Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Dhampir #9 üzenetére

    Logót inkább ne, elavult. Főleg ne ilyen proprietary, zárt kódú szutykot, mint az Imagine, amihez mindenféle licenc is kell, meg Windows only. Én már ilyen Basicet, Pascalt se erőltetnék, nem használják sehol.

    Teljesen jónak tűnnek azok amik a cikkben vannak írva, a két vizuális blokkosat nem ismerem, de így leírás alapján miért ne. Teljesen jó már minél korábban programozást tanítani, legalább lesznek, akik rákapnak, élvezik.

    Amit még én tanítanék minél korábban, az a gépírás. Azt se nehéz megtanulni, főleg, ha időben kezdi valaki. Nem igényel semmilyen különleges képességet vagy tehetséget, bárki meg tudja tanulni. Nagyon kicsiknél még előny is, hogy nem ismerik a billentyűzetet, így nincsenek még hibás, 1-2 ujjal pötyögös, sok éve berögződött téves szokásaik, amiket el kell felejtetni velük.

    Nyilván ezek a gépírás, és programozás feltételezi, hogy csak olyan korán lehet tanítani, amikor már a gyerek tud alap szinten írni, olvasni. Előtte nem sokra mennének vele. Bár ki tudja, ilyen vizuális prognyelv lehet érdekessé teszi nekik a számítógépet, és felgyorsítja az írni/olvasni tanulás folyamatát, játékos formában.

  • Frawly

    veterán

    válasz bambano #15 üzenetére

    Mert az most mennyivel lenne jobb, ha valami vallási meg történeti, stb. adatot nyomnának beléjük? A programozásnak legalább van értelme. Nyilván nem fogja mindegyik megtanulni, nem mindegyik lesz fejlesztő sem. De arra jó, hogy szellemileg megmozgatják vele azokat, akik értelmesebbek, meg berántják ebbe a világba, ha megvan rá a hajlama, affinitása, és mivel tud róla, meg érdekli, így később már egyénileg is tud tanulni, meg utánanézni dolgoknak.

    3 éves korban szerintem is túlzás, de vannak olyan értelmesebb 5-6 éves gyerekek, akik az iskola előtt megtanulnak már olvasni, és betűzve írni is (nem iskolai helyesírás szintjén, csak nagyon alap szavakat), azoknál ilyen iskolai előkészítőben, meg önkéntes nagycsoportos foglalkozáson meg lehet próbálni. Akár iskolai előkészítőben, akár később alsó tagozatban. Mert jelen esetben tovább szoktak várni vele, hogy számítástechnikából valamit is tanítsanak, ami meg felesleges óvatoskodás.

    Azt sem értem, hogy mi bajod lenne a 10 millió fejlesztő országával? Az mivel jobb, hogy mindent kiszerveznek Indiába, meg Kínába? Gondolod, hogy azok kompetensebbek, mint a magyar? Ilyen alapon ne csináljon senki semmit, majd megtanulja az a felsőoktatásban, aki annyira nagy elme. A többieket meg védjük meg tőle.

  • Frawly

    veterán

    válasz solti #23 üzenetére

    Dehogynem, akármihez szükséges egy-pár soros script is programozás, nem akarlak megijeszteni. Csak lebecsülöd a saját tudásod. Nyilván nem csak az a programozó, aki ilyen millió soros megaprojekteket programoz multiknál. Ez is olyan, mint minden az életben, nem fekete-fehér.

    A cikkben vázolt tanítsunk programozást nem arról szól, hogy majd pont óvodában meg alsó tagozaton fogják megtanulni, és akkor majd pubertás kor előtt megfúrják a programozásból élőket, elveszik a munkájukat. Természetesen nem fogják megtanulni, mert ilyen kicsi korban még nem fogják megérteni a különböző, elvontabb programozási paradigmákat, meg az API-kat, inkább csak megismerik, hogy van ez a gépi logikájú, absztrakt világ, ez is egy érdekes szakma, és lehet pár fiatalt motiválni fog, hogy később ezzel vagy hasonlóval foglalkozzanak. Nyilván nem úgy érdemes ezt tanítani, hogy dogát írnak belőle, meg aki nem adja le a gyakorlati prog projektet az megbukik. Ez inkább ilyen játékos foglalkozásról, szórakoztatásról szól, hogy a gyerekek ha már játszanak, meg időt töltenek ki, akkor valami olyan dolog legyen, ami később hasznos is lehet, mert van tudományos-gyakorlati jelentősége, fejleszti őket hasznosabb irányokba.

    Még egy olyan jó oldala is lehet, hogy pl. ilyen kicsi korban még nincsenek a nemi szerepek meg a társadalmi elvárások-nyomás beállítva, és pl. lányoknak is érdekes lehet, bevonhatja őket a műszaki világba. Később ez már lehetetlen, mert jajj a természettudományok, műszaki-IT világ az férfi szakma, nők nem nagyon akarnak ilyet tanulni, pedig semmilyen különleges férfi adottságokat-képességeket nem kíván meg, szóval nem az van, hogy egy nő képtelen lenne megtanulni, megérteni. Ezt bizonyítja az is, hogy nők is művelik, csak nincsenek valami sokan a szakmában.

    Egyébként meg nem is annyira légből kapott. Szerintem itt a PH-n is sok hivatásos és hobbi programozó már kis korban elkezdett programozni. Ahogy pl. én is, 7 évesen kezdtem, alsó tagozatban, nyári napköziben beültetve az iskolai gépterembe, ahol C+4-ek voltak magnókra meg kistévékre kötve. Nyilván nem Lua-ban meg Pythonban, de ez csak azért volt, mert akkor, a 80-as években még nem volt más nagyon elérhető egy átlag iskolában, egy átlag embernek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák