Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz lapa #52 üzenetére

    Beírhatod a disztró nevét, csak akkor lehet, hogy nem lesz találat... kivéve, ha a disztró neve Ubuntu volt (persze desktop fronton). Na erről beszélek, hogy ez is egy hátulütője a szétdarabolódásnak, ami pl. ott rögtön meg is látszik, hogy már csak az, hogy egy nagyon népszerű disztrót használsz (anti-feldarabolódás esete) is könnyítés.

    "egyszerűen rossz időtávban próbálod értelmezni a hatékonyságot. a monokultúrák is hatékonyak, az első durva betegségig"

    Nem kell végletekben gondolkodni... azaz, ettől még simán lehet, hogy a Linux világban a diverzitás/káosz már simán túl van az ésszerű határon. Mert nem is ésszerűségből akkor amekkora, hanem mert senki nem mondhatja meg X fejlesztőnek, hogy hagyjátok ezt abba, inkább Y megoldásában segítsetek, vagy hogy azonnal mindenki csinálja pont olyan konvenció szerint a dolgokat mint Z disztró, mert különben ki lesztek rúgva.

  • ddekany

    veterán

    válasz lapa #55 üzenetére

    "dehogynem mondja meg. a felhasználók (természetes kiválasztódás)."

    Részben... De mondjuk az RPM vs "DPM", vagy a Gnome VS KDE valaha ki fog természetesen választódni? Én kétlem.

    "annyira kevés fejlesztő hülye, hogy értelmetlenül és csakazértis párhuzamosan fejleszt"

    Márpedig ez olyan, hogy mikor valaki belefektetett valamibe rakás energiát, akkor azt fogja tovább nyomni.

  • ddekany

    veterán

    válasz lapa #57 üzenetére

    "akkor most már ezerből kettő lett. a kettő is hatékonytalan?"

    Ahhoz képest mintha csak egy lenne, és mindenki csak arra fókuszálna... Amúgy meg ezekből kettő van, de disztróbol pl. már közel sem, és ugye mind heggeszti a saját csomag repóját, saját alapbeállításait, stb. Illetve ezekből sem kettő van igazából, mert van még csomagkezelően Pacman (Arch Linux), DE-nek Xfce, meg még az aprólék. Aztán még lehet harcolni Gnomeon belül a shelleknek, és pl. ahhoz hogy valami Unitybe rendesen beilleszkedjen, kifejezetten gondolni kell rá a fejlesztőnek, pedig az már csak egy shell. De mondom, én tudom hogy ez szükségszerű, én csak annyit mondtam hogy ez a hátulütője a anarchiás megközelítésnek. És hát az MS a fő rivális, az meg fókuszál és nyomul előre...

Új hozzászólás Aktív témák