Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #4 üzenetére

    A 3 licences változat nem 150 dodó. A 3 licenc-re érvényes upgrade változat annyi, ami azt jelenti, hogy előtte már volt 3 licenced. Szóval ne keverjünk.

    Aki meg manapság Magyarországon bármit vesz ilyen kategóriában, annak szél és levelek járkálnak a fejében.
    Annyiért rendeltem meg a Win7HP dobozost, mint amennyibe itthon az OEM fog kerülni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz g@bo #11 üzenetére

    Faszt, a magyar nem veszi meg 20K-ért sem az OEM-et. Itthon tökmindegy, senkit nem érdekel ez a piac. Úgy tűnik, őket sem, mert akkor komolyabb pozícionálásba kezdenének.
    Megelégszenek azzal, hogy fogynak az oem-el szerelt ill. oem verziós cuccok, na meg persze az állambácsis buli. Ezekből legalább jön pénz.

    Amúgy azt azért viccesnek tartom, hogy most mindenki jön majd azzal, hogy "na emiatt nem veszem meg a Windows-t", amikor eddig sem valószínű, hogy volt otthon 3 darab retail licenc-es Windows-a, amit upgrade-elhetne.

    Egyébként szerintem egy további ok arra, hogy itthon nem nagyon erőltetik, hogy nálunk abszolúte de nem jellemző a 3 gép/család, és nem azért, mert csak 1 eredeti Windows-ra van pénz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Kraptor #17 üzenetére

    A dobozos árak sosem voltak itthon normálisak, ezt be kell látni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #19 üzenetére

    Már sokszor le lett írva, hogy az OEM korlátozások gyakorlatilag nem léteznek, szóval szinte lényegtelennek lehet őket tekinteni.
    Na igen, laptopnál meg tökmindegy.

    És persze nem azt mondtam, hogy nincsen olyan család, ahol ez érdekes lehet, hanem azt, hogy nem jellemző. Na meg persze a lehetőség adott, ha nem jelent problémát a magyar nyelv hiánya, lehet külföldről is rendelni. Sőt, lehet Ultimate-et is rendelni, és akkor még a language pack sem akadály.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz gorlin #24 üzenetére

    Nézd, soha még senkitől (és a komplett Win fórum így van vele itt a PH!-n) nem hallottam még olyanról, akinek nem aktiválták volna szó nélkül.
    Mellesleg most ez a könyörgés, hazugság dolgot úgy írod, mintha az alternatívaként létező illegális szoftverhasználat jobb lenne.

    A másik a támogatás .Tudom tudom ha jó fej a diszpécser akkor segít meg ha jó napja van .Ha nincs akkor simán azt mondja hogy uram sajnálom ez OEM termék hívja a számítógép gyártóját.Nekem ez a kettő igen is fontos

    Közölném, hogy évek óta külföldi Windows-t használok, és igaz dobozos, de gyakoratilag nekem Magyarországon nem jár support. Ennek ellenére (bár nem sokszor, de kellettek azért jópárszor) még sosem volt atrocitásom az MSHU-val. Ez persze logikusan nem egy hivatalos álláspont, hanem az én tapasztalatom.

    És had zavarjon ha más ugyan annyit fizet a teljesért mint én az OEM-ért

    Zavarhat, de az még sem pénzt, sem terméket nem szült. Persze lehet jómagyar módra puffogni a semmin. Meg lehet keresni megoldást is. Egyébként én sem azt mondom, hogy jó vagy fasza a magyar állapot, de az nem a Windows áránál kezdődik - sőt, ez aztán egy rohadt lényegtelen pontja a dolognak.

    (#25) Jocy: Te vagy az első, akitől ilyet hallok. Persze megpróbálhatta volna még egyszer, egy másik üszissel, de legyen ez lényegtelen.
    Egyébként meg meg kell tanulni külföldiül, és nem kell itthon vásárolni. Minden téren jobban jár az ember.
    Mellesleg nem az MS Magyarországot kellett volna felhívni, hanem a termékaktivációs vonalat.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Jocy #28 üzenetére

    Ezzel én is tisztában vagyok.
    Amit én mondtam, az az, hogy amikor felhívod a termékaktivációs vonalat, akkor nem nagyon érdeklődik az üszis a miértek után. Persze nyilván kifoghatsz valakit aranyérrel, de eddig az általános tapasztalat nem ez.
    Az MSHU nyilván azt fogja mondani, amit hivatalosan mondania kell, tehát hogy nem aktiválják újra az OEM terméket.

    Egyébként szerintem is próbálja meg még egyszer, a végén még megoldódik a probléma :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #30 üzenetére

    Hát nemtom, mi kerül olyan rohadt sokba rányomni arra, hogy a "Windows aktiválása". De most őszintén, ez már faszkodás kategória, ne menjünk már ilyen irányba.

    Szerintem a sok selejtes trójais szar között találni egy megbízható darabot, letölteni és beüzemelni kicsit több idő, vesződség és adott esetben több kellemetleség is, de hát kinek a pap, kinek a paplan.

    (#32) Jocy: Neked is javaslom a külföldről (pl. amazon.co.uk) rendelést. Huszonpárezerért dobozos HP-t kapsz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #33 üzenetére

    Na most bocs, de 1-2 év alatt szerintem kibírod, hogy egyszer telefonálsz 10 percig (sem). Persze tudom, ilyenkor mindenki hirtelen extrafontos emberré avanzsál, aki szerint egész egyszerűen felháborító, hogy neki ennyi időt elvesznek az életéből.

    Ha meg olyan a delikvens, aki 1-2-3 havonta Windows-t telepít, az azt sem értem, mi a fasznak vásárol? Szerezzen egy telepítőkészletet, aztán rearmolgasson ítéletnapig, úgysem éli meg egy install a 120 napot nála.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Jocy #36 üzenetére

    Igen, az. A felső.

    (#39) Jocy: Erről beszéltem :K
    Amúgy ez egy jelenleg élő kedvezmény, 57%-ot nyesnek le róla. A teljes ár 150 font lenne, ami ~47K, és bár az is igen baráti, már közel nem olyan szép :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Jocy #41 üzenetére

    Hozzáadott értékadóval, szállítással lesz az 26-27 is, de még úgy is igen olcsó.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz vince #46 üzenetére

    Akkor vonnak, amikor indul a csomag. Ez a W7 esetében olyan okt. 22. környékére (vagy aznapra) tehető.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #57 üzenetére

    Hát annál a váltásnál nem sokat segített volna a Family Pack :U :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz David75 #70 üzenetére

    Ja, de elég rendes felár van kalkulálva a Mac árába, szóval ez nem feltétlenül meglepő.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz David75 #72 üzenetére

    Ne nyissunk vitát, igazad van. De akkor ne is hasonlítsuk a két cég árstratégiáját.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #75 üzenetére

    Hát nézd, egy Mac gépen jóval nagyobb árrés van, mint egy Windows kiadáson. Ennek következtében az OS egyáltalán nem ajándék (főleg, hogy van upgrade költség, ami igaz jóval kevesebb, mint a Win esetében, ez tény).
    Mellesleg régen nem úgy volt, hogy az OSX frissítések ingyér' jönnek? Tényleg nem tudom, csak él valami ilyesmi az emlékezetemben, de annyi faszságot olvastam már ezzel kapcsolatban, hogy nem lepne meg, ha csak dezinfó lett volna...

    (*: a vérszívó Apple úgy próbálja lenyúlni az ügyfeleit, hogy 49$-ért ad 5 gépes family pack licenszt)

    Ezt én értem, de valahogy mégsem tudok elvonatkoztatni attól, hogy egy Apple masina az alapban járó 1 év garanciával közvetetten és közvetlenül is drágább.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #78 üzenetére

    Mindig elfelejted, hogy egy laza félmillióba kerülő MBpro pl. egy éves garanciával jön. Lehet, hogy a konkurens árkategória is megüti ezt a szintet, csak ott az az 1 év némivel több. Pl. egy hasonló kategóriás Dell esetében ez 4 év.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #78 üzenetére

    A Snow Leopard meg nem 9000 Ft, mert az csak az upgrade ár, hanem 37.000 Ft, igaz ezért családi csomagot kapsz iWork-el és iLife-al (ez olyan, mintha a MS az Ultimate 3 licences dobozos családi csomagjához még hozzácsapná a full Office-t).

    Egyébként ha a Family upgrade-et nézem, ami ugye 3-as licenc, és kerül ~28K-ba, és hozzácsapok egy Office2007 Home and Student 3 licence változatot (~16K),akkor egészen konkrétan 44K körül járok.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz hackeeeee #89 üzenetére

    Excel, Powerpoint, Onenote és Word.
    Mondjuk nekem itthon Ultimate van (ill. most éppen 2010 Prof a betateszt miatt, de az mindegy), de soha-soha-soha nem éreztem még hiányát az Access-nek. Persze kinek mi, ellenben pl. elég sok "home" és "student" emberkét ismerek, gyak. mindegyiknek a PPT és a Word kell, az Excel jóval ritkábban, Access soha. Egy-kettő volt, aki az Outlook-ot hiányolta belőle (mondjuk én magam, pl.).

    Amúgy szerintem az EU-nak ehhez nincs sok köze, ez tényleg egyszerű piaci pozícionálás.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #93 üzenetére

    Oké, június 26 vagy mennyi után vásárolt OEM Vistával szerelt laptophoz szintén uscve 6-8 rongy a frissítés, szóval ezt meg ezért felesleges idekeverni.

    De most akkor mi is van ingyen? Mert ahogy te írod, a verziófrissítés semmiképpen sem. Én erre kérdeztem rá, mert van egy ilyen emlékem.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #92 üzenetére

    És mint tudjuk, nem lesz megvásárolható itthon...

    Ezt az indokot Apple kontextusban te már elég sokszor megfordítottad, úgyhogy engedtessék meg, hogy én is megtegyem ;)

    Az értéktelen, mert nem használhatod szinte semmire sem hivatalosan, max tanulásra és magánlevelezésre.

    Szerintem a "home" és a "student" rétegnek ez épp elég. És hát ugye nomen est omen alapon nekik szól.

    No meg jó pár elem hiányzik belőle (Outlook, Access)..

    Igaz, de ez meg olyan dolog, hogy már akinek. Neked, nekem hiányozna. A célközönségnek meg nem.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    Amúgy nem is értem ezt az egész OSX-Windows vitát már megint...

    Megjelenik egy hír, miszerint nem lesz Magyarisztánban family pack, erre sok ember nyígni kezd, hogy pedig milyen jó olcsó lett volna.
    Erre jönnek páran, és effektíve azt mondják, hogy hogy jobban megéri néhányszázezerért venni egy Apple gépet, hiszen ahhoz "szinte ajándék" az OS-frissítés.

    Hát ja, tényleg elég logikusnak tűnik a dolog :C

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #101 üzenetére

    Ez így nem igaz! Csak akkor ingyenes (postaköltség térítés lehet kell), ha olyan laptopot vettél, ami részt vesz a frissítős programban. Ilyenkor valami kupont is szoktak adni, bár elég zavaros, mert ezt nem kommunikálta rendesen az ms.

    Igen, így van. És akkor most mennyire érdemes az soktucatnyi OEM brand gépet (én voltam hülye, természetesen nem csak laptop) összehasonlítani az Apple termékpalettájával? Melyik fed le több embert?
    Szóval nem értem az indoklást még mindig.

    Hogy pontosan megfogalmazzam: nem értem, mit akartok modani az egész OSX-es dologgal. Hogy olcsóbb frissíteni, ha már egyszer van egy MAC-ed? Ja, az. Ha nem nézünk egyéb árazást, csak rákoncentrálunk az OS árára, akkor igen. Csak hát ez így annyira reális, hogy semennyire.

    ha a #71-es hozzászólásodban nem lökted volna be a szokásos csúsztatást

    Oké, elismerem. Nem kell azt nézni, hogy félmillióért veszek egy 1 éves garanciával adott gépet. Azt kell nézni, hogy a Snow Leopard frissítés 9K. Rendben, megértettem, most pedig megyek, veszek egy MACet, mert az valójában jobban megéri.

    Persze mondhatjuk azt is, hogy nincs különbség a 100eft és 500eft laptop kategóriák között sem

    Mint mondtam, az Apple 500K-s cucca és mondjuk egy Dell 500K-s cucca között a különbség uscve 3 év, garanciában mérve. Aki szerint ez nem szignifikáns különbség, annak egészségére.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #104 üzenetére

    Office Home and Student 2007 is licensed only for noncommercial use by households. It cannot be used in commercial (business) situations.

    Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ez azt jelenti, hogy nem írhatok egy panaszlevelet a MÁV-nak?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #110 üzenetére

    Eleve onnan fakad a csúsztatásod, hogy azzal indoklod a mac túlárazását, hogy vannak más gyártótól olcsóbb gépek is más kategóriában.

    Akkor félreértelmeztél, mert én nem indokoltam semmivel a Mac túlárazását. Én azt mondtam, hogy a Mac árába nyilvánvalóan be van építve az OS és a hozzá kapcsolódó (kedvezményes) upgrade lehetőség is. Ugyanúgy, ahogy egy Win-el vásárolt OEM termék esetén adódhat erre lehetőség.

    Ha neked nem felel meg az apple termékpalettája, akkor nem kell közülük választanod. Csak azt nem értem, hogy ez miért fáj neked.

    Nekem nem fáj. Én azt nem értem, hogy miért jött szóba egy többszázezres gépekhez tartozó húdejó 9K-s upgrade lehetőség ebben a topikban? Mert ez egy meglehetősen kierőltetett és kicsavart módja az árazás értelmezésének.

    Adalék: a garanciát csak azért szoktam bedobni, mert szerintem ez az egyetlen olyan dolog, ami az Apple túlárazását tükrözi, ha lehet ilyenről beszélni. Az egy év piszok kevés, az uscve 90K-ba kerülő +2éves kitolás meg magas százalékkal növeli a gép alapárát.
    Csak azért szoktam ezt bedobni, mert az Almafanok erre jellemzően nem szoktak semmit mondani. Egyébként részemről semmi bajom az Apple gépeivel vagy árazásával, abszolúte nem tud érdekelni, hogy ki milyen márkát és főleg mennyiért vásárol. De a jelenlegi kontextusban nem volt értelme az összehasonlításnak, ezért kötöttem bele.

    ha küldünk egy cv-t valahová, akkor az már üzleti levél?

    Nem. Közvetlen jövedelemszerzéssel ill. munkafeladatok ellátásával kapcsolatos szituációkban nem használható. És egyébként felhívtam a Customer Care-t, és megkérdeztem :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz c41r0^ #114 üzenetére

    A Professional retail (dobozos) ~46K HUF Albionból.

    (#117) negyedes: Nem, mondjuk könyvet sem írhatok rajta, amit utána kiadok, vagy nem tarthatom meg a cégben a prezentációmat rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz c41r0^ #127 üzenetére

    másrészt elég rossz szájízt hagy maga után, hogy le "kellene" torrentezni az x64-es HP HUN verziót

    Megvárod, ameddig egy haver megveszi magyarul (oem is jó ugyebár), vagy kiíratod valakivel, akinek van TN/MSDN előfizuja, és ennyi.

    Tőlem pl. pont az angol telepítőt kérték el anno, hogy magyar helyett azt telepítsék :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #155 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy itthon az oktatás témája a lehető leglényegtelenebb. Egyszerűen drága. Ez az igazság. Lehet ezt fényezni prémiumkategóriával, anyagminőséggel, OSX-el meg életérzéssel, mit sem változtat rajta.

    Ez nem Apple-fika, ez a kőkemény magyar valóság. Ezt az MS-re meg az oktatásra kenni minimum köhömm, maximum erős lol.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #158 üzenetére

    Ezzel nem is lenne semmi gond, de mi ez a baromság már megint:

    A tanuló és a tanár is arra tud koncentrálni amire kell, nem vonja el a figyelmet a rendszer rapszódikus viselkedése.

    Azért tisztázzunk végre egy életre valamit: egy rendszernek nincsen "viselkedése" és nem, a Windows nem gondol egyet, és elbaszódik, meg lábon elrohad és hasonló marhaságok, amiket 14 éves, egymást ITpro-nak képzelő félhülyék mantráznak egymásnak, hogy indokolják a teljes inkompetenciájukat.

    Egy megfelelően beállított, karbantartott rendszer nem borul meg. És igen, egy iskolában is be lehet megfelelően állítani egy Windows-t. Nem, nem fogja szétberhelni Pistike. Vagy ha mégis, hát az nem a Windows hibája, és pláne nem viselkedik rapszódikusan.

    Hát komolyan mondom, eszemfaszom megáll. Butitájm, az... majd odaültetem a 8 éves unokaöcsémet a Mac-ed elé, hidd el, meg tudja borítani. Ha máshogy nem, hát le az asztalról. Rapszódikus... :DDD :U

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #163 üzenetére

    sportot űznek a rendszer kinyírásából.

    Nehéz lesz, ha sem telepíteni, sem beállításmódosítást elvégezni nem tud, csak azt, ami engedélyezve van neki.

    egy rendszer ne vágjon a képembe egy Not Respondig feliratot, mert meg akarok nyitni egy mappát, vagy el akarok indítani egy alkalmazást, hanem tegye meg. Ne kelljen fél percig a homokórát, vagy az elemenként felépülő képernyőt lesnem mert éppen taszkot váltottam.

    Ha egy alpalmazás not responding-ot vág az arcodba, az nem csak a Windows hibája lehet. Persze biztos vagyok benne, hogy OSX-en csak csupa tökéletes app van. Egyébként egy bármelyik brand Mac géphez hasonló konfigra ráraksz egy Vistát, Sevent, akkor nem fogsz homokórát nézni. Mert akkor hasonlítsuk már ahhoz a hardverkategóriához.

    Én azt mondtam rapszódikus a működése és ezt tartom is

    Tartsad, ettől még egy hülyeség nem lesz igaz.

    minden rendszernek van viselkedése

    Nem, egy rendszer a megadott keretek között működik, nem "viselkedik". Egy beállított rendszer hardverhibán kívül nem fog neked elszállni, nincsen olyan, hogy ballábbal kel fel, és ma egy kicsit kékhalál.

    Nekem ne mond, hogy nem bosszant, ha megvárakoztatnak, vagy ha fél órás munkádat elveszted egy szoftverhiba miatt, ami a rendszerhez vezethető vissza?

    De, rohadtul bosszantana, ha történne ilyen. Csak nem történik, mert nem szemetet használok dzsunkán. Ha te abból ítéled meg a Windows milyenségét, hogy a szar alkatrészekből álló, rosszul bekonfigolt és krekkelt szemeteket használó gépén Józsika milyen felhasználói élménnyel rendelkezik, akkor én elkezdem megítélni a Hackintosh-os ócskavasak alapján az Apple-t.

    Gondolom a registry fragmentáció, memory hole és hasonló fogalmak számodra ismeretlenek

    El kellett volna magyaráznod a Vistámnak, hogy lassuljon már ugyan be másfél év után, mert már itt lenne az ideje. Hiszen a Windows-t havonta újra kell húzni, nem igaz?

    az IE-t nem tudod letörölni, max. elrejtetni, mert a Windows szerves része.

    Az IE-t le tudod törölni. Bizonyos osztott dll-eket és komponenseket nem tudsz törölni.

    Akkor most utoljára elmondanám: eléggé undorító, ahogy próbálsz téríteni, és mások szájába adni, hogy ők valójában kurvára elégedetlenek, és bár eddig nem tűnt fel, de állandóan fagynak az appjaik, elveszik a munkájuk és a gyerekük sír, mert az OS negatív érzelmeket közvetít feléje.
    Senkit, de senkit nem érdekel, hogy mit használsz otthon, szeretik-e a gyerekeid, boldog-e az életed. Az már mondjuk nevetséges, hogy bejössz ide, és érvelsz egy prémium árkategóriás termék oldalán egy olyan topikban, ami egy kedvezményes lehetőségről (ill. annak hiányáról). Légy már boldog a Mac-eddel, és ne érezd állandóan szükségét, hogy megosszál velünk outdated kliséket a Windows-használatról.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #169 üzenetére

    Egy core i7-es gépen használom az OSX-et és ugyanezen a gépen tesztelgettem a Windows 7-et is (már az önmagában vicces, hogy azonos alkalmazások csont ugyanazon a hardveren 10-15%-al lassabbak Windows-on).

    Ha azon a gépen bármilyen problémád van a rendszerrel, akkor ott nem a Windows a hibás. A saját konfigomon nem tapasztalok lassulást, mappanyitásnál homokórát.

    Azt ugyan nem tudom, hogy mit jelent a 10-15%-al lassabb kitétel, illetve hogy mérted le, de nem is izgat, nem használok MAC-et, ergo meghagyom neked: legyen annyival gyorsabb. Ez az én esetemben azt jelentené, hogy az Outlook 1ms-el az előtt indul el, hogy rányomok :D

    Kár, hogy az összes Windows amivel találkozom ilyen, pedig mind márkás gépen működik és nem 1-2 gépről van szó.

    Akkor a felhasználó hülye. C'est la vie. Nálam ilyen nincsen, pedig nem vagyok ITpro.

    Szóval örülök, hogy nálad nem lassul be, de tartok tőle te vagy a kivétel aki erősíti a szabályt.

    Ha valahol normálisan működik, máshol meg szarul, akkor nem előbbi helyen van csoda, hanem utóbbinál hiba. Persze könnyen lehet, hogy én egy speciális Windows-t kapok, nem a geciMS Edition-t, amit te.

    Indíts el egy Windows-os gépet, dolgozz vele memóriaigényes alkalmazásokkal (pl. Photoshop, Maya stb.), aztán nézd meg, hogy 4-5 nap újraindítás nélküli működés után miért lassul, miért áll meg gondolkodni, miért lép ki adott alkalmazás.

    XP-nél mondhatni igazad volt, Vistánál, Hetesnél ilyet én nem tapasztaltam. Más kérdés, hogy még a te kedvedért sem fogok most letölteni egy PS-t.

    Rosszul jársz, mert spec én is hackintosh-t használok napi szinten.

    Elég volt nekem, hogy párszor olvasgattam a helyi topikot. Ja, igazad van, senki nem szív semmivel.

    Térít a halál, csak néha nem ártan kinézni itt néhány embernek a Windows szemellenező mögül.

    Ha bemegyek egy MAC-es topikba, és teleszórom klisékkel, akkor utána majd kíváncsi vagyok, milyet fejet vágnál, amikor még én ugatnék szemellenzőről.

    Mondjuk nem találkoztam még olyan emberrel aki szerette volna a Windows-t

    Én viszont elég sokkal. Nem azt mondom, hogy az OSX-et nem lehet szeretni, félre ne érts. Biztos lehet. Csak ilyen hülye indoklással is csak egy MAC-es tud jönni.

    A prémium árkategóriás PC-kre nem ugyanaz a Windows megy fel?

    Látom nem megy a dolog.
    Family upgrade pack. Ez arról szól, hogy valakinek már van gépe, mégpedig Windows Home Premiummal.
    Ennek fényében nem érzed erőltetett fikakampányos térítődumának, amit csinálsz?

    Csak mert az egész beszélgetés abból indult ki, hogy pofátlanul drága a Windows és még azokat a kis kedvezményeket is megvonják amikkel eladható lenne.

    Csak ne hallanám egy Apple fanboy szájából, hogy valami pofátlanul drága... de most komolyan.

    Erre volt párhuzam az, hogy más gyártó ellenben kissé emberibb árakkal dolgozik.

    Te szoktad mondani nem ritkán iPhone-os és egyéb Apple-hez kapcsolódó topikokban, hogy le van szarva a magyar piac általuk, és nem abból kell kiindulni.
    Na, hát szerinted a Microsoft milyen cég? Vagy szerinted Árpád atyánk hozta be a Windows-t?

    Outdated? Miért, van már Windows 8, ami jobban működik?

    Nem, de vannak emberek, akik tudják használni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #176 üzenetére

    csak sírva röhögök, mikor egy Windows topicban feltűnik egy Mac-es hozzászólás, akkor hirtelen a Windows megjavul soha semmi hibája, tökéletes, gyors és hibátlan rendszerré válik

    Erre te bebizonyítottad, hogy egyszerűbb úgy csinálni, hogy megjelenik egy Mac-es, és elmondja, hogy az OSX-nek soha semmi hibája, tökéletes, gyors és hibátlan rendszer. Ráadásul a gyereknek is örömet okoz.

    egyéb esetekben a Windows hibafórumok a legpörgősebb topicok

    Bocs, ezt használja is valaki.

    Én szoftvert hasonlítottam szoftverrel (gyk. Windows 7 - Snow Leopard)

    Majd amikor felrakom a gépemre és kapok hozzá supportot 37K HUF-ért, akkor hasonlítgassunk. Ameddig ez nem történik meg, addig nekem OSX = MAC, márpedig a MAC drága. End of story.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #178 üzenetére

    Volt már ilyen emberrel dolgom, aztán kértem, hogy mutassa meg a gépét.

    Elmehetünk odáig egyébként, hogy állítást azzal próbálsz cáfolni, hogy lehazugozol. Ebben az esetben megkérnélek, hogy kímélj meg ettől a stílustól, esetleg menj vele egy késdobálóba.

    Egyszerűen Te megszoktad a Windows nagymama ritmusát és aszerint gondolkodsz és dolgozol

    Ja. Ellenben amikor kipróbálok MAC-es gépeket pl. a T-Mobile-ban, akkor nyilván megszédülök egy pillanatra. Pont ugyanolyan, mint az enyém. Azon sem instantabb egy app megynyitása, puff neki.

    Ez van, lehet szépíteni, de ne nekem kelljen a rendszer korlátaihoz igazodni, hanem a rendszer nőjön fel az én igényeimhez, ennyi.

    Persze-persze. Megértettük. Macazisten. Gúdbáj.

    Az Apple gépek nem drágák, ha erre akarsz célozni, csak ne a Tesco gazdaságos PC-hez, meg a FuSi Amilo-hoz hasonlítsd, hanem a saját kategóriájában, azonos felépítésű készülékhez. Ja, hogy akkor nem lehet fikázni, bocsi...

    Már mondtam: a saját kategóriájában az Apple törölje ki a seggét a szupergépeivel, amihez csak 1 év garanciát mer adni. Erre furcsamód soha egy Mac-es sem reagál. Te már vagy 3x ignoráltad csak ebben a fórumban. Persze tudom, egy Mac el sem romolhat, valójában garancia sem kéne.

    A Windows nem csak nálunk jóval drágább az OSX-nél, hanem mindenhol, úgyhogy kapufa.

    Hatalmas kapufa. Support hol van az OSX-re, ha nem Mac-et veszek? Ja, hogy sehol. Na ez már kapufa.

    Trabanttal is eljuthatsz A-ból B-be, attól még nem lesz jó kocsi.

    Remek példa. Mi lenne, ha végre békén hagynád a Trabant Owners' Clubot, és foglalkoznál a saját dolgoddal?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #181 üzenetére

    állítás: A saját konfigomon nem tapasztalok lassulást, mappanyitásnál homokórát.
    reakció: Volt már ilyen emberrel dolgom, aztán kértem, hogy mutassa meg a gépét. Csúnya lebőgés volt, meg szabadkozás, hogy nála ilyet soha, meg ilyet még nem látott, meg nem is érti.

    Tökéletesen értelmeztem. Esetleg tanulj meg fogalmazni.

    Ki a szart érdekel, már elnézést egy alkalmazás megnyitása? Az viszont érdekel, hogy ugyanaz a PS filter 5-6 másodperccel később végez, vagy ugyanaz a render akár 1 perccel később készül el Windows alatt, mert a több processzor kezelése enyhén szólva is gyerekcipőben jár még náluk.

    Ja, hogy te most specifikus dolgokról beszélsz? Hát akkor a Windows-os felhasználók túlnyomó többsége nevében: ki a szart érdekel, már elnézést, hogy a PS 5-6 másodperccel korábban végez?

    Alapból ott is 1 év legtöbbször a gari, ha több kell, akkor fizess. Az Apple is megadja a 3 évet, ugyanúgy felárért. 59 dolcsitól 6000 dolcsiig választhatsz az Applecare szolgáltatások között, nem túl bonyolult.

    Én azt látom, hogy két egyező árú és felépítésű temrék esetén az egyik magas árban 3-4-5 év garancia, a másik magas árban meg 1 év garancia van.

    Már nem azért, de ennek mi köze ahhoz, amire ezt válaszul írtad??

    A köze az hozzá, hogy te szétválasztottad az OS-t és a hardvert, és ezután a remek csavarás után megpróbálod eladni, hogy egy OSX frissítés, illetve a komplett OSX csomag is olcsóbb, mint a Windows.
    Csak a gond az, hogy vagy nem választom el a hardvertől, ami egyáltalán nem olcsó, vagy elválasztom a hardvertől, ami után nem jár support. Na ez a nagy helyzet.

    Mellesleg nem, senkit nem győztél meg róla, ahogy látom, hogy a Mac olcsóbb, mint a Windows.
    A többiért meg nem értem, miért harcolsz. Senki nem fikázta a Mac rendszerét vagy sebességét. Senki nem állította, hogy gyorsabb vagy stabilabb vagy jobb a Windows. Te kezdted ezt a primitív hittérítő győzködést, amitől mindenki cifrát hány már évek óta. Többek között miattad köpnek élből minden Almafanboy-ra ezen a fórumon, és általában a világban. Te vagy a gyönyörű példája annak, hogy milyen a sznob, okoskodó, másokat lenéző, lehazugozó Mac-tulaj. Nem értem, miért csodálkozol.

    Szóval csak hogy finalizáljuk, mert nem érdekelnek tovább a kliséid és a Mac-es esti meséid: elhiszem, hogy a Mac-ed gyorsabb, mint az én Windows-om. PS esetén akár 5-6 másodperccel előttem mehetsz cigizni. Remek. Azt is elhiszem, hogy szerinted jobban megéri. Azt is, hogy neked örömet okoz, ahogyan a gyerekeidnek is. És azt is, hogy te még nem találkoztál rendesen működő Windows-al.

    Ezt eddig istudtuk. Újat semmihez nem adtál hozzá. Byebye.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz gorlin #189 üzenetére

    Mihez képest drága? Ingatlan, élelmiszer és bérleti díjak valóban erősebbek, mint itthon, na meg a sör sem 149 HUF.
    Ellenben ruhák, szórakoztatóelektronika és mint ahogy látod szoftver: ezek mind szignifikánsan olcsóbbak.

    A válasz a miértre meg többek között abban rejlik, hogy az egy nagyobb piac, mit a miénk. Ott fogy is a termék.
    Erre persze lehet azt mondani, hogy nálunk is fogyna, ha olcsóbb lenne, de a helyzet az, hogy nálunk "aránytalanul" kéne olcsóbbá tenni a szoftvert ahhoz, hogy jelentős emelkedést érjenek el az eladási mutatókban.
    Nálunk ami jól fogy, az a teszkógazdaságos épített dzsunka előtelepített Windows-al. Itthon ebből jön pénz, a boltban dobozos verziót vásárolókból nem különösebben.

    És azt sem szabad azért elfelejteni, hogy bármennyire is jók az amazon-os árak, ez jelenleg egy előrendelési kedvezményes akció. Egyébként 230 font, ami azért 72K. Nem mondom, ez is olcsóbb, mint itthon, csak érdemes ezt is szem előtt tartani.

    Mi a tanulság: ha megtanulsz angolul, pénzt fogsz spórolni :U :)

    Fecogame: Na meg ott a minimálbér is havi 300 - 400e Ft

    Ellenben mondjuk egy átlag albi havi bérlete nem is 50 rongy plusz rezsi netestől meg mindenestől. Na meg a sajtburger sem 200 a Mekdonáldszban. Szóval azért ott sem kolbászból van a kerítés.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák