Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Szerintem a függés a gyerek természetétől is függ, noha nyilván sokat jelent az is, hogy a szülő miként áll hozzá.
    Nálunk a nagyobbik elmúlt 3 éves, és azt kell mondjam, hogy noha volt idő, mikor napi szinten elkérte anya telefonját játszani, mára már teljesen beleunt; valamelyik nap is a földön találtam meg a telót, amint éppen valamelyik játék még futott rajta. Ő inkább fogócskázik, legózik - főleg; ez utóbbit imádja -, vagy fakockákból épít valamit a kertben, stb. Pedig bőven volt olyan, hogy mi is kénytelenek voltunk azért odaadni neki a telefont, hogy "csak foglald el magad". Még a TV vagy a számítógép sem köti le annyira; a mesék közül is azokat szereti, ahol "építenek" vagy bemutatnak valamit. Viszont az mókás, hogy a mai napig azt hiszi, hogy a számítógép is "érintős" - igen, itt az asszociáció erősen látványos tud lenni :)
    A lényeg, hogy nyilván a szülői mintát fogják elkezdeni követni, hiszen alkalmazkodni akarnak az őket körülvevő környezethez. A mikrót már kb. 2-2 és fél éves kora óta tudja használni (milyen sorrendben kell a gombokat megnyomni); az időt még nyilván segíteni kell meghatározni és beállítani, de amúgy teljesen jól tudja (már a kisebbik is tudja másfél évesen, hogy azok a gombok jók valamire és micsoda hangjuk van).

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • #36031232

    törölt tag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de nyugaton még rosszabb a helyzet. Minél nagyobb a vásárlóerő, minél nagyobb a szabadság, annál jobban ki vannak téve az emberek a "divatnak". Ha a magyar kormány (tökmindegy ki van hatalmon) próbálna korlátozásokat bevezetni, kapnák a nyakukba tüntetéseket a netes zombiktól. Jelenleg a reklámokkal és a csordahatással nem lehet mit kezdeni. De ez régen is volt, a 90' évek második felében a discman és a bizö cipő/deszkás cuccok voltak a menők. Picit később meg az, hogy van-e mobilod ? Ma meg okostelefon, insta/fb acc stb. és jól tudjuk mi lesz azokkal, akik a körön kívül maradnak..

    erer1000:Ez kamu profil, de a mai gyerekek szexuális élete is megérne a misét és hogy befolyásolta ezt a különböző messenger alkalmazások.. Én 13 éves koromban redalerteztem, tekkeneztem meg fociztam a haverokkal..

    Fred23: A szülők már rég elvesztették ezt a csatát. Még akkor is lehetetlen küldetés az egész, ha az egyik szülő háztartásbeli és a másik munka után sokat foglalkozik a gyerekkel. Én egy ismerős párnak segítettem belőni a netet, hogy este 21.00-8.00 között blokkolva van jó pár oldal a gyereknek, köztük a fb. Gyerekük lelkileg kikészült, mert elkezdték a suliban kikezdeni, mert nem vesz részt az esti dumálásokba stb. Mondanom se kell, fel kellett oldani a tiltást.

Új hozzászólás Aktív témák