Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz bambano #38 üzenetére

    Kedves bambano!

    Pontatlanul idézel.
    Lássuk csak. Én ezt írtam:
    A Writer ugyan eleve kissé lomhább volt, viszont nem lassult be nagyságrendekkel a fájl gyarapodásával, csupán a mentés és a PDF export lassú egy kicsit. De még mindig elviselhető és használható

    Te pdig ezt:
    "Hol van itt a marketing bullshit?": pl. hogy a writer nem lassul.

    Szóval ki nem olvas és ki értelmez félre? Döntsd el magad.

    A LibreOffice-nak és a Microsoft Office csomagoknak nem fekete mágiája van, hanem olyan nem triviális funkciói és szolgáltatásai, amelyeket tanulással és gyakorlással lehet csak elsajátítani. Még akkor is, ha ez neked nem tetszik és nem érted. Legfeljebb nem használod, de ne fikázd. Ezzel magadat minősíted.

    Vannak tanulás nélkül is használható programok, mint a Jegyzettömb (NotePad) vagy a WordPad. Volt (valahol még az archívumaimban megvan) egy 360 KB méretű Windowsos szövegszerkesztőm, aminek nincs se menüje, se parancssora, se Súgója, mert felesleges. Egy gombsorral intézett el mindent és a vízszintes vonalzóval. Ez azonban nem a Word vagy a Writer kategóriája, mert hiába szolgálja ki a titkárnőt, akit nem érdemes beiskolázni, de a komolyabb szövegszerkesztési feladatokra már kevés.

    Ami pedig a Java-tól való megszabadulást illeti, nem azt írtam, hogy már holnap megtörténik, hanem azt, hogy dolgoznak rajta. Ez egy hosszú projekt, mert a Sun annak idején mélyen beágyazta ezt a nyíltforrású technológiát. Nem az openjava-ra való áttérés a cél, hanem más. Gyorsabb működés és az Oracle-től való még hangsúlyozottabb elszakadás és függetlenedés.

    Ami a kép-cache állítgatását illeti, s hogy ezzel csökkentsd a betöltés lomhaságát, esetleg megemlíthetnéd, hogy kértél-e már segítséget a LibreOffice fejlesztőitől. Amikor nekem voltak gondjaim, Tímár Andrásék postafordultával válaszoltak. Általában hasznos és megfogadható tanácsokkal, vagy segítettek a felvetést továbbítani az illetékesekhez.

    Amikor Microsoft programokkal voltak hasonló gondjaim, Gatyás Bill hazai helytartói melegen ajánlották a pár tízezres fizetős tanfolyamokat, amire tanári fizetésemből nem telik.

    Egyelőre ennyi.
    Mellesleg mintha a helyi topic arról szólna, hogy kétéves a LibreOffice.
    Talán ezt nem köpködéssel és fröcsögéssel kellene megünnepelni.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák