Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Darmol #44 üzenetére

    Még mindig nem érted: az ukrán szándékokat nem kell, hogy az orosz vélemény vezérelje. Ha az oroszok szerint cassus belli Ukrajna Nato csatlakozása, akkor cassus belli, de ki nem tesz rá magasról?
    21. században egy épelméjű vezető nem támad meg egy országot azért, mert csatlakozni akar egy *VÉDELMI* kezdeményezéshez. Ezt, hogy az ukrán nato csatlakozási terv cassus belli lehet az oroszoknál, egyébként se kellene túl nagy hangerővel beleordibálni a világba, miután mi már nato tagok vagyunk, és ez pontosan ugyanolyan cassus belli lehetne az oroszok szemében, ha lenne közös határunk, mint az ukrán.
    Ukrajna nem fasizálódik, ezt csak az orosz propaganda erőlteti olyan agyhalottak számára, akiket minden hazugsággal félre lehet vezetni.
    "Ukrajna nyílt szándéknyilatkozata atomfegyver fejlesztésére.": nem tudom, hol volt erre szavahihető forrás, de az ukránoknak volt atomfegyvere, és nemzetközi garanciákért cserébe leszerelte őket. És ezeket a nemzetközi garanciákat az egyik állam, amelyiknek dolga lett volna garantálni, felrúgta. Igen, a ruszkikról beszélek. Az ukránok helyében én is visszaszerezném az atomhatalmi státuszomat.
    Vegyi fegyvert vetni az ukránok szemére olyan ország és vezetők által, akik végigmérgezték a fél világot, megint nem elegáns. Egyébként is arról, hogy ki milyen vegyi fegyvert gyárt, közelebbi informcáióért kérdezd meg azt a többszáz családot, akinek a beszlani 1-es iskolába járt a gyermeke vagy a hozzátartozója.

    Az ukránok de jure nem tudnak megkötözött hadifoglyokra lövöldözni. Nem csak azért, mert ha ilyen videót láttál, az biztosan orosz kamuvideó, hanem azért is, mert hadifoglyot háborúban lehet ejteni. Az ukránok de jure max. speciális hadgyakorlatot végrehajtó katonákra tudnak lövöldözni az oroszok szerint.

    Azt meg nem kell senkinek magyarázni, hogy melyik ország a bűnös. Egész egyszerűen meg kell nézni a határt, illetve azt, hogy melyik oldalán zajlik az emberek irtása. Ha az ukránok mentek át orosz felségterületre és öltek ott tömegesen embereket, akkor az ukránok az agresszorok. De ugye azt azért még az orosz média sem meri hazudni, hogy ez történt, nem pedig az, hogy oroszok megszállták 14-ben a Krímet, idén meg átmentek ukrajnába randalírozni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Darmol #44 üzenetére

    "Ennyi erőlködéssel, hogy figyelmen kívül hagyd az elmúlt hetekben özönlő témába vágó információkat, meglehetősen sanszos vagy az aranyérre."

    Én pontosan tisztában vagyok az eseményekkel, mindössze a Te értékítéletedre voltam kíváncsi, hogy az oroszok indokai közül melyeket tartod megfelelőnek az oroszok által elkövetett tömeggyilkosságok igazolására.
    Amint látom az összeset, de vegyük sorra.

    - NATO tagság: kinek a joga eldönteni, hogy egy szuverén állam mely katonai szövetséghez tartozzon? Az adott ország lakosságának, vagy a szomszédjának?

    - Fasizálódás: ez nettó politikai bullshit. Ha valahol valakinek nem tetszik egy ország vagy párt politikai irányvonala, akkor kikiáltja fasisztának és onnantól ugyebár mindent szabad. Ez jellemzően a nyugati bal-liberális körök kedvenc karaktergyilkoló technikája, amely arra épül, hogy a "fasiszta" definícióját ők határozzák meg (értsd: mindenki fasiszta, aki nem én). Az oroszok csak szimplán átvették ezt a technikát. Ugyanakkor - bár kétségtelenül sok jogos kritikával lehet élni a nyugati bal-liberális körökkel szemben - eddig nem nagyon indítottak háborút szuverén európai államok ellen.

    - Ukrajnai orosz kisebbség elleni atrocitások: ezek jogosan elítélendő cselekedetek, de messze nem indokolnak egy háborút. Ennyi erővel már tízszer visszafoglalhattuk volna Erdélyt. Meg ugye Kárpátalját is.

    - Atomfegyver fejlesztés: szándéknyilatkozatra szerinted a háború a megfelelő reakció? Komolyan?

    - Vegyi fegyver fejlesztések: van ezekre bármilyen bizonyítékod?

    Hogy egyébként az USA milyen hajánál fogva előrángatott bullshit indokokkal támad meg országokat, azt lehet és kell is elítélni, de jelen esetben erősen off-topik, mivel itt teljesen nyilvánvalóan egyoldalú orosz agresszióról van szól.

    "Ezért nem kellett volna az ukránoknak kiprovokálni."

    Jah a nyuszikának sem kellett volna kiprovokálnia a verést, mert lehetett volna rajta sapka. :W

Új hozzászólás Aktív témák