Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #29 üzenetére

    Továbbra is amennyiben van olyan eset mikor igaz az állítás, akkor

    Kérdőjelesek, azaz nem biztos hogy van:
    Támogatás - Nem minden disztibució támogatott megfelelően, vagy rosszabb esetben rolling, ahogy a készítők bármikor felhagyhatnak a támogatással.
    pl. Qube-on valószínűleg már soha nem lesz Win 10 támogatás, mert a driver készője úgy dönött, hogy mással akar foglalkozni. Synaptics baszik kiadnak 4éve Linux drivert az újabb ujjlenyomat olvasókhoz, 1ember csinálja 2éve és most lehet alfába fogatni. Így igen a támogatás kérdéses erősen...
    Nincs védelem - Ez teljesen disztró függő, hogy legalább egy Clam-et beleerőszakolnak-e vagy sem, de általában már csak arroganciából is kimarad az AV, mert minek... Egyéb biztonsági funkciókat mindenképp telepíteni kell.
    Kompatibilitás - Ez ugye nem kell ragozni, nem minden Windows app fut rajta, hogy a legújabb PS se.
    Kevés szoftver - Ez relatív, de tudtommal Ubuntun van a legtöbb csomag 70e jó indulattal vehetjük 100e-nek mert sok kisebb program is van egy csomagban. Egy Win32 sok milliós számaihoz képest ez elég elenyészőnek tűnhet.
    Bonyolult - Ez szintén distro függő, de elég bonyolult tud lenni néha, ha csak nem egy böngészőt akar futtatni rajta az ember, bár erre tökéletesen megfelel, amíg nem Ubuntu és nincs upgrade. :P

    Másik a telítést igényel:
    Mivel többnyire nem előtelepítve van, így ja telepítést igényel, ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Parancssoros kezelés - Erre egyre kevésbé van szükség, de problémák esetén sajnos még mindig elengedhetetlen. (Bár ez szerintem Windows-ra is igaz, PS nélkül már szart se lehet csinálni.)
    Korlátozott tudás - Megint csak nézőpont kérdése, a Gimp nem egy PS és sorolhatnám a tudásban nem ekvivalens programokat.
    Haladóknak - Nem adnám anyám kezébe hogy telepítse, és a Windows-t se...
    Nincs védelem - Az ismétlés a tudás anyja? :F
    Időigényes - Hát ezt nem tudom arányosan ugyan annyit szívok mind a kettővel, egyformán időigényesek szerintem. Pusztán telepítéssel Linux esetén azért többest szívtam.

    Mint írtam minden állítást Windowsra is le tudom, így akár megerősítve akár cáfolva épp ahogy a szél fúj, ahogy Linux-ra is.
    Amennyiben ha mindenképp félre akarja értelmezni, akkor lehet nyugodtan kiad akadni. Bárcsak más reklámok félvalós állításain is ennyien kiadódnának. Spoiler alert: A Red Bull nem ad szárnyakat, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    Teljesen felesleges, direkt leírtam hogy mind a két oldalról le tudom írni bármelyikre az igazolást és a cáfolatot is, nincs szemellenzőm mint egyeseknek, hogy ugorjak minden Linux "sérelemre".

    Pusztán szeretem volna szemléltetni, hogy van egyik állítás se hazugság, mivel teljes általánosak, így bármit rá lehet húzni. Pontosan ahogy egy random marketing anyagnak lennie kell.

    Több betűt meg felleges pazarolni arra, hogy a MS marketing osztálynak el kellett valamire költenie a pénzt mert köv. évben kevesebbet kapna az osztály.

    (#33) Apollyon: Te meg terelsz mint a jó politikus. Leírtad hogy hazugság mind, megcáfoltam. Pont. Nyugodtan vergődjetek tovább rajta, semmi mást nem vártam. :)

Új hozzászólás Aktív témák