Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #4 üzenetére

    Pont ugyan olyan propaganda, mint a másik oldalé.
    Ha X user nem ért a Linux-hoz ezt mind elmondhatja, ha Y nem ért a Windows-hoz akkor ugyan azokat elmondhatja.

    Mind a kettő használom eléggé, hogy elmondhassam, hogy teljesen mindegy melyiket használod ugyan olyan problémás lehet attól függ mire használod.

    A szervert meg értelmetlen a Desktoppal keverni, nagyon nagyon más mind a két OS esetében.

    Cikkhez:

    Mivel vagy 50 Linux alapú(napi szinten változik) szervert futtatunk Azurban, a 3évvel ezelőtti állapothoz képest tényleg drasztikusan javult a támogatás és szinte minden szolgáltatás(autoupdate, invertory, OS disk encryption) ugyanúgy elérhető Linux-on. Sajnos a minőségük még messze nem éri el azt, amit Windows szerveren nyújtanak.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #10 üzenetére

    Az OEM Windows 10 Home vagy Pro költsége 5e/10e alatt van, ez az OEM gyártó általában 20e körül realizálja a te pénztárcádon. Csak halkan megjegyzem, A Windows licencelés túlnyomó része az vállalati upgrade ügyfelekből folyik be, az OEM már eléggé kis összeg.

    Tehát felesleges az a propagandát tolni, hogy 80e a Windows. :)

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #12 üzenetére

    Ha tisztában vagy vele akkor miért írod a lehető legdrágább reatil dobozos verzió árát? Ez nem pontosan ugyan az a propaganda? (Egészen mellesleg ismersz bárkit is aki retail dobozos Windows-t vett? :U)

    Az hogy nem létezik supportal rendelkező OEM Linux licence nem az MS hibája. Support nélkül meg egy laptop gyártó se fog laptopot árulni. A Dell az Ubit developer editionnek árulja OS support nélkül.
    Persze van pár nagyon kevés Linux distro készítő, akik megengedhetik, hogy HW-t is áruljanak mint a Manjaro és PureOS, de ők erős kivételek.

    Egy Retail Red Hat 50$/év, egy SUSE szintén. Ezekhez pontosan 0 support van az 80$-tól jár, még egyszer /év. Jelenleg az W10 Enterprise upgrade $84 (E3-mal számolok, de van olcsóbb opció 60 körül) /év teljes supporttal.
    Windows Home OEM: 5$
    Windows Pro OEM: 20$

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #15 üzenetére

    Melyik állítás hazugság? :U
    Etikusságot üzletben elvárni elég naiv dolog. :)
    A monopólium kialakulása elég hosszú folyamat végeredménye, és teljes alternatív hiánya okozta.

    (#14) cami][us: Ez is egy propaganda videó semmi több, elég durva direkt megtévesztésekkel. Annyi mindenbe bele tudnék kötni, hogy felsorolni is nehéz. Ha pár éven belül kiadják a Windows forráskódját akkor mi lesz a nagy ütőpont? Nézted már az Android havi biztonsági javításainak listáját? Ajánlom figyelmedbe.

    A pénzmosás nem igazán tudom, hogy jön ide, az leginkább az Azurral zajlik az íreken keresztül, nem a sima licencekkel.

    Így van AWS az első és nyilván kell MS-nek a reklám, mivel ők a másodikak és úgy néz ki 10éven belül már elsők lesznek, úgy hogy drágábbak mint az AWS, ami nem kis dolog.

    Azt le szeretném szögezni, hogy nem óhajtom semmilyen formában a MS védeni még véletlenül se, de egyáltalán nem kell a ló másik oldalára átesni és ugyan olyan túlzásokat állítani.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #21 üzenetére

    "lehet rajta DOS is"
    Már szerencsére nem lehet. UEFI, SecureBoot és egyebek. :)
    Most már Linux-ot kell rakjanak.

    (#23) Kansas: Ha Mac-et veszel természetesen. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #26 üzenetére

    Amennyiben azt elhiszed, hogy egyik állításnak sincs valóság alapja és nem tudok példát felhozni arra, hogy mindegyik ed igazoljam akár Windows akár Linux esetén, akkor pont olyan elvakult vagy mint az az eszemet marketinges aki összeállította a listát.
    Pont ezért nem jut sehova a Linux közösség, meg képtelenek a problémákat belátni és elfogadni hogy léteznek, hanem csak küzdenek a nagy nem létező ellenség ellen. :(

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #29 üzenetére

    Továbbra is amennyiben van olyan eset mikor igaz az állítás, akkor

    Kérdőjelesek, azaz nem biztos hogy van:
    Támogatás - Nem minden disztibució támogatott megfelelően, vagy rosszabb esetben rolling, ahogy a készítők bármikor felhagyhatnak a támogatással.
    pl. Qube-on valószínűleg már soha nem lesz Win 10 támogatás, mert a driver készője úgy dönött, hogy mással akar foglalkozni. Synaptics baszik kiadnak 4éve Linux drivert az újabb ujjlenyomat olvasókhoz, 1ember csinálja 2éve és most lehet alfába fogatni. Így igen a támogatás kérdéses erősen...
    Nincs védelem - Ez teljesen disztró függő, hogy legalább egy Clam-et beleerőszakolnak-e vagy sem, de általában már csak arroganciából is kimarad az AV, mert minek... Egyéb biztonsági funkciókat mindenképp telepíteni kell.
    Kompatibilitás - Ez ugye nem kell ragozni, nem minden Windows app fut rajta, hogy a legújabb PS se.
    Kevés szoftver - Ez relatív, de tudtommal Ubuntun van a legtöbb csomag 70e jó indulattal vehetjük 100e-nek mert sok kisebb program is van egy csomagban. Egy Win32 sok milliós számaihoz képest ez elég elenyészőnek tűnhet.
    Bonyolult - Ez szintén distro függő, de elég bonyolult tud lenni néha, ha csak nem egy böngészőt akar futtatni rajta az ember, bár erre tökéletesen megfelel, amíg nem Ubuntu és nincs upgrade. :P

    Másik a telítést igényel:
    Mivel többnyire nem előtelepítve van, így ja telepítést igényel, ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Parancssoros kezelés - Erre egyre kevésbé van szükség, de problémák esetén sajnos még mindig elengedhetetlen. (Bár ez szerintem Windows-ra is igaz, PS nélkül már szart se lehet csinálni.)
    Korlátozott tudás - Megint csak nézőpont kérdése, a Gimp nem egy PS és sorolhatnám a tudásban nem ekvivalens programokat.
    Haladóknak - Nem adnám anyám kezébe hogy telepítse, és a Windows-t se...
    Nincs védelem - Az ismétlés a tudás anyja? :F
    Időigényes - Hát ezt nem tudom arányosan ugyan annyit szívok mind a kettővel, egyformán időigényesek szerintem. Pusztán telepítéssel Linux esetén azért többest szívtam.

    Mint írtam minden állítást Windowsra is le tudom, így akár megerősítve akár cáfolva épp ahogy a szél fúj, ahogy Linux-ra is.
    Amennyiben ha mindenképp félre akarja értelmezni, akkor lehet nyugodtan kiad akadni. Bárcsak más reklámok félvalós állításain is ennyien kiadódnának. Spoiler alert: A Red Bull nem ad szárnyakat, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    Teljesen felesleges, direkt leírtam hogy mind a két oldalról le tudom írni bármelyikre az igazolást és a cáfolatot is, nincs szemellenzőm mint egyeseknek, hogy ugorjak minden Linux "sérelemre".

    Pusztán szeretem volna szemléltetni, hogy van egyik állítás se hazugság, mivel teljes általánosak, így bármit rá lehet húzni. Pontosan ahogy egy random marketing anyagnak lennie kell.

    Több betűt meg felleges pazarolni arra, hogy a MS marketing osztálynak el kellett valamire költenie a pénzt mert köv. évben kevesebbet kapna az osztály.

    (#33) Apollyon: Te meg terelsz mint a jó politikus. Leírtad hogy hazugság mind, megcáfoltam. Pont. Nyugodtan vergődjetek tovább rajta, semmi mást nem vártam. :)

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #44 üzenetére

    "mindenáron bebizonyítsd, hogy a linux amúgy mennyire gagyi"

    Igen pontosan ezt tettem. :U

  • vicze

    félisten

    válasz borg25 #63 üzenetére

    "NMAP és a Wireshark elfut windows alatt még nem teszi bajnok gépé."
    Speciel nem fut le rendesen, csomó típusú scant nem lehet csinálni socket korlátozások miatt (főleg UDP), ha nagyon sokáig hackeled lehet hogy megy, de nem éri meg azt a vesződést egyáltalán, főleg hogy kockáztatod a helyes kimenetet.
    Azt nem tudom, nem próbáltam, hogy a WSL változtat-e ezen és Linux image-ben értelmesen működik-e.

    "Oracle RAC-t nem hinném, hogy bárki is Windowsra telepítene."
    ;] Csak hiszed. Kellett támogassam, mert a fejlesztő beadta az ügyfélnek, hogy a csodás Java alkalmazása csak Windows-on fut, valaki meg el is hitte és sikerül értelmes dokumentáció nélkül átadni, egy Windows klaszteren(3gép) futó RAC-et WebLogic, amit a Windowos és az Oracle-es kolléga is csak bottal mert piszkálni. Mai napig a leggányabb fos az a rendszer, amit életemben láttam. Aztán sikerül rábeszélni, hogy legalább a RAC-et mozgassák már át RHEL-re, de a WebLogic maradt Windows-on. :) :W

    PUBG is csak a hulladék DRM-e miatt nem megy Linuxon, azt kivéve nem lenne már olyan nagy gond. Reméljük a Proton fejlesztése majd sokat segít rajta. :R

    (#59) Apollyon: The war is in your head, in your head, in your head.... Zombie...

Új hozzászólás Aktív témák