Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz edward2 #70 üzenetére

    A FB platformfüggetlen alkalmazás és weboldal, bármilyen böngészőn meg lehet nyitni bármilyen telefonról. Még régi javas alkalmazás is volt belőle.
    Én is sokáig használtam a Live Messengert, de 2009-2010 környékén regisztráltam facebookra, amikor még csak üzeneteket lehetett küldeni és nem volt chat felület külön. Akkor nem futott mindig a háttérben a böngésző a gépen, ha be volt kapcsolva. Aztán bejött a chat felület és akik Messengeren ismerőseim voltak, felvettem őket FB-ra is. Onnantól kezdve egy ideig mind a két üzenetküldőt használtam, majd később észrevettem, hogy kezdenek eltűnni az emberek. Már nem léptek be MSN-re, mert a Fb-ot használták üzenetküldésre is.
    Androidon 2011-2012 környékén jött egy frissítés, ami külön telepített a FB app mellé másik 2 szolgáltatást is. Az egyik a Camera volt, másik pedig a Messenger. Ez volt az elődje a mostani Messengernek is, ha jól emlékszem. Egy idő után ez eltűnt és már külön letölthető alkalmazásként jelent meg az áruházban.
    Talkot sose használtam, mert a Google+ is egy teljesen kihalt dolog volt. Bármennyire akarta csalogatni az embereket, mire már mindenkinek volt regisztrált profilja, hogy használhatni lehetett volna, rég ott volt a Messenger a FB-hoz, amiről meg minek szokjanak át az emberek egy második, harmadik, vagy negyedik üzenetküldőre? Későn jött a Talk és a Hangouts. Utóbbit csak munkahelyi levelezésre használom, de nem szeretem, mert a munkahelyi kommunikációra nem szeretem/szeretik ha saját eszközt használok:
    1. nem tudják figyelni a kommunikációt a dolgozók között, mert a belső levelezés nem gmailen keresztül megy, hanem céges címekről
    2. nem szeretném, hogy a munkám miatt a telefonom és bármi egyéb amortizálódjon, amit ÉN veszek a SAJÁT pénzemből.
    3. van céges telefon az irodákban mindenhol, amiről egymással tudunk beszélni teljesen ingyen.

    Nagyjából ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák