Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    El is kezdtem "agyoncukiskodni" az ismerőseimet. :D Jó lesz ezzel kiborítani mindenkit.

  • szupermacs

    veterán

    válasz edward2 #70 üzenetére

    A FB platformfüggetlen alkalmazás és weboldal, bármilyen böngészőn meg lehet nyitni bármilyen telefonról. Még régi javas alkalmazás is volt belőle.
    Én is sokáig használtam a Live Messengert, de 2009-2010 környékén regisztráltam facebookra, amikor még csak üzeneteket lehetett küldeni és nem volt chat felület külön. Akkor nem futott mindig a háttérben a böngésző a gépen, ha be volt kapcsolva. Aztán bejött a chat felület és akik Messengeren ismerőseim voltak, felvettem őket FB-ra is. Onnantól kezdve egy ideig mind a két üzenetküldőt használtam, majd később észrevettem, hogy kezdenek eltűnni az emberek. Már nem léptek be MSN-re, mert a Fb-ot használták üzenetküldésre is.
    Androidon 2011-2012 környékén jött egy frissítés, ami külön telepített a FB app mellé másik 2 szolgáltatást is. Az egyik a Camera volt, másik pedig a Messenger. Ez volt az elődje a mostani Messengernek is, ha jól emlékszem. Egy idő után ez eltűnt és már külön letölthető alkalmazásként jelent meg az áruházban.
    Talkot sose használtam, mert a Google+ is egy teljesen kihalt dolog volt. Bármennyire akarta csalogatni az embereket, mire már mindenkinek volt regisztrált profilja, hogy használhatni lehetett volna, rég ott volt a Messenger a FB-hoz, amiről meg minek szokjanak át az emberek egy második, harmadik, vagy negyedik üzenetküldőre? Későn jött a Talk és a Hangouts. Utóbbit csak munkahelyi levelezésre használom, de nem szeretem, mert a munkahelyi kommunikációra nem szeretem/szeretik ha saját eszközt használok:
    1. nem tudják figyelni a kommunikációt a dolgozók között, mert a belső levelezés nem gmailen keresztül megy, hanem céges címekről
    2. nem szeretném, hogy a munkám miatt a telefonom és bármi egyéb amortizálódjon, amit ÉN veszek a SAJÁT pénzemből.
    3. van céges telefon az irodákban mindenhol, amiről egymással tudunk beszélni teljesen ingyen.

    Nagyjából ennyi.

  • szupermacs

    veterán

    válasz edward2 #72 üzenetére

    Nem G+ accal használja mindenki a Hangoutsot? Mert én a munkatársaimmal csak úgy beszélgetek ezen keresztül, mivel Gmailen levelezünk. Ugye abba van beépítve az oldalon is a HO.

    Az okostelefonok később terjedtek el pár évvel, mint a Facebook, így lehet, hogy az emberek amint megvették az első telefont, egyből a FB alkalmazást keresték az áruházban, mivel minden ismerősük azt használta már a számítógépen is.

  • szupermacs

    veterán

    válasz edward2 #75 üzenetére

    Sokaknek evidens, hogy ha tudja a másik nevét akkor FB-n rákeres és ott megy a kommunikáció. Ha az nem megy, akkor e-mail vagy telefon. Nem sok ember gondolkodik túl azon, amire neki szüksége van, vagy amit megszokott.

    De a FB Messengeres matricákat nem múlja felül semmi! Majdnem annyira jók, mint Live MSN-en az animációk, amiktől a gyengébb gépek dobtak egy hátast. ;]

    Egyébként látod, ennyire nem vagyok már képben Hangoutssal sem, nem tudtam, hogy a Gmail címek már nincsenek egybekötve a G+-al. Sokaknak talán emiatt sem volt szimpi a Google. FB Messengerhez meg már nem kell a FB app sem, ha valakinek nem kell. Ott is lehet egyébként szinkronizálni a telefonszámokat és az alapján üzenetet küldeni.

  • szupermacs

    veterán

    válasz edward2 #77 üzenetére

    Mások meg pont a sok "ismerős" miatt használják. Ugye ott lehet lájkokat gyűjteni a képek alapján, oldalakat létrehozni a "rajongóknak" és eseményeket szervezni, hogy élőben is akár nyalhassák egymás pömpölőjét. Ez a réteg sose fog átmenni a Google szolgáltatásaira.
    Én használom mindkettőt, nem okoz nehézséget. Pont a Hangoutssal vagyok úgy, hogy nekem meg a munkahely miatt van ott csak 5 kollégám akikkel beszélek ha muszáj. De egyébként ha nem itt dolgoznék, akkor menne a kukába.

Új hozzászólás Aktív témák