Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honkydoo

    őstag

    válasz solti #16 üzenetére

    Ezt én is így gondolom... Bőven ráér ez általános iskolában vagy annak a vége felé...
    Igaz nem vagyok még apuka, de ha gyermekem lesz tuti nem a programozást fogom előtérbe helyezni a humán tárgyakkal szemben mert hogy azok milyen rosszak és a programozás milyen jó! :W (Én is IT-s vagyok egyébként.) Szerintem ugyanolyan szükség van a humán, mint a reál tárgyakra. És mind a két típust lehet jól és rosszul tanítani...

    [ Szerkesztve ]

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

  • ddekany

    veterán

    válasz solti #23 üzenetére

    Persze ez esély növelésről szól, azaz nem is reméli senki, hogy most szinte mindenki programozó akar majd ezektől lenni, csak hogy valahány százalékkal több programozó lesz.
    Csak akinek ez bejön, annak valószínűleg azon a ponton, amikor valami "látványosabb" saját ötletet meg tud valósítani, meg van kitartása, mert az elején kell hozzá. Ez meg 4-ben azért elég esélytelen. Nekem talán 15 éves koromban kezdett ez el érdekes lenni.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz solti #43 üzenetére

    Bizony:R

    Asszonyt adták be kisgyerekkorban egy sportkörbe - az edző instant vitte volna nonstop versenyezni, heti 20+órában edzeni meg minden-> hálistennek kivették. Eredmény: nem lett belőle valamelyik kiégett roncs a 999ből, akin átmegy és akit kiégve, idejét elpocsékolva kidob a rendszer, hogy megtalálja az 1db olimpikont.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Frawly

    veterán

    válasz solti #23 üzenetére

    Dehogynem, akármihez szükséges egy-pár soros script is programozás, nem akarlak megijeszteni. Csak lebecsülöd a saját tudásod. Nyilván nem csak az a programozó, aki ilyen millió soros megaprojekteket programoz multiknál. Ez is olyan, mint minden az életben, nem fekete-fehér.

    A cikkben vázolt tanítsunk programozást nem arról szól, hogy majd pont óvodában meg alsó tagozaton fogják megtanulni, és akkor majd pubertás kor előtt megfúrják a programozásból élőket, elveszik a munkájukat. Természetesen nem fogják megtanulni, mert ilyen kicsi korban még nem fogják megérteni a különböző, elvontabb programozási paradigmákat, meg az API-kat, inkább csak megismerik, hogy van ez a gépi logikájú, absztrakt világ, ez is egy érdekes szakma, és lehet pár fiatalt motiválni fog, hogy később ezzel vagy hasonlóval foglalkozzanak. Nyilván nem úgy érdemes ezt tanítani, hogy dogát írnak belőle, meg aki nem adja le a gyakorlati prog projektet az megbukik. Ez inkább ilyen játékos foglalkozásról, szórakoztatásról szól, hogy a gyerekek ha már játszanak, meg időt töltenek ki, akkor valami olyan dolog legyen, ami később hasznos is lehet, mert van tudományos-gyakorlati jelentősége, fejleszti őket hasznosabb irányokba.

    Még egy olyan jó oldala is lehet, hogy pl. ilyen kicsi korban még nincsenek a nemi szerepek meg a társadalmi elvárások-nyomás beállítva, és pl. lányoknak is érdekes lehet, bevonhatja őket a műszaki világba. Később ez már lehetetlen, mert jajj a természettudományok, műszaki-IT világ az férfi szakma, nők nem nagyon akarnak ilyet tanulni, pedig semmilyen különleges férfi adottságokat-képességeket nem kíván meg, szóval nem az van, hogy egy nő képtelen lenne megtanulni, megérteni. Ezt bizonyítja az is, hogy nők is művelik, csak nincsenek valami sokan a szakmában.

    Egyébként meg nem is annyira légből kapott. Szerintem itt a PH-n is sok hivatásos és hobbi programozó már kis korban elkezdett programozni. Ahogy pl. én is, 7 évesen kezdtem, alsó tagozatban, nyári napköziben beültetve az iskolai gépterembe, ahol C+4-ek voltak magnókra meg kistévékre kötve. Nyilván nem Lua-ban meg Pythonban, de ez csak azért volt, mert akkor, a 80-as években még nem volt más nagyon elérhető egy átlag iskolában, egy átlag embernek.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz solti #57 üzenetére

    A gyereke jólétén izguló szülőnél jobb fejőstehén csak egy van: a nagyszülő...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz solti #57 üzenetére

    a jányom aszonyja, hogy ö nem utálta meg a társasokat a kinevetavégén miatt. A marketingbullshit az marketingbullshit, nem kell olyat megvenni, az viszont tény, hogy a játék lényege a tanulás /feljődés. Aki egész gyermekkorában csak kisautót tologat brummogva vagy babát fésül abból max paradicsom lesz. Az építőkocka, kirakó, labdázás, kártyázás, kivágózás, szinezés, ragasztgatás, hajtogatás stb mindegyik fejleszt fizikailag és /vagy szellemileg. Szinesszagoszenélővillógó játék nálunk igencsak kevés van, ami van azt is kaptuk nem vettük és igazából nem is szeretik a gyerekek. A színes fakocka kb mindent überel 1-6 év között :)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz solti #60 üzenetére

    a duplo az elég kötött cucc, sok teret nem hagy a kreativitásnak,nyilván fejleszti a preciz kézmozgást egy kicsinél, nekünk is van az is meg lego is pár vödörnyi de a fakocka az a teljes szabadság, ott nincs olyan, hogy csak az adott irányba lehet összepattintani az elemeket és persze egy hatalmas fakockavárat gyönyörűen lehet összedönteni :) A lényeg az, hogy minden játék jó aminél nem annyi a gyerek dolga, hogy bambán lesse ahogy villog.

Új hozzászólás Aktív témák