Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #16 üzenetére

    igen, pl tudsz időpontot foglalni az okmányirodába, vagy ha lejár valamelyik okmányod rövid időn belül, arról küldenek emailt. de szintén szükséges ügyfélkapu ahhoz, ha pl az apeh féle e-árverésen akarsz licitálni valamire.
    persze azzal egyetértek, hogy egyszerű magánemberként valóban nem szükséges napi rendszerességgel használnod. de vállalkozóként azért - eltekintve az ilyen leállásoktól - nagyon sokmindenen tud könnyíteni.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #21 üzenetére

    3. az ügyfélkapu alaphelyzetben működő szolgáltatásaira. tekintettel arra, hogy egy ország esetében a vállalatok azok, amelyek lehetővé teszik a működést, és az adóbevétel nagy részét adják, talán annyira nem nagy áldozat 8mrd-ért megkönnyíteni a dolgukat olyan módon, hogy az megkönnyíti az állam dolgát is (kevesebb hivatalnokot kell fizetni kevesebb hivatalban)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #29 üzenetére

    nem hiszem hogy magyarországot a vállalatok képviselnék, sőt ezzel nagyon nem értek egyet.
    az lehet, hogy te nem értesz egyet, és az is igaz, hogy a vállalatok nem szavaznak. de azért mégiscsak ők adják a munkahelyeket nem? :))
    sajnos én még arról nem láttam statisztikát, hogy mennyivel kevesebb közszolgát jelent az ügyfélkapu, vagy hogy mekkora költségeket takarít meg.
    de ha belegondolsz, szerinted mi nagyobb költség: fenntartani egy hivatalt ügyféltérrel, ügyintézőkkel, biztonsági őrökkel stb, vagy alkalmazni a teljes bagázs helyett 2 ember kb 5m2-nyi irodatéren, akik a beadott anyagokat a "túloldalon" kezelik? (a számok persze beszorzandóak a szükséges hivatalok számával)
    vagy vegyünk az életből is egy példát: gondolod, hogy a bankok csak azért számítanak fel kisebb jutalékokat a netbankos utalások és egyéb banki műveletek után, mert nem csak az otthon kényelmével akarnak "kedveskedni" az ügyfélnek?

    5 milliárd eddig és még 5 milliárdot akarnak rákölteni. Az eddig 10.
    Egy ekkora fosra?!!

    te, azt se tudod mire jó :))

    mivel ha hír van az it cafén az ügyfélkapuról az többnyire csak az, hogy nem működik.
    igen, általában ha megfigyeled a média működését, elég világosan kivehető tendencia, hogy többnyire a negatív hír a hírértékű. :P de legalábbis valami átlagon felülinek történnie kell ahhoz, hogy hír legyen belőle. vagy téged érdekelne, ha minden nap beírnák, hogy "ma működik az ügyfélkapu"?

    egy kérdés: vezettél már vállalkozást az utóbbi mondjuk 3 évben?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #35 üzenetére

    - az lehet, hogy neked nem tetszik, csak ez senkit nem érdekel. az ügyfélkaput eredetileg a nagyvállalatoknak készítették, majd fokozatosan a kisebb cégeket is kötelezték arra, hogy használják. az, hogy ellátták néhány állampolgári funkcióval is, inkább extra szolgáltatás, a magyarorszag.hu elsődleges célja nem az állampolgárok kiszolgálása
    - miről beszélsz pontosan? mi utópia?

    - mivel nem vagy vállalkozó, ezért elég nehéz számodra felfedni egy vállalkozóknak tervezett szolgáltatás előnyeit:)

    - tekintettel arra, hogy nem válaszolsz a kérdésemre ("vezettél már vállalkozást az utóbbi mondjuk 3 évben?") elég nehéz ide bármit is leírni. ugyanis valóban, állampolgári funkcióból nincs túl sok. egyszerű munkavállalóként meg nem biztos, hogy érdekel, hogyha a munkaadódnak egy új alkalmazott bejelentése vagy egy új tevékenységi kör felvitele 10 perc.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #40 üzenetére

    Tehát magánemberként egy űberfos az egész..
    bizony, úgy is értékelheted. bár én örülök, hogy tudok szabad helyet nézegetni a környező okmányirodákba (és nem kell mind a 17-et felhívnom), ha valami dolgom adódik.
    mint ahogy - ha sejteném, hogy gond van a tb-mmel - örülnék, hogy utána tudok nézni a tb-s biztosítási jogviszonyomnak. sőt, most bejelentkeztem, és elvileg még "betegéletutat" is nézhetek, ha van türelmem kivárni, amíg betölti (megtudható pl, hogy a tb mennyit költött rád az utóbbi 10 évben)
    talán a marketingjével tényleg lehet, hogy baj van

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #50 üzenetére

    És neki nem a júzer kritikájának milyenségével kell foglalkoznia, hanem a megoldással.
    ó, dehogynem. hiszen azzal, hogy "ez sz@r" (hogy maradjunk annál a bizonyos stílusnál), egy fejlesztő sem tud mit kezdeni, nem tudja ez alapján jobbá tenni a szoftvert. ha mégis találsz ilyen fejlesztőt, légy szíves add meg az elérhetőségét, alkalmazom.
    ellenben a "nehézkes a felület kezelése, mert a menüpontok logikátlanul vannak csoportosítva, jobb lenne, ha a képtár a képgaléria menüpontból lenne elérhető, és nem az ügyvezető életrajzánál lenne rá link" kritika értékelhető, konstruktív, intelligens, olyan, amely alapján lehet javítani.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #57 üzenetére

    Persze csak szerintem.
    igen, ezt emeljük ki. hiszen elég világosan látható, hogy gőzöd nincs erről sem.

    ha jól látom az adatlapodon, értesz valamennyire a tőzsdéhez.
    nos az "ez sz@r" kijelentés kb olyan, mintha a mondjuk a portfólión azt írnák: azért érdemes most otp-t venni(vagy legyen inkább euró, az még közelebb lehet a lelki világodhoz), mert csak. vagy mondjuk mintha a tőzsdei adatszolgáltatás abból állna, hogy "lefelé ment az árfolyam", és ezt is csak egyszer, nap végén tudnád meg, tehát egész nap kereskedsz, vakon, a nap végén pedig megtudod, hogy nyertél-e vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #62 üzenetére

    megpróbáltam neked az #58-ban lefordítani, hogy mi is az "ez sz@r" jelentése. nem igazán tudom, miért vitatkozol még mindig? tényleg nem vagy képes felfogni, hogy egy "ez sz@r" feedback alapján nem lehet fejleszteni? kérlek, ha nem vagy fejlesztő, akkor fogadd el, ne kelljen többünknek is még 5x leírnia, hogy ez _így van_. ha fejlesztő vagy, akkor meg mint mondtam, szívesen alkalmazlak:)
    teljesen mindegy, hogy ki kap pénzt és ki nem. ha nincs érthető felhasználói visszajelzés az "egyszerű usertől", akkor a fejlesztő nem tudja a user igényeire optimalizálni a szolgáltatást. ez ilyen egyszerű.
    na, de próbáljunk meg egy másik hasonlatot. úgy látom, hogy vitatkozni azért szeretsz. namost képzeld el, hogy bármelyikünk, aki ellened érvel most csak egyszerűen annyit mondana, hogy "te hülye vagy fiam". semmi indoklás, semmi egyéb. ezzel te tudnál valamit kezdeni? azon kívül persze, hogy egy fajta védekezésként vagy röhögsz a hozzászólón vagy szólsz a moderátoroknak. nos az "ez sz@r" feedback pont ilyen.
    korábban már leírtam, de úgy tűnik még egyszer le kell írnom: az a feedback, amelyik a fejlesztő számára értelmezhető információt tartalmaz, úgy kezdődik, hogy "ez sz@r, mert..." és ide jöhet az indoklás. nem kell ügyvédeket megszégyenítő módon érvelni, elég leírni, hogy "mert nem találom a keresőt".
    ha a fejlesztő nagyon sok felhasználótól kap ilyen visszajelzést, akkor feltehetően tényleg rosszul helyezte el a keresőt, és jobb helyre tudja tenni. ha viszont csak annyit kap, hogy "ez sz@r", akkor nem tudja, hogy a keresővel van a gond.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #81 üzenetére

    közelítsük meg más oldalról a problémát:
    a) érdekelne, hogy hol tanítják, hogy az "ez sz@r" kifejezés alapján rájöjj arra, hogy a Wolverine által leírt lehetőségek közül melyik az igaz. tudomásom szerint egyetlen olyan helyen sem, ahol fejlesztőket képeznek.
    b) kérnék tőled egy árajánlatot arra, hogy a fenti esetben mennyibe kerülne téged megbízni a probléma megoldásával. miután átgondoltad, hogy nálad ez mennyibe kerülne, gondolkodj reálisan: a microsofton és néhány hasonló kaliberű cégen kívül lenne még megrendelőd?

    ugye hogy már nem is olyan egyszerű?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz gtasystem #92 üzenetére

    :DDD :DDD :DDD

    ok, válaszom lásd: (#78) VladimirR

    esetleg megírnád, hogy még milyen szakmai topicokba szoktál írni? ha valamikor rossz kedvem lesz, felkeresem és szívesen olvasom, mert ez tényleg komédia, igazából lassan azt is nehezen tudom elképzelni, hogy komolyan gondolod, amit írsz

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák