Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Stauffenberg #62 üzenetére

    Olvastam Pesten siralmas volt a helyzet. Itt vidéken kizárólag azokat engedték be az oltásra akiknek volt érvényes regisztrációjuk. Én 19:45-kor kaptam meg.

    Tisztában vagyok vele, hogy ez tiszta politika és gyorsan kellett oltani, de ugyanezt eljátszották 3 napig a Sinopharmra is csak az meg nem kellett sok embernek.

    Egyébként azt hallani, hogy jelenleg több vakcina van mint oltásra váró, így szerintem többször kellene ilyen tömeges oltás.

    Egyébként a Sputnik V-ről is jókat hallani, így ha azt kaptam volna akkor azt sem utasítottam volna el. Egyedül a kínai mai bizonytalan a hatékonyságot illetően.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #66 üzenetére

    "akiknek nagyobb szüksége lenne rá."

    Azt nem tudjuk, hogy kinek van ra nagyobb szuksege, ugyanis az eletmodot es a gazdasagi hatasokat nem vizsgaljak.

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #74 üzenetére

    Egeszsegugyileg indokolhato nagyobb szukseg sem feltetlen allja meg a helyet, hiszen peldaul az AZ-nek sincs valodi kizaro oka, az alvadasi zavart is olyan kis mertekben noveli meg azoknal hajlamosakra is, ami szamukra is vallalhato kockazat, foleg a betegseghez kepest. A jobb minosegu oltashoz pedig barkinek ugyan ugy megvan a joga, azt ilyen mondvacsinalt okokkal nem lehet atcsoportositani.

    Az eletmodbol adodo kockazatok pedig ugyan ugy szamitanak, hiszen az egeszsegugyi kockazatok nem csak az alapbetegsegtol fuggenek, hanem attol is mekkora a fertozesveszely. Az EU dolgozok is pont ezert kaptak pfizer-t mert nagyobb vedelemre van szukseguk mivel sokkal tobb fertozottel talalkoznak. Viszont ez a kockazat nem csak az EU-ben all fenn, hanem mondjuk a kereskedelemben dolgozoknal, az utazo ugynokoknel/cegvezetoknel, stb., stb., csak most eppen rajuk szarik a rendszer.

    A pfizer rajongasnak van oka: rendesen dokumentalva van es sokkal tobbet vizsgaljak, mint a tobbi oltast(szelesebb korosztalyon, gyerekek, terhesekre, magzatokra kiterjedo vizsgalatok is vannak), tehat kevesebb a kockazata. Ne felejtsd el, hogy ezek veszhelyzeti engedellyel rendelkeznek, nincs normalisan vegigvitt engedelyeztetesi eljaras, ezert is nem tehetoek kotelezove, hanem csak sajat felelosegre lehet elfogadni. Marpedig ilyen esetben a kockazatok is nagyobbak es mindenkinek joga van a legkevesbe kockazatos oltashoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Nem amiatt, hanem a mellekhatasok miatt elvezett elonyt. Pfizer a legbiztonsagosabb a jelenlegi tudasunk szerint. Idoseknek ugyan ugy toljak a kinait is, amirol meg azt se tudjuk mennyire hatasos, most hogy volt a verrogos problema, hirtelen mar az idoseknek is jo az astra zeneca es inkabb a fiataloknak nem adjak egyes helyeken, mert ott nagyobb a kockazat novekedese.

    Pfizer is juthatna mindenkinek, lasd izrael. Most egy rakat oltast elszor az EU covaxra, mikozben lehetne az astrat, jannsent meg egyebeket kiszorni oda es bent tartani a pfizert. Pfizerbol mar tobb mint minden masodik EU-s allampolgarnak jutna a kibovitett szerzodes alapjan. Itthon a maradekot ugyis elvinne a oroszra/kinaira rabolonditott fideszdroid tabor, ezeket levonva nagyon nagy szazalekot is el lehetne erni pfizerrel.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #80 üzenetére

    Sinopharm szinten egy atlathatalan aluldokumentalt vacak. Raadasul elolt virusos ahol meg a gyartastechnologia is kritikus, ha nem jol csinaljak az inaktivalast akar fertozhet is, ha tulzasba viszik es nagyon szetesik akkor meg esetleg nem lesz elegge hatasos. Es lattal mar kinai termeket, na pont ennyire lehet megbizni benne. A partpropaganda meg rogton megmondta, hogy jobb mint barmi mas 98%-os. Hat persze. Csak a szamok nem jottek ott ahol hasznaltak :) (pl. UAE). Az oltoanyag diverzitas valoban nem baj, sot elony, de ha megbizhato, tesztelt es dokumentalt oltasrol van szo. Erre ott van az AZ, Moderna.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #84 üzenetére

    Nem anekdota, hanem tapasztalat. Papirjai meg mindig nincs rendben a cuccnak, szelesebb koru kutatasrol meg mindig nem tudunk(gyerek, terhes, 80+ kor).

    UAE jol kezelte, akar csak izrael. De a Sinopharm az alapjan 86%-ra jott ki, nem 98%-ra es felmerult a 3. oltas szuksegessege is(amit itthon az itthoni partpropaganda kezd tagadni). Na nem mintha a pfizer-nel nem merult fel a 3. iranti igeny, csak azt nem probalja eltussolni senki. Ezek a dolgok azok amelyek a bizalmat is mozgatjak az egyik iranybol a masikba.

    [ Szerkesztve ]

  • Zotya84

    őstag

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Figyi, én voltam éppen-nem-kórházba-kerülősen beteg ettől a szartól karácsonykor. Kemény volt. Előtte és azóta is olvasva az oltóanyagok után, én úgy voltam vele, hogy nekem Moderna/Pfizer kell. Szerencsére a betegségből saját immunrendszerrel felépültem, elég komoly antitest-számokkal.
    Aztán emiatt úgy döntöttem, hogy majd megvárom a nyár végét, hadd oltsák azokat, akiknek nagyobb szükségük van rá. Ezért egyáltalán nem is regisztráltam oltásra.
    Azonban, egyéb beszélgetések során kiderült, hogy Pfizert már kaphatok 3 hónap után, és hogy az SMS-behívós rendszer miatt a környékbeli oltóponton vadásszák azokat, akiknek odaadhatják azokét, akiket ugyan behívtak rá, de közben lebetegedtek, belehaltak, és emiatt már nem kaphatnak oltást (egyelőre). Így megkérdezték, hogy a tartaléklistára feltegyenek-e.
    Igent mondtam.
    Majd két nappal később egy ilyen, leeső oltást meg is kaptam. Regisztráció nélkül. Aztán jött
    ez kampányoltás, majd a pénteki kabaré, ahol egy csak Pfizer/Modernával oltható ismerősömnek segítettem belsős infókkal, hogy neki is jusson, ha már a háziorvosa töketlen volt, és nem íratta fel soha rá, pedig ő mondta neki, hogy csak ezekből kaphat jelenleg, és már behívta mind Sino-ra, mind Szputnyikra, így csak tolódott a várólistán hátrébb, és még hátrébbb.
    És kiderült azóta, hogy azon a ponton a sok érdeklődő ellenére is maradt majdnem zárásig Pfizer, szóval, még így is kevesen voltak, tehát neki jutott volna mindenképp, ha nem kap plusz infót.

    Mondhatod, hogy protekciós voltam? Igen.
    Mondhatod, hogy éltem a lehetőséggel? Igen.
    Mondhatod, hogy visszaéltem a lehetőséggel? Szerintem nem, pusztán, mert különben megy a "lefolyóba".
    Mondhatod, hogy protekciós volt az ismerősöm? Igen.
    Mondhatod, hogy élt a lehetőségge? Igen.
    Mondhatod, hogy visszaélt a lehetőséggel? Remélem nem, mert ő sem kaphatott akármit.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #88 üzenetére

    Nem. Azzal ervelek, hogy nincs bizonyitva, hogy jo es keptelenek tisztesegesen lepapirozni. Ez pedig nem jo jel semmilyen termek eseteben sem. Ettol meg lehet jo, csak eppen megbizhato nem lesz.

    UAE szamai miert is nem egyeztethetoek ossze a valosaggal?

    Csakhogy a pfizerrol jonnek a reportok folyamatosan es frissitik a szamokat, csak elkerulte a figyelmed. Ezt a mutyis oltasoknal nem teszik meg, illetve probaljak eltussolni.

    A WHO 60% ajanlasa meg sirva rohoges. Nem ok voltak azok, akik szerint nem kell maszkot hordani? Ha kerdeznek, azt sem hiszem el, vannak relevan szervezetek a temakorben, nem ilyen kinanak benyalo gittegyletet kell figyelni.

  • Reggie0

    félisten

    válasz Stauffenberg #91 üzenetére

    En pont ugy ertem: idiota vezetese van a szervezetnek es mondanak mindent ossze, mint egy szelkakas.

    1. De van, ezeket az adatokat lehet folyamatosan frissiteni az aktualis statisztikak alapjan, igy mindegyikre aktualis lehet.

    2. Nem huzza ki, mert a mutacio ugyan ugy eselyes marad es az eroforrasokat elkoltjuk alacsony hatasfoku felmegoldasokra.

    3. Kamu. Pfizer frissiti a variansokra is az adatait es valoban mutattak csokkenest az uj variansiokra, pl. az afrikaira, de meg mindig sokkal jobb eredmenyt mutattak(az afrikainal 90% feletti).

    4. Ez nem is volt kerdes, de csak addig igaz, amig nincs elegendo jobb, utana csak pazarlas.

    Maszkviseles:

    1. Kiderult, hogy nem igy van, hiszen az emberek ma sem tudnak jobban maszkot hasznalni.

    2. Ez nem ok a hazudozasra, ezzel csak bizalmat lehet vesziteni.

    3. Kilogott a lolab es az osszes ertelmes orszag egeszsegugyi szervezete oket ekezte, ezert kenyszerultek felulvizsgalni magukat. Az mar durvan ciki volt, amikor a WHO beosztottjai hazudtoltak meg az igazgatot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák