Én még életemben nem vettem Win-es gépet. A laptopon pl. amiről írok, FreeDOS volt. Sőt, anno volt egy gép, amin linux volt. De ha külön alkatrészekből építesz gépet, egyáltalán nem kell semmilyen OS közül választanod, illetve pont hogy választhatsz.
    Ja, hogy az előre összerakott gépek 99.9%-n win van? Nem hiszem hogy meg kell lepődni ezek után. Pedig ugyanúgy rakhatnának rá linuxot, ráadásul elvileg ugye úgy még olcsóbb is lenne a konfig és elvileg így többet vinnének belőle a júzerek. De nem tesznek, mert nincs egy egységes felület, amit az emberek elfogadnának.

    [ Szerkesztve ]

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz bambano #38 üzenetére

    látom nem érted a mondanivaló lényegét és pontatlanságokba kötsz bele.
    én sem szoktam belemenni az ilyen vitákba, pontosan az ilyen emberek és hozzáállás miatt.
    ja, és ha nem egy-egy mondatnál akadnál le, hanem az egészet néznéd, akkor talán még meg is értenéd, hogy mit akartam ezzel az egésszel (meg talán az is leesne, hogy semmi bajom a linux-al, sőt, sajnálom, hogy nem kapott elegendő támogatást, mert sajnos jelenlegi formájában a nagy többség számára használhatatlan, akárki akármit is mond).

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz bambano #44 üzenetére

    csak az autós példára reagálnék, mert azon hatalmasat visítottam :D
    nos, egy M5-ös, X5/6-os, akármilyen bömbi cirka 5x annyiba kerül, mint egy suzuki :D
    A linux meg ingyenes (persze vannak olyan kiadások, amik nem), míg a windows nagyon nem ingyen van. Na, akkor most hogy is van ez? :D

    [ Szerkesztve ]

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Új hozzászólás Aktív témák