Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Nincs túlárazva. Ezek bruttó árak, amelyeket a következők adják:
    - a legmagasabb áfakulcs (27%)
    - a vállalkozások adó és járulékterhei magasabbak, mint máshol
    - a munkabérek adó és járulékterhei magasabbak, mint máshol
    - a vállakozások kockázata magasabb, mint máshol (ebben benne van a hivatalok packázása, a hetente változó jogszabályok, előre nem látható újabb adók, a forint árfolyamának rendszeres manipulációja)

    Nem lepődnék meg, ha az itteni bruttó ár 2/3-ada így vagy úgy de az államkasszában landolna a sokféle teher miatt.

  • azbest

    félisten

    válasz hibavissza #72 üzenetére

    Na mondjuk ebben igazad van, hogy hiába magasabbak relatívan a terhek, ha abszolúlt meg sokkal kisebbek a vállalkozás bérköltségei...

    látni kéne két hasonló méretű magyar és külföldi vállalkozás könyvelését, mert valami nagyon nem kerek. Bérköltség terén láttam már részletes okfejtéseket, hogy mennyire nem éri meg hazai cégként embereket foglalkoztatni, de akkor a külföldi cégnél valamelyik költségnek sokkal kisebbnek kell lenni, hogy a többszörös fizetésért foglalkoztatott emberek mellett is megérje nekik. :U

    Lehet, hogy ott van a kutya elásva, hogy külföldön a szolgáltatások lényegesen drágábbak, mert ahhoz kell élő munkaerő -> magasabb bérköltség. Ezzel szemben a termékek hasonló áron vannak ott is, mert gépesítetten nem komoly különbség a bérköltség. Ha az dolgozókat kivesszük a képletből, akkor viszont már igaz lehet, hogy a cégek adóterhei százalékban kisebbek lehetnek kinn és a gazdasági kockázat is sokkal kisebb ott.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Peetee(tm) #348 üzenetére

    A mobilhálózat pont olyan terület, ahol a több előfizetés több műszaki befektetést is igényel. A hálózat kapacitása véges, ha kétszer nagyobb országon nézünk, akkor ott kétszer több kapacitás is kell. Az hogy esetleg nálunk vannak ritkábban lakott területek is nem feltétlen kedvezőtlenebb helyzet egy hegyvidéki ország lefedésével szemben. Az ügyfélszolgálatok száma is összefügg az előfizetők számával - ha több előfizető van, akkor több ügyfélszolgálat kell.

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #430 üzenetére

    Németországban élő rokonaim (3 gyerek, két felnőtt):
    Sok éve segélyen, mióta bezárt a gyár ahol az apa dolgozott. Ettől függetlenül ugyanabban az albérletben maradtak, el tudtak menni nyaralni Görögországba 1 hónapra, meg közben repülővel hazaugrani munkaügyi hivatalba bejelentkezni. Ja a modern BMW kombi is alap, a sportos pirosat lecserélték, hogy férjenek a gyerekek. Meg a báránysült vasárnap. Három gyerek iskoláztatása, a nagyobbak cserediákoskodása (spanyol középiskolába). Ez a megszorított nadrágszíj, amikor még munkahelye volt a családfőnek, akkor még lazábban viselkedtek.
    De idén kihagyták a nyaralást, mert _vettek_ egy üzlethelyiséget és kávézót nyitottak.
    Amikor itthon járnak, akkor panaszkodnak az itteni árakra és a náluk alja boltnak számító helyek itt milyen drágák. Az itt kapott parkolási/gyorshajtási büntetésekre csak ennyi a reakció, hogy "Kein problem", ahogy mesélték nem fizetik itt ki, ha utánuk küldik, akkor sokkal kevesebbet kell, gondolom a német büntetési tarifát (de csak tipp). A családi lakás bérleti díja duplájába kerül, mint itt egy pici lakás _legális_ bérlése.
    Szóval van összehasonlítási alapom. Drága helyet itthon is találni, de vannak modern zöldövezetes kisvárosok, ahol kellemesebb az élet.

  • azbest

    félisten

    válasz emvy #444 üzenetére

    Családi adózás, családi segély. A hivatal maximálisan támogatja a munkavállalást. Tanfolyamok, másik szakma szerzése. Anyanyelvén végezhette a tanfolyamot, mert németül nem értette jól. A vállalkozás indításakor még várni kellett néhány engedélyre, ha mégsem kapták volna meg, akkor a hivatal megtérítette volna költségeiket, belefektetett munkájukat. Most, hogy nagyobbak a gyerekek, a hivatal is jobban noszogatja/motiválja őket a munkavállalásra. A családi rendszer miatt az apa munkába állásával meg is elégszik a hivatal.

    Ahogy beszélgetünk időnként azért kiérzem a keleteurópai mentalitást (kiskapu keresést), nem tudom a született németek milyenek. Minden esetre nem olyan gondterheltek és depressziósak, mint mi. Tudnak előre tervezni, biztonságban érzik magukat. Ha nem jön be a kávézó, még mindig elhelyezkedhet a nemrég szerzett szakmájában.

    Nem féltem a németeket: [link]. Fontos, hogy a fogyasztás = pénz körforgása pörgeti a gazdaságot. Nálunk a filléres segély és az aprópénz fizetés melletti nagy elvonás miatt csúszik egyre lejjebb a gazdaság. Ha üres a zsebem, akkor nem veszem meg azt a terméket, amit azok az emberek termelnek, akik nálam vásárolnak. Bezár minden vállalkozás, mindenki zsebe üres. Ha van mit költenem, akkor másoknak munkája lesz, ők is vásárolnak és nekem is lesz munkám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák