Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz gabor7th #6 üzenetére

    "Az, hogy egy rakás nyugati cég milliárdokat veszít az orosz piacról való kivonulással aligha fogja meghátrálásra kényszeríteni Putyint"
    Az amcsi cégeket nem érinti különösebben érzékenyen a történet, de az EU majd jól megszankcionál történet A Júdeai Nemzeti Front Elit Öngyilkos Alakulatára emlékeztet leginkább.

    "ez a helyi versenytársaknak az évezred legnagyobb lehetősége és áldása."
    Miféle helyi versenytársaknak? Ezeket a cégeket nem tudják kiváltani az oroszok nagyjából semmivel. Ha mindenki dobbant, az oroszok nem tudják önerőből pótolni őket. Az más kérdés, hogy létfontosságú e nekik egyáltalán a fenti két cég palettája. Rövid távon biztosan nem.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #54625216 #10 üzenetére

    "Oroszország gyakorlatilag hadat üzent a világnak"
    Nem kicsit fordítva ülsz a lovon. A világ üzent hadat az oroszoknak, ha már a hadüzenetes terminushoz ragaszkodsz. A többi is ömlengő marhaság.
    Csak egy dolgot tartsatok a nagy világmegváltásban szem előtt:
    Szűk húsz évünk van megoldani a globális felmelegedés problémáját, és a megoldás kulcsa az üvegház hatású gázok visszaszorítása. Az EU az ezzel kapcsolatos terveit éppen most szanálja az ukrán nacionalisták kedvéért.
    Mire az oroszok megrokkannak, addigra úgyis minden tök mindegy lesz.
    A szép új boldog jövőkép. :(

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz thiclyoon #16 üzenetére

    Bezony. És mikor az ember körülnéz, hogy mennyi mindent tesz az a nagy okos emberiség a globális katasztrófa megállításáért nem is helikopter, de inkább űrhajó szeretnék lenni. :C

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz kilua #18 üzenetére

    Gondolom te is érzed, hogy a "kellene", ami feltételes mód de legalább tényszerűen jellemzi a hozzáállást, a probléma fő forrása.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    És akkor most próbáld úgy, hogy előtte értelmezed is amit írtam. :U
    Hint: Az idézőjeles rész nem tőlem származik.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Oké. Szövegértelmezésből kettes alá, mert boldogítsd a következő évfolyamban a tanárod.
    "A világ üzent hadat az oroszoknak, ha már a hadüzenetes terminushoz ragaszkodsz."
    Egyértelmű a beszélt és írott magyar nyelv szabályai, nyelvi fordulatai, s a többi alapján, hogy a "hadüzenet" szó alkalmazásával nem értek egyet, tekintve, hogy ilyesmi nem történt. De amennyiben a különböző országok egymással szembeni ellenséges lépéseit helyettesítjük vele és ezt a kiváltást elfogadom saját indokaimnál fogva, abban az esetben véleményem szerint a világ üzent hadat az oroszoknak.
    A kiváltás logikai alapját az adja, hogy az oroszok baromira nem üzentek hadat senkinek ebben a konfliktusban. Sőt egyáltalán nem üzent hadat senki senkinek. Viszont a #10 szövegkörnyezetéből egyértelműen meghatározható, mi a mondanivaló.
    Tehát mivel az ellenséges lépéseket a "világ" kezdeményezte az oroszokkal szemben válaszul Oroszország Ukrajna elleni támadására, ergo az "Oroszország gyakorlatilag hadat üzent a világnak" cselekményvektor pont fordítottja a tényeknek. Tehát "fordítva ül a lovon".

    Hint: Ha nem csak mondatok felét értelmezed, talán magyarázat nélkül is világos lesz számodra a jelentésük.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz thiclyoon #29 üzenetére

    Úúúúúú!!! Nem semmi!!
    Irakra rá kell keresned a guglin? Hány éves vagy királylány? Húsz?
    Sokkal több nem lehetsz, mert halvány lila fogalmad sincs a témában.

    A hsz-ed alapján nyilván egyetértesz Szent Zelenszkíj azon lépésével, hogy az ellenzéki pártokat be kell tiltani. Aki nyilván ismeri és egyetért azon nagy múltú nyugat európai írók műveivel, melyek ecsetelik, hogy a nemzet szabadságának eléréséhez először a belső ellenséggel kell leszámolni. Lehetőleg el kell szigetelni ezeket e beteg részeket az egészséges társadalomtól. Szögesdrót kerítéssel, őrtornyokkal és krematóriumokkal. Sok-sok krematóriummal, hogy a betegség gyógyítása tartós maradjon.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz thiclyoon #31 üzenetére

    Ne is. Az iraki háborút azzal az ürüggyel indították, hogy Irak nem semmisítette meg vegyifegyver készleteit. Ezt hamisított brit hírszerzési adatokkal támasztották alá. De még ha igaz lett volna is, nagyságrenddel kevesebb háborús ok volt Szaddam Husszein ellen a háború indításának idején, mint most az oroszoknak az ukránok ellen. NATO tagországoknál már csak így megy.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #54625216 #33 üzenetére

    Ha tudnád mi az a Casus Belli, nem kérdeznéd (tekintve, hogy az oroszok évek óta mondják, hogy mit tekintenek az ukránoktól Casus Bellinek).
    Ha nem ismered a jelentését vagy nem tudsz róla, hogy mit követelnek az oroszok évtizedek óta, nos...

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz thiclyoon #35 üzenetére

    Miért akarnálak meggyőzni bármiről? Miből vontad le ezt a téves következtetést?
    Csak elmondtam, hogy nagyon kilóg a lóláb.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz bambano #38 üzenetére

    "azt kellene érteni, hogy attól, hogy valaki követel valamit, az még nem lesz valós pusztán a követelés ténye miatt."
    Ez így van. Esetleg magyarázd el Zelenszkijnek is, mert még mindig nem érti.

    "az oroszok hiába hiszik, hogy nekik bármiféle joghatóságuk van az ukránok fölött, a világ ezen része meg úgy gondolja, hogy az oroszoknak kuss van. ugyanúgy felettünk, lengyelek felett, balti államok felett, stb."
    Alternatív valóságban élsz, már látom.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #54625216 #39 üzenetére

    "Látom a terelés megy"
    Semmiféle terelés nincs, csak nem érted amit mondok. De erről nem én tehetek.

    "szerinted milyen elfogadható okuk volt az oroszoknak Ukrajna lerohanására?"
    Minden amit az elmúlt években az oroszok Casus Bellinek tekintettek, elfogadható ok. Ismétlem: arról nem én tehetek, hogy te ezt nem érted. Arról pláne nem, hogy nyilvánvalóan hiányosak a világpolitikai ismereteid az elmúlt évtizedekből.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #54625216 #43 üzenetére

    Ennyi erőlködéssel, hogy figyelmen kívül hagyd az elmúlt hetekben özönlő témába vágó információkat, meglehetősen sanszos vagy az aranyérre.
    Még az Ukránok is pontosan tudják [link] mi a helyzet.
    Néhány konkrét ok:
    Ukrajna nem volt hajlandó lemondani a NATO csatlakozási szándékáról.
    Ukrajna fasizálódása.
    Az ukrajnai orosz polgári lakosság elleni atrocitások ukrán nacionalisták által.
    Ukrajna nyílt szándéknyilatkozata atomfegyver fejlesztésére.
    Ukrajna vegyi-fegyver fejlesztései.
    Pl.
    Neked nem elég? Az amcsiknak elég lett volna annyi az Irán elleni háborújukhoz, hogy azok lelőttek egy amcsi felderítő drónt amely megsértette a légterüket. Más országok megtámadásához ennyi sem kell. Te csak azért vonod kétségbe az oroszok okait, mert
    erkölcsi és érzelmi közösséget vállalsz olyanokkal, akik pl.:
    - az SS mintájára szélsőséges fegyveres csoportot integrálnak a fegyveres erejükbe,
    - megkötözött hadifoglyokra lövöldöznek szórakozásból,
    - halott katonák testét használják arra, hogy alakzatba rendezve propaganda fotókat készítsenek,
    - hadifoglyokról készítenek felvételt és tesznek közzé, akiket arra kényszerítenek, hogy vallják be saját és nemzetük háborús bűneit. (Melyik diákegylet csinált ilyesmit utoljára? Valami ISIS volt vagy ilyesmi.)
    És a fentiek csak néhány kiragadott eset azokból amit a _nyugati_ sajtó is leközölt és nagy nyilvánosságot kapott. Már az EU-ban is kezd felszállni a köd, és a kezdeti vak lelkesedés elmúltával nem feltétlenül akarják siettetni az EU csatlakozását egy olyan országnak, ahol csak úgy betiltják az összes ellenzéki pártot. De azért te csak erőlködj, és nézz félre mikor olyat látsz vagy olvasol, ami nem illik a téveszméidhez.
    A hangulatkeltéseddel kezdj azt és ott ahol gondolom. Minden háború szar, és elítélendő. Ezért nem kellett volna az ukránoknak kiprovokálni. Zelenszkíj meg a náci haverjai Orbánék mellé valók az akasztófára.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák