Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #37 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy értelmetlen -e az indoklás, ami a törvény mögött van.

    Az ügyfelek elmulasztották a kötelességüket és most a törvényi változás miatt, mindenkinek be kell ezt pótolnia. De sokan (2/3) még meg sem próbálták. Majd utolsó napon... vagy utolsó utáni napon. Vagy megy a hiszti, hogy "jjjaaaj elnyomnak, nem adom meg az adataimat".

    Ha mindenki akkor frissítette volna az adatait, amikor szabály szerint kellett volna, akkor most 2 perc alatt meglenne az online egyeztetés*, minimális komplikációval. Másrészt látszik, hogy milyen sok a funkcionális analfabéta, hogy sokan még mindig inkább személyesen mennek be, mert képtelenek követni egy 5 tőmondatból álló utasítást az online felületeken.

    *: én sem vagyok különb. Nekem is csak azért voltak naprakészek az adataim, mert egy éve voltam benn kártyát cseréltetni és akkor beírták az aktuális igazolványszámot. Igaz állandó lakcímem nem változott. Tényleg komolyabban kellene vennünk a szerződéseket, hogy ne legyen utána szívás.

    azt, hogy egyeztetted-e már a számot és kell-e egyeztetni egyáltalán, nem állami rendszerrel ellenőrzik.
    Ez igaz. A szolgáltatók különböző rendszerei sokszor elég lassan szinkronizálódnak. Számlázás kapcsán is látom ezt. Emelett viszont lehet akár szándékos is, hogy hátha a bosszankodók elpletykálják az adategyeztetés szükségességét azoknak is, akik burokban élnek és kizárják a direkt megszólítást:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák