Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    Ezzel amit az Adobe tesz csak az a baj, hogy rengeteg eddig jogosan használt szofvert tesznek tönkre, ami ezután nem fog működni. vagy nekünk informatikusoknak meg kell találni a tényleg nem biztonságos alternatívát mert vannak dolgok amiknek működnie KELL és kész. pl régi szerverek Vcenter-e és megvásárolt szoftverek pl a fent emílettett oktató cd...de ezernyi más dolog van amihez az Adobenak semmi köze. Ez olyan mint ha amikor megszűnik egy kiadó akkor az összes addig megjelent könyvet bezúzatnák és nem olvashatnád el soha többet hiába fizettél érte... Ehhez egyszerűn az Adobenak nincs joga. Ahhoz lenne, ha soha többet nem jelenne meg új verzió. De az hogy, szándékosan elérhetetlenné tesznek programok futtatásához elengedhetetlen lejátszót ezáltal működésképtelenné tesznek 10-20 éve működő dolgokat amikhez ráadásul semmi közük ez megint egy multi visszaélése a piaci hatalmával. Ez nem üdvözlendő dolog. Legalábbis nem abban a formában ahogy teszik. Mi lenne ha holnaptól a RAR GMBH bejelentené hogy holnaptól semmilyen rar fájl nem lesz kicsomagolható mert meguntuk a fejlesztését... (tudom hogy ez nem így működne mert sok más is támogatja csak a példa kedvéért mondom)

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz strogov #17 üzenetére

    Szándékosan nem nem használok erős kifejezéseket, csak arra kérlek nézz körül szerinted Magyaroszágon ez reális elvárás a kis cégek nagy része felé illetve kormányzati cégek felé a mostani pénzügyi helyzetben, hogy hirtelen rohanjanak router, szervert, meg szoftvert venni mikor azt sem tudják a leállt gazdaságban, hogy fognak fizetést adni a dolgozónak? Kik vannak megszivatva? Az üzemeltetők akiktől elvárás, hogy oldják meg, hogy mennyen ami 5 éve is ment. Igazán annyit tehettek volna hogy kiadnak egy utlosó biztonsági frissítést és sorsára hagyják. Hadd használják az emberek amíg muszáj nekik. Elég lett volna egy figylemeztetés a böngészőkben hogy figyi ez innentől nem biztonságos.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Armagedown #25 üzenetére

    Évvekel ezelőtt... persze csak ha nincs pénz a fene megett,e itt addig mennek az eszközök amíg meg nem döglenek teljesen... Csak egy példa 14 éves szerverünk is van aminek még flashes az ILOja... (dögledező szerverbe használt vinyót kellet tenni mert arra volt pénz) Welcome to the közigazgatás...

    itt az a kérdés hogy jön egy cég ahhoz hogy az én általam évek óta használt dolgomat haszálhatatlanná tegye... közeben meg kötik a kezemet a IBSZ és nyalákságok... melyik ujjamat harapjam?

    "Hirtelen meg jött a téli fagy..." Magyarországon élsz? Itt minden évben összeszarja magát az ország ha esik 20-25centi hó... a mávról nem is beszélve... Elhiszem hogy ez USA-ban nem gond... de nem csak az létezik.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz ricsip #35 üzenetére

    Nem ismerem a konkért ágazatot de mért ne futhatana egy 15-20 éve írt diagnosztikai szoftver vagy félharver managelő szoftver...

    Strogov: "A sandbox mindenre megoldás" Aha mesélj, hogy sandboxozol egy ILO-t ? vagy egy vcenter admint? gondolkozz... persze át kell íratni a szoftvert aha majd egy 15éves hardverre fognak több millióért szoftvert fejlesztetni... csak a Adobe kevdéért Általánoságokat puffogtatni én is tudok... Meg mint emíletettem ott van az IBSZ nem lehet csak úgy vagdalkozni. Meg a felsőbb szerv ami szintén ellenőrizi mit csinálsz. Van ami meg van engedve vagy ami nincs. Persze én otthagyhatom a céget de probléma megmarad, valakinek meg kell oldani... Ez is a probléma forrása hogy a cégeket otthagyták a programozók akik a beső szoftvereket honlapokat stb fejlesztették. Külsőssel megcsináltatni újra azt ami már megy meg horribilis összeg... én az összes ilyet kifizettetném az Adobe-bal. Vagy kötelezném rá hogy nem tüntetheti el a szoftvert mert attól hogy ő neki nem éri másnak még szüksége lehet rá... Lehet hogy csak egy ki része flash annak a programnak amit használsz de nem indul el vagy hibába fut ha nem megy... a fejlesztője meg már lehet nem is él vagy 70fölött van... 2000-2005 körül senki nem gondolta hogy egyszer csak kitörlik majd az univerzumból...

    @Jerry311: Pont erre gondoltam

    Brumi: Nem supoortot vár senki... csak ami eddig ment azt ne töröljék ki az univerzumból... Szerinted a dosbox miért született ? mert szüksége van dosra még sokaknak attól függetlenül hogy a Microsoft 20 éve lemondott róla. Mért járna neki kiadással ha ott hagyja úgy ahogy van mint pl 10év nem fejleszett winapot vagy bármilyen régi programot... Ne csináljunk úgy mint ez nem egy világon milliárd helyen ingyen használt cucc lett volna...

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz body007 #43 üzenetére

    Azt lett volna a fer kirakájak az utlósó verziót a honlara offline istallerrel aztán kiírni hogy end of support, use as is... és kész nem várta senki hogy babusgassák de az amit művelnek az kib@szás sokakkal... főleg azután hogy mennyire elterjedt volt. Hány weboldal volt ahol flash játékok tömkelege volt játszható online... most az mind ment a kukába... másnak a szellemi terméke miattuk nem megy mert aktívan megakadályozták hogy továbbműködjön. Nem beszélve a fontosabb szoftverekről. Remélem lesz valaki aki thirdparty szoftverrel megoldja ezeket... Ilyen céges magatartást nem lenne szabad megengedni.

    Kiváncsi leszek, szerintem lesz az aki ez miatt perel majd. Nem hiszem túl nagy nehézségbe ütközne lenne az eddig elkészíett dolgokat működni hagyni és csak otthagyni az egészet ahogy van.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz strogov #48 üzenetére

    Az adobnak nem lett volna szabad aktívan tenni azért hogy ami eddig működött ne működhessen tovább. Ismétlem nem supportot várt tőlük senki... csak tegyék letölthetővé a playert offline telepíthetően és kész. Nem hiszem hogy az a 100MB tárhely meg az a sávszél amennyien letöltik annyira megterhelt volna egy céget... kb nulla költsége lett volna.

    Nem ők a tipikus amerikai majd mi megmondjuk, hogy mit lehet alapon letolják a torkodon az akaratukat. Ismét mondom ingyenes szoftverről volt szó. Ez semmi más csak erőfitogtatás a részükről. Pont mint amit a Sony művelt most a playstationök tönkretételével.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Pingüino #56 üzenetére

    Persze fontos a biztonság de nem nekik kéne eldönteni hogy mi merre meddig. Szerintem ha hagyták volna playert úgy ahogy van semmi nem történt volna... de nem ők inkább erőt fitogtatnak. Csak az támogatja ezt a hozzáállást aki hasznot húz belőle. Most a sok programozó tapsolhat hogy csörögnek a milliók a programok újraírásából valami másra, amit meg majd megint újraírhat valaki más 15év múlva... Előre modnom jönni fognak a thirdparty flashplayerek persze már pénzért amik mégannyira se lesznek biztonságosak ellenben szükségesek. Még az is lehet hogy régi adobe fejelsztők leszenek mögötte... Ki van ez találva.
    Ha minden ma használt programot újra akanánk íratni a legfejlettebb nyleveken akkro ötször annyi programozó kellene a világban mint ami van... és erre nem megoldás az hogy hathónapos gyorstalpalókon oktatunk jávát varrónőknek meg pincéreknek... Én 4 félévig tanultam főiskolán jávát 8tárgyban és még így is kevés volt... nem is foglalkozom vele mert beláttam hogy hosszú évek kellenek mire az ember igazán programozónak mondhatja magát. És ez csak egy nyelv...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Pingüino #61 üzenetére

    Gabesz84: Nyilván a kliensre gondolok.
    Pingünino. Légyszi ne hasonlítsunk már egy flashplayert életvédelmi berendezések használatához és az ittas vezetéshez... úgy tudom flashplayer használatától még nem halt meg senki... de cáfolj rám légyszi, vagy hagyd meg a demagógiát annak aki vevő rá.

    Az eljárással nem értek egyet. Nem tudom ti miért tapsoltok annak hogy egy multi ismét erőből diktál "majd én megmonom, hogy nálad többet az eddig ingyenes termékem már nem futhat, sőt az sem amit más írt de ezt ingyenes lejátszót valahol felhasználja" ... ez valami mazohista fetisizmus?

    Érezzük már a különbséget a support megvonása, a további verziók nem kiadása és az ellehetetlenítés között...
    Eddig az utóbbi 5 évben nem emlékszem arra hogy flashplayer használat miatt lettek volna a legnagyobb adat biztonsági botrányok... valahogy mindíg inkább a hanyag jelszóhasználat és szándékos zsarolóvírusos károkozás volt a vezető hír.

    "régen el lett mondva, hogy nem biztonságos, és akinek nem muszáj, ne építsen rá" de nagy különbség van ez és az ellehetetlenítés között.

    Másik példa: Mindenki tudja hogy Lenin gondolatai bizonyos témákban elavultak vagy tévesek. De senki nem zúzza be a könyveket amiket alkotott.. akkor olvasod el akarod akarod. Nem jön a hatalom hogy eddig és ne tovább mert tévesek a gondolatok.
    Vagy senki nem jön be hozzád elkobozni az egy hónapja lejárt mustárt mert azt aztán már nem nyomhatod rá a kolbászodra, mert mint mond a Glóbusz. Remélem már érted hogy nem a elavultatással van a bajom hanem ezzel a manapság egyre népszerűbb erőből való megoldási gyakorlatra.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Gabesz84 #67 üzenetére

    Nem beszélek hülyeségeket.

    Csak ti nem fogjátok fel amit írok, húzzátok a hülyébbnél hülyébb párhuzamot az ittas vezetéssel és véditek az Adobe-ot mint ha ő tőle kapnátok a fizetést.

    Nem azt mondtam hogy nem fogom tudni megoldani, csak azt, hogy jócskán túllépi az Adobe ezzel a lépéssel a jóhiszeműség határát.

    Mellesleg nem, nem telepíthetek régebbi böngészőt mert az IBSZ tiltja, a Flash használatánál meg csak annyit ír, hogy az legfrissebbet kell használni. Azt nem is tilthatja mert vannak azt használó dolgok. De ne is foglalkozzatok a részletekkel védjétek csak az Adobe-ot és az anti felhasználóbarát hozzáállását.

    Ricsip: "A biztonsági öv nemhasználata, vagy piásan vezetni szimplán tilos, nem pedig döntési szabadság!" ez így van viszont azt felejtitek el hogy az adobe nem hatóság és nem nem tilthat be így dolgokat. És nem továbbra sem lehet egy lapon említeni a két dolgot.

    "Lehet, hogy nem életek múlnak rajta (bár ki tudja, akár lehetett arra is példa közvetve), de gazdasági károkat tud okozni." Persze mondj egyet közvetve.... nagyon meg kell erőszakolnod ezt dolgot de hajrá... egyébként a az íly módon való betiltása sokkal nagyobb károkat okoz... mutass egy példát ahol a flash haszálata önmagban gazdasági kárt okozott. Nem fogsz találni

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Pingüino #76 üzenetére

    Az a baj, hogy kiadó cég nem csak a saját szoftverét hanem más szoftverét is használhatatlanná teszi ezzel a lépéssel.

    Dr.Akula Látom van azért aki érti.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz #54625216 #78 üzenetére

    Ne haragudj de ez nem igaz. Úgy csináltok mint ha nem költenének most is milliárdokat ügyvédekre. Vállalom azt az állítást, hogy semmivel sem került volna neki többe a fent vázolt módon hajtják végre. Egy "end of life" termékért nem vonhatóak felelősségre. Konkrétan cáfoljatok meg, hol és mikor volt olyan, hogy egy "end of life" tremékért bárkit felelősségre vontak valaha. Soha nem volt ilyen. Sőt egyik flash sérülékenység miatt sem kellett soha kártérítést fizetni az Adobenak. Cáfoljatok meg ha tudtok.

    Azért viszont ha olyan frissítést küldenek ki ami egy adott dátum után működésképtelenné teszi az adott alkalmazást vagy eszközt ami a szolgáltatásra épül azért viszont igen. Mit szóltatok volna ha a Microsoft úgy adja ki a windows 10-et hogy a régebbi verziók vagy frissülnek vagy nem indulnak el többet. Ez ugyan az pepitában.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #85 üzenetére

    Pullcsog. ez marhára nem ilyen egyszerű... a közigazgatás nem úgy működik hogy gondolsz egyet és újrairatsz valamit... ráadásul ezek mindíg specifikus programok amik bizonyos speciális dologra íródtak ahhoz hogy valaki újraírja nem mindíg lehet találni szakembert aki azt a konkrét területet ismeri is és ismeri is a régi programot hogy migrálni lehessen adatokat... Ezek olyan rendszerek amiről átlag felhasználó sosem hallott. Komolyan nem értem hogy lehetsz ilyen naív, hogy azt gondolod minden úgy van hogy "áh újraíratom, áh veszek másikat, tartok raktáron ötöt hátha kell" konkrétan még alkatrész raktárad sem lehet... közbeszerzés hallottál róla...? És az állami cégek nem csak Magyarországon működnek így... (Csak egy példa egy szerverbeszerzés 2 év volt mire az igény leadástól végbement és ez csak egy példa).
    Persze mondhatod hogy leszarod de majd ha nem lesz vized mert nem megy a csatornaművek távoli management rendszere mert leállt a szerver és az Flashes ILO meg nem elérhető, vagy bármi ami amúgy háttérben van de szükésges az állami dolgok működéséhez akkor rájössz nem biztos, hogy az Adobe-nak van igaza.
    Úgy érzem a világ sokkal bonyolultabb mint hogy te megértsd.
    Komolyan órákig mesélhetém mi megy itt az miatt mert állami szinten kell mindent eldönteni az egységesítés miatt, olyan pénzekről és szerződésekről van szó hogy egy nyomtatóbeszerzés két év, az igény felméréstől számítva.

    Ha most kitalálnám ,hogy van egy elavult rendszer ami nyugat magyaroszág összes vizfolyásának a vízhozamát, vízszintjét és még ki tudja mennyi szakmai adatot gyűjt újra akarok íratni szerinted mire lenne ebből valami 3-5év minimum az igényfelmerüléstől számítva arról nem beszélve hogy pénzt is kellene rá találni...

    Én írtam arról hogy le fog állni a flash ittenieknek akiket érnit, háli isten ennek nem lesz beláthatalan következménye max tényleg nem megy egy két régi ILÓ vagy honlap amit amúgy senki nem néz már csak az admin :D az is havonta hogy megvan e még. De jövőre a Silverlight miatt viszont aggódom mert azon olyan rendszerek futnak amiket már 5 éve át kellett volna írni de még mindíg nem sikerült.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Gabesz84 #88 üzenetére

    Kormánymegbízott...
    Igaz kikérte a véleményünket de hogy finoman fogalmazzak kerestem a véglegesben változtatásokat amiket javasoltunk de nem találtam.... persze én voltam a naív...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz brumi1024 #94 üzenetére

    2007 es szerver akkor még szó nem volt flash leállásáról sót még 2010 körül sem.
    "legfobb kezelofelulet egy multimedia szoftver platformra épül, akkor mondjuk legalabb nezunk alternativat"
    Nem ilyen egyszerű le vannak (mindíg is le voltak) vajazva a közbeszerzések kitől mit vehetsz azaz a mozgástered minimális. Megvan pl hogy HP szervert kell venni ettől rendelheted meg ilyen kereted van hozzá ez fér bele. Az hogy HP annak idelyén flashban fejlesztette az ILO-t és nem írta át csak az újabb szervereket html5-re az egyéni szoc problem. Ez van.

    99-00-ben még más világ volt sokkal szabadabb volt minden tudom mert elsőkézből van infóm róla mit lehetett akkor és mit lehet most... A pénzről ne is beszéljünk... csak egy példa 2000-ben 10en voltak IT osztályon most vagyunk 5en de még mindíg ez a legkisebb probléma.

    Na de ez már igencsak elkanyarodtunk a témától nem akarom offba vinni a topicot

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Pingüino #98 üzenetére

    Szerencsére ezt az európai legfelsőbb bíróság máshogy látta, ezért lehet EUban legálisan megvásárolt bármilyen szoftver példányát továbbértékesíteni, úgy hogy te már nem használod igen még az OEM-et is (ha a gép meg szűnt létezni). Utána lehet nézni az ítéletenek. Hál istennek a bírósági írtélet még a legkomoylabb EULA-nál is erősebb.

    Köszi amúgy az ötletet szembe sem jutott az államtitkár úrnál kopogtatni hogy csessze meg a keretszerződését nem veszek HP szervert... Felhívtam, sűrűn bocsánatot kért majd felajánlotta lemodását... :W :W :W
    (amúgy semmi gond nincs a szerverrel 2007 óta kisebb hardver cserével de üzemel csak Flash alapú az ILO-ja, ha az adobe nem szarozik 200km ről tudnám két hét múlva is bekapcsolni vagy megnézni mi van vele)

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz lezso6 #104 üzenetére

    Ezt mondom én is. Azt tudod továbbértékesíteni amit birtolsz nem? Mint egy példányt abból a szoftverből. Mint egy könyvet. Persze a szoftverfejlesztők ezt vitatják és azt szeretnék beadni hogy te csak használati jogot veszel amit ők bármikor kényük kedvük szerint megszüntethetnek vagy használhatatlanná tehetnek vagy módosíthatnak.
    Úgy kellene kezelni szerintem legalábbis úgy lenne fer ha úgy kezelnénk pont mint a könyveket. Megvettem és azzal példánnyal azt csinálok amit akarok Amíg nem kezdem sokszorosítva árulni mint sajátot amit könyvvel sem tehetek meg. Ha én sz@rrá moddolok egy szoftvert mint a Skyrimot ahhoz sincs semmi közük amíg nem teszem közzé. Legalábbis így kellene kinézni minden ELUA-nak. Amint mostanában a szoftvergyártók (főleg játékok esetén) csinálnak/csinálhatnak az már túl megy jóízlés határán és valahol a pofátlan lehúzás határán áll meg.

    Armaggedon: Senki nincs a fejlődés ellen... a pofátlanság ellen vagyok... meg az erőből diktálás ellen. Meg az eddig működő dolgok szándékos szécseszése ellen...

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz brumi1024 #120 üzenetére

    egy vpn-en belül van... https használatával...

    Köszi Brumi sokkal jobban érzem már magamat... hogy én erre nem jöttem rá... csak jót akarnak nem is lesz szívás lekocsikázni azért hogy megnyomjak egy gombot...

    Pingüino:
    "Komolyan kár ezen rugózni, aki ennyit nem tud megoldani, az a cég menjen csődbe a p...ába." mennyen csődbe szerintem is... :W
    piszkosul megoldottad grat...

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz urandom0 #122 üzenetére

    Komolyan azt hiszed nem tudom hogy mi miért van? vagy hogy mi volt az elmúlt 3 évben? 120 üzetenből mennyit sikerült elolvasni?

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz #32839680 #133 üzenetére

    Miért te mit írnál elő ? IBSz-be leírnád hogy 3.6os firefox minimum? Egy flashes ILO meg régi Vcenter meg pár régi router miatt? Látszik nem olvastad mit írtam feljebb, mit írtam, ki írta az IBSZt de minősíteni azt tudsz... eddig amúgy ment IE-ben a flash meg még frirefoxban is megfelelő flagekkel, de most hála az Adobenak megszűnik. Mikor úgy kezdi a cég a 2020as évet hogy 50Millió elvonás a költésgvetésből és még azt sem tudja a vezetés a béreket vagy netszámlát hogy fogja kikalkulálni, akkor pont a egy régi ILO miatt fog aggódni. Mikor 10 ből 8 tételt lehúznak a beszerzési listáról mert nincs pénz próbálj meg ilyenek miatt pattogni... Látszik mennyire nem vagytok tisztában azzal mi zajlik manapság egy közintézménynél. Csoda hogy működünk. Mikor jön a felsőbb utasítás hogy azonnal be kell szerezni ettől meg ettől 3 új autót 25Millió értékben és te nem számoltad be költségvetésbe akkor van az, hogy minden más beszerzés sztornó. Vagy szólnak január végén, hogy Márc 1től minden beszerzés megáll Szept30 ig mert meg kell várni míg a DKÜ ellenörző szerv elindul aztán december lesz belőle és egész évben semmilyen IT beszerzést nem tudsz megcsinálni még egy winyót se mert minden közbeszerzés lett, akkor biztos az IT az inkompetens meg dilettáns... Vagy amikor indén február elején jeleztük be kell szerezni 10 laptopot mert lehet vírushelyzet lesz és nincs elég belőle kiadni a felhasználóknak akkor lesöporték az asztalról, hogy nem lesz itt semmi, majd március végén mikor már 5 igény jött 1laptopra akkor rájöttek hogy mégis kéne de az akkor elindított közbeszerzés meg ellenőrzés meg készlethiány meg egyéb szarságok miatt még mindíg nem érkeztek meg az eszközök, akkor biztos mi vagyunk a hülyék meg a hozzá nem értők...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz urandom0 #153 üzenetére

    Szomorú vagyok hogy ennyit sikerült felfogni... De sokkal többen értik hogy mi a probléma mint akik nem.

    Ha régi böngészőt használnál (de amúgy sem használhatsz mert központilag frissül) az még nagyobb biztonsági rés lenne mert akkor minden honlapról bejöhet a támadás. A legtöbb honlapon már nincs is flash így hogy sérülékeny már sokkal kisebb probléma mint mikor mindenhol volt. Ellenben pár nap múlva az a pár fontos belső hálózaton elérhető dolog nem fog működni aminek fontos hogy működjön ha épp szükség van rá.

    De lassan úgy érzem, már szándékosan nem akarja egy két fórumtárs megérteni miről beszélek már vagy 25 hozzászólásban.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz strogov #152 üzenetére

    Igen csak fura hogy van aki 2020-ban nem érti, hogy egyesek nem úgy veszek kamarát vagy bármit, hogy megveszik a legjobbat vagy a legbiiztonságosabbat hanem hogy: Adott a probléma, hogy vennem kell 3 kamerát és fel kell tennem ide meg ide meg ide mert előírás. vagy csak szeretém látni mit történik mikor nem vagyok ott. Van rá ennyi keretem, mit tudok belőle megvenni? Ja hogy 3 kínai kamera fér csak bele az árban mert harmad áron van mit ultrabiztonságosnak kikiáltott szintén kínában gyártott csak más matricát kapó másik, amit a kínai hacker ugyanúgy feltör ha akar? Akkor lesz három kínai és kész mert három kell és egy pénzem meg nem lesz több rá és most kell nem jövőre.
    Hogy egyesek ennyire ne mában éljenek, hogy nem tudják elképzelni, hogy nem csak az ő aztveszekmegamitakarok világuk létezik... nevetséges.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #156 üzenetére

    nem kliensekre...Egy kliensre amit a rendszeradminok használnak. Egy belső VPN el védett hálózaton. Egyesek meg azt nem értik hogy aminek mennie kell annak mennie kell és az fontosabb mint hogy jaj most flash vagy nem flash. Aludni azért tudsz vagy behegeszted éjjelre a bejárati ajtót?

    Egyet kell tudomásul venni soha nem lesz 100% os védelem, mindíg lesz min rugózni. Mindíg lesz olyan szerver vagy szolgáltatás ami nem felel meg a legmagasabb biztonságnak és le kellene állítani nem nem lehet mert nincs helyette semmi, mert nincs végtelen pénz hogy csettintek és holnapra itt van a legeslegújabb szerver meg szoftver meg szupport meg ami még szemszájnak ingere.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #159 üzenetére

    Nem nem olyan mert az előírás azt írja elő legyen kamera van kamera. A vendéglős sem fogja megvenni az 5 milliós jégkockagyártós szipiszupi hűtőt hanem amit akcióban épp kap a Mediaban.

    Amúgy abba is belekötött valaki hogy "hülye aki ilyet vesz" nem nem hülye csak erre van pénze. Nem tudom itt a fórumtársak hol élnek de Magyarországon azt veszed meg amire futja és szükésges nem amit a szemedszád megkíván.

    Egyesek annyira túl lihegik az IT biztonságot hogy elolvasnak egy sérülékenységi hírt (mint pl Spectre meltdown ) és rohannak a főnökhöz hogy: "azonnal le kell cserélni mindent mert nem biztonságos " Fontos a biztonság de helyén kell kezelni ezeket a dolgokat.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #163 üzenetére

    Egy szóval sem állítottam hogy nem lehet megkerülni vagy megoldani a problémát, mindíg van kiskapu, nyilván nekem is eszembe jutott a fenti megoldás,
    Itt arról van szó, csak arról ment vita hogy megint feleslegesen nehezítettek a munkánkon. Mert egyszerűen még nem lehet eltüntetni a világból a flasht mert túl sok helyen van még használatban. Így csak felesleges visszaélés a piaci hatalommal amit az Adobe csinál, így csak kicsesznek egy csomó emberrel, akiknek rengeteg plusz munkája lesz, kiskaput keresni az IBSZekben vagy megoldásokat amik nincsenek kizárva.

    tiobe: Nem ti nagyítjátok fel a veszélyt a valóságosnál sokkal nagyobbra hogy igazoljátok az Adobe lépését.

    qualistrom: IBSZ azt is kimondja milyen böngésző telepíthető. Meg ha gépekről magától trölődik csak a virtualizáció marad vagy egy még régebbu flash. De mivel az adobe a honlapról is törölte, ráadásul régóta netinstallos volt ezért nehezebb is beszerezni illetve ha máshonnan szerzed be ott van a veszély hogy buherált.

    De ismétlem soha nem állítottam hogy nem fogom tudni megoldani csak hogy az adobe részéről egy szemét lépés volt úgy ahogy meglépte és ez a lényeg. Nem megoldási javaslatokat kértem. Csak sokan értetlenkedek hogy egyáltalán mért probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #172 üzenetére

    Tipikus csak a sérülékenységekről szajkózni tudó fennhéjjázó megszólalás... Ez megint semmi más mint hogy a saját fontosságodat bizonygatod. Amíg nem voltak ilyen okoskodó megmondóemberek addig is üzemeltek ám a rendszerek 25évig flash mellet is. És nem dőlt össze a világ sem, nem kerültek veszélybe emberek Amúgy meg nem ismered a viszonyokat... nagyon könnyű ítélkezni... Lehet idejönni dolgozni és bemenni az igazgatóhoz verni a tamtamot a sérülékenységek miatt... kiváncsi lennék mi lenne a vége... Vagy Írj a kormánybiztos vagy államtitkár úrnak hogy rosszul írta meg az IBSZ-t Szabályzatot könnyű ám írni a betartáshoz viszont pénz kell meg ember.
    IBSZ-be beleírni bármit lehet de pénzt persze nem ad rá senki. Meg nagyon könnyű ráfogni mindíg az üzemeltetőre hogy ő hibás... Amíg napi szinten kell vezetőkkel arról vitatkozni miért bajos hogy kiírja a jelszavát a monitor sarkára vagy a billentyűzet alá addig hadd ne flash meg IT legyen a hibás... Hibát keresni meg bűnbakot keresni könnyű. De továbbra is állítom hogy semmi gond nem volt az utóbbi években abból ahogy lehetett használni a flasht, Felhasználóknak amúgy sem volt telepítve csak akiknek a munkájához kellet.
    Légyszives idézél egyetlen cikket vagy nagy volumenü estet az utóbbi 5 évből ahol bizonyíthatóan a flash sérülékenysége miatt történt adatvesztés... vagy lopás
    Ameddig az adatvesztések 95% elhagyott jelszavak meg hanyag felhasználók és zero day zsarolóvírusok miatt volt az utóbbi időben addig nem az üzemeltetőben kellene a hibát keresni.
    Nincs olyan rendszer állítom az egész közigazgatásban ahol ne találnék én is kapásból olyan területet ahol lehetne szogrítani a biztonságon. De ez legkönnyebb más munkájában hibát keresni úgy hogy nem is ő szabja meg mivel és hogyan dolgozik.
    Amíg egy felhasználónak az gondot okoz hogy a különböző jelszavakban eligazodjon és 6ot kell neki megjegyezni mindíg is lesznek problémák. Ameddig az ágazatban nem lesz annyi pénz mint a versenyszférában, ameddig szakemberhiány van és mindenki kívülről okoskodik addig mindíg is a rendelkezésre állás lesz az első és után jön az hogy na az meg van mit tudok kivédeni a sérülékenységekből ami a legégetőbb és hogy tudok kockázatokkal arányos védelmet létrehozni szoros költségkereten belül. Mert a védelemnél ez a lényeg nem a maximalizmus. Ameddig több tucat külső céggel is kapcsolat kell tartani melyek még jobban leszarják a biztonságot és naponta kell harcolni a rugalmatlanságuk ellen addig valami mindíg sérülni fog.
    A mi rendszerünk a lehetőségekhez képest elég jó pénzt meg senki nem ad... amíg 10 éves laptopokat meg gépparkot kell üzemeltetni (szoftverparkról nem is beszélve) raktárkészlet nélkül addig ne engem állíts falhoz, ne engem nevezz hozzá nem értőnek pls... Mindíg is szemelőtt tartottam a biztonságot és ha lehetett fel si szólaltam mellette de az hogy működjenek a dolgok és mennyen a munka fontosabb. Milliárdok hiányoznak az ágazatból és IT szektorból gyere és nézz körül, utána kritzálj, de tedd mellé a költségvetést is...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Pingüino #178 üzenetére

    Nem ragaszkodnék én hozzá hidd el ha nem lennének eszközvezérlő szoftverek amik még igénylik. Komolyan annyi jött le beszélgetésünk során hogy ragaszkodom a flash-hez? Nekem nem hiányozna ha megvárták volna míg kikopik mindenhonnan... routerek, ilok, ipcamok, nyomtatók, stb. Vagy ha az eszközparkunk olyan lenne hogy nem érintene a dolog. De nem csak én vagyok így, sok sok országban van még olyan IT rendszer ami nem csak 5évnél fiatalabb eszközökből/szoftverekből épülnek fel. És azokat is működtetni kell, ami mostantól bonyolultabb lesz. Arról nem is beszélve milyen agyrém módon megírt sérülékenységekkel megáldott programoknak vagy rendszereknek kell működni mert nincs helyettük semmi. Bár az utóbbi három évben látszik némi javulás de még mindíg túl lassú fejlődés. Hidd el nem a jetigames hiányzik... :D

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #190 üzenetére

    Nem kértem megoldási javaslatokat. Az egész onnan indul hogy nem értek egyet az Adobe ilyen módon történő diktálásával. Erre elkezdtetek azzal jönni hogy biztos nem értek a munkámhoz...

    A többiekenek pedig üzenek, hogy részben az otthagyom a szart a többieknek mentalitás miatt is tart itt az ország meg a közigazgatás. Mert alig maradt szakember az államigazgatásban. Pedig ezek olyan dolgok, szakterületek amiket a nagytöbbség meg a kormány is csak akkor vesz észre, hogy szükséges amikor baj van. Ha nem kéne néha nekem is vitát folytatnom arról amikor valami biztonsági szigorítást kell bevezetni hogy igen is szükségesek akkor talán könyebb lenne. De mikor az a válsz jön vezetéstől hogy tudja hogy gáz van de nincs pénz eszközbeszerzésre akkor szerintetek az a felelősség teljes lépés ha felmondok? Valakinek úgyis meg kell csinálni a feladatokat.
    Persze nehéz úgy érvelni apróbb biztonsági szigorítások mellett hogy közben az külföldi társcég titkostítatlan Ftp-n cserélteti az adatokat. Ilyenkor az az érzésem hogy harmadik lakat felhelyezése mellet érvelek mikor tárva nyitva az ablak. Vagy épp Zoomon akarja tartani a konferenciát mert az ingyenes, hiába írjuk hogy nálunk az policyból tiltott. Ez nem egy bank ahol az IT diktál, itt sajnos nekünk kell alkalmazkodni és van amikor a észszerűség és ügymenet miatt engednünk kell, vagy megkeresni a kiskapukat (amiknek amúgy nem vagyok híve).

    pcsullog: idézet abból amit linkeltél: "The emails included a .rar compressed file attachment which contained a Word document, the vulnerability, and the payload. If the .rar file is unpacked and the document opened..." Szóval egy normális emaileket is vizsgáló vírusvédelmi rendszerrel és megfelelően oktatott felhasználóbázissal ezt meg lehet előzni. A fő probléma ha ez bekövetkezik nem a flash, hanem a hülye felhasználó illetve a hiányos aktív vírusvédelem és spamszűrő rendszer.

    Csak egy kérdés szerinted mi lesz az IT biztonság jövője? Szerintem amit ma biztonságosnak gondolunk arról 10-20-30 év múlva úgyis kiderül hogy nem az. Meddig lehet srófolni ezeket a dolgokat mert most már lassan a felhasználó hátsójában is kamera van azt figyelve hogy nem akar e kárt okozni. Holott 20év alatt míg ott dolgozott egyszer sem okozott. Azt tudod hogy egy pszihológus által megvizsált IT seces csoport 80% a mutatott paranoid viselkedés jegyeket?

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz ricsip #192 üzenetére

    Ebben igazad van.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz #32839680 #183 üzenetére

    Egyet is értek veled sok dologban.
    "szépen lassan megvárod míg a rendszeres munkához szükséges szarok nem indulnak el, veszteségeket okozva."
    Ezt meg lehet tenni bizonyos piaci cégeknél, főleg ha nem tervezel még ott dolgozni. de nem olyan helyen ahol ha valamilyen rendszer nem elérhető épp akkor amikor kell még ha az a rendszer biztonsági szempontból ezer sebből vérzik is emberek kerülhetnek veszélybe. Egyszerűen nem állhat meg addig míg nincs helyette semmi. Most direkt nem írok konkrétumot mert nem szeretném ha pontosan be lehetne azonosítani mely rendszerekről beszélek nem akarok ötleteket adni egyik vicceskedvű hackernek sem.
    Így marad az hogy az éppen kiadott IBSZ olvasása közben kínomba nevetek vagy sírok.
    (Mikor olvasom pl hogy az összes laptopot le kell titkosítani... persze megcsináltuk de azóta 10 perc mire betölt a windows)

    "Mondjuk sosem értettem, ha valakinek a munkája 100% szopásból áll, akkor miért marad ott"
    Azt így nem mondanám nem 100% szopás, van szopás rész de van amikor tényleg kissé lehet haladtatani a dolgokat előre... Meg van benne egy kis kihívás rész a ezeréves dolgokat életben tartani.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz #90384640 #209 üzenetére

    Tudod amikor mutyiról van szó a politikusokat piszkosul nem érdekli, hogy neked a flashes webcamjaidat le kell cserélned... vagy 15 éves szervered van és bármikor megállhat.

    Vagy gondolod az úgy megy, hogy írok az államtitkárnak hogy ácsi! nem lehet autót venni mert szerverre meg webcamcserére vagy épp laptora kell a pénz? Megkötik a szerződést a fejed felett országos szinten a te regionális szervezeted meg fizessen ahogy tud.
    Szerinted ha országos szinten vetetnek kb 50kocsit az mekkora biznisz?
    Annyi beleszólásod van a dolgok alakulásába hogy 4 évente ikszelsz egyet, aztán reménykedsz.

    "Ennyi idő alatt bármilyen rendszer át lehetett (volna) írni más programnyelvre..." Bár egy régi szerver ILO webklients hogy íratsz át nem tudom, vagy egy nyomtató webklienst vagy egy routerét? Kivel íratod meg? Te üzemeltetőként nekiállsz firmware-t mókolni házilag hátha jó lesz?
    Az nagyobb rendszereket meg talán át lehett volna de azt értsd meg hogy azt tudod átíratni amire adnak pénzt. Meg egy komolyabb rendszer átfejlesztetése 3-5év mert akkor már nem csak flasht cserélik le.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz #90384640 #211 üzenetére

    Többször elmondtam, hogy nem az a lényeg, hogy nem tudom megkerülni a problémát, vagy nekem a VM régi flash-el nem jutott eszembe. Csak arra válaszoltam amit írtatok, hogy mindent át lehetett írni.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák