Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz emvy #444 üzenetére

    Családi adózás, családi segély. A hivatal maximálisan támogatja a munkavállalást. Tanfolyamok, másik szakma szerzése. Anyanyelvén végezhette a tanfolyamot, mert németül nem értette jól. A vállalkozás indításakor még várni kellett néhány engedélyre, ha mégsem kapták volna meg, akkor a hivatal megtérítette volna költségeiket, belefektetett munkájukat. Most, hogy nagyobbak a gyerekek, a hivatal is jobban noszogatja/motiválja őket a munkavállalásra. A családi rendszer miatt az apa munkába állásával meg is elégszik a hivatal.

    Ahogy beszélgetünk időnként azért kiérzem a keleteurópai mentalitást (kiskapu keresést), nem tudom a született németek milyenek. Minden esetre nem olyan gondterheltek és depressziósak, mint mi. Tudnak előre tervezni, biztonságban érzik magukat. Ha nem jön be a kávézó, még mindig elhelyezkedhet a nemrég szerzett szakmájában.

    Nem féltem a németeket: [link]. Fontos, hogy a fogyasztás = pénz körforgása pörgeti a gazdaságot. Nálunk a filléres segély és az aprópénz fizetés melletti nagy elvonás miatt csúszik egyre lejjebb a gazdaság. Ha üres a zsebem, akkor nem veszem meg azt a terméket, amit azok az emberek termelnek, akik nálam vásárolnak. Bezár minden vállalkozás, mindenki zsebe üres. Ha van mit költenem, akkor másoknak munkája lesz, ők is vásárolnak és nekem is lesz munkám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák